Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

BMW Alma Üzer Seni

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kafama BMW R1100 GS almayı takmamla birlikte bu sözü duymaya çok başladım.Kime niyetimi söylesem bu ve buna benzer sözler duyuyorum.Hele almak istediğim BMW'nin modelinin 99 olduğunu söyleyince bir "oooooo kesin üzer" lafı da geliyor arkasından.

BMW bu kadar kötü mü de çoğu kişinin aklında üzen motor algısı oluşmuş.Zamanında Çinli motosiklet alacağımı söylediğim zamanda "üzer" lafını duydum, şimdi BMW almak istiyorum deyince de aynı lafı duyuyorum.Kabul yedek parçası çok pahalı ama elini Borusan'a kaptırana pahalı.Almak istediğim R1100 GS hakkında "Kapitalist düzenin ürettiği son sağlam alet" diyorlar ama üzüyormuş.

Üzülmemek için 2005+ model Japon motosiklet mi almak lazım? BMW aslında dandik motosikletler üretiyor sadece adı mı var? Nedir bu BMW korkusu? Ben açıkçası anlayamadım.
    HELLAS bunu beğendi.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bmw motosiklet iyimi iyi ama ülkemizde tutulmuyor malesef
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim araştırmalarımda BMW F 650 GS için, en çok aldığım şikayet parçalarının pahalı olması ve tek yetkili bayi olan borusan a mahkum olmanız.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    ben de 10 yaşlarındaki 650gs lere bakıyordum, bir abim sonunda vazgeçirdi, ona duacıyım.
    servis masrafları ve eski motorlardaki kronik sorunlar çok bmw sahibini üzmüştür. Düzgün bmw almak için çok para, onun bakımı için daha çok para ayırmak gerekir. ben o kadar zengin değilim, aynı paralara harika motorlar var
    Yayan bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Sahibi tarafından bakımları aksatılmamış hiç motor seni üzmez. Bu ister Alman, ister İtalyan, ister Çin, isterse Japon olsun. Tabi ki yedek parça konusuna deyinmiyorum. Lakin Honda da bile uzun süre yedek parça bekleyen arkadaşları da gördük.

Sonuçta gölünde ki motora sen bineceksin, başkaları değil. Almak istediğin motora baktırır, temiz olduğuna karar verirsen ve aynı titizlikte motoruna özen gösterirsen, ben bir sıkıntı yaşayacağını kesinlikle sanmıyorum...
    cool113 ve cousinecruis bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...84140303/detay

Bir tarafım al bir tarafım alma diyor
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

luthier76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Naked :)
    99 model çok eski, araba da alsanız o model, üzer. Henüz servisle haşır neşir olamadım, motorum yeni çünkü. Ancak servis ücretlerinin japonlardan farklı olmadığını söylüyor herkes. s1rr sahibi tanıdıklarımın söyledikleri bunlar. Yedek parça japonlarda çok mu ucuz. Bir sol grenaja ne para verdiğimi hiç unutmam zx6r da.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    BMW'nin kötü olacağını hiç sanmıyorum Adamlar ne araba yapıyo
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Maalesef Bmw uzer,hem de cok uzer.
    Bmw sahibi olamayanlari.
    Samet Ağır, kurubuz, R_E_B_E_L ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    bunun neresı 99 2006 sanırım bmw ıyı dırde turkıye sartlarında bınen nekadar bakar bilinmez aslında turk insanı malına bakar ama servis yek olunca idare et diyodur insanlar.yollarda uzun giden ler hep bmw kullanıyor aslında yıllık hesap yaptınmı katogorisindeki motorlara nazaran daha az sorun yaratan motor ama temizini bulursan. hoşuna gittiyse kacırma sonra pişman olursun. yanından bir bmw gecer olacaktım ulan dersin

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Bir BMW servisine giderseniz evet pahalı, parçayı Borusan'dan alırsanız evet pahalı.Fakat güvenilir bir servis bulursanız ve parçaları yurt dışından getirirseniz pahalı olmaktan çıkıyor.R1100 GS'nin parçalarını araştırırken komple motor buldum 600 dolara.

Devir değişti artık seçenekler çok.Acaba servis ve parça fiyatlarını baz alarak mı BMW motosikletlerinin üzeceğini söylüyorlar.
    ANGARAJ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aranızda gerçekten BMW ye binen var mı? yani öyle bir tur filan değil,uzun süre?
    bi de onlardan yorum alsak?
    hala alınıp satılabilen 1950 model kaç marka var?En çok dünya turu yapan motorlar hangi marka?Dünya çevresini dolaşanların çoğu niye BMW kullanıyor?
    Hondam var,hayat ondaymış,parayı bastır,stokta olmayan parca 40 günde elinde..
    oğluma Yamaha aldım,paramla yaşadığım rezilliği hepiniz gördünüz.
    F650gs kullandım,en az 5 tane farklı kanaldan parça aldım,borusan hariç,Borusan pahalı diyorsunuz olabilir aynı parça Almanya'daki BMW de kaç para acaba merak eden oldu mu?
    Borusan ı sevmem gerekmiyor ama 5 tek grenaj civatasına bile sipariş açıp gönderdiler.Stokta olmayan parçayı uçak kargosu ile 5 günde getirmeyi taahhüt ettiler.
    bilen bilir genelde tek başıma çıkarım yola,evimden en yakın BMW servisi 100 küsur km ve ben her yola çıktığımda bu servisten daha da uzaklaşmış olurum.Motoruna güvenmeyen gidemez.
    BMW de üzebilir sonuçta ,göze almak gerek,sonuçta kul yapısı.
    Ben emekli olduğumda alacağım tek motor mobylette,parçası ucuz,her yerde var,stoktu,gümrüktü,servisti ne uğraşıcam be

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    savaskayan harbiden r1150 gs ye binmedim motorun babası bide gırı olursa allah herkeze nasip etsin kıymetini bil. italyada yaklaşık gunluk 5. 6 yüz km yapıyorum otoban bmw dolu. alman yanlış iş yapmaz. güzel türkiyem in sartlarında bmw ye bakmak herkezin harcı degil.

