Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bws marş sorunu.. Lütfen acil yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    */ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    .
    Motoru 2 gün önce aldım. ilk başlarda sıkıntı yoktu, elden marşa basıp tıkır tıkır devam ediyodum.
    daha sonra abim çalıştırmaya çalışırken baya bi istop ettirmiş, 8-9 kere marş yapmış sonra almış. sonralardan el marş butonuna basınca hırr-hırr-hırr-HIRRR.. diye aralıklı seslerden sonra çalışmaya başlıyordu... Buraya kadarda bi sıkıntı yok...
    Bugün çalıştırmayı denedim, yine aralıklı hırr lamalardan sonra çalışmadı ve el marş butonunun hırrr sesi tamamen kesildi... ayak marşıyla basıncada biraz zor aldı (20 kere basmadan sonra)...
    acaba marş motoru mu yandı? aküde sıkıntı yok,farlar korna falan çalışıyor,benzinde var... marş motoru mu değişçek, yoksa başka neyden olabilir... Yardımlar için teşekkürler, lütfen bilen biri tahmini olan yorum yapsın...
    yorumlarınız çok değerli, teşekkürler..
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gaz vererek calistirdiniz mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sıfır aldıysan garantiden yaptır. Zor çalışıyo bu de. 2 ci el aldıysan bujiyi değiştir,karburatörü temizletip hava ayarı yaptır. Son olarak bi sübap ayarı yaptır. Düzelir.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır aldıysan garantiden yaptır. Zor çalışıyo bu de. 2 ci el aldıysan bujiyi değiştir,karburatörü temizletip hava ayarı yaptır. Son olarak bi sübap ayarı yaptır. Düzelir.
    adam eski aldı dostum buralarda konusu vardı

dostum bende ne yapsam el marşıyla çalıştıramıyodum sıfır motorumu böyle hırrrr diye bi ses geliyodu ayakla basıyodum hep sonra bir ustaya söyledim bi dakka dedi açtı bişeylerle oynadı ondan öyle çok şükür sorun yaşamadım bir kaç ustaya sor bence
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    2.el aldım motoru ya,daha 2 gün oldu.. marş motoru hemen yanmışmıdır yani bu kadar basit mi bu işler? bi de bişey daha; bu motor biraz gürültülü çalışıyordu benim.. yani hır hır yerine HURR HURRR diye bi ses çıkıp sonra hırr'a dönüyordu ama artık o seste çıkmaz oldu.. ayak marşıyla bile çok zor çalıştırıyorum... yarın uyanıp gidip basıcam marşa bakalım nolcak... 2-3 tane motorcu var hepsine götüreyim diyorum... burdakiler pek ilgilenmez ama, marş motoru deişçek diyip gönderceklerini düşünüorum.. o yüzden fikirleriniz çok önemli, çok.
    Motosiklet aşktır !

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    videosunu cek koy kı buraya o hirr neymıs duyalim ona göre söyleyelim sana

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videosunu cek koy kı buraya o hirr neymıs duyalim ona göre söyleyelim sana
    abi şuan nasıl yapayım onu.. yarın zaten motorcuya gitme planım var.. hani dedim burdaki dostlarıma sorayım belki bir bildikleri vardır o bakımdan..
    Motosiklet aşktır !

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok fazla ihtimal var o arıza için görmeden bakmadan birsey denmez kı..yarın cekip koy ya da direk götür baksınlar..

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    %95 marş rublesi gitmiş dostum. zat ve muadillerinde 35 tl parça. bwsyi bilemiyorum. birde işçilik ekle.senin yapabileceğin birşey değil

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    http://www.onurmotor.net/BWS-MARS-DI...K,PR-5949.html büyük ihtimal bundan olabilir marş moturundanda olabilir ama ayakla bastıgında marş alması lazım bide çalıştırırken hafif gaz vererek marşa bas daha rahat çalışır.dedikleri gibi bujiyi hava ayarınıda baktır 2 zamanlı oldugu için bunda subap ayarı olmaz o yüzden tamirciye subap ayarı filan sorma anlamadıgını filan zanneder fazla para almaya kalkar, 1-2 motorcuya git fikir al parçadada aynı şekilde parçaların çogu yan sanayi orjinal bulman zor o yüzden boşuna orjinal diye para kaptırma derim benim söyledimleri sadece fikir gerisi sana kalmış
    99 model BW'S 100

ulassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum marş motoru döndürmüyor.bendede bws var.ayak marşına yavaşça basarak çalştır.hızlıca basma.ayak marşına basarkende fren ve gaza hafifçe bas.eğer bu sorundan tamamen kurtulmak istiyosan marş motorunu değiştirmen gerekiyor.30 tl fln fiyatı.değiştir kurtul.her zaman yapmaz bu sorunu aslında.bazen marş motoru dönmez.hırrr hırrr die ses yapar.dikkat et bak o sesi yaparken fan gibi bişi var ya ordaki şey dönmez.ama normalde marş aldığı zaman döner.takma kafana ufak bi sorun bu.sakın ustanada 10 tlden fazla işçilik parası verme
    Live to ride,ride to live

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)