Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Eş/sevgili ve motosiklet..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepimizin burada bulunma amacı aynı.. Motosiklet tutkusu. Kimimiz tam hayallerindeki motorun sahibi, kimimiz hayallerine kavuşma aşamasında basamakları tırmanıyor, kimimizin uykuları kaçıyor motor sahibi olabilmek için.
    Motosiklet kullanabilmek için ehliyet, deneyim-tecrübe ve maddiyattan daha önemlisi önce aile ve sevgili,eş faktörüdür. Paran vardır, ama aileden destek yoktur. Paran vardır, hayatımın anlamı dediğin insan ya ben ya motosiklet diyerek kestirip atmıştır.. Aile yani anne baba faktörünü geçecek olursak, tam da konumuz burada başlıyor aslında..
    İki çeşit sevgili/eş profili vardır..
    Ya ben, yada motor diyenler
    Eğer bu kategoride bir kız arkadaşa sahipseniz (sahiplik kavramı çok farklı oldu cümlede) işiniz çok zor.. Hiç yaşamadığım için o duyguyu yaşayanlar eminim tercüman olacaklardır.. Ama yine eminim kötü niyetlerinden değil, sadece sizi düşündükleri içindir.
    Her kararınızı destekleyen sevgili/eş profili
    Asıl anlatmak istediğim bu alt başlıktaki profil.. Aileniz karşı çıkar iki tekere, ama sevgiliniz/eşiniz (eğer evliyseniz aile faktörü etkinliğini daha da yitirerek tamamen eş faktörüne dönüşür) sizi sonuna kadar destekler, kararlarınıza saygı duyar, size güvenir, çok istediğiniz bir şeye sahip olunca sizin mutluluğunuzla daha da mutlu olacağını bilir.. Onunda içinde özgürlük duygusu vardır, doğayı sever, soğuk, çamur onun için sorun değildir.. O sizin mutluluğunuzla, yüzünüze vuran rüzgarın verdiği huzurla, sizin huzurunuzda huzuru bulur.. Motorunuz yoksa, ilk motorunuzu alırken, taksitlerini ödeyemekte zorlanacağınızı düşündüğünüz anda, ben de yardım ederim der. Doğum gününüzde, eğer bir motosiklet sahibi değilseniz maketini alıp yanına da sen bunun gerçeğine layıksın yazılı bir not iliştirir.. Arada alır satarsınız, motorsuz yaya dolaşırsınız. Yoldan geçen herhangi bir motorun egzos sesini duyduğunuzda içinizin burkulduğunu bilir, aşkım daha güzelini alacağız merak etme der, bir gülüşüyle içinizdeki karamsarlığı yok eder. Ve ertelediğiniz yeni motoru, aman bir daha mı geleceğiz dünyaya, zaten şunun şurasında kaç sene gezeceğiz, alalım bir motor diyerek bütün paraları döker ortaya.. Varsa böyle bir eşiniz/sevgiliniz, o dünyadaki en değerli insandır. Teşekkür edin onlara, benim gibi.. Haykırın tüm MT'ye onu çok sevdiğinizi.. Belki o da benim ki gibi girip okuyordur yazdıklarınızı Varsa yoksa motosiklet diyerek serzenişlerde bulunuyordur ama biliyordur ilk aşkınızın o ikinci aşkınızın motosiklet olduğunu..
    Sen dünyadaki en değerli insansın, Seni Seviyorum ;)
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nooolsu sana akşam akşam?....

Bişeyler mi hissettin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Şuan bi sevgili/eş durumum yok ama, Aynı şekilde düşünmediğim, birisiyle samimi bir ilişki söz konusu olmaz. Aşk birbirine bakmak değildir, birlikte aynı yöne bakmaktır ;) ( ön siperlikten çokta güzel olur hani tadından yenmez) sağlıcakla..

İlker&Burçin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet Lucas öyle bir konuya değindinki bitanecik karıma sımsıkı sarıldım motor alacağım dediğimde henüz çıkıyorduk ve olur dedi ki ben daha hiç motor kullanmamıştım sonra öğrenmeye başladım ve dediki bende arkana bineceğim işte o gün bugündür ilk ve son artçımdır ve gariptirki onsuz motor sürmek zevk vermemeye başladı Canım karım bir sen bir ben birde motor diorum
    cousinecruis ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Süperdi hocam Bir önceki konunda güldürdün şimdi ise ağlatıyorsun aşk olsun sana yaa
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooolsu sana akşam akşam?....

