Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mıcır belası :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    2 gün önce arkadaşlarımla gezerken 20km hızla gittiğim mıcırlı yolda düştüm siyah bir transporterin üstüme kırması sonucu(dedim bayıldımı geberdimi içerde ne yaptı ama çukurdan kaçıyormuş ama o nasıl kaçmak abi diyeceğiniz şekilde) gidonu 3-4 santimetrelik ani bir çevirmeyle kendimi yerde buldum kafamda kask olması rağmen üstümde koruma olmadığı için biraz hasar gördüm diyebilirim deneyimi anlatmak istedim şimdiye kadar hiç düz yolda başıma bişey gelmedi şükür ama 2 kere düştüm 1 tanesi yağmurlu hava 1 tanesi mıcırlı yol motorun baş düşmanları aman dikkat edelim abilerim arkadaşlarım yollar berbat allah kimseye kaza bela vermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    öncelikle geçmiş olsun sonra bana biraz acemi imişsin daha gibi geldi. Veya tam pekişmemişsin. 20 km ile mıcırda düşmek biraz acemi işi gibi geldi. Hadi 60 km desen tamam. Mıcırlı yolda bi kat daha dikkat ister. Ani fren yapılmaz, gidon birden çevrilmez, virajlarda yatılmaz. Ama kalkışlarda güzel pati atılır

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Gecmis olsun..

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geçmiş olsun kardeş. Mıcır gerçekten sakat bir durum lakin düşük hızlarda sanki daha sakat oluyor gibi geliyor bana. Mıcır sürüşü hakkında başlıklar vardı bir göz gezdir istersen.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    aksina mıcır hızlanınca sakat olur, tekerler mıcırların arasına sığışmak ister o yüzden motor sağ sol yapar, dönüş değil savurma şeklinde. çok hızlanınca kontrol edemez yere yapışırız. ancak düşük hızda gidonu ani çevirsen bile birşey olmaz tam kırmadığın sürece, biraz tecrübe eksikliği gibi geldi bana da, yerinde olsam aynı yola gider kendimi alıştırırım .

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla yüksek hız deediysem de öyle 70 80 değil canım ama okuduğum sürüş tekniklerinde mıcıra girdiğiniz anca yavaşlamayacaksınız.asfaltta 40 la gidiyorsan mıcıra girmeden az yavaşlıcan girceğin noktada gaza yüklenecen ki ağarlık arka tekere binecek ön teker saplanmaktan kurtulacak ve sabit gazla yoluna devam edecen. Ama düşük hızlarda sağ sol yapmak için gidonu çevirmek zorunda kaldığından kayması normal hele ki panikle ön frene biraz dokun yeter . Mıcırda düşük hızın yarattığı tehlike manevralar için kontradan çok gidonu çevirme ihtiyacı. Ta bi yol şartları müsait değildir trafik yavaş akıyordur önündeki tın tın gidiyordur ozaman yapacak bişi yok. asfaltı tekmelicen kaydığı anda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

En temizi bunu oku kardeşim sen bakma bize

http://www.motosiklet.net/forum/suru...llanimi-3.html

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Geçmiş olsun. motor için sakat olan mıcırlı-ıslak ve çamurlu yollardır. Dikkatli olmak lazım
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Benimde mıcırda şöyle bi anım var.

arkamda 80 kiloluk bi artçı vardı yol anıden mıcırlı yola dönüştü. özellikle ani fren yapmaktan ve ani dönmekten kaçındım ama arabanın teki aniden üzerime krıdı mecburen manevra yaptım . aniden önle arka kaymaya başladı artçımda tecrubesiz olunca nasıl toparlayacağımı şaşırdım ama refleksle toparladım işi düşsek allah korusun sakatlık çıkabilirdi ...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    geçmiş olsun benim de böyler kötü bi anım vardı mıcırla ilgili...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bende mıcırda bayır aşşa inerkene arkamda artçı ile ön frene asıldım panik halinde yapıştık yere ehehe sonra okudum neler yapmak gerek diye :D Tatlı kazalar bunlar. Keşke en büyükleri bu olsa hayatımız boyunca

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bizim Ç.kale de her yer mıcır yollar berbat. Adamlar yol mu yapıyor yoksa başka bir şey mi belli değil.
    Geçmiş olsun, daha dikkatli olunuz.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    sattım gitti
    cumartesi günü can sıkıntısından gezeyim dedim.

15 20 km gezdim. Tam evin önündeki mıcırda düştüm!

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Geçmiş olsun. Umarım geçici sıyrıklardır. Allah beterinden saklasın.
    Ben mıcırları çok severim. Güzel kayıyor motor. Hatta biraz büyük mıcırsa tadından yenmiyor.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Ama abi seninki Cross motor biz nefret ediyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Çok teşekkür ederim abilerim aslında evet tecrübe eksikliği denebilir şunun şurasında 2,5 3 senedir motor kullanıyorum normalde köyde oturduğum için mıcırlı pis yollara alışkınım ama adamın bi kırışı vardıki bana herşeyi unutturdu diyim yani gidonu çok çevirmedim ama ters bişeye denk geldim herhalde hayırlısı Ahmanamra abinin dediği gibi tatlı kazalar inşallah bütün kazalarım böyle olur yani inşallah kaza yapmamda olursana böyle olsun tekrardan teşekkür ederim

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Geçmiş olsun.
    Yalnız beni mıcırlı yoldan daha çok bu noktasız, virgülsüz yazılar yoruyor. Anlayabilmek için mecburen hız kesiyorum. Cümlenin başı sonu arasında bir de ünlem olması gereken yerde ünlemi de göremeyince; hop yerdeyim. Sonra yeniden kalk, yeniden yazıyı (olayı) anlamaya çalış.. Çok yoruluyorum çok...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Baya acemisin galiba dostum 20 km/h hızda düşmek garip geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Modenas GT135
    arkadaşım innovayla 120 ile mıcıra girdi farketmeden baya uzun bi mıcırdı hiç frensiz ön lastiğe ağırlık vererek gitti mıcırdan çıkınca frene dokundu. şaşkınlıkla izledim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)