Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir süreliğine motosiklet kullanmaya ara veriyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    sevgili dostlar;

motosiklet, çocuk yaşlarımdan beri bende bir tutkudur. belki 4 veya 5 yaşındayken dedemle birlikte onun dükkanına giderdik. 70'lerde Kayseri kale içi çok hareketli bir çarşıydı. kale içindeki esnaf, motosikletlerini caminin avlusuna park ederdi. namaz vakitlerinde dedemle birlikte camiye giderdik. o içeride namaz kılarken beni caminin avlusunda bir motosikletin selesine oturtur, ben o gelene kadar vakit geçirirdim. büyüyünce ne motosikletler alacağımın hayalini kurardım.

gönlümde yatan arslan bir enduro alıp kah asfaltta, kah dağ-tepe dolaşmak. allaha şükür maddi durumum elveriyor fakat, işim, çocuklarım, sorumluluklarım beni alıkoyuyor.

yaşım 40'a yaklaşmışken, bari bir scooter alayım da iki teker hevesimi hafta sonu gezintileriyle biraz dindireyim demiştim. nitekim öyle yaptım, fakat 3 yılda hepi-topu 3.000 km yol yapabilmişim. eskiden, hiç değilse iki haftada bir mahallede bir tur atardım. işimde sorumluluklarım artınca, bunu da yapamaz oldum. motor evin bahçesinde, üzerinde branda çekili halde eskiyor. belki üç ay olmuş, kontağını çevirmemişim. cansız bir varlık ama, sevgili motoruma acıdım. onu gezdirecek, benden daha iyi bir sahibi hak ettiğini düşündüm ve sattım. fakat çevremden utanmasam, hüngür hüngür ağlayacağım.

bu tutkumdan vaz geçebilmem olanaksız. bir süreliğine motor kullanmaya ara veriyorum. keyifli sohbetler ettiğimiz forumumuza, bizim tabirle "klavye motorcusu" olarak takılacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu sevda bitmez, kendimden biliyorum, gelecekte bir gün, er yada geç sizin için en uygun zamanda tekrar bir motosiklet sahibi olacağınıza adım gibi eminim. Sadece biraz ara verdiniz bence. Sorun yok

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    hocam o kadar da vaktim yok deme ya...Allah sağlık verdikten sonra binilecek vakit bulunur..haftada bir iki saat çok değil bence...

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    seni çok iyi anlıyabiliyorum myagdi,
    ben de bu yazbaşinda ayrılma kararı verdim bir süre motosiklete binmeyeyim dedim aklımca,
    ve sattım polis memuru bir arkadaşa yamaha fazerimi,
    şimdi de diyorum ki keşke satmasaydım duruyordu kapalı otoparkta,ne gerek vardı ki.....
    insan koskoca bir yıl içinde ancak 3ay ağiz tadıyla binebiliyor zaten,
    neyse .....bakmakla yetinelim şimdilik
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bu ayrılık çok sürmez bence
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu ayrılık kısa sürmez gibi geldi bana...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motorculuk mototsuzda olur. Hayirlisi olsun.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Abi sorumluluklar bitmezki hemde hiç...Ama insan kendinede vakit ayırmalı.bu dünyada nekadar yaşayacağızki.isteklerimizi erteleye erteleye yaş geçiyor.ama yaptığımız fedakarlıkların ne kadarı bizi mutlu ediyor???Motosiklet bi tutkudur.ama bu tutkuyu yaşayamayan kimse anlamaz.alay bile ederler.Onu ertele şunu memnun et ona zaman buna zaman ben şimdiden yoruldum...Kendime nezaman bişey yapacam ustaaa...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım şstanbulda şmkanlar daha iyi. bir çok kiralık motosiklet bulabilrsin. illa satın almana gerek yok. kirala bin ve yoluna devam et. saygıalr

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu tutkumdan vaz geçebilmem olanaksız. bir süreliğine motor kullanmaya ara veriyorum.
    abi 3 yılda 3000 km yapmışsın sen zaten sürekli ara veriyormuşsun ki

sürmeye başlasan bence soğumazdın böyle

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan bu kadar aralıklı kullanınca motor sürmeye üstüne binmeye biraz üşeniyor motorcu kişiliğini tam hissedimoyor. Buda biraz demoralize ediyor. Sorumluluklar, yaş, çevre kazalar bende soğuyorum zaman zaman..

Nasıl olsa özleyince güzel bir motosikletle dönüş yapıcak sıhate, gençliğe ve duruma sahipsiniz..önemli olan bu

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Biz buralardayız, bekliyor olacağız
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Sorumluluklarımızın kölesi olduk artık.
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ufak bir scooter almanızı tavsiye ederim?100cclik yakın mesafelere gidicek sizinde motosiklet sevginizi daima içinizde tutacak birşey,hafif ve küçük olacağı için kullanımı kolay olacak çıkarmaya üşendirmeyecek şirin bir oyuncak ,benim 50cc lik scooterim herzaman içimdeki motosiklet sevgisinin canlı kalmasını sağlıyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)