Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çekim için kamera tavsiyesi?? Gopro nasıl ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro hero2 nin görüntü kaliteleri güzel fakat kullanan bir arkadaşım kask üzerinde ayrodinamik sorunlar yaşadığını belirtti (gopro şeklinden dolayı)
    fakat Contour daha ayrodinamik ve görüntü kaliteside gayet başarılı, alüminyum gövdeside daha sağlam ve GPS özelliğide var. Sanırım kullanımı daha kolay ve pratik gibi geldi bana...
    Galiba ben Contour GPS alacağım, şimdilik öyle görünüyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

dediğiniz gibi gopro kullanıcısı daha fazla olduğu için kafa karıştırıyor fakat işçilik, malzeme, özellikler, kalite olarak bence Contour ağır basıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

gece çekimlerinde gopro da verimliliğin azaldığını söylüyorlar.
    Bahsettiğiniz gibi, hem bu forum da, hem de bir kaç yabancı kaynakta gece çekimlerinden şikayet eden (umduğunu bulamayan diyelim) bir kaç kullanıcı yorumuna rastladım. Benim için çekim sırasın da en önemlisi, ses kalitesi. Rüzgar seviyesinin min. düzeyde tutmalı. Ben açıkçası çekim yapan ve rüzgar sesini yok etmek için görüntüye şarkı eklenen vidyoları sevmiyorum ve kendim de o şekilde sunum yapmak istemiyorum. Şimdi siz böyle konuşunca benim kafam daha çok karışmaya başladı desem . Topu topu iki ürün arasında kalınıyor fakat tercih yapılamıyor . En iyisi biraz daha araştırmak. Ben de size bulduğum bilgileri kamerayı alsanız bile sunarım.

Şimdilik iyi geceler dilerim...
    glock bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video bu arkadaşlar kendim çektim (kaska takılıyken camera)

videoda gelen o tıkır tıkır ses vakum aparatıyla bağladım kaska kamerayı düşer felan diye boyun ipiyle de vakum aparatını boynuma bağladım onun sesi
    bu da resmi
    http://img855.imageshack.us/img855/9...0pfullhdex.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:19 ----------

buda tanıtım videosu
    http://dx.com/p/1080p-sports-waterpr...d-72861?item=8
    senin kamera iyiymiş aslında fiyatıda gprolara göre bi nebze ucuz ve su geçirmez

---------- Post added at 01:56 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video bu arkadaşlar kendim çektim (kaska takılıyken camera)

videoda gelen o tıkır tıkır ses vakum aparatıyla bağladım kaska kamerayı düşer felan diye boyun ipiyle de vakum aparatını boynuma bağladım onun sesi
    bu da resmi
    http://img855.imageshack.us/img855/9...0pfullhdex.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:19 ----------

buda tanıtım videosu
    http://dx.com/p/1080p-sports-waterpr...d-72861?item=8
    senin kamera iyiymiş aslında fiyatıda gprolara göre bi nebze ucuz ve su geçirmez
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gopro hero2 nin görüntü kaliteleri güzel fakat kullanan bir arkadaşım kask üzerinde ayrodinamik sorunlar yaşadığını belirtti (gopro şeklinden dolayı)
    fakat Contour daha ayrodinamik ve görüntü kaliteside gayet başarılı, alüminyum gövdeside daha sağlam ve GPS özelliğide var. Sanırım kullanımı daha kolay ve pratik gibi geldi bana...
    Galiba ben Contour GPS alacağım, şimdilik öyle görünüyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:22 ----------

dediğiniz gibi gopro kullanıcısı daha fazla olduğu için kafa karıştırıyor fakat işçilik, malzeme, özellikler, kalite olarak bence Contour ağır basıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

gece çekimlerinde gopro da verimliliğin azaldığını söylüyorlar.
    Gopro kaska takıldığında 200+ ss sürüşünde kaskın açısını değiştirmek için baskı yapabilir ama hızlı otoban sürüşlerinde tankcam veya yan/on grenajlara tutturulması hem çekim kalitesi hemde açısı için daha iyi

Kaska taktığınzda ise 100-170km/s arası arkadaşlarınızla beraber gezilerinizi çekmek için daha uygun ekşın için değil

Hacılar kameraların kayıtları muhteşem fakat ilk videolarda bi dede GoPro yu tanıtırken çenesine taktı sonra kasta yan oturdu tam oturmadı orda kazada çene falan çıkabilir o pozisyonda fakat cross kaska takınca yana taktı sorun olmadı bide bakıyorum hepsi muhteşem kalite olunca 80-90 dk çekim yapıyor şimdi her gün çekimden sonra sil izle falan uğraşırmısınız bilemiyorum...