Bişeyler mi hissettin...
    Bilmem, sayende çok güldüm de romantizmin doruklarına çıkmış olabilirim
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Tek kelime ile muhteşem
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmem, sayende çok güldüm de romantizmin doruklarına çıkmış olabilirim
    Hala gülüyorum yaa
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimizin burada bulunma amacı aynı.. Motosiklet tutkusu. Kimimiz tam hayallerindeki motorun sahibi, kimimiz hayallerine kavuşma aşamasında basamakları tırmanıyor, kimimizin uykuları kaçıyor motor sahibi olabilmek için.
    Motosiklet kullanabilmek için ehliyet, deneyim-tecrübe ve maddiyattan daha önemlisi önce aile ve sevgili,eş faktörüdür. Paran vardır, ama aileden destek yoktur. Paran vardır, hayatımın anlamı dediğin insan ya ben ya motosiklet diyerek kestirip atmıştır.. Aile yani anne baba faktörünü geçecek olursak, tam da konumuz burada başlıyor aslında..
    İki çeşit sevgili/eş profili vardır..
    Ya ben, yada motor diyenler
    Eğer bu kategoride bir kız arkadaşa sahipseniz (sahiplik kavramı çok farklı oldu cümlede) işiniz çok zor.. Hiç yaşamadığım için o duyguyu yaşayanlar eminim tercüman olacaklardır.. Ama yine eminim kötü niyetlerinden değil, sadece sizi düşündükleri içindir.
    Her kararınızı destekleyen sevgili/eş profili
    Asıl anlatmak istediğim bu alt başlıktaki profil.. Aileniz karşı çıkar iki tekere, ama sevgiliniz/eşiniz (eğer evliyseniz aile faktörü etkinliğini daha da yitirerek tamamen eş faktörüne dönüşür) sizi sonuna kadar destekler, kararlarınıza saygı duyar, size güvenir, çok istediğiniz bir şeye sahip olunca sizin mutluluğunuzla daha da mutlu olacağını bilir.. Onunda içinde özgürlük duygusu vardır, doğayı sever, soğuk, çamur onun için sorun değildir.. O sizin mutluluğunuzla, yüzünüze vuran rüzgarın verdiği huzurla, sizin huzurunuzda huzuru bulur.. Motorunuz yoksa, ilk motorunuzu alırken, taksitlerini ödeyemekte zorlanacağınızı düşündüğünüz anda, ben de yardım ederim der. Doğum gününüzde, eğer bir motosiklet sahibi değilseniz maketini alıp yanına da sen bunun gerçeğine layıksın yazılı bir not iliştirir.. Arada alır satarsınız, motorsuz yaya dolaşırsınız. Yoldan geçen herhangi bir motorun egzos sesini duyduğunuzda içinizin burkulduğunu bilir, aşkım daha güzelini alacağız merak etme der, bir gülüşüyle içinizdeki karamsarlığı yok eder. Ve ertelediğiniz yeni motoru, aman bir daha mı geleceğiz dünyaya, zaten şunun şurasında kaç sene gezeceğiz, alalım bir motor diyerek bütün paraları döker ortaya.. Varsa böyle bir eşiniz/sevgiliniz, o dünyadaki en değerli insandır. Teşekkür edin onlara, benim gibi.. Haykırın tüm MT'ye onu çok sevdiğinizi.. Belki o da benim ki gibi girip okuyordur yazdıklarınızı Varsa yoksa motosiklet diyerek serzenişlerde bulunuyordur ama biliyordur ilk aşkınızın o ikinci aşkınızın motosiklet olduğunu..
    Sen dünyadaki en değerli insansın, Seni Seviyorum ;)
    bakalim senin ve benim gibi kac kisi var burada forumda
    Aykut009 bunu beğendi.
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

İlker&Burçin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakalim senin ve benim gibi kac kisi var burada forumda
    işte bizde varız

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    varız varız bizide unutmayın

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Güzel konu açtın Lucas arkadaşım.
    Evde tatsızlık olduktan sonra böyle bir zevkin anlamı kalmaz.
    Eşim sağolsun aşağı yukarı 15 senelik motor sevgime hem saygı duymuştur hemde benimle buralarda gezmediği yer kalmamıştır.
    Ona buradan sevgilerimi gönderiyorum ve iyiki varsın diyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yillar yillar once yasadigim bir seydir.
    Esim benim motorla olan iliskimi ilk olarak ne yazik ki pistte gormustu.
    O an;
    benim için endiselenmeye ve korkmaya basladigi andir.
    Fakat bana olan sevgisi motosikletten nefret etmesi için yeterli olmustu.

