Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorumu almayı planlıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI

Şuan 16 yaşındayım ağustosda 17 olacağım 17 oldukdan sonra inşAllah motorsiklet alacak paramda olacak bütün yaz çalışıp 4 bin tl civarı bir para edinmeyi düşünüyorum - bu fiyattaki motorsikletlere baktım ve hoşuma giden aralarından honda CBR 125r oldu . Tabikide 2. el alacağım .. Motorsikleti aldığımda ;
    1-) Motorun hasarlı hasarsız veya performans düşüklüğünü test ettirebileceğim bir yer var mıdır (izmirde)
    2-) Daha önce bir eğitimim olmadığı için pratik yapabileceğim (mümkğünse ücretsiz) bir yer var mı (kendi motorum olmadan istanbul honda eğitim merkezi gibi ve beni bilgilendirebilecek kişilerin bulunduğu) (izmirde)
    3-) Gerekli koruyucu ceket , kask , dizlik gibi malzemelerin çok çeşitli olduğu ve makul fiyatlı olduğu bir yer varmıdır (izmirde) [4 bin tlye dahil değildir koruyucular]

Ve ehliyet işi kolay mı ne kadar çalışmak lazım ehliyet sınavları ne zamanda oluyor çünkü össde ççalışacağım ve ehliyetsiz korkarak motor sürmek istemiyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    1: sorunun cevabını tanıdık bir motor ustası sana bu konuda yardımcı olacaktır

2:üçretsiz eğitim veren bir yer ben hiç duymadım konferanslar dışında ama bu forumda izmirli bir arkadaşımız abin sana bir hafta sonunu ayırır düşüncesindeyim..

3:googleden bakarsan bir çok internet üzerinden satış yapan e-ticaret siteleri mevcut..

şimdiden allah kolaylık versin kardeşim..

Kaç DOgumlusun kardeş BEn 1996 10. ay dogumluyum ama kimileri dior seneye 10. aydan sonra alabilirsin kimileri dior 2013 ün basında alabilirsin bunun hakkında bir bilgin varmı işallah hayırlısıyla sende alırsın ehiyetini

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    17 yaşına girdiğinde alırsın ancak kayıt yaptıktan sonra 4 beş aya anca eline geçer ehliyet
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Medeni_uA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç DOgumlusun kardeş BEn 1996 10. ay dogumluyum ama kimileri dior seneye 10. aydan sonra alabilirsin kimileri dior 2013 ün basında alabilirsin bunun hakkında bir bilgin varmı işallah hayırlısıyla sende alırsın ehiyetini

20.05.1995 dogumluyum bu sene 17 ye girdim girmeden 1 ay önce yazıldım A2 ehliyetine 17 ye basman yeterli
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

verdiğin bilgi için saol bende mecburen 2013 ün 10 ayında alcam ehliyeti )

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    kardeşim bende 95 doğumluyum ehliyet sınavından geçtim direksiyondanda herşey tamam activa ile kaza yapmıştım o nedenle 400 tl tuttu motor masrafı ondan ehliyeti aybaşında babam karşılıcak . motor konusuna gelirsek cbr 125in 2. elleride güzel sağlam bişi al ;)

ama sıfır alacaksan eğer ve cbr kadar abi az yaksın istiyorsan ybr125 var fazla gitmez fakat az yakar ;)
    abi paramı denkleştiremedim 3bin civari var dersen çinlilerdede güzel bi alet var mondial 125 mh drift onada bak.

hakkında hayırlısı inş. aramıza en kısa zamanda katılırsın

Motosikleti
    Alıntı EverHarD* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende 95 doğumluyum ehliyet sınavından geçtim direksiyondanda herşey tamam activa ile kaza yapmıştım o nedenle 400 tl tuttu motor masrafı ondan ehliyeti aybaşında babam karşılıcak . motor konusuna gelirsek cbr 125in 2. elleride güzel sağlam bişi al ;)

ama sıfır alacaksan eğer ve cbr kadar abi az yaksın istiyorsan ybr125 var fazla gitmez fakat az yakar ;)
    abi paramı denkleştiremedim 3bin civari var dersen çinlilerdede güzel bi alet var mondial 125 mh drift onada bak.