Motosikleti
    -
    Biraz hort olacak fakat gopro hd hero 2 deneyimlerimi aktarmak istedim. Kamera güzel ve gayet kullanışlı. Çekim kalitesi gündüz tatmin edici olmakla beraber, maalesef gece çekimi oldukça vasat . Benim htc one x ile çekim alsam gece daha verimli olur. Gopro ile gece net bir çekim almak isteyenler, ayriyeten gece çekimi için özel mercek almak zorundalar. Fakat işin kötü tarafı, aldığım sitede bu mercek bulunmuyor. Anlayacağınız üzere bu iş için ebay gibi yerlerden sipariş geçmem gerekiyor. İş böyle olunca gümrüğe takılma korkusu başlıyor . Daha önce gümrük işleri ile uğraşmadığımdan dolayı, ne gibi işlemlerden geçeceğimi bilmiyorum. Ayriyeten bu iş için zaman kaybı da yaşayacağım. 100$ altı sipariş gerçekleştirmiştim daha önce ve sıkıntı yaşamamıştım. Fakat, 75$ üstü (şu anda net hatırlamıyorum) siparişler de takılma riski olabiliyor. Bu sorunu ilk önce ürünü aldığım yerle görüşürüp halletmeyi, en son ihtimal yurtdışından sipariş geçmeyi düşünüyorum.

Öte yandan kutu içeri zengin. Gerekli aparatlar kutu içeriğinden çıkıyor. Ben arka tarafta lcd ekran olduğunu sanıyordum fakat yokmuş . İsterseniz ayriyeten alabilirsiniz. Tabii aksesuarlar listeye eklendikçe, maliyet artıyor. Fazla uzatmadan örnek çekimler paylaşayım sizlere. Daha öncesinden MT 150 forumu altında paylaşmıştım fakat merak eden arkadaşların gözüne çarpmamış olabilir. Standart bir gopro olan kameramın çekim kalitesini izledikten sonra, daha net kararlar verebilirsiniz.

Gündüz (default 960p wide)

Gece (1080p wide)

Saygılarımla.

Motosikleti
    -
    GoPro Hd Hero 2 1080p çekim (Gündüz)

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    şu ilana bakar mısınız yahu milleti enayi yerine koyuyorlar http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-video-kamera-gopro-hero-ve-aksesuarlar-3-kez-kapali-ortamda-kullanildi-109071989/detay/

hero 3 bile go pro türkiye sitesinde 775-1000 tl arasında iken bu eleman ne yapmaya çalışıyor hd hero'yu 1.100 tl satmaya çalışıyor .kör tuttuğunu öper misali tutturabildiğine artık hangi enayi alacaksa bunu.
    milleti enayi yerine koyanlardan nefret ediyorum
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1957 r50
    Gidilecek yer, yolun kendisidir...

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    beyler onu bunu bırakın ürün burda ne 500tl 1000tlden bahsediyorsunuz şok fiyat 16 tl :D:D:D
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/anahtarlik-gizli-kamera-hd-720-73489614

param bosada gıtse alıp denıcem ya ne olabılırkı zararım 1 gun motoru cıkartmam dısarı yanı 15tl benzın parası gıder :D gunduz çeker bu özellıkler boyleyse gece zor ama :D

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler onu bunu bırakın ürün burda ne 500tl 1000tlden bahsediyorsunuz şok fiyat 16 tl :D:D:D
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/anahtarlik-gizli-kamera-hd-720-73489614

param bosada gıtse alıp denıcem ya ne olabılırkı zararım 1 gun motoru cıkartmam dısarı yanı 15tl benzın parası gıder :D gunduz çeker bu özellıkler boyleyse gece zor ama :D
    yanlış anlamayında bu kameralar eskiden sapıkların kullandığı gizli kameralar vardır ya onları andırıyo bana alsam dolaşamam yanımda

ama denenebilecek bi fiyat tabiki :D denemekte fayda var
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamayında bu kameralar eskiden sapıkların kullandığı gizli kameralar vardır ya onları andırıyo bana alsam dolaşamam yanımda

ama denenebilecek bi fiyat tabiki :D denemekte fayda var
    aynen alıp denıcem o yuzden :D kaskın ustune cıft taraflı bantla yapıstırdımmı cekerım heryeri :D

