Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hukuki bir konu

Motovento
    REKLAM ALANI
    platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    merhaba mt ailesi
    tokide giriş katta oturuyorum. motorumu her akşam apartman içine kapımın önüne getiriyorum. yani apartmanın içinde. benden önce motor alan birisi aldığı gün motoru çalındığı için bu şekilde daha huzurlu hissediyorum.aslında benim için her defasında içeri sokmak zor ama malesef dışarıda bağlayacak yer de yok ve yönetim demir yaptırmama da müsade etmedi. kiracı olduğum için pek de üstelemedim. her neyse az önce geldiler ve jandarmaya şikayet edilmişim. benzinli olduğu için motoru içeri sokmam suçmuş ve 410 lira cezası varmış. şimdilik beni kendileri uyarıyormuş jandarma gelirse affetmez cezayı basarmış.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bir fikir verebilirse çok sevinirim.
    ayrıca apartman altlarında kapalı otoparklara da benzinli araçlar sokuluyor o zaman o da suç değil midir? acaba yönetim caydırıcı olması maksadıyla mı böyle söyledi? akşamdan beri mevzuatı araştırıyorum ama böyle bir duruma rastlamadım henüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    boşuna dememişler ev alma komşu al diye...
    çekemiyorlar sizi...
    bence en iyisi durumunuz müsait ise evinizi değiştirin....
    ben bu yüzden ankara da 3 defa ev değiştirdim...
    buda şuan ki evimin bahçesi...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    zaten evi değiştireceğim bir kaç aya kadar. ama bu dangalaklara da pabuç bırakmayacağım. apartman sakinleri yangın merdivenlerinin önünü kocaman saksılarla kapatacak kadar dangalaklar ama motorun benzinli olup yangın tehlikesi yarattığını düşünecek kadar akıllı olduklarını sanmıyorum. defalarca şikayet etmeme rağmen yönetim o saksıları kaldırtmadı ve bana direk kaldır motoru demeye yüzleri olmadığı için ceza mevzuunu uyduruyorlar gibi geliyor. artı dışarı motor için demir yaptırmama da müsaade etmemişlerdi.
    yarın jandarmaya gidip soracağım eğer bu ceza mevzusu doğruysa hiç problem değil motoru evin içine sokarım. ev geniş nasılsa kapının önüne kadar getiriyorum iki adım daha getiririm. ona da karışamazlar ya!

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ceza durumunun doğru olup olmadığını kontrol edin.Büyük ihtimal sizi korkutmak için uydurmuşlardır.Eğer ceza durumu yoksa park etmeye devam edin.Şu saksı işini de bir araştırın isterseniz.Bir bakarsınız karşı çıkacak bir koz geçer elinizi.Fakat mutlaka fotoğraf çekin.
    ANGARAJ

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    eee abicim eve koyma durumunuz varsa niye itlere ağız eğiyorsunuzki...
    koyun evinizin bi köşesine...en azından rahat uyku uyursunuz...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Yıldıray hocam öncelikle geçmiş olsun... ama sana değil; hasta komşularına... motosiklete karşı alerjileri var belli ki. umarım sorunun tez zamanda çözülür. toki sakat yerdir dikkat ed 99 vilayetten 1001 ırktan insan barındırır oralar... pek de bulaşmaya gelmez ancak sizinkiler yine yönetici göndermiş medeniymiş...

bu arada çay içmeye gelecektin bak hala bekliyorum
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Kiracı olmakda zor be abicim bizim evimiz nasıl diyip apartman yol üstü ve apartmanda hiç yer yok kapıyı acıyorsun 1 metreden daha az var sonrasında 16 basamaklı merdiven ve asansör gecen 5.kata biri tasındı neyse Adamın motoru var üstünde 2 bebek arabası var resmen göktelen dikmiş apartmanda yaslılar var demire tutunarak cıkıyorlar demir kapalı kapı tam acılmıo 75 derece acılıyor neyse 4-5 gün idare ettik hani götürür eder fln diye yok olmaz dedim gittim yöneticiye söyledim o dakka gitti motor tmm abi koyarsın 1 gün 2 gün acildir ha apartman sizin gibi olsa site ben ama karsıyım böyle apartma olayına cünkü orası acil durumda tıkanık olucaktır yada baska sorun olucaktır en iyisi evinize cıkartın veya otoparka koyun ben bile otoparka koymayı düşünüyorum 10 senedir oturdugum evde kimsenin agız kokusunu cekmemek için
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    saksı mevzusunun aylar öncesinden bile çekilmiş fotoları elimde, artı o saksı olayı alenen suç zaten. hem yönetim için hem koyan için cezai bir durum. bunu bildiğim için motora bir şey diyemediklerini düşünmüştüm. ceza olayı da yarın netleşir.
    motoru içeri koymak sorun değil, ben en baştan motoru gene koymayacaktım içeri. alarm falan taktıracaktım, arkalarıyla aya da çıksalar demir yaptırıp motoru bağlayacaktım. ben meraklı mıyım her defasında zar zor motoru içeri zokup çıkarmaya? ama fitili ateşleyen saksı olayıdır. yangın kapılarını açık bırakıyorlar diye işgüzar komşularınızın iki tane koca saksıyı kapının önüne siper ettiklerini düşünün. zaten yönetimin gelip uyarmasını bekliyordum. ama arkadaşlar topu direk jandarmaya attılar!

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Senin durumun için yorum yapamayacağım ama yangın merdiveni önündeki saksılar için ciddiysen itfaiyeye şikayet edip iyi bir ceza yazdırabileceğini düşünüyorum (Bu yönetime kapak olacaktır ). Annemin kaldığı 7 katlı, her katta 4 daire olan binanın yangın merdiveni boşluklarına kullanılmayan eşyaların depolandığını görüp, itfaiye konusundaki düşüncemin yönetimin kulağına gitmesini sağladım. Annemi bir dahaki ziyaretimde yangın merdiveni alanları tertemizdi Allah korusun, gerçek bir yangın durumunda, doğru düzgün aydınlatması bile olmayan yangın merdiveninde bir de böyle barikatlar olması akla zarar.. Düşüncesi bile korkunç..

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee abicim eve koyma durumunuz varsa niye itlere ağız eğiyorsunuzki...
    koyun evinizin bi köşesine...en azından rahat uyku uyursunuz...
    Aynen. hiç olmazsa kıllığına zarar falanda veremezler motoruna.
    BE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bir ay önce bizim yönetici de 150 cc skuter,çok ses yapıyor diye beni şikayet etmişti..
    Ben apartmanın bisiklet odası denen bir bölümünde saklıyorum motosikleti..
    Bu hukuki mevzuyu da ilk kez duydum
    Sanki biraz sallamış gibi geldi bana yönetici ama emin değilim böyle bir yaptırım uygulanabilir mi diye..
    Bende merakla takip ediyorum,gelecek cevapları...

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıldıray hocam öncelikle geçmiş olsun... ama sana değil; hasta komşularına... motosiklete karşı alerjileri var belli ki. umarım sorunun tez zamanda çözülür. toki sakat yerdir dikkat ed 99 vilayetten 1001 ırktan insan barındırır oralar... pek de bulaşmaya gelmez ancak sizinkiler yine yönetici göndermiş medeniymiş...

bu arada çay içmeye gelecektin bak hala bekliyorum
    özgür kardeşim motor 800 kmde 1000 olsun gelmeyi düşünüyorum. ama görünüşe bakılırsa alarm taktırmak için daha erken gelebilirim. bakacaz artık kim yaman.

benim kapımın önü çok geniş ve sadece benim kapımın girişinde duruyor. zaten o nedenle genelde insanlar bir şey demiyordu. apartman büyük, insanlar hayırlı olsun diyordu. içeri sokarken yardım ediyorlardı falan. başkasının hayatına en ufak engel dahi olsa zaten onu koymam. o kadarcık medeniyetimiz var. yıllardır apartmanda yaşıyorum ve insanların medeniyetsizliklerinden şikayet ediyorum, emin olun başkasına zararı yok motorumun. hatta yönetim değil de herhangi bir sakin gelse bana rahatsızlığını iletse emin olun o motoru oraya koymam.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apartman girişi ortak kullanım alanıdır. O yüzden izinsiz bisiklet, motosiklet bırakamazsınız. Girişiniz dar ve motor da engel teşkil ediyorsa, ben olsam bende böyle bir durumda şikayet ederdim, ama girişiniz ferah kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde park ediyorsanız, oradakiler insanlıktan nasibini almamış insanlar olduğundan hemen oradan taşınmanız en mantıklısı olur.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Basit bir cevap aslında

Yer gösterde oraya koyayım
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Gecmis olsun insanlar ne kadar kotu duygular besliyorlar yahuu... insan disariya guvenememis iceri almis hosgoru denen birsey yok ben sahsen 5 katli apt manda yasiyorum cok kucuk girisi olmasina ragmen motoru koyuyorum hic kimse sesini cikarmaz bence jandarmalik birsey yok sizin gozunuzu korkutmak amaclari saygilar Allah kolaylik versin.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar, size motorumun apartman içindeki durumunu göstereyim ve kararı siz verin. eğer apartman sakinlerine zararı olabileceğini düşünüyorsanız empatiye önem veren birisi olarak hemen motorumu çıkarayım dışarı.

[IMG][/IMG]

burada da kapımın önünü görüyorsunuz. bırakın başkasını kendi girişimize bile engel değil.motorumun yanından kocaman bir bebek arabasını eve sokup çıkarabiliyorum.

[IMG][/IMG]

bu arada yangın merdiveninin önündeki saksıyı da görebilirsiniz

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı Bado adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun insanlar ne kadar kotu duygular besliyorlar yahuu... insan disariya guvenememis iceri almis hosgoru denen birsey yok ben sahsen 5 katli apt manda yasiyorum cok kucuk girisi olmasina ragmen motoru koyuyorum hic kimse sesini cikarmaz bence jandarmalik birsey yok sizin gozunuzu korkutmak amaclari saygilar Allah kolaylik versin.
    bencede bazı insanlar rahatsız kız gibi korkaklar ay patlar ay bilmem ne komşu olayını bir arkadaş yukarda iyi anlatmış bizim burdada en ufak şeyde polisi arıyan komşu var
    kapıya kömek getirdik pitbul dövüştüryolar demişler:D bence umursama
    celıl ybr bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı platipus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar, size motorumun apartman içindeki durumunu göstereyim ve kararı siz verin. eğer apartman sakinlerine zararı olabileceğini düşünüyorsanız empatiye önem veren birisi olarak hemen motorumu çıkarayım dışarı.

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...y3.jpg</a></a>

burada da kapımın önünü görüyorsunuz. bırakın başkasını kendi girişimize bile engel değil.motorumun yanından kocaman bir bebek arabasını eve sokup çıkarabiliyorum.

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...0l.jpg</a></a>

bu arada yangın merdiveninin önündeki saksıyı da görebilirsiniz
    yooooooooooook artik bunami agiz burun egiyolar sizin kimseyle bir alakaniz yokki gayet yer genis kimseyle alakasi yok rahatsiz edicegi bisi yok siz bence birakin ya jandarma gelse guler yemin ederim. yazik su sunepe beyinlereee yazikkk.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Merdivenden inen cıkan adama hiç bir rahatsızlık vermez ama gıcıklık olsun diyede olabilir

Bende 5 katta oturuyorum bisikletim var her seferinde yukarıya evin içine kadar sokuyorum işkence gibi ama mecburum.

İlk zamanlar girişe merdivenlere kitliyordum görenler illaki bir şeyler diyordu bende yer gösterde oraya kitleyeyim diyordum söyleyecek söz bulamıyordu ama çalınmasın diyerekten

5 kata kadar cıkartıyorum
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)