hakkında hayırlısı inş. aramıza en kısa zamanda katılırsın

Yoo 3000 tl ye cok iyi ybr ler var
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    sıfır motor almak isterse diye söyledim istemeyen almaz zaten çin ;)
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo 3000 tl ye cok iyi ybr ler var

Motosikleti
    Tvs scooty pep
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20.05.1995 dogumluyum bu sene 17 ye girdim girmeden 1 ay önce yazıldım A2 ehliyetine 17 ye basman yeterli
    18den gun almak gerekmiyor mu?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı yunosss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan 16 yaşındayım ağustosda 17 olacağım 17 oldukdan sonra inşAllah motorsiklet alacak paramda olacak bütün yaz çalışıp 4 bin tl civarı bir para edinmeyi düşünüyorum - bu fiyattaki motorsikletlere baktım ve hoşuma giden aralarından honda CBR 125r oldu . Tabikide 2. el alacağım .. Motorsikleti aldığımda ;
    1-) Motorun hasarlı hasarsız veya performans düşüklüğünü test ettirebileceğim bir yer var mıdır (izmirde)
    2-) Daha önce bir eğitimim olmadığı için pratik yapabileceğim (mümkğünse ücretsiz) bir yer var mı (kendi motorum olmadan istanbul honda eğitim merkezi gibi ve beni bilgilendirebilecek kişilerin bulunduğu) (izmirde)
    3-) Gerekli koruyucu ceket , kask , dizlik gibi malzemelerin çok çeşitli olduğu ve makul fiyatlı olduğu bir yer varmıdır (izmirde) [4 bin tlye dahil değildir koruyucular]

Ve ehliyet işi kolay mı ne kadar çalışmak lazım ehliyet sınavları ne zamanda oluyor çünkü össde ççalışacağım ve ehliyetsiz korkarak motor sürmek istemiyorum...
    dostum hiç motosiklet bilgin yoksa. Önce bi scooter kullan bi yoğrul,piş sana uyarsa geçersin vitesli motosiklete. Ehliyet ise kırmızı ışıkta durup yeşil ışıkta geçmesini biliyorsan alırsın kolay
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Gençler koruyucuyla ilgili cevap alamadım ama ...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Özellikle klasik anlamda scooter lar sürmesi kolay motorlar değildir. Küçük tekerlekleri ile şehir içinde kıvrak kullanıma yönelik motorlardır.Ancak denge konusu zayıfıtır. Kullanması zor, özellikle uzun yollarda, bozuk yollarda, yağmurda çamurda çok zordur! Scooter al-alış deme kolaylığına kaçmayalım. scooter, belli amaçlara uygun olarak karar verilerek alınan motorlardır. Tıpkı SS, tıpkı Cross, tıpkı Chopper gibi... Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Poturdak

Gençler şu sorunların üstüne biraz daha yoğunlaşsak konu geri gittikçe cevap alamıyorum...

Motosikleti
    Alıntı Motors123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18den gun almak gerekmiyor mu?

Tabikide hayırr 17 ye bas yeter

UPUPU?UPUPUP

Motosikleti
    Asya As125
    Ehliyet almak kolay kafanı yorma "EĞİTEK" yaz googleye ordan ilk sıradakine gir sınavlar var üstte oradan motorlu taşıtlara gir çıkmış sorular var orda hep onları çöz bak bakalım zormu Ben kursa yazıldıgımda adam bisiklet sürmeyi biliyonmu dedi evet dedim geçtin bil dedi direk scooter kullandıırıyorlarmıs.
    yunosss bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)