Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KM sayacı nasıl sayar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    hangi araba ile veya motosiklet ile tekeri geri çevirirsen ileri gider,
    ben streks münübüste renault europa ve kamyonda denedim geri giderken de ileri sayıyor km sayacı,
    geri saymaması lazım.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dostlar bu nasıl iştir yav biri diyor ben geri geri giderken ileri sardı başkası yok saymadı olduğu yerde kaldı diyor bir başkasıda geri sardı diyor

şimdi hangisi normaldir hangisi olması gerkendir? yoksa bu km sayaçları çeşit çeşit mi de ondan mı herkes farklı bir tecrübe edinmiş??
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    ben çinli motorda denedim....geri gidiyordu...motoru orta sehpaya aldım...ön tekeri elimle geri geri bayagı bir çevirdim...sayaç geri saymaya basladı...
    daha kaliteli motorlar da belki bu yoktur...en basiti motoru olan birisi şuan gidip denesin....
    niye burda yazıp çizip çenemizi elimizi yoruyoruzki...
    _w_ bunu beğendi.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Anlaşıldı herkes kırmızı kutu içmiş bu hafta sonu.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Arabalarda sarması normal adam yolda geri dönücekken cıkıs yolsa tek gidiş işe ileri geri yapmaktanda R ye takar cıkar buda belki 2 Km geri gitmesini saglar ama motorda geri olmadıgından direk döner ve gider

Araba=Motor+İLERİ-GERİ
    Motor=Bacak Güçü+İleri+İleri

Acıklayıcı oldu sanırım
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    olması gerekende geri giderkende ileri saymasıdır...
    yoksa adam ön tekerdeki haladı söker matkabın ucuna baglar...verir elektriği bir saat çalıştı mı kmsi düşer..
    ankara da bir kuryeden duymustum...km basına para alarak çalışan birisi paket götürdüğünde almış eline matkabı ön tekerdeki haladı söküp baglamıs ve ileri dogru çevirip km sını arttırmıs...benzın yakmadan km sı artıyor fazladan haram para alıyormus...
    konu ile ne alakası var bilmiyorum da öyle yazdım işte

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    motor nereye giderse gitsin, lastiğin yaptığı km yi sayar. misal senin tekerin 1 m çevreye sahipse, 1000 tur atınca 1 km yapmış olursun. km sayacı tekerin döndüğü turu sayar böylecede yaptığı km yi hesaplamış olursun.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çinli motorda denedim....geri gidiyordu...motoru orta sehpaya aldım...ön tekeri elimle geri geri bayagı bir çevirdim...sayaç geri saymaya basladı...
    daha kaliteli motorlar da belki bu yoktur...en basiti motoru olan birisi şuan gidip denesin....
    niye burda yazıp çizip çenemizi elimizi yoruyoruzki...
    vallaşuan acaip üşendim biliyormusun

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlaşıldı herkes kırmızı kutu içmiş bu hafta sonu.
    abi biz koliyle aldık kırmızı haptan haftalık olarak tüketiyoruz yanına birde beyaz su çekiyoruz ohhh mis sabaha bişicik kalmıyor

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabalarda sarması normal adam yolda geri dönücekken cıkıs yolsa tek gidiş işe ileri geri yapmaktanda R ye takar cıkar buda belki 2 Km geri gitmesini saglar ama motorda geri olmadıgından direk döner ve gider

Araba=Motor+İLERİ-GERİ
    Motor=Bacak Güçü+İleri+İleri

Acıklayıcı oldu sanırım
    hocam denklemi çözemedim valla? hani motorla bacak gücü içimden bir ses bu konunun ilerleyen kısımlarında motora x dersek diye başlayan mesajlar görüp sonuna türev integral yapıştırılmasından tırsıyorum

olması gerekende geri giderkende ileri saymasıdır...
    yoksa adam ön tekerdeki haladı söker matkabın ucuna baglar...verir elektriği bir saat çalıştı mı kmsi düşer..
    ankara da bir kuryeden duymustum...km basına para alarak çalışan birisi paket götürdüğünde almış eline matkabı ön tekerdeki haladı söküp baglamıs ve ileri dogru çevirip km sını arttırmıs...benzın yakmadan km sı artıyor fazladan haram para alıyormus...
    konu ile ne alakası var bilmiyorum da öyle yazdım işte
    vay arkadaş ne dümenler varmışta haberim yokmuş yalnız evet geri giderkende sayması gerekir aslında ama hala kesin doğruya ulaşamadım

