Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBF 150 neden fazla yağ tüketiyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Çoşkum Kardeşim, bence senin motorunun yağ yakma eğilimine göre, 1500. km de 200 gram yağ ilavesi yap. Motorunun canına can gelsin. Bu seviyede eksik yağ ile zaten vitesler çok sesli ve kemikli olmalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Motoru sıkıstırınca motor yağ yakmaz kim demiş onu. 20000 bile olmamış motor yağ yakıyorsa kronik problem dir o
    www.erkakurye.com

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıyaslama yapmak yasak değil elbette de, cbf e özgü bi durumu diğer yağ yakmayan modellerle kıyaslamak pek anlamlı gelmedi. Yani bi yere varamayız. Ybr ve titan yağ yakmıyor. Ok. tartişılacak bişey varmı. Yok. Biz yağ yakan cbf i tartışıyoruz. Başka modelle kıyaslama yaparak, forum başlığı altını gereksiz kalabalıklaştırmak yerine, forum başlığını açan kişinin başlığı açma amacına uygun yorumlar yaparsak daha faydalı olacaktır. Cbf yağ yakıyor, ybr titan yakmıyor, ok. de bu bilginin kime ne faydası var, biz cbf i tartışıyoruz. Marka model fanatikliğini bırakıp Titan veya ybr yağ yakmazda cbf neden yakara şeklinde olaya yaklaşacağımıza, yağ yakmayan motor yakmıyorda cbf neden yakıyor dersek ve bu modelle ilgili sıkıntıya özellikle, motoru tanımayan veya kullanmayan değilde, kullanıcı yorumları ile cevap arasak daha uygun olacak gibi geliyor, ne dersin ?
    sizin yazdıklarınıza şöyle derim. Kim demiş titanların yağ yakmadığını? Ben 10 yıldır kullanıyorum bu aleti. Kısayol, şehir içi yağ yakmaz. Ama devirli kullanım, red line yapmak, uzun yolda benim gibi allah ne verdiyse basmak, km sayacının dibini görmek, veya görmeye çalışmak yağ yakma sebebidir titan için. Bu cbf içinde geçerlidir. Hani bazı cbf ciler yazıyorya, benimki yağ yakmıyor sizinki niye yakıyor diye. Ha işte onlar motorunu tın tın devirsiz sıkmadan kullananlardır. Bu benim titanların kartelinde hava, yağ taşıntı hortumu var. Çok sıkıştırırsan, motoru çok kızdırır zorlarsan o borudan yağı buhar, veya zerrecik olarak atıyorda olabilir. Bu hortum bende hava filtresine değil, boşta aşağı sallanmakta. Cbf de hortum varmı,varsa ucu nerde bi bakmak gerekir. Belkide yakmıyor ama devirli kullanınca atıyor? Eksoz deliği beyaz ise yakmıyodur atıyodur. Siyah ise bi nevi yakıyodur. Hani bişey anlamasam buraya üye olup bişeyler yazıp, paylaşmazdım. Ben yazılanlara nasıl saygı gösteriyosam, benim yazdıklarımada aynı saygıyı beklerim. Bu arada çok gırgır adamımdır. Kolay kolay kimseye gücenip kızmam. Sevgiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben motor yağ yakmıyor demiyorum ki. Önemli olan ne kadar yaktığı. Burada kıstas yağ çubuğudur. Yağ çubuğu bakım zamanı gelmeden (kaç bin km'de bir bilmiyorum) min noktaya düşmüyorsa yağ yakmasından şikayet edemezsiniz. Keza kullanma kılavuzunda tavsiye edilmemiş bir yağ kullanırsanız ve seviye min altına düşüyorsa yine şikayet etme hakkınız yoktur.

YBR ile kıyaslamının bir anlamı yok. Ayrıca ben şuna inanıyorum ki, bu kadar hassas bir şekilde YBR'yi de takip etseniz onun da yağ yaktığı sonucuna varırsınız. Aslında bir anket açmak lazım. Bakalım kullanıcıların kaçta kaçı yağ yakıyor diyecek. Gerçi bu anketlerde kullanmayanlar da bu başlıkları okuyup yakıyor diye oy verirler.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ne kadar basarsan, nekadar sıkarsan okadar yağ yakar. Bu kadar basit.
    newceri bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru sıkıstırınca motor yağ yakmaz kim demiş onu. 20000 bile olmamış motor yağ yakıyorsa kronik problem dir o

bu teori honda için geçerli değildir..... honda ilk 300 km yağ yakmaz... çünkü rodajda olduğundan gazı 4000 devirden yukarı çıkarmazlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    150fmg çinli cub motoru olan motorum vites mili keçesinde yağ kaçağı olmasına rağmen ve aşırı zorlamama rağmen 1000km'de 100-150ml yağ eksiltiyor. Ve koyduğum yağlar piyasadaki en ucuz yağlar, en son exen 20W-50 koydum, litresi 8.5 lira. Yağ eksiltme sorunu hondanın cbf'nin bir ayıbıdır.
    valvole ve ERROR88 bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 nin yağ yakma sebebi honda fabrikasında üretilmesidir...
    kardeş seni severim sayarımda insallah cbr250 almazsın çok gülerim
    o topice yazmışında dikkatimi çekmişti yanınada not hondadan çok çektim diye
    iyi olabilir de sakın cbr250 alma bence onların hepsi honda fabrikasında üretiliyor bildiğin üzere
    ben burda takipcinim haberin olsun saygılarla kardeşim
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Millet yağ yakıyor diye arabayı satıyor bide yağ yakması problem değil diyenler var motor benzin yakar yağ değil yağ yakıyosa problem vardır. Amerika yı tekrar bulmaya gerek yok
    www.erkakurye.com

