Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Farlarım yetersiz kalıyor aydınlatmada sorunum var arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaizeN188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Herşey için teşekkürler arkadaşlar yarın servisle elektirikçiye uğrayıp hallederim inşallah herkese iyi geceler ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    4300k xenon baya bir önünü aydinlatacaktir. K degeri arttıkça yolu görüşün düşmektedir.bende bit zamanlar 6000k kullandım fakat yoldakilerin gözünü almaktan dolayı soktum.simdi ise nightbreaker kullanıyorum.nb standart halojen ampullere göre fark ediyor daha parlaktir,memnun kalirsin

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    H4 dediğin ampül çift flamanlıdır yani tek ampülle hem uzun hem kısa far yanar, zannedersem senin motorunda o şekilde aydınlatma sistemi, ikincisi eğerki olay aydınlatma ise en son bakıcan değer hani şu (k) diye yazıyorsunuz onun adı kelvindir ve ışığın rengidir 4300 ideal bir renktir beyaz çok moda ama şunu unutmayın beyaz ışık gözü daima yanıltır vede yorar ama biz kullanıcıların asıl bakması gereken olay lümendir buda ışığın geri verimidir, kullanıcan aydınlatma sisteminin lümen değerlerinin yüksek olması gerekiyor, zenon farlar mercek olmadan pek yararlı aydınlatma araçları değildir her kullanan abi ben kullandım çok süper ışık veriyor, evet ışık kaynağına baktığınızda muazzam bir ışık görüceksiniz, ama bu sadece bir göz yanılmasıdır, zenondan gelen ışık kaynağı bir mercekle desteklenmediği sürece sadece görüntüden ibaret. Ben hep bu ampülü kullandım bir günde ışığı yetersiz demedim http://download.p4c.philips.com/file...s1_pss_aen.pdf

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    H4 dediğin ampül çift flamanlıdır yani tek ampülle hem uzun hem kısa far yanar, zannedersem senin motorunda o şekilde aydınlatma sistemi, ikincisi eğerki olay aydınlatma ise en son bakıcan değer hani şu (k) diye yazıyorsunuz onun adı kelvindir ve ışığın rengidir 4300 ideal bir renktir beyaz çok moda ama şunu unutmayın beyaz ışık gözü daima yanıltır vede yorar ama biz kullanıcıların asıl bakması gereken olay lümendir buda ışığın geri verimidir, kullanıcan aydınlatma sisteminin lümen değerlerinin yüksek olması gerekiyor, zenon farlar mercek olmadan pek yararlı aydınlatma araçları değildir her kullanan abi ben kullandım çok süper ışık veriyor, evet ışık kaynağına baktığınızda muazzam bir ışık görüceksiniz, ama bu sadece bir göz yanılmasıdır, zenondan gelen ışık kaynağı bir mercekle desteklenmediği sürece sadece görüntüden ibaret. Ben hep bu ampülü kullandım bir günde ışığı yetersiz demedim http://download.p4c.philips.com/file...s1_pss_aen.pdf
    bu nightbreaker dan daha mı iyidir.. Xenon yerine halogen ampul düşünürsem hangisini seçiyim ?

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    xenonların beyinli motorlara zarar verdiğini duymuştum.bence ufak cc motor için xenona gerek yok vizede falan sorun oluor
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenonların beyinli motorlara zarar verdiğini duymuştum.bence ufak cc motor için xenona gerek yok vizede falan sorun oluor
    şuan malesef arabalardada yasak muaneden geçmiyor sarı ampulleri takıp öyle geçirdim arabayı malesef .
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben nightbreaker kullanmadım bilmiyorum, ama kullanan arkadaşlardan kötüdür diyeninide duymadım, ama senin motorun soket kısmına uymayabilir bu ampüller bir önceki mesajımdaki ampülün resminin linkini vermiştim, senden ricam kendi motorundaki ampülle bu ampülün duyu aynımı bana bunu söylersen, sana yanlış bilgi vermemiş oluruz... :D

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben nightbreaker kullanmadım bilmiyorum, ama kullanan arkadaşlardan kötüdür diyeninide duymadım, ama senin motorun soket kısmına uymayabilir bu ampüller bir önceki mesajımdaki ampülün resminin linkini vermiştim, senden ricam kendi motorundaki ampülle bu ampülün duyu aynımı bana bunu söylersen, sana yanlış bilgi vermemiş oluruz... :D
    1 çift sipariş verdim night breaker :D yalnız şöyle bir durum var üstünde ki ampulden istedim servisten sonra resimdekiyle karışlaştırdım üzerindeki ampulde çıkıntı yok girinti var bunda çıkıntı var :D olmadı bi dönüştürücü falan ayarlarız yoksa iade :D fotoğraflarla izlenimleri aktarcam pazartesi günü inşallah 1 saat önce aldım kargoya verdiler pazar olmaz heralde pazartesi takarım

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd
    Arkadaşlar sorun çıktı gelen ampul 60-55 watt motorcu aküyü bitirir.. çok ısınır eritir dedi sorun yaratır dedi.. Bende geri göndericem ama yerine ne almalıyım bilmiyorum. 35 watt bi ampul önerin alıyım artık kaza yapıcam yoksa :D acil yardımlarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler