Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5bin-7bin devir de gaz kesiyor.(Kawa) Problem ne olabilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 1 hafta önce yoğun yağmurda seyire devam ettim. Motorun ıslanmadık yeri kalmadı.Eve gelince üzerindeki çamur aksın diye hortumla hafif yıkadım. Sanırım ondan sonra sabit 6-7 bin devirde giderken motor teklemeye başlıyor. Her viteste aynı durum söz konusu. Ani gaz açışlarda hissettirmiyor ama sabit hızda giderken hissediyorsunuz.
    Enjektör temizleyici katkı maddesi koydum henüz 2 gün oldu. Belki işe yarar diye.
    Acaba aşırı yağmurdan beyin etkilenmiş olabilirmi?
    Kawasaki ER6N 2011
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Kesinlikle hic bir otomobil urunu nu motosiklette kulanmayin. Ciddi zararlar verebilir

buji pipolarinizda islaklik kalmis olabilir. Yada hava filtreniz islanmis olabilir.

Motorunuzu yikadiktan sonra gunes altinda bekletin. Bu arada buji hava filresi gibi her yeri elle silin.

Beyin kapali bir sistemdir sudan etklinemez ama soketlerinde su olabilir. Bunlari tek tek sokun ve hava yada nefes gucu ile ufleyin.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Selamlar;

2006 er6n kullandığım zaman bendede benzer problem olmuştu ( bu kış ). Yoğun yağmurda ve yıkattığımda motor tekliyordu.
    Servise sorduğumda buji piposu ıslanmış olabilir demişti. O şekilde 40-50 km gittikten sonra sorun düzeliyordu.
    Bu problemle 2 kere karşılaştım ama ikisindede sonradan dediğim gibi düzeldi.
    Saygılar
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresi islanmis olabilir mi? Yapisi itibariyle su alip alamayacagini bilmiyorum, benimki tespit degil soru

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 hafta geçtiği için akşam servise gitmeye karar verdim. buji ler ıslanmış olsa bile kuruması gerekiyordu.
    kabloların hepsini tek tek kontrol edicem.
    zeda 3000, kullandığım ürün enjeksiyonlu motorlar için , hatta motorsikletler için küçük hacimli ürün.
    teşekkürler
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    normalde buji piposu ıslanabiliyor benimde kawa'da başıma çok geliyordu,söküp hava tutuyordum bir müddet sonra motor sıcaklığından düzeliyordu.aslında motoru bol su ile yıkamamalı bilakis motor blogu ve gösterge kısımlarını su bu illaki etkiliyor elektrik aksamlarını.buji'de sıkıntı olmasın buji anahtarın varsa bujileri tek tek söküp kontrol et ateşlemeyi bence daha sonra zaten servise götürürsün.kolay gelsin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)