Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kazalılar kervanına bende katıldım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Evet arkadaşlar öncelikle bu merete kasksız ve montsuz binenler konudan ayrılsınlar. Korumaların halini gördükten sonra kasksız binenlerde gram "beyin" olmadığını cidden anladım. Sizin korumanız gereken bir beyniniz yok, takmayın zaten.

Yer çevreyolu, zaman 14.06.2012 akşam 18.30 saatleri, mecidiyeköydeki büyük cep alanın 100 metre gerisinde. En az 20 motorcu durdu, tanıdık varsa sağolsunlar oldukça ilgilendiler.

Klasik bir kaza, sağ taraftan giderken, ani bir kapı açılması... Ama ne kadar ani... Frenajı nasıl yaparsınız? Gazı bırakır, maneti kavrar, yavaşça yumur...

Gazı bile bırakamadım, çünkü saniyenin bilmem kaçta biri bir şekilde 1 metre önümde "lak" diye açıldı kapı. Takribi tabi ben kapıya oldukça sert bir şekilde bindirdikten sonra, 10 metre uçtum, motor bir öndeki araca çarparak orta şeride uçtu ve ben yerlerdeyim... Korumaların resimlerini çekmedim, ama anlattığım olaydan ötürü tahmin edebiliyorsunuzdur umarım. Allahtan hiçbirşeyim yok. Olmaması da mucize. Arkadaki 4 adet demir vida ile tutturduğum topcase, vidaların ortasından kırılarak uçmuç gitmiş... Varın siz anlayın..

Yetmezmiş gibi çevreyolunun ortasında şu su satan şerefsizler, topcaseyi tuttugu gibi goturmuş, içinde 600tllik mal, ve 3 gün sonra gireceğim sınavın ders notları. Ne ana kaldı ne avrat duyuyorsanız eğer...

Oh be içimide döktüm arkadaşlar.. .Sözün özü : Kasksız trafiğe çıkmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Büyük geçmiş olsun,sende birşey olmaması büyük şans.Varsın gitsin diyerleri..

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    gecmis olsun. çok talihsiz bir kaza. kurtarmanın bir yolu yok. ben de aynı sekilde kaza yapmıştım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    gecmiş olsun ...

Hukuki sürec nedir ?

Sagdan acılmıs kapı siz suclusunuz bu durumda... Aracların sagından gecilmemesi gerekli aynı olay bizim basımıza geldi..

Aracın sagından gidiyoruz yol tek gidiş-geliş işte 1 yol orda araba var neyse gecelim dedik biz gectik arkadaki arkadaslar geciyodu kadın park etti arabayı yoldaki kocasıyla konusuyor aynaya bakmadan kapıyı bi actı egsoz kısmından itibaren pert motor arabanın kapısı 3 yerden yamuldu 600 tl masraf var motorda 300 tl... Gecmiş olsun gene
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    geçmiş olsun topcaseyi alan şerefsizlerede o topcse .....sin
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Teşekkürler arkadaşlar.

Hukuki süreç şuan trafik polisleri eşliğinde tutanaklar tutuldu. Yarın motoru servise bırakacağım, artık expertiz raporlarından sonra herşey çıkar meydane. Ancak polisler "çevreyolunda indirme bindirme" yapıldığı için %100 beni haklı buldu. Suç tamamen onlarınmış yani. Yalnız ben dua ediyorum çünkü gerçekten ufak bir kaza değildi. Bariyerler, kapının köşesi, diğer arabalar gibi çok daha ölümcül şeyler varken çok çok ucuz atlattım. Ama o topcasemi ve içindeki çalan şerefsizleri unutmayacağım.

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun dostum en korktugum olaylardan biri diyebilirim
    Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun... çantayı çalan şerefsizlere ne demeli..............
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Geçmiş olsun. Zor durumunuzda size yardım edeceğine ganimet peşinde koşan üç kuruşluk menfaat için insanlığını unutan yaratıklara ne diyeyim.

Küfür edeyim.