O zamanlar evli degildik.
    Motosiklet benim hayatimin bir parçasiydi.
    Fakat garibandim da.
    Dugunumu yapabilmek için birak motoru, sazimi dahi satmak zorunda kaldim.
    Bu bile yetmedi ya neyse.

Artik evli ve motosikletsiz bir adamdim.
    Bu durum 2 yil kadar surdu.
    Bu sureç evliligin de verdigi sorumluluk duygusuyla kendimi para kazanmaya ve geçimimi saglamaya adadigim zamandir aslinda.
    Aslinda evlilikten bir kaç ay sonra kendime bir motosiklet alabilecek duruma gelmistim çok sukur.
    Fakat hanimin motosiklet korkusu ve benim islerimin yogunlugu hep bir erteleme nedeni oldu.
    Bu donem;
    geçen her motosikletin ardindan iç geçirip, simdi ustunde olsaydim hayalleri kurdugum bir donemdir.
    Benim bile farkinda olmadigim bu durumun esim farkina varmis.

Bu arada benim ve esimin çok sevdigi bir arkadasimiz, motosikletini drag yarislarina hazirliyordu.
    Ben de elimden geldigi kadar arkadasimiza destek veriyordum.
    Yani motosikletten çok da uzak degildim açikçasi.
    Fakat kendime ait bir motosiklet alamiyordum.
    Mahalli olmasina ragmen oldukça iddiali olan bu yaris arkadasimiz için çok onemliydi.
    Nasil becerdiyse yarislardan 2 gun once belini sakatladi.
    Hastaneye ziyaretine gittik.
    Beni gorunce aglamaya basladi.
    çok emek verdim dedi.
    Oysa hersey bosmus.
    Yaptigimiz hersey yalanmis.
    Biz arkadasimizin saglik durumunun telasi içinde oldugumuzdan once ne demek istedigini tam anlayamadik.
    halbuki o içinde bulundugu duruma ragmen aylardir emek verdigimiz motosikletini yaristiramayacak olmanin derdindeymis.
    Konuyu 2. ziyarette kavradik.
    Bana;
    " bu motosiklet yarismali" dedi.
    Lutfen sen yaris diye ricada bulundu.
    Esime baktim.
    Gozleri parliyordu.
    Basiyla onayladigini belirten bir isaret yapti.
    Hiç dusunmeden tamam dedim.
    Maalesef deklerasyonlar tamamlanmisti ve kabul edilmedim.
    Fakat o an benim için onemli bir andi.
    Ilk defa esim motosiklet konusunda beni destekliyordu.

Sonra unuttuk.

Daha dogrusu ben unuttum.
    Esim unutmamis.!

Bir gun, arabada içindeydik.
    Caddede geçtigimiz bir magazanin onunde bir motosiklet birakilmis ve uzerinde satilik yazisi vardi.

Ben motosiklete soyle bir goz ucuyla baktim.
    Derin bir iç geçirerek tekrar onume bakmaya basladim.
    Arabayi esim kullaniyordu.
    Birden sert bir fren yapti.
    Bak bu motor guzel, alacaksan boyle bisey al dedi.
    Ben saskin saskin bakiyorum.
    Sor bakalim dedi kaç paraymis.
    Guldum.
    Devam et dedim.
    Bu kez o sasirdi.
    Halbuki ben mesaji almistim.
    Ertesi gun gidip istedigim motosikleti aldim.
    Benden daha çok sevindi.
    Boynuma sarildi, gule gule kullan dedi.
    dedim ki;
    "endiselerini anliyorum. Fakat biseyi iyi anlamani istiyorum. Belki de ben bu motosiklet yuzunden olecegim. Lutfen sakin uzulme.Eger motosiklet uzerinde olursem bilki ben mutlu oldum. Ama sana soz, olmemek için her seyi yapacagim."

...................

