Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

z750,uzun yol ve ben.Görüş ve öneri bekliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Borris07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250>Kawasaki Z750>Honda VFR800...
    200 km ye çıkıp macera aramaya niyetlenmedim hiç zaten. 110-120 ile 150 veya 200 km de bir mola vererek fazla oyalanmadan gelmeyi düşünüyorum.Ama düşündüğüm başka bir alternatif de var;Otogarda bir otobüs firması ile anlaşıp motoru bagajda getirtmek.Ya da yukarıda yazdığım gibi akşam vakti konaklama yapıp sabah yeniden yola çıkmak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şöyle söyleyeyim:

Ortalama 100 km/sa ile gitsen, saat başı da 15 dakika mola versen 850 km yol 11 saat sürer. Tecrübeme göre bir yolu kağıt üzerinde 11 saat olarak planlıyorsan o yol en az 15-16 saat sürüyor Yol yapım çalışması varsa yavaşlarsın, gidiş-dönüş yolda yavaşlarsın, zemini tarla gibi olan duble yollarda yavaşlarsın, önünde kamyon varsa yavaşlarsın, yol darsa yavaşlarsın, böceklerin çok olduğu yerdeysen yavaşlarsın, tuvalete gidersen yavaşlarsın, mp3çalarının pili biterse yavaşlarsın, benzin alırsan yavaşlarsın, yemek yersen yavaşlarsın vs.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    850 km yolda harcayacağın benzin parası ortalama 100km de 6 litreden 216 lira yapar. Yolda yemek vs yiyeceksin, etti 250 lira. O kadar da yorulman cabası. En güzeli 50 lira kendine 50 lira da motor için anlaşıyorsun otobüs şirketiyle. 100 liraya kapatıyorsun bu işi. Hem uyuyarak geliyorsun hem de risk almıyorsun. Tercih senin, hiç uzun yol tecrübem olmasaydı ben böyle yapardım

Motosikleti
    Marmaris bandırma arasını motorla gidip bandırmadan yenikapı feribot da olabilir aslında.Ne diyorsunuz?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Marmaris-Ayvalık yaptıydım bir günde, aşırı yorucu değil o yol. Bandırma-Yenikapı iyi seçenek, çok da rahat oluyor.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    850 km yolda harcayacağın benzin parası ortalama 100km de 6 litreden 216 lira yapar. Yolda yemek vs yiyeceksin, etti 250 lira. O kadar da yorulman cabası. En güzeli 50 lira kendine 50 lira da motor için anlaşıyorsun otobüs şirketiyle. 100 liraya kapatıyorsun bu işi. Hem uyuyarak geliyorsun hem de risk almıyorsun. Tercih senin, hiç uzun yol tecrübem olmasaydı ben böyle yapardım
    En makulünü Reşit arkadaşımız söylemiş.

hiç uzun yol tecrübeniz yok, motor ilk defa bineceğiniz bir motor anladığım kadarıyla ve z750 sert bir naked, rüzgar manyağı olacaksınız ve bu kadar uzun km de çok riskli.

Hayırlısı olsun şimdiden.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Marmarisde bi arkadaşımda vardı z750 siyah o olmasın ? linki varmı ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Marmaris-İstanbul maceramı 14 Haziran Perşembe günü tamamladım arkadaşlar.Hepinize teşekkürler tavsiyeleriniz için.Çok keyifliydi çoook

ozgur112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Borris07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marmaris-İstanbul maceramı 14 Haziran Perşembe günü tamamladım arkadaşlar.Hepinize teşekkürler tavsiyeleriniz için.Çok keyifliydi çoook
    Anlatırsın artık yorgunluğunu attığında müsait bir zamanda Motor nasıldı,yollar nasıldı kaç mola verdin vs. merak ettim açıkcası ve başkalarıda vardır eminim ve son olarak motosikletin hayırlı olsun!!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam sana 4,5 saatte o yolu gidemesin ....izmire minumum 2,5 saat ordan istanbul en az 5 saat diye yazacaktım hatta bandırmadan yenikapı feribotuna bin diyecektim ki zaten iş işten geçmiş .. ee motorun hayırlı olsun ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Naked :)
    Güzel motor hayırlı olsun. Naked candır

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oradan birilerinden yardım istesen...

satıcıyı tanımayan birileri...

sen gitmeden önce motora alıcı gözüyle baksalar,bir ustaya servise gösterseler ,görsel olarak kendileri baksalar filan....

imkanın yokmu böyle bişeye???

forumdan bile birileri çıkar yardımcı olur aslında....

motosiklet olarak uzun yolda tamam hızlı gelebilirsin ama rahat bi pozisyonda olmayacağından tek seferde o kadar yol adamı bezdirebilir...

sonlara doğru sıkılıp hızını arttırmak bir an önce yolu bitirmek isteyebilirsin..raflekslerinin zayıflayacağı son zamanlarda ise bu oldukça riskli olabilir..

tanımadığın motorun çıkarabileceği alakasız bir arıza sebebiyle dağ başında kilitlenip kalabilir,motoru yükleyecek kamyon v.s aramak zorunda kalabilirsin..

felaket tellallığı olarak nitelendirme ama yüksek cc,uzun yol ve tamircilik tecrübeni bilmek,gerçekleri konuşmak gerekli...
    aman dikkat...

Ben marmaristeyim otobüse yüklemene felan yardım edebilirimbinerek dönmen bence zor olur Akşam 10 dan sonra cepten bana ulaş 535 588 96 24
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben marmaristeyim otobüse yüklemene felan yardım edebilirimbinerek dönmen bence zor olur Akşam 10 dan sonra cepten bana ulaş 535 588 96 24
    adam gitmiş hacı.

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    valla antalyadan izmire gittim tek olan şey t shirtümün bozarması bide sivri sinek leşi
    Ahmet Altin

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tişört bozardı da sana ne oldu ahmet0707

borris07 geçmiş olsun bekliyoruz yol hikayeni...
    Ninja

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Z750 mi ?
    uzaa rr gıderim gideriiim
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Motosikleti
    Mondial 100 KH
    bende bişey yokdu sadece koluma arılar veya sineklerin çarpmasıydı
    Ahmet Altin

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)