Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

sizce hangisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben de yıllardır Honda'dan vazgeçemiyorum, kesinlikle Honda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Asya gayet sağlam bişeye benziyor tabi içindeki malzeme nedir hiç görmedim ilk defa internetten gördüm şekli tam bana göre bitirim bi makine. Birde 150-160 yapıyorsa tadından yenmez :D
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen tvs alabilirsin. Ben alabilirim. Ama bu arkadaş alırsa servis sıkıntısı çeker.
    olabilir ancak ben hondanın vanda bayiliğini dahi göremedim. bu demektirki muhtemelen serviside sıkıntıdır. zaten ufak şehirlerde iyi bir motosiklet servisi bulmak biraz daha imkansız. bu nedenle mümkün olduğunca sorunsuz modeller tercih edilmeli. hatta aslında sizde bu yönde düşünüyorsunuz ki asyayı önermemişsiniz. bu durumda ben tvs için bir engel göremiyorum. tabii bunun seçimini yapmak tamamen alacak arkadaşa bağlı. bizde teklif var ısrar yok
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    motoru almakla iş bitmiyor alacağın motorun arıza çıkartmayacağını kimse garanti edemez böyle bir durumda sıfır alacağın motorun daha tadını çıkartmadan sıkıntılarını çekersin bence çevredi modellerden kendine en uygun olanı seç, bende mondıal derim drift olur, mr olur parça sorunu ,usta sorunu çekmezsin asya hakkkında yorum yapamam ama mr 150cc gerçekten güçlü motor bir bak derim
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir ancak ben hondanın vanda bayiliğini dahi göremedim. bu demektirki muhtemelen serviside sıkıntıdır. zaten ufak şehirlerde iyi bir motosiklet servisi bulmak biraz daha imkansız. bu nedenle mümkün olduğunca sorunsuz modeller tercih edilmeli. hatta aslında sizde bu yönde düşünüyorsunuz ki asyayı önermemişsiniz. bu durumda ben tvs için bir engel göremiyorum. tabii bunun seçimini yapmak tamamen alacak arkadaşa bağlı. bizde teklif var ısrar yok
    Ben honda mı dedim ????

Eğer arkadaş garantiyi sıkıntı etmiyorsa her türlü markayı düşünebilir. Benim öncelikli sıralamam; Yamaha, Tvs, Honda. ikinci elde temiz bulabilirse ikinci el 250 lik bişeyler olabilir. 7000 Tl bütçe ayırdığına göre görünümü güzel bir motosiklet istiyor. Bu konuda biz görüşümüzü bildirelim kararı kendi versin.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Bazı arkadaşlar saçmalamış, yok hondaymış, yok asya çinmiş. Asya çin malı motor getiriyorda major 250 sadece polonya'da üretimli parçalar ordan tedarik ediliyor burada montaj yapıyorlar.

http://www.motors.romet.pl/pl/oferta...2/art1850.html

Şu honda taraftarlığından da vazgeçin, aynı fenerbahçe taraftarlığı gibi, başkanları şike yapıyor bunlarda saf gibi biz şike yapmadık diyor, honda dandik mal gönderiyor diyoruz bunlarda saf gibi sağlam diyor. Arada fark yok

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar saçmalamış, yok hondaymış, yok asya çinmiş. Asya çin malı motor getiriyorda major 250 sadece polonya'da üretimli parçalar ordan tedarik ediliyor burada montaj yapıyorlar.

Şu honda taraftarlığından da vazgeçin, aynı fenerbahçe taraftarlığı gibi, başkanları şike yapıyor bunlarda saf gibi biz şike yapmadık diyor, honda dandik mal gönderiyor diyoruz bunlarda saf gibi sağlam diyor. Arada fark yok
    hondanın dandik mal getirdiği konusunda bir honda shibi olarak şapka çıkartmaktan başka diyecek söz bulamıyorum özellikle cbf 150 ve son çıkan şu an sahibi olduğum 125lik olanı iki motoruda sıfır aldım bir arada mondıal 150mr oldu honda ne kadar beğenmesekte çinlilerden kaliteli ben motorumu 3350 tlye plaka hariç aldım çinlinin fiyartıda 3000tl idi acaba ben sizce yanlışmı yapmışım?

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    HONDA
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben honda mı dedim ????