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor nereye giderse gitsin, lastiğin yaptığı km yi sayar. misal senin tekerin 1 m çevreye sahipse, 1000 tur atınca 1 km yapmış olursun. km sayacı tekerin döndüğü turu sayar böylecede yaptığı km yi hesaplamış olursun.
    doğrudur hocam bende öyle düşünüyorum zaten de işte birde ben geri geri gittim geri sardı diyenler ne olacak?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ön tekeri sök, ters tak, geri geri saysın.
    kemboo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vay arkadaş ne dümenler varmışta haberim yokmuş yalnız evet geri giderkende sayması gerekir aslında ama hala kesin doğruya ulaşamadım
    5 dakikanı almaz yahu...git yap dene...içinde kalmasın...cıkar bütün kötülükleri

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hahahaha

@safakk Kardesim ordaki bacak güçü motor geri geri gitmez ama araba geri geri gider motor döner basar gaza 2 km srücü geri geri gelicek hali yok ya :D
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi valla bu işde fena kafam karıştı sizin gibi geri sarıyor diyende oldu yok geri sarmaz diyende oldu işin aslı varmıdır varsa nedir bilemedim . hoş aslı olmasa kerem yanmazdı aşkından ya kısmet bakalım öğreneceğiz zamanla bizde

5 dakikanı almaz yahu...git yap dene...içinde kalmasın...cıkar bütün kötülükleri
    abi şimdi iner denerim bu sefer benimki de bir ileri 2 geri sarar gelir buraya yazarım sonra yine millet uğraşır durur

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha

@safakk Kardesim ordaki bacak güçü motor geri geri gitmez ama araba geri geri gider motor döner basar gaza 2 km srücü geri geri gelicek hali yok ya :D
    ha onu diyorsun anladım valla bilmiyorum ki merakla bekliyorum bu konu sonucunda ne çıkacak. herkes farklı bişi dedi

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi biz koliyle aldık kırmızı haptan haftalık olarak tüketiyoruz yanına birde beyaz su çekiyoruz ohhh mis sabaha bişicik kalmıyor

hocam denklemi çözemedim valla? hani motorla bacak gücü içimden bir ses bu konunun ilerleyen kısımlarında motora x dersek diye başlayan mesajlar görüp sonuna türev integral yapıştırılmasından tırsıyorum

doğrudur hocam bende öyle düşünüyorum zaten de işte birde ben geri geri gittim geri sardı diyenler ne olacak?

valla öle saymaması lazım ama sayıyosa bir gariplik vardır bence mantıksız yani bilmiyorum muammada kaldım
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    diye motorlarda ve elekronik olanlarda nasıldır bilmem ama. piyasa işi basit motorlarda ( çin ) sayaç ileri giderken ileri atıyor geri giderken geri düşüyor. tekerden veya km telini sökerekten tersine km düşürme imkanı oluyor.helal paradan anlamayan bazı vatandaşlar kilometre teline makkap takaraktan düşük devirde km yi düşürebiliyorlar. sonrada bu motor daha yedi binde abi yok iki binde diyede satıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diye motorlarda ve elekronik olanlarda nasıldır bilmem ama. piyasa işi basit motorlarda ( çin ) sayaç ileri giderken ileri atıyor geri giderken geri düşüyor. tekerden veya km telini sökerekten tersine km düşürme imkanı oluyor.helal paradan anlamayan bazı vatandaşlar kilometre teline makkap takaraktan düşük devirde km yi düşürebiliyorlar. sonrada bu motor daha yedi binde abi yok iki binde diyede satıyorlar.

Honda İnnovada bu yok işte Elektronik aksam tekere uzanan kablo yok geri alması baya zor..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    olmaması daha iyi ama işin üç kağıdına kaçanlar onada çare bulurlar malesef.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O değilde neden acaba hiçbir mekanik kilometre sayacı, fabrika çıkışı yada yedek parça, neden 00000.0 da değildir illa bi küsürat vardır ya birkaç yüz metre yada birkaç kilometre. Demekki bu sayaçlar motosikleti geri ittirince geri sayıyor ve sayacın 00000.0 dan geri gitmesi km sayacına zarar veriyor ki motosikletin biraz geri ittirilme olasılığına karşı km saatini korumak istiyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler