Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Koruma demiri kimden korur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Koruma demiri motorcuyu neyden korur ? bence yandan sürterek motora çarpan bir aracın, sürücünün ayağını koruma demirine sıkıştırıp ayağını kopartma ihtimali yatan motorun altından ayağı zamanında kurtaramama ihtimalinden daha fazladır. Koruma demiri acemi icadıdır Madem motor yatınca ayak altında kalıyor cross motorlarda niye yok adamlar çok düşük süratlerde bozuk satıhta kullanıyor ve sele çok yüksek, normal motordan atlayıp kaçmak çok daha kolay cross dan kaçmak zor ama onda bile koruma demiri yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper mantık yürütmüşsün. Kutlarım
    audioslave bunu beğendi.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Koruma demiri motosikleti senden korur.
    drumstar, oguzhan6161, farcob ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ihtiyacın olmasın allah korusunda düştüğün zman kimi kimden korur görürsün
    Acil112 ve poseidon71 bunu beğendiler.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    koruma demiri ve arkateker topuzunun can kurtardığını gören olmadığından savuruyor arkadaşlar
    2009 model ukt 125 motorsiklet 0 aldım ozaman ikiz kızlarım 3-4 yaş daha ufak ikiside benimle gezmek istediklerinden arka amortisörlere de bir ayaklık yaptırdım tabiki ilk işim koruma demiri taktırmak olmuştu mutlaka birisi arkama diğeride önüme otururdu önümdeki ayağını koruma demirine arkadakide ilave ayaklıklara ne ise bunlar önemli deil
    birgün ben yemeğe gitmiştim işyerine benim de tanıdığım daha önce de motorumu verdiğim elemanımın arkadaşı motoru iş yerimden almış
    dört yolda kırmızı ışıkta durmuş yeşil yandığında kalkış yapmış soldan gelen raçta konvoyu kaçırmamak için durmamış motorsiklet vuran araç ile sağındaki aracın arasında tost olmuş
    125ukt yi bilen bilir arkalastik ve jantı nekadar kalın vuran araçla diğer araç arasında sürünürken kocaman göbek yerinden çıktığı halde çocuğun ayağında hiç birşey yoktu kafasında kask olduğundan vuran aracada kafası çarmış o halde çocuk sağ çıktı kazadan isteyen bunu manisa salihli trafik müdürlüğünden öğrenebilir
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence haklısın. Hatta arka teker üzerinde gitmek varken neden ön tekerleğe masraf ediyoruz? İnsanın canı da kıymetlidir, malı da.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    durduğu yerde yatan motoru çokta güzel korur top case ile askıya bile alıyorlar motor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    kardeşim düşmüştü. Ayağı koruma demirine girmiş ve çıkaramamış. Motor resmen biraderi çekmiş sürüklenirken. Biraderin dizi çıkmıştı. Hah işte o işe yarıyor
    Mengu16 bunu beğendi.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF'le 40'la giderken düştüm, ayağımın motorla asfalt arasında kalmasını koruma demiri engelledi. Motoru ilk aldığım gün de durduğum yerde devrilmiştim, yine ayağımı koruma demiri kurtarmıştı.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Yarari varmis demekki
    durdugu yerde motoru bozuk zeminde ayakliga almam sebebiyle dusen motorumun deposunun yamulmasini engelledi
    verdigim parayi bir sederde amorti etti

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim düşmüştü. Ayağı koruma demirine girmiş ve çıkaramamış. Motor resmen biraderi çekmiş sürüklenirken. Biraderin dizi çıkmıştı. Hah işte o işe yarıyor
    Aynen böyle faydaları var, çevreyolunda çılgın gibi makas atan arabaların motosiklete çarpıp hem devirmesi hemde o sırada sürücünün ayağını koruma demirine sıkıştırıp koparması gibi faydaları da var. Ani frenle stoppie yapan motordan atlayıp kaçabilecekken ayakları koruma demirine takıp kafa üstü yere çakılıp motosikletin üzerinden geçmesi gibi bir faydası da var.

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Koruma dan ziyade ayaklarını uzatmayada yarar
    MotorKafa bunu beğendi.
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen böyle faydaları var, çevreyolunda çılgın gibi makas atan arabaların motosiklete çarpıp hem devirmesi hemde o sırada sürücünün ayağını koruma demirine sıkıştırıp koparması gibi faydaları da var. Ani frenle stoppie yapan motordan atlayıp kaçabilecekken ayakları koruma demirine takıp kafa üstü yere çakılıp motosikletin üzerinden geçmesi gibi bir faydası da var.
    Ani bir frenle stoppie yapan adam fren yapmayı bilmiyordur. Mantıklı boyutlardaki koruma demirleri kaza anında hasar almanızı engeller, ama aşırı büyük koruma demirleri zarar verebilir.

Buradaki gibi bir koruma demirinden hasar almanız zordur.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    olay şudur. Bazen bacağı koruyabilir, bazende koparabilir.
    TATLIHIZ bunu beğendi.

Berat77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    2 gün önce düştüğüm için taze taze anlatıyım motoru üstüne düşmekten korur yerde sürüklenirken üstünde 200 kiloluk bişey sürüklendiğini düşünsene, bence crosslardada hafiflik önemli olduğu için koymamışlar hem crosscular atlıyor zıplıyor yüksek hız yapıp sürüklenen görmedim ben o kadar
    audioslave bunu beğendi.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ben anlamadım senin koruma demirine takıntını bir kere daha başka bi konuda açmıştın bunu, koruma demiri hem motoru korur hem seni bende düştüm ve bacağım motor ile demir arasında kaldı yani asfalt ile motor değil ve tabikide motoru korudu bence boşuna takıyorsun koruma demirine

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Valla abiler geçtiğimiz Aralık ayında çevreyolu, emniyet şeridinde giderken (Anadolu yakasından Avrupaya köprüden geçtim)Beşiktaş'a dönen yola 300 mt kala emniyet şeridine ''hart'' diye giren,ve elemanın ''çok sıkıldım,trafik yoğundu,Beşiktaş'a dönecektim,biliyorum biraz erken girdim'' demesinden hemen sonra kendimi yerde buldum ve sadece düşerken sağ elimi bariyere çarptığımdan biraz eziklik oluştu,onun dışında ilk çarpma,şok etkisinin emilimi ve bir süre düşene kadar ve hız azalana kadar beni koruyan tek şey,koruma demiri oldu.

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Hiç Motorum olmadı ancak mantıklı düşünür isen

1- Bacağının asfaltla motor arasında parçalanmamasına yarar.
    2- Motorun yan yatarsa fazla zarara görmemesine yarar.
    3- Motorun yan sağa yattığını düşünelim gidonun yere temas edip takla attırmasını yata frenin yere sürtüp tekeri kitlememesini sağlar.
    4- Dalgınlıkla ağırlık merkezini kaçırıp motoru inerken binerken düşürürsen çizilmemesini sağlar.
    5- Yandan aldığın bir darbede direk bağacının değil koruma demirinin hoop dur gardaş diyerek geri püskürtmesini sağlar.
    6- Sis farlarını monte etmeyi sağlar.
    7- Kışın çamurluk takılarak ıslanmamayı sağlar.

Daha sağlarda sağlar...
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Koruma demiri fantazin nerden kaynaklı?
    Nerden ürettin bu komplo teorilerini??
    Yıllardır kullanırım... hep faydasını görmüşümdür...
    Hiç duymadım koruma demirinden bacağı kopan ya da kırılan?...

Sen takmassın olur biter..
    Takana da mani olmayalım...
    Ben kullanıyorum...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçmalamanın bu boyutu..
    koruma demiri ayağı koparırmışmış.. 30 yıldır binerim bu merete ne duydum nede gördüm ..
    koruma demirinin ne işe yaradığını motor yan yatar sürüklenirse + olduğu yerde bile devrilse görürsün merak etme ..
    adam gidip araba fiyatına motor alıyor .ama kafası çalışmadığından koruma demiri taktırıyor senin mantığa göre..

Bu başlığı okuyup deneyimsizlikten kafası karışan olursa sakın ha sakın karışmasın koruma demiri sürücü için her zaman bir avantajdır.. hem canını hem cebini korur..
    mLh ve DelikanlıMTV bunu beğendiler.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)