Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hukuki bir konu

Motovento
    REKLAM ALANI

Apartmanda yaşıyorsan malesef uyulması gereken bir takım kurallar var.Heleki oturdugun katta komşuların varsa.Şöyle bir örnek vereyim bulundugumuz sitede bisiklerler hep merdivenlerde idi merdivenleri kullananlara rahatsızlık verıyordu ve bence görüntü olarak rahatsızlık ediciydi. bırak o bisikletlerin apartmana girmesi , çıkması o sırada olan şamata ve yaygara o bisikletlerin oradan alınması için yeterli bir sebepti.Apartman yönetimi toplandı 100 daire'nin oldugu apartmanda verilen karar artık bisikletlerin dısarıda kalacagıydı.Bısıklet kılıtlemek ıcın bır yer yapıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merdivenden inen cıkan adama hiç bir rahatsızlık vermez ama gıcıklık olsun diyede olabilir

Bende 5 katta oturuyorum bisikletim var her seferinde yukarıya evin içine kadar sokuyorum işkence gibi ama mecburum.

İlk zamanlar girişe merdivenlere kitliyordum görenler illaki bir şeyler diyordu bende yer gösterde oraya kitleyeyim diyordum söyleyecek söz bulamıyordu ama çalınmasın diyerekten

5 kata kadar cıkartıyorum
    o kadar yüksekte otursam ben çıkarabilir miydim motoru bilmiyorum ama yönetimdeki arkadaşın ifadesine göre yanlış anlamadıysam benzin olayı olmasa yukarı çıkarabilirmiş şikayet edenler. memlekette yaşamak için iyice sabır taşı olmak lazım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apartmanda yaşıyorsan malesef uyulması gereken bir takım kurallar var.Heleki oturdugun katta komşuların varsa.Şöyle bir örnek vereyim bulundugumuz sitede bisiklerler hep merdivenlerde idi merdivenleri kullananlara rahatsızlık verıyordu ve bence görüntü olarak rahatsızlık ediciydi. bırak o bisikletlerin apartmana girmesi , çıkması o sırada olan şamata ve yaygara o bisikletlerin oradan alınması için yeterli bir sebepti.Apartman yönetimi toplandı 100 daire'nin oldugu apartmanda verilen karar artık bisikletlerin dısarıda kalacagıydı.Bısıklet kılıtlemek ıcın bır yer yapıldı.
    ben de onu diyorum işte. kesinlikle meraklı değilim motoru içeri sokmaya. bırakın kilitli yer gösterilmesini, kendim bir demir yaptırayım dedim. verdikleri cevap "sen yaparsan herkes yapar!" ayrıca bu ortak karar falan değil. tamamen herkesin karşı olduğu yönetimin kendi safsatası. motoru içeri sokarken çıt çıkarmıyorum bile. ben apartman sakinlerinin bu durumdan rahatsız olduğunu sanmıyorum. bence olay yönetimin "bu adam sokuyorsa içeri motorunu, herkes sokar!" mantığından kaynaklanıyor. yönetim çözüm değil sorun üretiyor resmen, sadece bu konuda değil her konuda hemde!

daire kendime ait olsaydı başıma çok bela gelirdi bunlardan. neyse ki taşınacağım yakın zamanda

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    günümüzde apartman yöneticiliği yapan çoğu kitle sanki apartmanın tapusunu almış gibi davranıyor iyi şeyler yapanda var sizinki gibi olayı saptıranlar da ama eminim sizin yönetici olacak adamın apartman mevzuatından bıle haberi yoktur bence neyin dogru neyin yanlış olduğunu bile bilmiyordur eminim.
    kendi ev sahibimin de allah ne muradı varsa versın adam motoru 3 katlı evimizin girişine koyuyorum birşey demiyor.hatta geçen gün babama kaynak makınamızın yerini sormuş babamda ne yapıcan diye sorunca arka bahçe kapısına asma kilit takmak için demir yapacakmış gece ön kapıyı kıtlıyor kım en son gelırse önde sıkıntı yok ta arka bahçe girişine kilit yaptı sağolsun motoru çalmasınlar diye...

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Saksı önemli kesin iş çıkar ordan...
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kanuna göre motoru benzinli olduğu için içeri koyamazsın bu konuda haklılar ve yapacak bir şey yok. Şikayet olursa ceza yersin. Sen de apartman yönetimini şikayet et itfaye ye. (belediye ye) yangın merdivenlerinden dolayı. Senin cezanın 3-5 katını yerler. Ve sen kiracı olduğun için senden de çıkmaz. Ev sahibin ve diğer kat maliklerinden çıkar. Ama doğruya doğru kanunen koyamazsın
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beton bir yere. otoparkın bir yerine bir iki tane hayvanimsi çelik dübelerden çak. O dübelere zincirle motoru bağla başka şansın yok... Fesat çok memlekette...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Haset, itfaiyesi olmayan ömürlük bir yangındır.
    celıl ybr bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende kiracıyım ama ev sahibi beni oğlu gibi sever evin altında 2 tane kömürlük var iki kömürlükte bana ait
    istediğim gibi kullanıyorum birinde kömürüm odunum diğerinde ise motorum duruyor
    motorum toz olmasın diye kömürlerle aynı odaya koymuyorum
    motoru içeri sokmak zor olsada ben sokarım bi sıkıntı çıkmaz eğer biri şikayet ederse ev sahibi onu evden atar bana karışmaz çünkü evine kendi evim gibi sahip çıkıyorum temiz kullanıyorum
    oda bana karışmıyor motoru koyduğum yerin duvarını delip asma kilit taktım zincir li hiç birşey demedi evim sana emanet diyor diğer kiracılar da kömürlük kullanmayınca at koşturuyorum buralarda
    kiracı lazım olursa sana haber edeyim mi
    ev toki nin ki gibi yeni değil ama ev sahibi insan kiracılar insan komşular insan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    oraya kadar gelmişsin,kapıyı açıpta soku ver içeri miletle uraşıcana
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    ortak alanlar için ortakların mutabakatı gerekir. yoksa herkes kendi tasarrufunda farklı şekilde ortak alanları işgal etmeye başlar ki emin olun o motor orada çok masum kalır. büfe-ayakkabılık-fazla tencereler-çamaşırlık vs gibi... size düşen aracı evin içine almaktır ki, bu durumda bile rahatsızlık yaratmamak adına motor kapalıyken eve taşımalı, apartmanda yarattığı kiri temizlemeniz gerekir. bu bile muğlaktır...syg.
    Tolga Can bunu beğendi.

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    değerli fikirleriniz için çok sağolun arkadaşlar. artık bugün gereken neyse yapacağım.
    toplum olarak apartman kültürümüzün olmadığı herkesin malumu. en bariz örnek de kendi verdiğim yangın kapısının önüne barikat kurmak. diğerleri büfeymiş, şuymuş, buymuş zaten çok normal gibi kalıyor. bunca sene apartmanda yaşarım pazar sabahı kahvaltıma yorganını silkeleyenden, evime hırsız girmek için kapımı kurcalarken selam verene kadar her türlüsünü gördüm. güya asil bir milletiz. sanırım ben de bu medeniyetsizlikten cesaret aldım biraz getirdim koca motoru apartmanın içine sokuverdim.
    keşke imkan olsa da müstakil evlerimiz olsa kimse bize karışamasa. ya da sadece apartmanda yaşamayı bilenler apartmanda yaşasa. veya en güzeli yönetici yöneticiliğini yapsa. çözüm üretmekten aciz ama sorun üretmekte üzerine olmayan dangalaklar oldukça veya bu hasetlik oldukça daha çook şikayet ederiz biz.
    motor keyfimizin de içine ettiler.
    tekrar fikirleriniz için teşekkürler, kazasız belasız sürüşler dilerim herkese

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bence siz daha önce bu kişiler ile saksı yüzünden kavga ettiniz. Onlarda kıllık hakkını kullanıyor.
    Jandarmada gelse güler gider. Güvenlik manyağı biri gelirse olaylar farklı bir yöne kayabilir. Şansınızı deneyin. En fazla jandarma uyarır. ikinciye işlem yapar.

En güzeli müstakil ev, kimse ile muhattap olmazsın. Ben 4 katlı apartmanda oturuyorum. 2 dairede araç yok.
    Üsteki denyoda doblo var. Ben apartmanın bahçesine koyuyorum. Kendi balkonumuzun altına, hem ıslanmıyor. hem içerde kalıyor.
    Adamda gelip tam benim çıkışıma koyuyor. istese ileri yada geri 1 mt bırakabilir. Ama benim zorla sokmamı seviyor. onun yüzünden rahat geçemiyorum.
    Ya benim motor sürtecek yada bir gün motoru bunun arabanın önüne devireceğim. İnsan gibi bi sabah abi 1 mt geri park edebilir misin dedim. rica ettim. insanca.
    Biz arabamızı içeri sokuyor muyuz dedi. pzvnk motor ile araba bir mi ? insanlıktan nasibini almamış hayvan işte, insan gibi rica ettik. bazıları kindar kardeşim, zorlarına gidiyor.
    Eline ne geçiyor böyle yapınca, ne kazancın oluyor. Benden üstün mü gözüküyorsun. Dötün kalkacaksa ben her sabah efendimiz günaydın derim
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Herkes dışarda etrafı kapalı bisiklet kitlenen yerden bahsediyor ama abimizin ne dışarda kitleyebileceği bir yer nede siteye ait dışarda bisiklet kitleme yeri var
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    evet arkadaşlar bugün erinmedim ve jandarmaya gittim.uzman arkadaşlara durumu anlattım ve şikayet gelip gelmediğini sordum. kendilerine öyle bir şikayet gelmediğini gelse bile ceza yazma gibi bir durumun söz konusu olmadığını söylediler. apartmanların kendi iç meselesidir durum dediler. illaki bize gelecekse yönetim şikayet eder onu da biz savcılığa intikal ettiririz dediler. kaldı ki sen onları da dinleme onları biz tanıyoruz sinek vızıltısı olarak algıla dediler. ama motorun içeride durması pek uygun bir durum değil bunu kendi aranızda çözebilirseniz, onlar uygun bir yer gösterebilirse iyi olur dediler. son olarak da motorun korunaklı bir yer gösterilmezse dışarıda çalınma ihtimalinin çok yüksek olduğunu kendilerinin de bulma konusunda sıkıntı yaşayacaklarını da özellikle belirttiler. ben de bir iki ay içinde taşınmayı düşündüğümü söyledim.
    anlayacağınız yönetim herkesi kendileri gibi sanıp akıllarınca beni kandıracaklar. ya bu nasıl bir anlayıştır? bir şey yasaksa yasaktır. yangın kapısı önündeki saksılar yasakken ona bile engel olamıyorlar (jandarma bu konuda uyardı, "kesinlikle yazılı olarak şikayetini yap" dedi, düşünün artık), beni de jandarmayla korkutmaya çalışıyorlar. bu nasıl bir aciziyettir yahu?çözüm üretmeye de gönülleri yok.
    o değil de 3 kişi şikayet etti diyerek beni komşularımla papaz edecekler neredeyse. benim bildiğim bu tarz yönetimler düzen sağlamak içindir, ama bunlar düzen bozuyor.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Jandarmadan bilgi alarak en güzelini yapmışsın. en azından akşam rahat uyursun
    Kültürlü, insan evladı biri olsa, abi biz yönetim olarak maliyeti yüksek olduğu için yapamıyoruz. Ama bisikleti motoru olanlar cebinden parasını vermek kaydıyla dışarı profil demirden motor ve bisiklet yeri yaptırabilir. Şurası uygun olur mu bi toplantısını yapalım da diyebilir. Senin koyduğun yer benim gözümde görüntü kirliliği ve motoru her koyuşunda yerde çamur olur. Apartman pislenir. onlarda haklı sende haklısın. Apartmanın duvarına bir halka bağlantısı yapıp motoru ona kilitlesende olur aslında ama bu yönetim buna da hayır der. Şimdilik diyeceğim tek şey huylarına gitmeye çalış, iyi niyetli ol, belki yumuşayıp sana bir onay çıkartırlar. Çıkartmazlarsada bana alo de , gelip o saksıların üzerine zıçayım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jandarmadan bilgi alarak en güzelini yapmışsın. en azından akşam rahat uyursun
    Kültürlü, insan evladı biri olsa, abi biz yönetim olarak maliyeti yüksek olduğu için yapamıyoruz. Ama bisikleti motoru olanlar cebinden parasını vermek kaydıyla dışarı profil demirden motor ve bisiklet yeri yaptırabilir. Şurası uygun olur mu bi toplantısını yapalım da diyebilir. Senin koyduğun yer benim gözümde görüntü kirliliği ve motoru her koyuşunda yerde çamur olur. Apartman pislenir. onlarda haklı sende haklısın. Apartmanın duvarına bir halka bağlantısı yapıp motoru ona kilitlesende olur aslında ama bu yönetim buna da hayır der. Şimdilik diyeceğim tek şey huylarına gitmeye çalış, iyi niyetli ol, belki yumuşayıp sana bir onay çıkartırlar. Çıkartmazlarsada bana alo de , gelip o saksıların üzerine zıçayım
    teşekkür ederim :D saksılar hakkında söylediklerini başta ben de düşündüm ama koku yapar diye vazgeçtim :D
    emin ol motor yüzünden komşular rahatsız olmasın diye elimden gelen her şeyi yapıyorum.motor pisken asla sokmam içeri artı içeride asla çalıştırmam ve çalışırken sokmam zaten.komşulardan rahatsız olduğunu belirten olmadı hiç, hatta rastladıklarında yardımcı olalım diyorlar.ayaküstü muhabbetlerde yönetimin de tekerine dingiline kaydırmayı ihmal etmiyorlar. bir yer yaptırsalar da sen de uğraşmasan diye üzülüyorlar. ben de onların yaptırmasına gerek yok bana yer gösterseler gerisini hallederim diyorum ama yönetim öyle bezdirmiş ki insanları onlar da çözüm üretmeyeceklerinin farkındalar. ama yarın ilk iş yönetime gidip gerekeni yapacağım. siz gitmeseniz de ben gittim jandarmaya diyeceğim, yer göstermezseniz arkadaşlar yardımcı olacakmış diyeceğim. belki onlar korkar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Size motosikletin içeri konulmasının yasak olduğunu yönetici mi belirtti ?

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size motosikletin içeri konulmasının yasak olduğunu yönetici mi belirtti ?
    hayır, yönetimin muhasebecisi belirtti. jandarmanın söylediğine göre kendisi sorunlu bir şahısmış ve ciddiye almamalıymışım. zaten yarın konuyu müdürle görüşeceğim.
    bu arada belki bilmeyenler vardır tokilerde boğaziçi yönetim diye bir birime bağlı rotasyonla çalışan, 2 yılda bir değişen yönetim ekibi varmış. bunlar müdür ve muhasebeciden oluşuyormuş. bu şahıslar da onlar oluyor. tüm site sakinleri kendilerinden şikayetçi ama değiştirilemiyormuş yönetim sanırım.
    benim garibime giden durum yönetimle ilgili mevzuatta yasaksa yasak desinler, neden beni jandarmayla korkutmaya çalışıyorlar ki?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır, yönetimin muhasebecisi belirtti. jandarmanın söylediğine göre kendisi sorunlu bir şahısmış ve ciddiye almamalıymışım. zaten yarın konuyu müdürle görüşeceğim.
    bu arada belki bilmeyenler vardır tokilerde boğaziçi yönetim diye bir birime bağlı rotasyonla çalışan, 2 yılda bir değişen yönetim ekibi varmış. bunlar müdür ve muhasebeciden oluşuyormuş. bu şahıslar da onlar oluyor. tüm site sakinleri kendilerinden şikayetçi ama değiştirilemiyormuş yönetim sanırım.
    benim garibime giden durum yönetimle ilgili mevzuatta yasaksa yasak desinler, neden beni jandarmayla korkutmaya çalışıyorlar ki?
    Benim şimdiye dek tanıdığım tüm site ve apartman yöneticileri,kendilerini ülke yönetiyor zannettiklerinden hem ben hem de babam bunlarla çok atışmışızdır..
    O yüzden ciddiye hiç almayın,üstelik tüm site onlardan rahatsızsa,siz bunu avantaj olarak bile kullanabilirsiniz.
    Ayrıca resimlere de baktım,bebek arabalarının kapladığı bir alan kadar alan kaplıyor motosiklet..
    Komşularınız şikayetçi değilse,kaale ve ciddiye almayın,adamı strese,sıkıntıya sokar bu tipler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)