Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Siyah Vizör Göze Zarar Verirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    arkadaşlar hepinize öncelikle selamlar başlıktanda anlayabileceğiniz gibi kaskımın siyah vizörlü olmasını istiyorum dışardan bakınca içeriyi göstermeyenlerden bu vizörün saydam olanlara göre ne farkı vardır gözümü felan yorarmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotoBolu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize öncelikle selamlar başlıktanda anlayabileceğiniz gibi kaskımın siyah vizörlü olmasını istiyorum dışardan bakınca içeriyi göstermeyenlerden bu vizörün saydam olanlara göre ne farkı vardır gözümü felan yorarmı ?
    bende ls2 var ister siyah ister şeffaf takılıyor siyah cam güneşte çok iyi göze zararlı değil aksine faydalı diye düşünüyorum ışığı ciddi şekilde kesiyor güneş gözlüğü görevi yapıyor ama akşam yolu göremiyorum yani gündüz iyide gece gözü yorar diye düşünüyorum

Motosikleti
    ben zaten gece pek kullanmayı düşünmem (acil durumlar olmadığı sürece) o yüzden sorun yok yani siyah olsun daha iyi dışardakiler yüzümü görmesin istiyom

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    senin yerinde olsam içerden güneş gözlüğü gibi tuşla inen siyah cam dışdada şeffaf cam olan bir kask tercih ederim çünkü siyah camlı olursa gece kullanamazsın sadece şefffaf olursa gündüz sürüş kaliten düşer

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    ben gece gündüz siyah vizör ile kullanıyorum şehir dışında sıkıntı oluyor ama şehir içi sorun yok
    İkincilik kaybedenler içindir...

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    namahrem vordır ....
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin yerinde olsam içerden güneş gözlüğü gibi tuşla inen siyah cam dışdada şeffaf cam olan bir kask tercih ederim çünkü siyah camlı olursa gece kullanamazsın sadece şefffaf olursa gündüz sürüş kaliten düşer
    o dediğin kasklardan piyasada varmı hem siyah hem şefffaf olanlardan?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bu gdr ff803 daha kalitelilerini de araştırıp alabilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Venom'da da var, fiyatı da çok uygun, ECER ve E9 sertifikaları da var. Kardeşim motora yeni başladı, ona hediye aldım.

http://motosikletaksesuarlari.com/ur...l#.T-NkNRdfE0k

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ls2 çene açılır da gözlük var süper kullanışlı çok zevkli yalnız rüzgarı acayip alıyor ıceri
    www.erkakurye.com

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siyah vizör sahte güneş gözlüğü muamelesi yapar gözlere. Aslında ışınlar yine geliyor fakat gözleri kısmıyor karanlık olduğundan dolayı. Pek tavsiye edilen bişey değil yani.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siyah vizör gözü güneşten korumaz hatta daha fazla zarar verir..
    UV filtre özelliği varsa ancak o zaman korur.. güneş ışınları içinde bazıları atmosferde emilir ve yere inen ışınlar filtre edilmiş olur ancak halen içinde göze zarar verecek ışınlar kalmıştır..

Bu yüzden kaliteli güneş gözlükleri camlarında işte bu ışınları süzen camlar kullanırlar..

+ gece sürüşlerinde siyah vizör zulm gibidir.. bir çok ayrıntıyı atlamanıza sebep olur.. en iyisi içinde güneş vizörü (UV filtreli) olan Şeffaf kasklardır.. güneş çıkarsa indirirsin güneş vizörünü geçe açarsın .. aklın yolu bir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)