Eğer arkadaş garantiyi sıkıntı etmiyorsa her türlü markayı düşünebilir. Benim öncelikli sıralamam; Yamaha, Tvs, Honda. ikinci elde temiz bulabilirse ikinci el 250 lik bişeyler olabilir. 7000 Tl bütçe ayırdığına göre görünümü güzel bir motosiklet istiyor. Bu konuda biz görüşümüzü bildirelim kararı kendi versin.
    hacım zaten dedin diye hondayı örnek vermedim. yani hondanın bile bayisi yokken arkadaş hondayı düşünüyorsa elbette tvs de olabilir manasında demiştim. neyse kusuruma bakma anlatmayı becerememişim pek kısmet ya hakkında hayırlısını nasip etsin

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    eski hondalar yeni hondalar

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski hondalar yeni hondalar
    Honda sadece commuter modellerden ibaret değil

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum polonyada da aynı model satılıyor diye bu model polonyada üretiliyor demek ne derece mantıklı? ayrıca sitede yazanlardan 1 kelime dahi anlamadığına iddasınada varım. sadece başka bir motosiklet sitesinde adam polonya web sitesinde gördüğü aynı model motosikleti dayanak göstererek aha bu polonyadan geliyor demiştir sende buna inanmışsındır.. ayrıca şöyle bir durumda var çin, avrupa standartlarına uymak için aynı motosikleti daha kaliteli yapıp yolladığıda bir gerçektir. ancak türkiye bir ab üyesi olmadığından çok zeki gümrükçülerimiz ve siyaset adamlarımız olduğundan okadar kalitelisi bizim sınırımızdan içeri girmez..

neyse sonuç olarak hondayıda sevmem desteklememde önermemde. özellikle son zamanlarda fason üretimde yapıyor doğrudur. ancak yinede asya kadar düşmedi.

asya motor tüm modellerinin parçalarını çinden getirir burada birleştirir. kalite bakımından da kaliteli olduğunuda kimse idda edemez. ha motoruna çok iyi bakarsın titiz davranırsın ömürlük kullanırsın ama hor kullanmaya yada yüksek kondüsyona gelmez..

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş selamlar.
    Ben bu tip konulara mesaj yapmaktan yoruldum. Honda elbette yüksek fiyatlı, hatta fahiş... Ancak sadece fiyatı düşünerek kimse beni, şahsen beni, ülkemize getirilen Çin Malı tenekelere binmeye ikna edemez. Motor süren bizler -uzun zamandır benim motorum yok:((- öncelikle Güven isteriz. Yani yolda giderken zart motoru diye kilitleyip asfaltın tadını almayacağımız, her allahın günü tamircilere gitmeyeceğimiz, TEM in ortasında, yağmur altında tamirci beklemeyeceğimiz bir motor seçmeliyiz (bu arada TEM e gelip yardım eden tamirci de yok denecek kadar azdır ya....)

Bu sebeplerle, tecrübeli bir sürücü değil isen, iyi kullanılmış, temiz bir Marka motosiklet ile başlaman tavsiyedir. Önce seve seve kazasız belsız bin-gez. Sonra nasılolsa ilk motosikletini alırken yapmış olduğun hataları kendin göreceksin! Bu hatalar aslında yeni tercihini netleştirecek olan tarzını ortaya koyacaktır. Ancak bu ''hataya'' zart zurt marka Çin li motor alarak başlama sakın...
    Herkese kazsız belasız sürüşler dilerim.
    Zippo's bunu beğendi.
    Poturdak

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş selamlar.
    Ben bu tip konulara mesaj yapmaktan yoruldum. Honda elbette yüksek fiyatlı, hatta fahiş... Ancak sadece fiyatı düşünerek kimse beni, şahsen beni, ülkemize getirilen Çin Malı tenekelere binmeye ikna edemez. Motor süren bizler -uzun zamandır benim motorum yok:((- öncelikle Güven isteriz. Yani yolda giderken zart motoru diye kilitleyip asfaltın tadını almayacağımız, her allahın günü tamircilere gitmeyeceğimiz, TEM in ortasında, yağmur altında tamirci beklemeyeceğimiz bir motor seçmeliyiz (bu arada TEM e gelip yardım eden tamirci de yok denecek kadar azdır ya....)

Bu sebeplerle, tecrübeli bir sürücü değil isen, iyi kullanılmış, temiz bir Marka motosiklet ile başlaman tavsiyedir. Önce seve seve kazasız belsız bin-gez. Sonra nasılolsa ilk motosikletini alırken yapmış olduğun hataları kendin göreceksin! Bu hatalar aslında yeni tercihini netleştirecek olan tarzını ortaya koyacaktır. Ancak bu ''hataya'' zart zurt marka Çin li motor alarak başlama sakın...
    Herkese kazsız belasız sürüşler dilerim.
    Çinlileri bu kadarda ezmeyin hocam ya durup dururken bakımları yapılı motor zart diye niye bozulsun haa bakımlarını yapmazsan tabi bozulur zart diye.
    yaşar35 bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinlileri bu kadarda ezmeyin hocam ya durup dururken bakımları yapılı motor zart diye niye bozulsun haa bakımlarını yapmazsan tabi bozulur zart diye.