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Buyrun 2. el bmv de dikkat edilecek noktalar ve kronik sorunları umarım faydası olur. Kullanıcısı ve ustası anlatıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=8WXPKMPQaJM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şimdi sana 1100 BMW alma diyenler var ya,işte onları çağır bilgisayarın başına,
    Şunu sonuna kadar okusunlar
    ben seyrederken çok üzüldüm,hani ağlamak icin dizi seyretmeyi bekleyen kadınlar vardır ya ben de üzüleceğim zaman bunu okuyorum
    http://advrider.com/forums/showthread.php?t=480532
    seigen, fabrisio, R_E_B_E_L ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı makın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrun 2. el bmv de dikkat edilecek noktalar ve kronik sorunları umarım faydası olur. Kullanıcısı ve ustası anlatıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=8WXPKMPQaJM
    Bu video da verilen bazı bilgiler ne yazık ki yanlış.Kullanıcısı bana göre tam bir acemi.Ustasına bir lafım yok.Bu kanıya nereden vardın diye sorarsanız; o kadar araştırma yaptım bu videodaki gibi şeylerle karşılaşmadım.

Rodajı 50.000 km'de bitiyor, insanlar üstünde dünya turu yapıyor ama genede üzüyor.Hala buna aklım ermiyor

---------- Post added at 22:23 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sana 1100 BMW alma diyenler var ya,işte onları çağır bilgisayarın başına,
    Şunu sonuna kadar okusunlar
    ben seyrederken çok üzüldüm,hani ağlamak icin dizi seyretmeyi bekleyen kadınlar vardır ya ben de üzüleceğim zaman bunu okuyorum
    http://advrider.com/forums/showthread.php?t=480532
    İşte gel de bunu anlat
    ANGARAJ

makın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl650v honda transalp
    Soykan67 sakın yanlış anlamayın ben kimseye bmv almayın demiyorum aksine dünyanın en iyi markalarından biridir ve belki bende bir gün almayı düşünebilirim. Sadece bu videoyu daha önceden izlemiştim konuyu görünce alırken dikkat etmen gereken noktara faydası olur diye düşündüm.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    her kabul görmüş markanın dünya turu yapmış binlerce km devirmiş yol hikayesine konu olan motoru vardır. R1 ile bile dünya turu yapan var. Sizin ihtiyacınız yol hikayesi yazmak mı, bence değil. motoru söker dağıtır borusana nanik yapıp yurtdışından ucuza parça getirir takar toplar mısınız, bence de hayır, öyle olsa bu arayışta olmazdınız. bence önce ihtiyaç ve bütçenizi belirleyin. herşeyden önce çevrenizde geçmişini bildiğiniz sorunsuz bütçenize uyan bir bmw varsa elbette alın. Yoksa ve bütçeniz de sınırlıysa bmw yi övenlerin-yerenlerin fikirleriyle kararsızlık yaşarsınız. 2 farklı ikinci el bmw kullanan çok yakın bir arkadaşımdan ve borusanda teknisyen olarak çalışan arkadaşımdan dinlediğim/şahit olduğum fazlaca hikaye olduğu için ben bütçeme uygun mantıklı bir bmw göremedim. Gelelim ilanını gördüğünüz bmw ye. herhalde gönlünüzde olmasını istediğiniz bir motor. Ancak, alırken satışını da düşünmek gerek. Siz bu motoru alırsanız, satmak istediğinizde, ilanınıza bmw hayranlarının müptela olacağını da düşünüyorsanız neden bekliyorsunuz?
    mLh bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı makın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soykan67 sakın yanlış anlamayın ben kimseye bmv almayın demiyorum aksine dünyanın en iyi markalarından biridir ve belki bende bir gün almayı düşünebilirim. Sadece bu videoyu daha önceden izlemiştim konuyu görünce alırken dikkat etmen gereken noktara faydası olur diye düşündüm.
    Aslında oldu, zaten ikinci el alırken bu videodan bazı şeyleri referans alacağım.Teşekkürler
    ANGARAJ

HaydarBıçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125r
    bence sorun bmw olmasında değil modelinde ve ülkesinde.

99 model bir motosiklet uzun yıllar kullanılmış ve her parçanın bir ömrü vardır. istendiği kadar temiz kullanılsın ömrünü dolduran parça değişmelidir.

ülke olarak motosiklet kültürümüz gelişmediğinden ve insanların motorlara eşek niyetine binmesinden dolayı 100.000 km çok rahat kullanılabilecek motorlar

50.000 civarı sorun kaynağına dönüyor.

motorun sahibi güzel kullanmışsa, periyodik bakımları yapılmışsa, değişmesi gerekenler orjinal parça ile değişmişse ve son olarak

99 model bir motorun hiç sorun çıkarmayacağı fikrini kabul etmiyor ve buna hazırlıklı iseniz alabilirsiniz.
    İkincilik kaybedenler içindir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)