Ettim.
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun... çantayı çalan şerefsizlere ne demeli..............
    Anlayamıyorum, ben yerde yatıyorum. Bi elimle bacağımı tutup, diğer elimle kaskımı cıkartmaya calısıyorum. Adamlar kaşla göz arası yürütmüş. BU istanbulda geçrekten yaşanmaz artık. Düşene bi tekme vurmak moda olmuş, şerefsizliğin daniskası dönüyor artık. 8. 9. cedlerindeyim şuan sabaha kadar 100e varmayı planlıyorum )

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar arabaların park ettiği yerlerden geçmemeye çalışalım yurdum insanı pat diye açıyor kapıyı :( Allahtan sende birşey yok kardeşim mala gelsin cana gelmesin
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun ...

Hukuki sürec nedir ?

Sagdan acılmıs kapı siz suclusunuz bu durumda... Aracların sagından gecilmemesi gerekli aynı olay bizim basımıza geldi..

Aracın sagından gidiyoruz yol tek gidiş-geliş işte 1 yol orda araba var neyse gecelim dedik biz gectik arkadaki arkadaslar geciyodu kadın park etti arabayı yoldaki kocasıyla konusuyor aynaya bakmadan kapıyı bi actı egsoz kısmından itibaren pert motor arabanın kapısı 3 yerden yamuldu 600 tl masraf var motorda 300 tl... Gecmiş olsun gene
    Polise tekrar tekrar sordum. Olay çevreyolunda olduğu için haklı olduğumu söyledi. Çevreyolunda indirme bindirme yapılması kesinlikle yasakmış ne olursa olsun.

Motosikleti
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polise tekrar tekrar sordum. Olay çevreyolunda olduğu için haklı olduğumu söyledi. Çevreyolunda indirme bindirme yapılması kesinlikle yasakmış ne olursa olsun.

Hah bu işte %100 o suclu ise ama sigorta vs ugrastırır bize kapı acan kadının kocası benim hanım suclu sigorta falan bosverin hemen gelin sipraris edelim parcayı dedi bende biraz okumustum forumu dedim polis cagıralım adam panik oldu hemen gittik aldık parcaları tekrar gecmiş olsun toplam masraf ne kadar acaba ? motorda fln veya arabanın kapı koptumu
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Hah bu işte %100 o suclu ise ama sigorta vs ugrastırır bize kapı acan kadının kocası benim hanım suclu sigorta falan bosverin hemen gelin sipraris edelim parcayı dedi bende biraz okumustum forumu dedim polis cagıralım adam panik oldu hemen gittik aldık parcaları tekrar gecmiş olsun toplam masraf ne kadar acaba ? motorda fln veya arabanın kapı koptumu
    Bu kapı menteşelerden ters dönerek ön çamurluğa vurdu. Gerisini siz hayal edin.

Motosikleti
    Reno Clio Sanırım uzun kasa kopmaması sasırtıcı can alıcı soru motorun ön takım ne durumda ? inş kötü deyildir

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben o kazanı benzerini bağdat caddesinde yaptım.... ben kapıyı yuerinden sökmüştüm... ama nolan kask bile kafamın yarılmasını engellememişti...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Reno Clio Sanırım uzun kasa kopmaması sasırtıcı can alıcı soru motorun ön takım ne durumda ? inş kötü deyildir
    Ön takım, şasede hiçbirşey yok sanırım. Ancak gidon içeri katlanmış, sol grenaj ve depo komple pert. Yürüründe sıkıntı yoktur inşallah.

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Büyük geçmiş olsun, iyi ki sende birşey yok.. Cana geleceğine mala gelsin tabi ki ama motoru böle görünce içim bi garip oldu.. tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o kazanı benzerini bağdat caddesinde yaptım.... ben kapıyı yuerinden sökmüştüm... ama nolan kask bile kafamın yarılmasını engellememişti...
    Çeneden açılır kullananlar bir daha düşünsün, hatta yarım kask falan kullanan varsa balkonunuzda çiçek ekin içine anca o işe yarar. Kask hayatımı kurtardı bu kazada cunku bariyerlere de vurdum kafamı.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)