Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbuldan Ankaraya motosikletle gitmek için alternatif yollar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İstanbuldan ankaraya karadan gitmek için normalde iki yol var ya bolu üzerinden yada bilecik-eskişehir üzerinden. Google earth'de yaptığım periyodik araştırmaların birinde İstanbuldan Ankaraya Sakarya-Mudurnu-Nallıhan-Beypazarı-Ayaş ve Ankara şeklinde gitmenin teorik olarak mümkün olduğunu gördüm fakat Nallıhan'la Beypazarı arası düzgün yol varmıdır ? incin top oynar mı ? hiç benzinci varmıdır ? o arada yolda doğrusu çok şüpheli. Eğer o arada düzgün bir yol varsa istanbul ankara 380km civarı bir mesafeye iniyor. Bolu üzerinden 450km, Eskişehir üzerinden 570km. Bu iki yol haricini kullanacağımı pek sanmıyorum en mantıklısı bilecik-eskişehir ama yinede çok merak ettim.
    http://www.beypazarihabertv.com/gunc...KLI-gEYVE.html
    Dediğim güzergahın yakınından geçmesi planlanan hızlı tren yolunun krokisi hayal gücünüzün canlanmasına yardımcı olur sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Macera arama. En yakın yol bildiğin yoldur.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    otobandan gitmeni tavsiye etmem sıkılırsın bir süre sonra. sakarya-akyazı-mudurnu-nallıhan-beypazarı ve beypazarından ayaş a gitmene gerek yok oradan direkt ankaraya giden yoldan gidebilirsin tam olarak hatırlamıyorum orasını. ama tabelalar ile yada sorarak bulursun kolayca. yollarda bozukluk olabilir düzgün yerlerde var en azından sıkılmazsın dikkatli olman dileğiyle. kazasız belasız yolculuklar.

beypazarından gidersen, mola verip simit yemeyi unutma

Motosikleti
    Yolun yakınlığı uzaklığı mühim değil de sürekli allah ne verdiyse yardırıp gidersen motorun ya subab ayarı kaçıyo, ya civataları gevşiyo yada yolculuğun sonunda motor servis bakımı ister hale geliyo. Şimdi 60-70 gidebileceğim bi yol olursa hiç tamir-bakım molasız gidebilirim ama duble yolda 80-90 gidersem hem kamyonlar üzerime üzerime gelecek hem her 50 km'de bir sağa çekip herşey yolunda mı kontrol etmem gerekecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sakarya-beypazarı-ayaş üzerinden gelirsen biraz sıkıntılı yollar pek iyi değil.2Gün önce o güzergahtan sakarya ya kadar gittim-geldim.Asfalt yol, ancak; oyulmuş,asfaltın pekmezi akmış sadece taşları kalmış,sürekli kamyonlar gittiği için asfalt üzerinde teker izleri oluşmuş.90 üstü gitmek aşırı rahatsız.Dikkat et önüne at-eşşek çıkabilir.Beypazarından gelirken at çıkabilir levhası gördüm;içimden de gülüyordum.Ve 1-2 km sonra bi tane katır yolun ortasında durmuş,hiç farkedemedim.(Gerisini anlatmıyorum) vizörü değiştirmekle kurtuldum.

evet o levhayı buşuna koymamışlar bizzat şaht oldum.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Abant mevkiinde yol ayrımı var düz gidersen merkeze gider diğer yol ayrımı tem ankara yoluna çıkıyorsun biz merkez yolunda arabayla 92 km hızla radara yakalandık o yolda hep radar ,merkeze kadar
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    tavsiyem beleş yoldan boluya dogru gel...boluya gelmeden abanta gir...abant gölünü de görmüş olursun...ordanda mudurnu-nallıhan-beypzarı-ayaş-angara ya gelirsin...

ben gecen sene hatunumla beraber abanta gitmiştik...
    izlediğimiz güzergah...
    polatlı-ayaş-beypazarı (konakladık ) -nallıhan-mudurnu-abant-bolu-kızılcahamam-angara...
    yol durumuna gelirsek...geçen agustos ayında yeni asfalt dökülmüştü sanırım...çünkü mucurlar tam oturmamışdı asfalta ama...genede iyi sayılır...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mengü sen direk izmit sakarya düzce bolu yani e 5 ten git hem her yerde benzin istasyonu var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ferre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova
    tüm sorularının cevabı burada : http://www.deretepe.net/gezi-hikayel...lalesi-gezisi/

Motosikleti
    Tubeless lastiklerim olsa denerdim de, mudurnu-nallıhan arasında bir dağ geçişi var kuş uçuşu 6km, virajlı yol olarak 15km rahat vardır 850 metreden 1300 metreye tırmanıyosun ve yol asfalt değil nasıl bir yoldur artık allah bilir, dış lastiklere bişey olmaz da iç lastikler kesin gümler. Aklımın ucuna yazıyorum burayı, sağlam ve en az 250cc'lik bir motorum olduğunda kesinlikle deneyeceğim bir yol. Motoru otobüs bagajında götürmek en iyisi yada satıp ankarada yenisini almak.

v max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zx636r ninja
    yakın zamanda benim planımdada Ankara var ama ben otabandan gitmeyi düşünüyorum
    ''KARANLIĞA IŞIK TUT''

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakarya-beypazarı-ayaş üzerinden gelirsen biraz sıkıntılı yollar pek iyi değil.2Gün önce o güzergahtan sakarya ya kadar gittim-geldim.Asfalt yol, ancak; oyulmuş,asfaltın pekmezi akmış sadece taşları kalmış,sürekli kamyonlar gittiği için asfalt üzerinde teker izleri oluşmuş.90 üstü gitmek aşırı rahatsız.Dikkat et önüne at-eşşek çıkabilir.Beypazarından gelirken at çıkabilir levhası gördüm;içimden de gülüyordum.Ve 1-2 km sonra bi tane katır yolun ortasında durmuş,hiç farkedemedim.(Gerisini anlatmıyorum) vizörü değiştirmekle kurtuldum.

evet o levhayı buşuna koymamışlar bizzat şaht oldum.
    leyla ile mecnun dizisindeki "at esprileri" aklıma geldi .

Motosikleti
    İstanbul-Ankara otoban yolunu ezberledim o kadar ezberledim ki otobüsle giderken gözlerim kapalı olduğu halde virajların yarattığı G kuvvetinden nerede olduğumuzu tahmin edebiliyorum.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    alternatif rotayı kullan cok daha zevk alırsın nallıhan beypazarı arası bildiğin yol asfalt yol
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Orada sorun yok da mudurnu-nallıhan arası çok fena, hem yol asfalt değil hem dağ tırmanışı hemde incin top oynuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)