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen alıp denıcem o yuzden :D kaskın ustune cıft taraflı bantla yapıstırdımmı cekerım heryeri :D
    o zaman bekliyoruz sonuçları, siparişi verdiniz mi?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman bekliyoruz sonuçları, siparişi verdiniz mi?
    satıcıya mesaj attım cevap gelsin sipariş vericem hemen.pazartesı sabah verse aksam kargo burda 60 km mesafe var satıcıyla :D
    kakare bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı magicboy135 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu test güzel olmuş.

Sony Action Cam.
    *gece ve gündüz çekimleri ile,
    *fps oranı ile,
    *çekimlerdeki kaydedilen ses netliği ile( rüzgardan etkilenmeme ve çevredeki sesin detaylı süzülmesi...),
    *objektif genişliği... ... biçok konuda Hero kadar beğendim.

Burda olsa 198 $ gözüm kapalı verirdim

Fiyat farkı kadar büyük bi işlev farkı nekadar kassamda algılayamadım

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Go Pro 3 Black Edition deneme çekimi. Siz karar verin
    mehmet_gemli bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    lazım olanlar:

ve

biincisi adam dövmek . ikincisi bize yapılanı ispatlamak için. tabi birincisini yaparken ikincisini kapatmanız gerek...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:24 ----------

http://www.aliexpress.com/item/Free-...586522115.html

Değişik birşey ama kalitesini bilemem
    mehmet_gemli bunu beğendi.

@ferdinandd
    Teknik özelliklerine veya iso test sonuçlarına bakarsan acayip fark var. Youtube'a yüklenen videolarda anlamak biraz güç çünkü youtube sıkıştırma esnasında görüntü kalitesini düşürüyor. Şu an bütün yorumcular en iyi kameranın gopro hero 3 black olduğunda hemfikir zaten. Bir de wi-fi olmayanın fiyatını koymuşsun, telefondan falan kameranın ne çektiğini görmek açısından wi-fi özelliği harika. Onun dışında uzaktan kontrol özelliği var tabi.

Black ve silver alacak varsa gpscity.com'dan sipariş verebilir, usps olduğu için gönderim ücreti uygun ve sadece gümrük ödeniyor. (DHL'de kol gibi ardiye ücreti var) Ben white edition aldım firmanın sitesinden, gayet memnunum.

Rüzgar sesi konusunda da çözüm bu:
    http://store.micover.com/index.php?d...w&product_id=2
    veya para vermek istemeyen benzerini kendi başına dahi yapabilir.

White edition çekimi şöyle:
    http://www.youtube.com/user/88seigen
    Kamerayı kaska alıp yarın yeni bir video ekleyeceğim. Şu anki konumunda ön cam görüntüyü her türlü bozuyor .

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Sıkıştırılsa bile Hero 3 Blackin kalitesi önde zaten renk lezzeti daha zengin, karşıtlık ve beyaz algısı daha iyi... ( 1080p izledim )

Sony' den 2 kat daha iyi mi diye dikkatlice izledim sadece ve iki kat fark göremedim nebiliyim Ben Wi-Fi olsa bile kullanmam heralde genel olarak ( hiç tecrube etmedim gerçi ) Sony de Wi-Fi +70 $,

@Seigen, videolarını CBR başlığında izledim, gayet güzel, camın arkasında kalması rüzgardan etkilenmesini de önlüyor ses te çok iyi ve videoda ibre olunca daha bi keyifle izleniyor, bence kaska alma, cam temiz olsun yeter
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Bmw s1000rr 2012
    Go pro 2hero kendi cekimlerim - https://www.youtube.com/watch?v=Dv25v3372R8&feature=youtube_gdata_player

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne zaman gopro'mu yanıma alsam lastiklerime bişey oluyor bugün de yine lastiğim patladı hatta kamera kayıttaydı. Ön teker olduğu için yolda kalmadım eve kadar 15km lastik üzerinde geldim. Karda kullanmaktan bin kat zor patlak lastikle motor sürmek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)