Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yolcudur abbas bağlasan durmaz!! UŞAK beni bekle...

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar önümüzdeki hafta yani cumayı cumartesiye bağlayan gece saat 4 gibi memleketim uşağa doğru yola çıkmayı planlıyorum.
    3-4 Gün yokum aga biraz kafamı dinliyim yaa valla çok bunaldım sılkıldım atayım kendimi yollara diyorum.

Güzargahım: burdan gelibolu/lapseki/balıkesir/kütahya ve uşak ee gezelimde içimiz açılsın eyy.. ahali
    katılmak isteyende olursa git geri demem yani..

Bu arada yolar nasıl gidenler,gelenler tavsiyelerinizi beklerim.İnşallah patika yollara girmeyiz toz adam olmayalaım

Motorda şu an 3700 km de gidene kadar 4000 olur zaten 4000 bakıma giderim yağ genel bakım falan motorda hazır olunca ver elini güzel egemin yolları
    yaa aslında benim ilk uzun yolum olacak birazda tedirginim tabii kesin eksik bişeyler olur ama neyse inşaalah eksiklik önemsiz bişey olur.

Ben aklıma gelenler bunlar artık gerisini siz getirin..

Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum ( bu ara işler yoğun aklıma bişey gelmiyor artık bi zahmet siz hatırlatıverin )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Öncelikle yolunuz açık olsun , hayırlı yolculuklar dilerim . İzmir üzerinden gidecekseniz salihli tarafında yol çalışması vardı , hala devam ediyor mudur bilmem . Akhisar-gölmarmara üzerinden gidecekseniz o yollar zaten çok dar olduğu için dikkat etmenizi tavsiye ediyorum . Keşan-Gelibolu , Gelibolu-Eceabat , Tekirdağ merkez de de yol çalışmaları var idi en son . Ama daha güncel bilgiler ile daha yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır E memleketime de selam söylersiniz artık
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yolunuz açık olsun , hayırlı yolculuklar dilerim . İzmir üzerinden gidecekseniz salihli tarafında yol çalışması vardı , hala devam ediyor mudur bilmem . Akhisar-gölmarmara üzerinden gidecekseniz o yollar zaten çok dar olduğu için dikkat etmenizi tavsiye ediyorum . Keşan-Gelibolu , Gelibolu-Eceabat , Tekirdağ merkez de de yol çalışmaları var idi en son . Ama daha güncel bilgiler ile daha yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır E memleketime de selam söylersiniz artık
    Bilgiler için sağol kardeşim tabikide selam söylerim

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    hayırlı yolculuklar kardeşim yolun açık olsun
    elit motogaraj

doguuu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum ( bu ara işler yoğun aklıma bişey gelmiyor artık bi zahmet siz hatırlatıverin )[/QUOTE]

