Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

iyimi yaptım kötümü bilemedim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    bugun gemlik/küçükkumlada gezerken bir arkadaş el etti durdum. abi ehliyetin varmı diye sordu var tabi dedim... polis çevirmiş motoru ehliyet yok vatandaşta... bağlıcaklar motoru yardım istedi tamam dedim... teslim aldım motorunu biraz ilerde geri verdim... ordan bursaya gideceklermiş... gemliğe kadar eşlik ettim... sonra bi düşündüm "ya kardeşim adamın ehliyeti yok ya başına bişey gelse yolda almasamıydım acaba motorunu diye"... ama yardım istemiş bi motorcu kardeşimiz reddetmekte ne kadar doğru olur oda ayrı bi konu... ne bileyim işte iyimi yaptım kötümü bilemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Valla bende ikilemde kaldım şimdi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    motorcu değil o
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ben de yaptım aynısını, barbaros bulvarı üzerinde iki liseli bekliyordu... aynı endişeye ben de kapıldım ama anası babası düşünsün. gizli almışlarsa da belirli şeyleri kafasına sokan çocuklardır, kimse tutamaz. ben sadece trafik polislerine genel olarak gıcık olduğum için yaptım böyle bir şey. kazadan korkmuyorlar, tecrübeleri sınırlı. en azından yasalardan korkmalılar. cezaların miktarından ziyade uygulama oranı arttırılmalı. alkol kontrolleri de aynı şekilde.

Motosikleti
    ya dostum zaten garip tarafı kendi motorumu polisin motorunun yanına park ettim aldım elemanın motorunu 30 m kadar sonra çocuğa teslim ettim gelip kendi motoruma binip gittim polis bakmadı bile yüzüme :S onlarda biliyolar olayı ama cezasını kesmiş adam memnun... elemanda cezayı yemiş ama motoru kurtarmış oda memnun... kafası karışan ben oldum bitek )

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:34 ----------

doğru diyosun aslında motorcu değil alsaymış ehliyetini... gelmedi o an aklıma benimde çocuklar yanımdan ayrıldı sonra düştü jeton... bu arada iki motordular toplam 4 kişi ikisindede ehliyetli yok ana yolda geziyolar bide kaç tane çevirme var oraya gelene kadar denk gelmemişler hayret...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayal gucumuzu kullanarak baska bir senaryo yazalim.
    Ama gercekci bir senaryo olsun ki iyimi yaptik,kotumu anlayalim.

Senaryomuz soyle;
    4 kafadar,iki motosikletle yola cikarlar.
    Ehliyetleri yoktur ve dolayisiyla tecrubeleride yoktur.
    Bunlari polis cevirir.
    Motosikletlere el koyar.
    Kahramanimiz olay yerinden gecmektedir.
    Bu 4 kafadar motosikletleri kurtarmak icin kahramanimizdan yardim ister.
    Kahramanimiz ne yapmalidir?

Simdi senaryomuzun final kismi geldi.
    4 finalimiz var.
    Final 1:
    Kahramanimiz yardim eder,4 kafadar motorlarina kavusur,mutlu ve mesut bir bicimde evlerine doner.
    Final 2:
    Kahramanimiz yardim eder,4 kafadar motosikletlerine kavusur ama yolda kaza gecirip olurler.
    Final 3:
    Kahramanimiz yardim etmeyi rededer ve 4 kafadar kahramanimiza soverek evlerine minibusle donerler.
    Final 4:
    Kahramanimiz yardimi reddeder ve 4 kafadar evlerine minibusle donerken minibus kaza yapar ve hepsi olur.

Hadi bakalim,
    senaryoya final begenin....
    özcan1980 ve beyaz atlı bunu beğendiler.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bana göre bu bir yardım olmuyor ,biraz kuralcı olacak ama,siz o motoru teslim alarak belki iyilik yaptım sanıyorsunuz ama malesef öyle değil,arkadaşları cesaretlendirmiş ve nasılsa kurtardık diye ikinci kez ehliyetsiz çıkamaya teşvik etmişsiniz, sizin göreviniz sadece motoru teslim almak sanıyorsunuz ama aslında öyle değil,siz potansiyel ölümlü veya yaralanmalı kazayı da arkadaşlara teslim ettiniz,ha motoru evine kadar bıraksaydınız, ki ne kadar mümkündü o an sizin için bilemem ama ,biraz ilerde vermeniz doğru olmadığı gibi polisinde prosedür yerine gelsinde gerisinden bananeci davranması da içler acısı bir durum.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyeti yok...................
    Başka bir söze gerek yok, ehliyeti yoksa motora binemez.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ehliyeti olmayabilir bence iyisini yapmıssın ben 10 yaşımdan 25 yaşıma kadar ehliyetsiz kullandım motorları,eskiden denetim pek yoktu biliyorsunuz.son bi kac yılda denetim artınca bende alayım bari değilse ceza yeme riski vardi.aracı ehliyet sürmez
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yanlış yapmışsın. O çocuklar gidip bir yere çarparsa, birilerini öldürürse benim gözümde senin de suçun vardır.

Suç işleyen adam cezasını da çekmeli.

oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neyse bir daha yapmassın o an düşünememişsindir. Allah kaza bela vermesin vebali sanada kalabilir.

Motosikleti
    bi an tamam dedim aldım sonra bende pişman oldum diyorum ya yoksa ehliyeti binmesin en doğrusu bu... evine falan bırakılcak gibi değil dostum 100 km yi gecer git gel

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Herşeyin bir kuralı var Forumdda bu kuralları bas bas bağırıyoruz iş Uygulamaya gelince böyle yardım severlikler çıkıveriyor ortaya.... herşeyin bir kuralı vardır arkadaşlar kurala uymayanda paşa paşa cezasını ceksin bir zahmet
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    haklısın dostum ben ehliyeti alana kadar motora el surmedim yaa bırak şehirler arası gezmeyi

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Sana yine elemanlar ses etmişler polisi güya uyandırmamak için. Beni polis çevirip bizzat imzalattı (tabi bilmiyordum; başıma ilk defa geldi). Bundan sonra tövbe.

Ne demişler acıma yetime döner koyar .... . Devamını hayal gücünüze bırakıyorum
    beyaz atlı bunu beğendi.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ehliyeti olmayan binmesin.
    beyaz atlı bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)