Aradan yillar geçti.
    Simdi ayni endiseleri ben oglum için tasiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    sevgili LUCAS okadar güzel bir yazı yazmişsin ki duygulanmamak elde degil ben hiç bu duyguları yaşamadım yaşamakta istemezdim herhal çünkü 14 yaşin da motosikletim vardi ailem hiç endişelenmedi çünkü babam motorcuydu ve beni o yetiştirmişti yanı çekirdekten yetme motorcuydum terim yerindeyse....
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    helal olsun ıyı bır konu şimdi eşime tlf. edip bırdaha teşekkür edeceğim.çünkü tek bır kelime etmişti hadi alalım ve modelı o seçti gerci çin malı aldık ama şartlar öyleydi.şimdi cocuklardn dolayı bınemedıği için üzülüyor buyuk oğlmla dolaşıyoruz.meğer büyük incelık yapmış yazıdan sonra daha iyi dank etti ya olmaz deseydi.bu yazı için cok teşekkür ederım.fakat birazda kırizin etkısıyle olsa gerek bu yaz ıcın yuksek cc bır model düşünüyorum .Eşim bu yeter idare et dıyor galıba dinlicez yaşam ortak ortaklığı güzel götürmek lazım .
    karapara bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben de seni seviyorum lucas.... bütün motosikletler sana feda olsun, duymak istediklerim buydu ve başardın... ama sana motorumu vermem

şaka bir yana, ben de bir kaç ay önce benzer bir topic açmıştım, metni aşağıda ;)

teşekkürler anne/baba/kardeşim/eşim/sevgilim - 05-12-2008, 08:36 AM

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar, hepimiz burada ailelerimizden az çok bahsediyoruz, zaten burada da bir aile olduk sayılır.çekirdek ailelerimizden motosiklet hayatımızda kimisi karşı çıkıyor motosiklet hayatımıza, kimi destek, kimi de kararsız
    hadi, hayatımızda olan bu güzel insanlarla olan motosiklet üzerine olumlu/olumsuz anılarımızı paylaşalım. ne dersiniz.

mesela ben motosikletimi büyük bir kazadan sonra satmaya karar verdiğimde annem destek olup "aşkını satacakmısın" demişti ve ben satmaktan vazgeçmiştim. şimdi ise her gün korumalıklarımı doğru taktığıma dikkat eden, hatta eldivenlerime dek dikkatle kontrol eden annem var benim Teşekkürler anne

ve 3 yıl önce yeniden motosiklet almaya karar verdiğimde, biriktirdiği tam 24 çeyrek altını bana hibe eden abim var benim.
    teşekkürler Abi(m)

Ve rahmetli babam da motosiklet kullanıcısıydı. hep bir Jawa hayaliyle yandı tutuştu ama hep mopedlerimiz olmuştu maddiyet işte. daha ilkokula gitmeden trafik kurallarını öğreten ve ilk olarak "sağdan gidilir"i öğreten rahmetli babam...
    ( büyük motorumu aldığımda mezarının başına gidip -senin hayalini ben gerçekleştirdim dediğim-, motosiklet öğrenirken ilk iş olarak koruma demirleri taktıran, her düştüğümüzde "sana bişey oldu mu" deyip, motoru umursamayan ve bana motosiklet sürmeyi öğreten rahmetli babam'a teşekkürler

Ben motosikletçi bir aileden geliyorum, şanslıyım bu yüzden ve aileme teşekkürler ediyorum verdiği destekler için

sizi seviyorum canım ailem

sizlerin de yaşadığınız sorunlarınız veya mutluluklarınız varsa burada paylaşalım derim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    ben ve eşimde var sanırım birazdan döktürür (gostfree)
    bende çok şanslıyım bu ve her konuda bana yardımcı olduğu için onu çok seviyorum
    karapara bunu beğendi.
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    benim eşimde çok karşıydı ama ya ben ya motosiklet demedi. Hiç haberi olmadan gittim bir tane aldım. şimdi birçok geziye benimle geliyor. bence kadınlarda motosikletlere hasta oluyor. ama içlerindeki endişe herzaman ağır basıyor. ve engelleme yoluna gidiyorlar.
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Ben de eşime buradan çok teşekkür ediyorum. Maddi olarak şu kriz döneminde bizi zorlayacak olmasına rağmen çok istediğim Transalp'i almama destek oldu. Soğuk havalarda üşüse de, uzun yolculuklarda beli ağrısa da yine de hiç şikayet etmedi.
    Bir tanecik artçımı çok seviyorum
    karapara bunu beğendi.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ben motoru kaptirdim bile esime ,ikincisi almak zorundayim artik
    < iLk@yy > bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)