Öncelikle hayırlı yolculuklar dilerim değerli kardeşim. Motorunuz neydi? Bir de deneyiminiz nasıl uzun yollara?
    Şahsen bir defa İst. / Hatay, bir defa da Hatay / İstanbul ve Bursa, Eskişehir, Bilecik vs yolculuKlarım var. 15000' den 45000' e gelmiş bulunuyorum şu an itibariyle, "HONDA CBF150" ile. Henüz ben sorun yaşamamış olsam bile hiçbir zaman ilkyardım çantamı, full korumalarımı, dubleks lastik adavatlarımı, yol istikamet harita ve hava durumunu kontrol etmeden asla yola çıkmadım. Uzun yola biraz deneyiminiz olsa iyi olur, yani arada 100 - 200 tek sefer yapmış olmanız size fayda sağlayacaktır. En sağ şeridi kendinize yasaklayınız ve benim görüşüm en sağlam şerit her zaman orta şerit ve şeritlerin tam ortası. Neden diye merak ederseniz; genelde çoklu şeritlerde orta şeritteyken ve gittiğin şeridin ortasındayken seni araba sollar gibi geçerler. Hızını yolların virajına göre ayarla ve el/ayak firenlerine değil, daha çok motor firenine güven. Araç geçeceğin zaman lastiklerden gözünü ayırma ki! önüne kırıp kırmayacağunı anlayasın. Biraz destan gibi bi tavsiye oldu ama..
    Gece yolculuk zordur bu arada, hadi selametle kal ve bizleri nerelerde olduğuna dair haberdar etmekten alıkoyma.. Görüşürüz.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle hayırlı yolculuklar dilerim değerli kardeşim. Motorunuz neydi? Bir de deneyiminiz nasıl uzun yollara?
    Şahsen bir defa İst. / Hatay, bir defa da Hatay / İstanbul ve Bursa, Eskişehir, Bilecik vs yolculuKlarım var. 15000' den 45000' e gelmiş bulunuyorum şu an itibariyle, "HONDA CBF150" ile. Henüz ben sorun yaşamamış olsam bile hiçbir zaman ilkyardım çantamı, full korumalarımı, dubleks lastik adavatlarımı, yol istikamet harita ve hava durumunu kontrol etmeden asla yola çıkmadım. Uzun yola biraz deneyiminiz olsa iyi olur, yani arada 100 - 200 tek sefer yapmış olmanız size fayda sağlayacaktır. En sağ şeridi kendinize yasaklayınız ve benim görüşüm en sağlam şerit her zaman orta şerit ve şeritlerin tam ortası. Neden diye merak ederseniz; genelde çoklu şeritlerde orta şeritteyken ve gittiğin şeridin ortasındayken seni araba sollar gibi geçerler. Hızını yolların virajına göre ayarla ve el/ayak firenlerine değil, daha çok motor firenine güven. Araç geçeceğin zaman lastiklerden gözünü ayırma ki! önüne kırıp kırmayacağunı anlayasın. Biraz destan gibi bi tavsiye oldu ama..
    Gece yolculuk zordur bu arada, hadi selametle kal ve bizleri nerelerde olduğuna dair haberdar etmekten alıkoyma.. Görüşürüz.

Detaylar için sağol kardeşim sonuna kadar haklısın gerekli bütün tedbirleri alacam

Uzun yol tecrübem fazla uzun olmasada biraz var bu yolculugumlada iyice pekistirmek istiyorum

Bu arada motorum cbf 150

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doguuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Araç geçeceğin zaman lastiklerden gözünü ayırma ki! önüne kırıp kırmayacağunı anlayasın....
    Ben burayı anlamadım. Bir aracı geçerken aracın lastiklerine mi bakıyorsunuz? Araba belirli bir süratle ilerlerken şerit değiştirmesi için lastiğin gözle görülemeyecek kadar az bir yer değiştirmesi gerekir. Dolayısıyla lastiklere bakarsanız önünüze bakamazsınız. Önünüze bakmazsanız da Allah korusun diyorum

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben burayı anlamadım. Bir aracı geçerken aracın lastiklerine mi bakıyorsunuz? Araba belirli bir süratle ilerlerken şerit değiştirmesi için lastiğin gözle görülemeyecek kadar az bir yer değiştirmesi gerekir. Dolayısıyla lastiklere bakarsanız önünüze bakamazsınız. Önünüze bakmazsanız da Allah korusun diyorum
    katiliyorum viraj doner gibi donmuyor milim oynuyor direksiyonda ama arac kac cm donuyor bence direkt yola veya sofere bakalim derim

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dikkatli git gel.. ben uşak için şu güzergahı kullanırım... izmit adapazarı kütahya afyon ordan usak... adapazarına kadar otoban .. sonra eskişehir yolu ordan kütahya yoluna devam.. yol çok güzel. sıkılmazsın...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Önder abi.daha evvel motor alışını, aldığındaki ilk resimlerini hatırlıyorum. uzun yol isteğini biliyorum..Ben de cbf istiyorum ve hedefimde tekirdağ -Ankara var..demem o ki benden önce yapıyorsun istediğini ( bende ehliyet 1 ay sonraya geliyor ) ama bu sene inşallah yapıcam istediğimi.Karamürsele falan gittin az bucuk uzun yol tecruben var.bakalım ne zorluklarla karşılacaksın.neler söyleyeceksin bizlere uzun yol hakkında..Gözlemlerin ne olacak..Ama şunu unutmamanı istiyorum, Boool bol resim çek..gözlemlerini güzelce yaz..biz gibi ehliyet motor olmayanları bir nefze tatmin et

Sana güzel güzel yolculuklar.Aman dikkat et kendine ..
    birGarip..

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İyi yolculuklar.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katiliyorum viraj doner gibi donmuyor milim oynuyor direksiyonda ama arac kac cm donuyor bence direkt yola veya sofere bakalim derim
    Valla bende anlamadım ama tabiki arkadaşımın vardır bi bildiği diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatli git gel.. ben uşak için şu güzergahı kullanırım... izmit adapazarı kütahya afyon ordan usak... adapazarına kadar otoban .. sonra eskişehir yolu ordan kütahya yoluna devam.. yol çok güzel. sıkılmazsın...
    Ramo dediğin yolda güzel hem daha kısa ama benim amacım yer görmek
    ol yapmak belkide yola çıkınca rota değişebilir duruma göre

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önder abi.daha evvel motor alışını, aldığındaki ilk resimlerini hatırlıyorum. uzun yol isteğini biliyorum..Ben de cbf istiyorum ve hedefimde tekirdağ -Ankara var..demem o ki benden önce yapıyorsun istediğini ( bende ehliyet 1 ay sonraya geliyor ) ama bu sene inşallah yapıcam istediğimi.Karamürsele falan gittin az bucuk uzun yol tecruben var.bakalım ne zorluklarla karşılacaksın.neler söyleyeceksin bizlere uzun yol hakkında..Gözlemlerin ne olacak..Ama şunu unutmamanı istiyorum, Boool bol resim çek..gözlemlerini güzelce yaz..biz gibi ehliyet motor olmayanları bir nefze tatmin et

Sana güzel güzel yolculuklar.Aman dikkat et kendine ..
    Tabi kardeşim fotoğraf cekicem. Uzun yol derken yalova gittim hiçte zorluk çekmedim bu yolculugumlada zorluk çekmeyeceğimi sanıyorum allah kısmet ederse bütün tedbirleri alıp vakti geldiğinde yola koyulucam yorumların için sagol

Motosikleti
    BMW F650GS
    Tekerleklere bakarak aracin cikabilecegini hesaba katmak sadece park halindeki araclarda gecerli olabilecek bir durumdur.
    Trafikteki diger arac suruculerinin hareketlerini de ongormek gerekiyor. Eger 3 arac ilerliyor siz en sondan sollamaya cikiyorsaniz onunuzdeki aracin da sollama yapabilecegini ongormek gerekiyor. Sollamaya cikmadan ÖNCE sinyal vererek, cikarkende ondeki araca selektor yaparak niyetinizi belli edip kendinizi farkettirirseniz ondeki surucu psikopat degilse sollamaya cikmaz.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ee başka önerisi olan yokmu?

Hayırlı yolculuklar dilerim. Güzel şehrime şimdiden hoşgeldiniz

Motosikleti
    BMW F650GS
    Sabaha karşı 4'te çıkacakmışsınız yola ama yine de bol sıvı alımını ihmal etmeyin.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabaha karşı 4'te çıkacakmışsınız yola ama yine de bol sıvı alımını ihmal etmeyin.
    Evet sıvı tuketmeli zaten sıvı derken su tabiki

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    hayırlı yolculuklar abii..senle yolculuk yapmak çok keyifli.
    bende memlekete gidecem gitmesem eşlik edrdim sana..
    tekerin düz bassın ..

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı yolculuklar abii..senle yolculuk yapmak çok keyifli.
    bende memlekete gidecem gitmesem eşlik edrdim sana..
    tekerin düz bassın ..
    Sağol ganga seninlede yolculuk yapmak benim içinbbüyük zevk şu yolculuklarimiz bitsin bi edirne yapalım seninle..ok

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol ganga seninlede yolculuk yapmak benim içinbbüyük zevk şu yolculuklarimiz bitsin bi edirne yapalım seninle..ok
    tamam abi nezaman istersen gideriz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)