Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Motosiklet trafik sigortası fiyatları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    3 Ay içinde 2 motosiklet değiştirdim bunlardan ilki Salcano Wolf S 2011 Model o motosikletin sigortasını 55Tl Ye Yaptırdım. Motoru sattım sigortadan kalan gün parasını aldım. Ve yeni aldığım motosiklet Kuba Faswind200R 2011 Model olan motosikletime Sigorta yapmaya gittiğimde 73Tl Verdim.
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ilk sigortayı motor sıfırken 45 civarı bi şeye yaptırmıştım, sonra hiç kazam yokken sompo dan 142 lira istediler haftasonu idi (babamın son dakka golüdür) çevirmede yakalandığım için ödedim. sonra kaza yapıp ödettim o parayı sigortaya o ayrı
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende bitmeden bir gün önce istanbul plakalı olduğu için samsunda 110 tlye yaptırmıştım şimdi 180 e yaptırdım diğer sigorta şirketleri 250 tl falan çıkardılar

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Bende 34 plaka honda cbr 250r icin (2011 model) gecen sene 40 lira gibi birseydi ama bu sene 134 liraya yaptirdim.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    cbf 150 için 80 ile 160 arasında çok farklı fiyatlar çıkardılar en son bir sigortacı arkadaş 78 lira çıkardı şirket ise ankara sigorta ona yaptırdım 9 eylül tarihinde plakam 26.
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bu demek oluyoki sigortalara %300 zam gelmiş 150 cc scooter motoru bana satan arkadaşın sigorta poliçesine bakıyorum 31 tl ben yaptırmaya gidiyorum anadolu sigorta 160 tl çıkarıyor aradaki farka bakın en ucuz olan aksigorta 83tl ye yaptı
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    Merhaba, bende cbf 250 motorsikletimi sattığımda ve 2005 model xl 650 transalp aldığım zaman sigorta yaptırayım dedim fakat o kadar tezat rakamlar çıktıki sormayın,
    kısaca
    anadolu sig. 335,63 TL
    axa sigorta 225 TL
    eureko sig. 151 TL
    euro sig. 167 TL
    HDI sig. 169 TL
    ak sigorta 143,36 TL dedi ve bende buradan yaptırdım, sigortacilar o kadar akıllı sanıyorlarki kendilerini bakın tezatlığa, ben sattığım cbf 250 mi iki yıldır anadolu sigortadan yaptırdım, dedim sizden yaptırıyorum indirim ve kazasızlık olmuyormu dedim adamların bana verdiği cevap direk beyfendi zorunlu trafik sigortasına kazasızlık olmuyor, peki neden bu kadar yüksek dedim, neymiş motorsikletlerin kaza yapma ve çalınma olasılıkları daha yüksek, iyi peki mübarek adam benim motorum çalındığında sen bana para verecekmisin yoook eee neyin çalınma oranını yüksek diyorsun kasko demedimki ben size, ki kaza yapsamda benim motorumun hasarını karşılamıyorsunuzki, yani kısaca alacakları tutarı arttırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, bu ülkede bankacılık ve sigortacılık kanunlarının bir maddesi bile tüketiciyi korumuyor.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı chaosbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bende cbf 250 motorsikletimi sattığımda ve 2005 model xl 650 transalp aldığım zaman sigorta yaptırayım dedim fakat o kadar tezat rakamlar çıktıki sormayın,
    kısaca
    anadolu sig. 335,63 TL
    axa sigorta 225 TL
    eureko sig. 151 TL
    euro sig. 167 TL
    HDI sig. 169 TL
    ak sigorta 143,36 TL dedi ve bende buradan yaptırdım, sigortacilar o kadar akıllı sanıyorlarki kendilerini bakın tezatlığa, ben sattığım cbf 250 mi iki yıldır anadolu sigortadan yaptırdım, dedim sizden yaptırıyorum indirim ve kazasızlık olmuyormu dedim adamların bana verdiği cevap direk beyfendi zorunlu trafik sigortasına kazasızlık olmuyor, peki neden bu kadar yüksek dedim, neymiş motorsikletlerin kaza yapma ve çalınma olasılıkları daha yüksek, iyi peki mübarek adam benim motorum çalındığında sen bana para verecekmisin yoook eee neyin çalınma oranını yüksek diyorsun kasko demedimki ben size, ki kaza yapsamda benim motorumun hasarını karşılamıyorsunuzki, yani kısaca alacakları tutarı arttırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, bu ülkede bankacılık ve sigortacılık kanunlarının bir maddesi bile tüketiciyi korumuyor.
    anadolu salaklaşmış hakkaten bu sene. 4 senedir oradan yaptırıyordum ve en ufak bir kazam bile yok. 4 senedir benden mis gibi para kazanıyorlar yani. fiyat olarak ta en son bu şubatta 72tlye yaptırmıştım ama bu p.tesi gittim sormaya 384tl dediler. havadan para kazanıyorlardı, istemiyorlar demekki artık. kendileri bilir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az önce fiyatlar geldi 2012 cb 125 için.
    en uygun aksa sigorta 157 lira diğerlerisini söylemiyorum 359 lira isteyen bile var.
    hatta pardon son dakika: 451 lira
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorgulama da yanılıyoruz bence , hiç ucuz fiatlar çıkmıyor , sigorta yapan firmalarda hangileryle çalışıyorlarsa ona yönlendiriyorlar , "Sompo Japon" en ucuz olanı herkes böyle diyor fakat her yerde bulunmayabiliyor bana motoru satan arkadaş , sompo japon poliçesini gösterdi 50 tl ye yapılmıştı ben bu firmayı bulamadım ve başka firmaya 70 e yaptırdım İzmir'de.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs apace geçen yıl sıfır aldığımda 34 tldi şimdi 120 tl sigortanın genel merkeziyle konuştum ve kullanıcılar 30 40 tllik sigorta yaptırıp yılda bir kaç defa kaza yapıyorlar ve maliyetleri karşılamıyor diyor bütün şirketler ortaklaşa fiyat artışına gittik dedi(axa oyak) bende benim hiç kazam yok ama dedim o yüzden zaten 120 tl vermişler yoksa 136 tl dedi en ucuzda axa oyak fiyat verdi

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    ben cezalı olmasına rağmen 86 liraya yaptırdım esenyurtta bi yere

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bende 10 gün önce yaptırdım. Sıfır 100'lük motosiklete 100 lira sigorta parası ödedim.
    O da en ucuzuydu. 350 isteyen de vardı.Halbuki cup motosikletime temmuz ayında 60 lira ödemiştim.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    çıldırtan teklifff !!!!! geçen sene o aldıgım motorun sigorta fiyatı 42 tl,dün sigorta yapan elemanı aradım,bana 130 tl fiyat verdi axa dan,kn beynime sıçradı,la dedim bi kucalıyım,bu netten teklif veren bi yer var oraya girdim buyrun fiyatlar [IMG][/IMG] bunlar ne sanıyo kullandıgımız aletleri anlamış deilim,netice itibariyle allianz dan 63 tl ye buldum koşa koşa yaptırdım daha bir hafta varken...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

ASG 989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şaka Gibi...

Yaklaşık 1 yıldır motosiklet kullanmıyordum bu yüzden sigorta primlerinden haberim yok. Yeni CBF 150 aldım ve sigorta primlerini görünce şok oldum. Firmalar 400 TL'den ağzını açıyor. (İstanbul plaka ve yaş 24) Önceden en uygun veren AXA (30 TL) şuan 480 TL fiyat veriyor. Anadolu 410 TL, Güneş 350 TL, Sompo 390 TL. En uygun Allianz verdi şimdiye kadar 240 TL. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası. Kayseri'de öğrenciyim bu yüzden yaz'a kadar motor trafiğe çıkmayacak ve sanırım o zamana kadar sigorta yaptırmayacağım. Yaz'ın artık bakarız cezasıyla birlikte yaptırmayı düşünüyorum. Bildiğiniz uygun firma varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bu nasıl iştir ya

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Evet Arkadaşlar geçen sene 90 a yaptırdığım sigortayı dün itibariyle 120tl ve 3 taksit yenilemiş bulunuyorum.
    Geçen sene 90tl ile Aviva %20 hasarsızlık indirimi uygulamış sanırım
    Şimdiki Anadolu sigorta 120tl

Birde hepimizin ilgisini çekecek bir haber paylaşayım. Daha önce verildiyse kusura bakılmasın.

http://www.motosiklethaberleri.net/trafik-sigortasinda-ile-gore-farkli-prim-kalkiyor/

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Tarih:23/02/2013
    Firma: AXA Sigorta
    Yeni aldığım Kmt Çelik 100 Scooter için 156 tl sigorta ödedim.

En uygun teklif değildi. En uygunu 139 lira civarıydı. Sİgortacımın yetkili olduğu için axayı tercih ettim.

Not: Bazı şirketler , bencileyin 1984 den sonra doğanlara teklif dahi vermiyor..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Honda CB 125 E >> Honda NX4 Falcon
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıldırtan teklifff !!!!! geçen sene o aldıgım motorun sigorta fiyatı 42 tl,dün sigorta yapan elemanı aradım,bana 130 tl fiyat verdi axa dan,kn beynime sıçradı,la dedim bi kucalıyım,bu netten teklif veren bi yer var oraya girdim buyrun fiyatlar http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...7w.png</a></a> bunlar ne sanıyo kullandıgımız aletleri anlamış deilim,netice itibariyle allianz dan 63 tl ye buldum koşa koşa yaptırdım daha bir hafta varken...
    Resimde sol alttaki arkadaşın fotoğrafından ve altında yazanlardan tehlikeyi anlıyoruz zaten. Kazık yiyeceğini seziyor insan

(Alıntı ile cevapladım ama resim çıkmadı)

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    honda twister. yaş 31 sigorta 98 tl.. axa
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)