Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Heyecandan kalbim foşikliyoo

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Arkadaşlar öncelikle selamlar saygılar sevgiler,
    İbrahim Ben, 25 yaşımdayım, Bu geçtiğimiz çarşamba 06.06.2012 ortaköydeki daytonadan yeşil renkte kawa 250 aldım. Şimdi plakayı beklemekteyim,daha önce motorsiklet deneyimim olmadı, sadece kadıköyde Ayçal Çevrek Hocadan 5 derslik bi eğitim aldım ve fena olmadığımı söyledi. Neyse demek istediğim heyacandan kalbim çıkacak gibi, günler geçmek bilmiyor, Salı akşamı alabileceğimi sölediler motoru ve ben kavuşma anını bekler oldum.Kafamda sorular gırla dönüp dolaşıyo acabalar bitmiyoracaba trafikte sıkıntı yaşarmıyım acaba arka frene çokmu basarım? ön frene fazlamı asılırım?Allah korusun devirirmiyim hep böle panik ataklı bi halim oldu bikaç gündür bende anlamadım

Arkadaşlar abiler kardeşler ,motor camiasına yeni katılmış biri olarak sizlerden yardım destek ve öneri bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun, çok güzel motosiklet almışsın...
    Trafikte sıkıntı yaşar mıyım diye sormuşsun, motoru alır almaz trafiğe çıkarsan elbette yaşarsın
    Motorunu al, boş alanda dur-kalk çalışmaları, fren çalışmaları yap, ve en önemlisi EĞİTİM AL...
    Panik yapma, eğitim alıp pratik yaptıkça problem yok...
    ysn17 ve ibopaşa bunu beğendiler.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Tşekkür ederim öneriniz için, eğitimimi aldım ama tabiki farklı bi motorsiklette aldım motoru çıkaracağım yerin önü direk ortaköy sahil ordan artık sağdan sağdan ilerlicez...

Motosikleti
    Asya As125
    Bence daha doğru düzgün motor kullanmayı bilmiyorkene öyle bir motor alman biraz riskli olmuş ilk etapta bence 100 125 cc motorla başlasaydın çok daha iyi olurdu ama genede olsun almıssın artık Allah kazasız belasız kullandırmak nasip etsin.
    ibopaşa bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hayırlı olsun...

motora adaptasyonu sürecini trafikte değil de boş bi yerde yaparsan çok rahat edersin...
    ibopaşa bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Valla çok sağolun iyi dilekleriniz için girdim artık bir yola ağlasakta sızlasakta bu yoldan geri dönüş yok!! Bi kaç motorcu arkadaşım olsaydı sosyalde daha iyi olurdu eminim

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Eğitim kurslarına devam şansın varsa önce onu tamamla. Motosikleti nasıl olsa almışssın. Bir yandan da eğitim süreci içinde boş alanlarda gayet yavaş ve heyecan yaratmadan egzersiz yapmaya çalış. Bu çalışmalar sırasında on ve arka fernleri sıkmayı ve sonuçlarını görmeye çalış. Tabi ki kumlu, ıslak, çamurlu, çakıllı yerlerde ön veya arka frenlerin aşırı sıkılması savrulmaya neden olur. Bu işleri yaparkende ayakların yanlara açık vaziyet alarak eğitimini sürdür ve hayırlısı ile motora bin. Sonarakı üğzülme sonuç vermez.
    Bu arada Yeni motorun da hayırlı olsun. Güzel makına almışssın.
    ibopaşa bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    ))) Çok hoş birkaç gün seni bekliyor motorunu aldıktan sonra daha başka duygular yaşayacaksın. Öncelikle hayırlı olsun diyorum.

Motor alana kadarki gecen süre hep heyecanlı olmuştur. Nezaman yeni motor alsam hep aynı heyecanı yaşarım.

Sende alışmaya çalış ))
    ibopaşa bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Panikleyecek,korkacak birşey yok.Oluşturulan korku tufanı yeni başlayan kullanıcıları mantıksız ve heyecan yaratan düşüncelere itiyor.Motoru aldıktan sonra anlayacaksın ne demek istediğimi.
    ibopaşa bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Tecrübeli bir motor kullanan arkadaşın abi veya neyse işte onla köylük arazilik bir boş alana gidin orda dur kalk çalışması yap sakın trafiğe çıkma fren alıştırması yap daha sonra köylük yollarda genelde çok araba olmaz orlarda dolaş alışırsın.
    ibopaşa bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Ilk motor heyacanini bilirim ama rahat ol arkadaşların dediği gibi pratik yap hemen trafiğe çıkma motorunda çok guzel bi seçim hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    ibopaşa bunu beğendi.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangimizin kalbi foşiklemedi ki azizim motor üzerinde en kötü şey ne yapacağını bilmemek, o yüzden eğitim ve pratik önemli, dur kalk vites pratiği yapıp tamam deme, panik fren, kaçış manevrası çalış, trafiğin binbir türlü hali var, demem o ki eğitim eğitim eğitim
    ibopaşa bunu beğendi.
    Ninja

Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bakıcaz görücez artık sonuç ne olacak, çoçukluğumun hayali 25 yaşımda nasip oldu Allah utandırmasın

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    hayırlı olsun heyecanını forumada yansıtmışsın zaten . Ne güzeldir istediğin bir şeye sahip olmanın hazı , bence heyeycan yapmadan sakin ortamada yavaş yavaş antremmanlarla bu sorunun üstesinden gelirsin tekerin düz bassın
    ibopaşa bunu beğendi.
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun... allah kaza bela vermesi..
    ibopaşa bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İmkan varsa eğitime kendi motosikletiniz ile devam edin. Şimdiden hayırlı olsun.
    ibopaşa bunu beğendi.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    takma kafana dostum bin gerisi gelir ama gazada gelme
    ibopaşa bunu beğendi.

Motosikleti
    ninja 250
    ninja başlığı var soruları ordan karşılayabilirsin
    ibopaşa bunu beğendi.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Bende ilk motorumun plaka ruhsatını beklerken heyecandan 6 defa aldığım yere gidip bitti mi diye sormuştum. Fren konusunda sana tavsiyem ön freni ani durumda birden asılma. Fren magnetini yavaşca ezerek sık. Ön amörtisör yavaşça boşluğunu alarak tam fren yaparsan daha dengeli durursun. Eğer birden sıkarsan ön amörtisör iyice oturmadan dengeni kaybedersin motor nereye gideceğini şaşırır. Tekerin düz bassın. Saygılar.
    ibopaşa bunu beğendi.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    kardesim ben kucukken çok motor kullanmış Osman rağmen aynı endişeleri 5 ay önce ilk motorumu alırken nen de yasamıştım. motorun üstüne oturup gazı açınca hiç birşey kalmıyor kafanda. hayırlı olsun. salı öğleden sonra Beşiktaş'ta olacağım. yeşil ninja görürsem selamlarım
    ibopaşa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)