Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekim için kamera tavsiyesi?? Gopro nasıl ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    http://www.cbfturkiye.org/forum/view...12482&start=45

bu linke bakınca başımıza şimdi de Contour,drift,gopro üçlemesi çıktı. Burada Gopro su sporları için denerek elenmiş, contour seçilmiş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    32 tl denemek için çok iyi bir fiyat..neye vermiyoruz ki (başka bir pazarlama tekniği)
    Erhan ben bu taktiğin benzerini çok yedim hayatta doydum, yemezler artık...

İstersen senle birlikte biraz önce imal ettiğim FULL HD çekim yapan, bira açacağı olarakta kullanılabilir motosiklet kamerasını 15 TL'den satışa çıkaralım... yerlerse...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni 150 Seyhan
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gündüz çekimi için gopro mükemmel ama gece çekimlerinde ise contour HD nin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2 kamerada aşağıdaki çekimleri apan arkadaşımda var. kendi yorumları bu şekilde.

arkadaşın baya agrasif ama baya badireler atlatmış kendimi gördüm resmen
    merkezkale bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    gopro önde gidiyor...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    bende kamera arayışındayım, gopro ile drift hd arasında gidip geliyorum. Drift de ses probleminden şikayet edenler var, çok hassas olduğu için rüzgar gürültüsünden motor sesi duyulmaz diye korkuyorum, gopro da öyle bir sorun yok gibi. İkisini de tecrübe edenler yorum yapabilirse sevinirim.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    32 TL olan çok dandik, gg de başka ürünlerde var.
    Gopro ülkede 800 TL , yurtdışında ebay.de kargo dahil 509 TL.
    Dalış için housing.lara zamanında çok para verdik. Motor için deymez. 150 TL al bi foto makina el yapımı bir aparat oldu bitti.
    Yap diyenleri duyar gibiyim. Deneyeceğim
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gündüz çekimi için gopro mükemmel ama gece çekimlerinde ise contour HD nin daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. 2 kamerada aşağıdaki çekimleri apan arkadaşımda var. kendi yorumları bu şekilde.

trafik kötü ama ne yalan söyleyim küfürlere gülmekten öldüm.. sülalesini dize getirdi..
    Tolga Can, merkezkale ve kakare bunu beğendiler.

abi go pro al demiştim sana ben.o gün kamp ta da gördün işte,kaç tane vardı adamların elinde.dalgıç su altında görüntü kaydetti.kötü birşey olsa polis kullanmaz,aa ajansı kullanmaz.
    hem tatile gittiğinde de denize girerken çekim yaparsın su altında falan da.valla ben alacak olsam asla başka bi makineye bakmam.
    amaç sadece çekim olsun dersen de ucuz yollu bi hand cam alırsan o da bi şekilde işini görür.anatolyum da elektro world'e bi bak isersen uygun birşeyler bulabilirsin.
    Tolga Can bunu beğendi.

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

trafik kötü ama ne yalan söyleyim küfürlere gülmekten öldüm.. sülalesini dize getirdi..
    hakkaten ben de kaskın içinde baya küfür ediyorum

@berat77 arkadaşım agrasif değil aslında gayet kendi halinde birisi ama hak edene acımadan küfürü yapıştırmış:D
    Ride it like you stole it!

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gopro önde gidiyor...
    Arkadaşım önde gider tabi o fiyatla en önde gider Gopro Ama nerdeee alakta kullanak

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Şimdi bende gidona dijital fotograf makinası monte etmek için aparat yaptım ama nasıl söylesem,çekim tam olarak istediğim gibi olmuyor.Görüntü kalitesi süper,hafif titreşim var ona da eyvallah ama maalesef bu tarz makinalar çok dar açıdan çekim yapıyorlar yoksa hd çekim özelliği ve gece görüntülerin ışığını ayarlama özellikleri var ama dar açı maalesef,Contour ve Go pro çok daha geniş açıdan alıyor görüntüyü.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı nezih77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi go pro al demiştim sana ben.o gün kamp ta da gördün işte,kaç tane vardı adamların elinde.dalgıç su altında görüntü kaydetti.kötü birşey olsa polis kullanmaz,aa ajansı kullanmaz.
    hem tatile gittiğinde de denize girerken çekim yaparsın su altında falan da.valla ben alacak olsam asla başka bi makineye bakmam.
    amaç sadece çekim olsun dersen de ucuz yollu bi hand cam alırsan o da bi şekilde işini görür.anatolyum da elektro world'e bi bak isersen uygun birşeyler bulabilirsin.
    İtimat kontrole mani değildir araştıralım dedik, bir ton fırça yiyoz senden hacı...
    merkezkale bunu beğendi.

kızdırmayın bak benizaten motorum da yok
    karapara bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Gopro'yu Ankaradan temin etme imakanı yok araştımalarıma göre, yanlış mı ?? İstanbuldan hangi firmadan sipariş etmek lazım??

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    drift güzele benziyor, ama en iyisi bilindik olanı yani GoPro Hero2 Motorsports kit.

konu açılmış fakat hiçbir aydınlatıcı bilgi yok...
    bende kamera alacağım fakat çok kararsızım
    drift markanın distribütörü yok,
    gopro hd hero2 veya contour hd gps veya contour plus hangisini alsam???

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Kendi araştırmalarımdan yola çıkarak, genel olarak en iyisi bence Hd hero 2. Fakat yine de canlı bir şekil de hepsinin kayıtlarını inceleyip karar vermek çok güzel olurdu .
    Önce emniyet, sonra hareket...

SonpoL, şöyle bir site buldum;
    www.pointofviewcameras.com
    youtube gibi sitelerde görüntü kalitesi kıyaslanıyor.
    gopro hero2 gerçekten güzel fakat contour daha sağlam gözüküyor, bende çok kararsızım
    gopro hero2 ve contour gps veya contour plus arasında kaldım.
    goproturkiye.com'dan baktığımda istediğim aksesuarlar ile birlikte Contour Full HD GPS modeli 1.200 TL ye geliyor.

Motosikleti
    -
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SonpoL, şöyle bir site buldum;
    www.pointofviewcameras.com
    youtube gibi sitelerde görüntü kalitesi kıyaslanıyor.
    gopro hero2 gerçekten güzel fakat contour daha sağlam gözüküyor, bende çok kararsızım
    gopro hero2 ve contour gps veya contour plus arasında kaldım.
    goproturkiye.com'dan baktığımda istediğim aksesuarlar ile birlikte Contour Full HD GPS modeli 1.200 TL ye geliyor.
    Link için teşekkürler. Yabancı kaynakları incelemiştim fakat bu site gözüme çarpmamış. Fiyat olarak yakın olsalar da hero 2'nin fiyatı daha uygun. Ben de almak istiyorum ve kafam karışık açıkçası . Yeni modeller ile uğraşmak istemiyorum ileride, en iyisini almak isterim. Contour'u biraz daha inceleyim. İncelemeden evvel, Türkiye'de garantili satan var mı Contour Full HD GPS modelini?

Ebay'den Countor $320 dolar civarların da. Gümrükte takılırsa %20 vergi ile $384 dolara geliyor. Bu da Türk Lirası olarak 700 TL'ye tekabül ediyor. Tabii buna aksesuarları hariç. Almasına alınır da, ürün garantisi olmayacak elimiz de .

Aynen! benimde kafam çok karışık, 4 gündür gece-gündüz araştırıyorum hangisi daha iyi diye, kafayı yedim artık...
    www.goproturkiye.com da CONTOUR Full HD GPS satılıyor ve gopro distribütörü aynı zamanda Contour markasınıda satıyor-garanti veriyor.

Motosikleti
    -
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen! benimde kafam çok karışık, 4 gündür gece-gündüz araştırıyorum hangisi daha iyi diye, kafayı yedim artık...
    www.goproturkiye.com da CONTOUR Full HD GPS satılıyor ve gopro distribütörü aynı zamanda Contour markasınıda satıyor-garanti veriyor.
    ))). O kadar takıntı yapıp, kendisini yormayın . İçinize hangisi siniyorsa onu alın. Her durum da iki ürün de gayet başarılı olduğu gibi, go pro kullanıcısı daha fazla. Tercihlerden yola çıkarsak, go pro daha iyi gibi(mi)?

Gopro hero2 nin görüntü kaliteleri güzel fakat kullanan bir arkadaşım kask üzerinde ayrodinamik sorunlar yaşadığını belirtti (gopro şeklinden dolayı)
    fakat Contour daha ayrodinamik ve görüntü kaliteside gayet başarılı, alüminyum gövdeside daha sağlam ve GPS özelliğide var. Sanırım kullanımı daha kolay ve pratik gibi geldi bana...
    Galiba ben Contour GPS alacağım, şimdilik öyle görünüyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

dediğiniz gibi gopro kullanıcısı daha fazla olduğu için kafa karıştırıyor fakat işçilik, malzeme, özellikler, kalite olarak bence Contour ağır basıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

gece çekimlerinde gopro da verimliliğin azaldığını söylüyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)