Adam hondayı bahcede kullanıyor traktör niyetine motorunu atıyor 5 sene paslanıyor sonra benzin koyuyor gene calısıyor motor yok japondan sasmıcan abi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondanın dandik mal getirdiği konusunda bir honda shibi olarak şapka çıkartmaktan başka diyecek söz bulamıyorum özellikle cbf 150 ve son çıkan şu an sahibi olduğum 125lik olanı iki motoruda sıfır aldım bir arada mondıal 150mr oldu honda ne kadar beğenmesekte çinlilerden kaliteli ben motorumu 3350 tlye plaka hariç aldım çinlinin fiyartıda 3000tl idi acaba ben sizce yanlışmı yapmışım?
    İnanırmısın bilmem çinli daha kaliteli emin olabilirsin, bugün yanıma 60 yaş üstünde bir abi geldi tanıyorum onu daha önceden, motoru kanuninin breton 125, motoru baya km yapmış, uzun zaman önce bakım yaptırdı o da bakım değil sadece yağ değişimi motoru bana getirdi yağını kontrol ettim yağı (cbf150 gibi yağ yakmıyor) fulldü yağı ve o motoru hergün sürüyor. Zincir gerdim, yağladım, arka kampanayı biraz sıktım. İnanırmısın motor pislik içinde özellikle karbüratörü yinede rolantide tıkır tıkır çalışıyor tahminimce 2008 ve daha öncesi model çünkü titreşim var. Pislik olduğu halde karbüratörün saat gibi çalışması ve son hızları rahat görmesi çok güzel, emin ol hondanın cbf 2011 modelindeki gibi ıhlaya ıhlaya çalışmıyor. Çok rahattı tek sorunu titreşimdi o da yeni modellerde hiç yok.

Şu cbf forumundaki konulara göz atabilirsin, googleden cbf yağ yakma diye aratırken buldum. Ben birşeyi araştırıp görmeden laf söylemem, emin ol burada tanıdık bir abimizde cbf 150 vardı 2010 model kullandım baya hiç memnun kalmadım.

http://cbf150.net/smf/index.php?board=26.0

http://cbf150.net/smf/index.php?board=9.0

Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum polonyada da aynı model satılıyor diye bu model polonyada üretiliyor demek ne derece mantıklı? ayrıca sitede yazanlardan 1 kelime dahi anlamadığına iddasınada varım. sadece başka bir motosiklet sitesinde adam polonya web sitesinde gördüğü aynı model motosikleti dayanak göstererek aha bu polonyadan geliyor demiştir sende buna inanmışsındır.. ayrıca şöyle bir durumda var çin, avrupa standartlarına uymak için aynı motosikleti daha kaliteli yapıp yolladığıda bir gerçektir. ancak türkiye bir ab üyesi olmadığından çok zeki gümrükçülerimiz ve siyaset adamlarımız olduğundan okadar kalitelisi bizim sınırımızdan içeri girmez..

neyse sonuç olarak hondayıda sevmem desteklememde önermemde. özellikle son zamanlarda fason üretimde yapıyor doğrudur. ancak yinede asya kadar düşmedi.

asya motor tüm modellerinin parçalarını çinden getirir burada birleştirir. kalite bakımından da kaliteli olduğunuda kimse idda edemez. ha motoruna çok iyi bakarsın titiz davranırsın ömürlük kullanırsın ama hor kullanmaya yada yüksek kondüsyona gelmez..
    Yok bu model ve rx250 adlı model polonyadan geliyor gerekli bilgileri fabrika ile görüştüm. honda bence şuan berbat ötesi, gördüğüm sorunları çin motorlarının hemen hemen hiçbirinde görmedim diyebilirim.

Asya,mondial,kanuni,kuba,arora gibi bazı türk firmaları kaliteli ürün getiriyorlar eskisi gibi değiller. En son kullandığım mondial mh 125 ile emin olabilirsin ki, 10000 km yolu hep devirsiz, tek teker, drift yaparak kullandım, abartısız 5-6 defa düşürdüm elcikler,fren manetleri,far ve sinyaller haricinde çizilen veya kırılan olmadı, 10000 kmye kadar 5 bakım yaptım motorunda bir defa tekleme, yolda bırakma, yağ yakma, sübap vurma yapmadı. Emin ol çektirdiğim eziyeti başka motora çektirmedim. Trabzon-İstanbul arası 1500 km(sıfır sorun) yol gittim var mı bundan ötesi ? Kim honda cbf ile yaptı bu işi göstersin kendini. Yanımda arkadaş vardı ondada yeni firma olan kadırga motosikletin kd125 adlı yamahanın ybr 125 motor bloğu ile aynı olan motor vardır. Yolculuk sırasında ikisinde gram sorun yoktu ama o ilk bakımında sübap ayarı çektirdi, hava ayarları yaptırdı vs... yaptırdı, ben yağ,hava filtresi değişimi ve pis benzinden dolayı karbüratör temizliği haricinde bişey yapmadım.Motoru sattığım yeni sahibine dedim ki sorun olursa ara 4 ay oldu bir defa aramadı arasıra gider konuşurum yinede aynı şekilde devam ediyor sürmeye.

Lafım agresif olduğu halde yanlış algılanmasın, niyetim laf ile ezmek veya aşalamak değildir, ciddi konuşunca bu şekilde yazabiliyorum

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam hondayı bahcede kullanıyor traktör niyetine motorunu atıyor 5 sene paslanıyor sonra benzin koyuyor gene calısıyor motor yok japondan sasmıcan abi
    5 sene değilde 5 gün olmasın ?

http://cbf150.net/smf/index.php?topic=6223.0

Üstteki urlyi oku adam 250 kmdeki motorun çalışmamasından şikayetçi hemde volan sebepli, 1000 kmde kol çıkarırsa şaşırmam

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum adı üstünde motorsiklet o traktörmü ayrıca motoru 5 yıl kullanmıyacak olduysa niye alır ki
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    üstadım galiba tamircisin bu işlerden anladığın belli fakat bunlar sadece sizin görüşünüz doğruluğu tartışılır. lakin istanbulun pendik ilçesinde oturuyorum buralarda tamirci kaynaıyor onlarlada kiminle dost, kiminle ahbap, kimisiylede selamlaşırız dicem muhabbet hep motor üstüne sen çinliyle honda aynı diyosun benim çevremdekilerde çinliyi tamir ediyoruz adam 2 dakkka sonra tekrar geri dönüyor bıktık dikiş tutumuyo bunlar diye ağlıyo nasıl olacak şimdi

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım galiba tamircisin bu işlerden anladığın belli fakat bunlar sadece sizin görüşünüz doğruluğu tartışılır. lakin istanbulun pendik ilçesinde oturuyorum buralarda tamirci kaynaıyor onlarlada kiminle dost, kiminle ahbap, kimisiylede selamlaşırız dicem muhabbet hep motor üstüne sen çinliyle honda aynı diyosun benim çevremdekilerde çinliyi tamir ediyoruz adam 2 dakkka sonra tekrar geri dönüyor bıktık dikiş tutumuyo bunlar diye ağlıyo nasıl olacak şimdi
    Yok hocam öyle şey olmaz 2 dakika değil 2 ay sonra bile gelmez, elimde son 3 senedir elimde 3 tane mondial oldu.

Kt 125 2009 model titreşim manyağı ama bakım yapmadan sorunsuz 3000 km üstünde yol yaptım ve 1 yıl boyunca bir defa yolda bırakmadı benzin haricinde, mh 125 2011 model sıfır aldım üstte belirtmiştim. En son 2 aylığına idareliğine zc150 aldım Trabzon-Rize arası gidiş geliş 200 km yol yapıyorum arasıra, kayış kesmesi haricinde problem vermedi o da 2006 modeldi. Tek problemi kayış kesmesi idi o da ayak marşı ile çalıştırırken marş dişlisi kayışa sürterek kayışı kesmişti.

Yani yok o 2 günde bir geliyor yok sürekli sorun veriyor diyenler genellikle yeni başlayıp motoru kullanmasından haberi olmayıp şu şöyle oldu şu böyle oldu diyerek çin motorunu dandik zannetmesidir. Cbf ile ön kaldırıp bi yere düş birde mh 125 ile ön kaldırıp yere düş emin ol mhye bişey olmaz cbfye olur, param çok olsa acımam ikisinide sıfır alır bu dediğimi videoya çeker ıspatlarım. Farkındamısınız bilmem, şehir içlerinde gezdiğiniz zaman hep eski püskü scooterler falan görürüz kaportalar pert ama motor saat gibi yinede bastın mı hayvan gibi gidiyorlar. En basiti bunu düşünelim.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bırakın abi neyi tartısıyorsunuz

Hondanın 2-3 modeli sorunlu tmm anladıkk

Ee yamahanın neyi sorunlu bırakın su cinlilerli kim istemezki parası olupda japon a binip gezmeyi motoru 0.alıon ama 2.elini arastır bakalım nasıl iyimi deyilmi

ybr ye bakın abi kac yıldır yollarda varmı yag yakması etmesi Kanunimiş vs mi alayı yalan abi 2-3 tane cinli dagıtır gene dagılmaz yapmayın verirken 1000 tl fazla verin satarken 500 tl az satın cinlide 2000 tl ver 2 sene gecsin 1000 tl dersin
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)