Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

18 yaş altı şehirler arası ulaşımda sorun çıkar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kısaca soruna değinmek istiyorum ben yaklaşık 140 km yol yapıcam ehliyetim var ve yakın bir arkadaşımda benim gideceğim yerlerin yakınında bir yere gidicek. Birlikte gitmeyi teklif etti bende istedim bunu sonuçta az bir yol değil insanın canı sıkılacak... Ama şuan canımı sıkan bir nokta var.. İkimizde 17 yaşındayız kontrol noktalarında jandarma veya polis kimliklerimiz olduğu halde sorun çıkarır mı ? artçımın bayan olduğunu düşünerek cevap verirseniz sevinirim... çünkü ailesine otobüsle geldiğini söyliyecek motor hastası biri, sabaha karşı serin ve boş vakitlerde yola çıkcaz sizden olumlu yanıt alırsam.. Olur dedim şimdi red etmekte istemiyorum.. Acil yanıtlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ne olcak hiç bişey olmaz ehliyetin varsa dersin ki ark yada kuzenimle geziyoruz olur biter
    Sado

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorun yok, rahat ol arabada tenhada kuytu köşede olsanız kıllanman normal ama ehliyet var evraklar tamam çevirmede falan sıkıntı yok rahat ol
    Ninja

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Ehliyet ve diğer evraklar varsa bir şey olmaz
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    senin ve motosikletinin evrakları tam ise her ikinizdede kask varsa kimsenin hiçbirşey demeye hakkı yok.

yalnız kız arkadaşının ailesi bu durumdan haberdar degilse olası bir kaza durumunda başın agrır haberin olsun.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    evraklarınız, koruma ekipmanlarınız tam ise sıkıntı olmaz...
    tabi bi de uzun yol tecrübesi gerek onu bahsetmeme gerek yok sanırım...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

bütün evraklar tamam ehliyette var 2 kask var sağolun arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim.Bi söz verip geri çevirmeyi sevmiyorum iyi oldu öğrendiğim içim rahat etti.. İyi günler tekrar herkese..

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oğuz benden sana birkaç uzun yol tavsiyesi. Uzun yol tecrüben varmı bilmiyorum ama aklının kenarında bulunsun.

- Yorulduğunda veya dikkatin dağıldığında mutlaka mola ver. 140 km olsada sabah erken çıkacağından biraz dikkat dağınıklığı olabilir.
    - Yokuş çıkarken Kamyon ve otobüslerin arkasında, Yokuş inerken bu araçarın önünden gitmemeye çalış.
    - Aşırı hızdan her zaman kaçın. Gereksiz maceralara girme.

Unutma motosiklette kaporta kendi vücudundur...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bu arada motorunun marka ve modeli ne uzun yola el verişlimi 140 kilometrede olsa arada dinlendir hem kendini hem motorunu
    Sado

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    bendende ikinci bir tavsiye, motorun 150 ccden düşükse 80 90 arası giden kamyonları sollamaya çalışma, bir süre 70 60 a düş bırak uzaklaşsınlar. çünkü 80den sonra performans çok boğulacak, sen kamyonun arkasındayken rüzgar kesildiğinden motorun hızlanacak ve sola geçtiğin anda rüzgarı yeyip geri kamyonun arkasına sığınmak zorunda kalacaksın. her zaman takip mesafesini koru, önündekinin kestiği rüzgardan faydalanmaya çalışma. bırak rüzgar sana varsın. azıcık hız azıcık rahatlık diye kendimizi tehlikeye atmanın anlamı yok

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normal bir trafik kontrolünde sadece evrakların tamam olup olmadığına ve ekipmanlarına bakarlar. ancak arada kimlik kontrolü, gbt, üst araması da olur (kimse itiraz etmesin marmarise gelirken çetibelinde jandarma uygulaması heralde türkiyede tek burada yapılmıyodur) o uygulamada kız arkadaşının 17 yaşında olması sorun yaratabilir .. reşit olmayan biri kendi insiyatifi ile hareket edemez. aile ye telefonla ulaşılır ve aile yok canım bizim kız otobüsle gidecekti.. bizim kızı kaçırmışlar amaaaaaan tutun onu şikayetçiyiz derse.. kız arkadaşının insiyatifi seni kurtarmaz bilesin .. şimdi savaş kayan gelir hukuki olarak daha fazla aydınlatır bizleri .. ama benim bildiğim budur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Senin ehliyetinle uzun yola çıkmanda herhangi bir sorun yok.. ruhsatında ve ehliyetinde eksik yoksa motorda sorun yoksa istersen 140 değil 14000 km bile gidersin yukarıda anlattığım reşit olmayan birini alıkoyma olayıdır.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler