Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet trafik sigortası fiyatları hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    35 plaka ya hasarsızlık indirimiyle gecikme bindirimi herşey dahil en uygun fiyatı hdi sigorta verdi ve 95tl bayıldım. acenta zorla güneş sigorta yapalım dedi bense forumda güneş sigortadan para almakda zorlanan kullanıcıları gördüğüm için güneş sigorta yerine hdi ye yaptırdım ayrıca hdi daha uygun fiyat vermişti. yakında sigorta yaptıracaklara yaptırmadan önce bir soruşturmasını öneririm.
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    2011 yılı içinde motoru sıfır aldım. cbf 150 için 40 tl sigorta ücreti aldılar. sıfır motora istanbul plakası için 40 tl. bu sene sigorta yenilemeyi birkaç gün geciktirdim. bana geçen sene 40 tl ye motorun trafik sigortasını yapan axa sigorta bu sene geçikme bedeli dahil 160 tl fiyat çıkardı. aynı yerde anadolu sigorta acenteliğinide yürütüyorlardı. anadolu sigortadan araştırıncada 210 tl gibi bi rakam çıktı. bana gropama yada ankara sigortaya bakmamı önerdiler. başka bi acenteye sordum. oradada 3 markanın (ki bu 3 markada en dandik markalardı) acenteliğini yürütüyorlardı. ankara sigortaya 156 tl ye yaptırmak zorunda kaldım. ilk başta yanlışlık yapıldığını düşünüyordum fakat ikinci acenteyede gidince aynı rakamlarla karşılaşınca, zaten sigortamda geçmiş olduğundan fazla uzatmadan poliçeyi kestirdim.

şimdi trafik sigortası poliçesi kesilirken kişinin yaşından, aracın tescilli olduğu ilin trafik kaza oranlarına kadar incelenip hesaplıyor şirketler. bunda bir itiraz durumum yok. fakat daha geçen sene 40 tl yapılan fiyata 120 tl zam yaparsan oha derim yani. sigorta şirketleri hasar poliçelerinden her zaman zarar eder, bu nedenle pek sevmezler hasar poliçelerini. kasko poliçeleri çeşitli ekstra eklemelerle(yangın ,sel, anarşi vb.) daha yüksek meblalara satılır. araç o sene kazaya karışmazsa (mini onarım gibi hasarsızlık indirimini bozmayacak işlemlerle insanlar şirketlerden hasar onarımı talep etmiyor) fena sayılmayacak bir mebla bırakmış olur. ama trafik sigortası poliçeleri düşük fiyatla kesilip şirkete bir kazanç sağlamadığı için sıkıntı yaratır. eskiden bu işlerin bi standartı vardı. devlet bi fiyat belirler her sigorta şirketi o fiyattan poliçe keserdi. şimdi serbest bırakıldı ve şirketler trafik sigortası yapmamak için özellikle fiyatları yüksek tutup insanları diğer şirketlere yönlenmeleri için soğutuyorlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş Sigorta yok mu sizin oralarda?
    Geçen yıl Windy S için Hür Sigorta 101TL isterken, Güneş sigorta 28TL fiyat verdi.
    Araştırmadayım hocam fiyat tekliflerini,bu ne pahalılıktır anlamadım

Bu konuyla ilgili genel bir çerçeve vermeye çalışayım:

1. Trafik sigortası tüm motorlu taşıtlar için zorunludur. Çevirmede bulamazlarsa cezası vardır, geç yaptırmak her zaman daha pahalıdır.
    2. Motosiklet için değil tüm motorlu taşıtlar için trafik sigortası tutarı çok arttı. bunun sebebi kazalarda tutanak dönemine geçilince sigorta sistemi fazla çalışmaya başladı. tüm ufak hatalar kaza olarak değerlendirilmeye aşladı.
    3. büyük şehirlerde (istanbul,ankara,izmir, bursa, adana vb.) trafik sigortası daha pahalı olur.

Benim geçen sene 41 lira olan poliçem bu sene 101 lira! 150%artış neredeyse. Ama çaresiz yaptıracağız.

Ancak ve ancak istanbul dışı bir plakada motor sahibi olursak bu sigorta bedelinden tasarruf ederiz. Yoksa maalesef mecburuz :(

Selamlar

mozdogan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    innova 125 i 09
    antalya yaş 34 58 tl hdı sigorta geçen sene 30 tl idi.

adosonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200i
    Dün aldım 2011 model 34 plaka
    hiç araştırmadan Alianz sigortaya 250 tl ye yaptırdım.. Daha sonra biraz araştırınca axa da daha uygun fiyat buldum. Poliçemi iptal edip axa ya çevirttim ve sonuç olarak 156 tl sigortayı yaptırdım. yaşım 30 bu arada.
    Virüs bulaştı bi kere.. Yapacak bişi yok tek çare 2 teker...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende bu gün sordum yaş 30 model 2008 ybr geçen yıl 45 ti bu sene bi yer 54 dedi bi yer 57 yarın 54 diyen yere yaptıracağım anlamadım gitti neden zam gelip duruyor herşeye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu gün sordum yaş 30 model 2008 ybr geçen yıl 45 ti bu sene bi yer 54 dedi bi yer 57 yarın 54 diyen yere yaptıracağım anlamadım gitti neden zam gelip duruyor herşeye
    57 tl hangi ilde verdiler hocam... yas 27-2007 model cbf yeni aldım, önceki sahibi HDI yaptırmış... ben bugun axa sigortaya sordum 117 tl çıkardılar..
    nasıl bi fiyat mantığı anlamadım.. istanbulda daha uyguna yaptıran bilen varmı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı moto-baytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    57 tl hangi ilde verdiler hocam... yas 27-2007 model cbf yeni aldım, önceki sahibi HDI yaptırmış... ben bugun axa sigortaya sordum 117 tl çıkardılar..
    nasıl bi fiyat mantığı anlamadım.. istanbulda daha uyguna yaptıran bilen varmı
    motor 81 plaka
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sigorta için mutlaka piyasa araştırması yaptırın.
    Geçen seneki firma 150 cc scootera 194 tl fiyat çıkardı.
    Bende başka bir firma da 60 küsür tlye hallettim.
    Neden bu kadar fiyatlar arttı diye sorunca,motosikletlerin kazaya karışma oranı artınca sigortalar da fiyat arttırma yoluna gitmişler.
    Tabi ne kadar doğrudur bilemem.
    Ama mutlak suretle çevrenizdeki tüm firmaları araştırın..
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    İstanbulda uygun fiyata sigorta yaptırabileceğiniz firma:

firma ismi güçel sigorta
    firma telefonu:02165230107
    cepten ulaşmak istersen
    ayşe hnm:05416548650

fax:02165230108
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    bugun yaptırdım sonunda sigortayı... cbf 150 2007 model, yaş 27 , plaka 37

sompo japon sigorta firmasından sigortaladılar...

56 tl fiyat verdiler.. 9 gün önce noterden aldığım motor için ilginç bi şekilde 9 günlük gecikme bedeli çıkardılar...
    çok kurcalamadım 68 tl toplam a sigortalattım...

isteyen varsa taksim elmadağ fransız lisesinin yanında yerleri...
    firma adı türker broker sigorta ıvır zıvır...

herkeze iyi sürüşler beyler.
    not: reklama kaçmasın iyice diye daha fazla yazmıyorum telefon numarası falanda verebilirim isteyen olursa...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda uygun fiyata sigorta yaptırabileceğiniz firma:

firma ismi güçel sigorta
    firma telefonu:02165230107
    cepten ulaşmak istersen
    ayşe hnm:05416548650

fax:02165230108
    birde telefonu açsalar ne güzel olacak
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde telefonu açsalar ne güzel olacak
    RunemagicK, birçok sigorta şirketi ile çalışan, tavsiye edebileceğim bi acente. En azından teklif alabilirsin. Hizmet kalitesi 10/10

http://www.dinkalsigorta.com.tr/bize_ulasin.asp
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bugün sigorta yaptırdım 2007 suzuki burgman 400e. 133tl (34 plaka)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

astral33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps150i
    yaw ben 189 tl verdim 5 gün önce yaptırdım buda ucuz olandı yani

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaş 30 mayısın 5nde 2010 model ybr aldım japon sompa sigortaya 160 tl ödedim
    acente en ucuzu bu demişti
    yorumları hayretle okuyorum
    kaza risk primim düşük 2007 yılından beri
    kazam yok
    demekki bizi fena üflemişler )
    TRABZON : 4 banka soyguncusunun ağır silahlarla girdiği bankada, 28 silahlı banka müşterisiyle çatışmaya girdiği yerdir.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    motorumu 4. ayda aldım aldıgım yerin acıklamasına göre ilk defa motor sahibi oluyor ve yasınız ufaksa fiyat yuksek çıkıyormuş ilk motorunuz değilse daha önceki motorlarınızla yaptıgınız kazalar etkiliyormuş ne kadar dogru bilemem satıcının yaşancısıyım ama eski motorumla bende ba araştırmıştım istanbuldaki arkadaşlara üsküdar sucu sigortayı öneririm cok uygun fiyat veriyorlardı değişmediyse tabi

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Sucu sigortanın, başka bir forumda da üyeliği bulunan motosiklet kullanıcısı ve sevdalısı bir arkadaşımız olduğunu biliyorum. Fiyat konusunda bence onunlada bir görüşülmeli...
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    ağustos ayında x evo 400 ie 2010 model 35 plaka 145tlaynı aracı 2011 yılında ise 45tl ye yaptırmıştım.neden bu kadar fark olduğunu sorduğumda plaka nın iline göre değişiyormuş.yani anlıyacağınız ben izmirliyim fakat ıspartada ikamet ediyorum aldığımda 35 plakaydı değiştirmedim ama ıspartaya kayıtlı bile olsa fiyat artıyor çok saçma bişi aslında.32 plaka olsa ne kadar tutardı dediğimde bana 65-80 arası bişi dedi.ve sanırım bu olay vergilerdede aynı.motoru verirken vergisini ödediğimde 93 tl olduğunu öğrendiğimde şok yaşamıştım.ancak arkadaşımda 31 plaka cbf 500 var 2006 model 45tl ödedi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)