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Şu 200 gr yağı gariban çinli bi motor yaksa yerden yere vurulurdu.Kaldıkı kronik olarak yağ yakan bi çinli motor duymadım.Yıl olmus 2012 honda yağ yakıyor muhabbeti.1000 rr larda da yağ yakma sorunu vardı bundan 2-3 seneki modellerinde.Ee neymis japonlarda kusursuz motorun ilahı değilmis.

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet yağ yakıyor diye arabayı satıyor bide yağ yakması problem değil diyenler var motor benzin yakar yağ değil yağ yakıyosa problem vardır. Amerika yı tekrar bulmaya gerek yok
    aynısı apachedede titreşim problem değil demeleri gibi

arkadaşlar yurt dışına kiliteli ürünleri getirip buraya aynı piyasaya sokucak kalitesiz ucuz ürünler getiriyolar
    bakıyosun hepsinin birbirinden eksileri oluyor seçerken zorlanıyosun .kalite yok ki
    ne bekliyosun . al biriniiiiii vur ötekini
    Mustafa Kemal Atatürk

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Yağ eksiltebilir bu normal.. Kimisi az,kimisi çok.. Önemli olan içindeki yağ ı devamlı kontrol etmek,zamanından önce değiştirmek.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş seni severim sayarımda insallah cbr250 almazsın çok gülerim
    o topice yazmışında dikkatimi çekmişti yanınada not hondadan çok çektim diye
    iyi olabilir de sakın cbr250 alma bence onların hepsi honda fabrikasında üretiliyor bildiğin üzere
    ben burda takipcinim haberin olsun saygılarla kardeşim
    cbr 250 r ı kendime değil dayıma alacağım... bilen biliyor zaten.. ben sadece parasını çöpe atmaması için arayış içindeyim ama adam yozgat ta paraya hemen dönüşen 2 motor var biri honda diyeri kawasaki diyor....

ben defalarca honda alarak aynı hatayı yaptım... son 6 yıldır çok iyi indirimler bile aldım ama honda almadım.... piyasaya yeni çıkan marka model fark etmez yağ yakması bana koymaz ama 5 -6 marka varki bunlar koyar.. honda yamaha suzuki kawasaki bmw gibi markalar yağ yakmamalı... yani motor ve şanzumandan yana sıkıntısız olmalı.. bundan 3 saat önce sedat ın motorun ön arka dişli değişimini yaparken bu muhabbet geçti.. dedimki olduki bir gün honda alayım mt beni taşa tutar...

bu arada silindir piston değişimi yaptığım cbf im.... korkmayın cbf 150 nin ilk partisinden de vardı bende.. ama bana en fazla 40 000 dayandı motor kilitledi... hemide 2050 yağı yakarak... 10/40 zaten yakıyordu...

Uploaded with ImageShack.us

bizde her türden motor oldu kardeşşş... bizde marka model ayrımı yok.. motor motordur ama honda bu yağ yakmayı çözemiyorsa mondial ne yapsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

ü

galiba hondaları biraz fazla zorluyordum... cbf 250
    ERROR88 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Tıtrıyerek 50000 yaparsın yağsız yapamassın yani ikisi aynı olay değil motor cu. 48
    www.erkakurye.com

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 lerin birçoğunun yağ yaktığı bilinen bir gerçek. Yakmayan da var az yakan da çok yakan da. Fakat sorun 2000 bin liralık çinlilerde bile yağ yakma problemi yokken Honda gibi bir dünya markasının yağ yakması. Honda istese düzeltemez miydi bu durumu ? Düzeltirdi elbet. Benim düşüncem Honda, Cbf 150 modelini pek önemsemiyor..
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    eğer ilk partıysa 2006 modelse ve kurye motoruysa öpte başına koy
    hala kullanılıyo diye

40 binde motor kitlemişte olabilir forumda 90 binde segman attırmamış kullanıcılarda olabilir varda..
    yağ yakanda olabilir yağ yakmayanda
    bende cbf150 kullandım benimki niye yakmadı
    ancak kabul etmekte gerekirse cbf150 nin zaten kalitesiz olduğunu dünya ahiret biliyor
    herfırsatta diğer marka ve modelleri öven yazılardaki motosikletlerinde bundan çok kaliteli olmadığınıda at gözlüğünü çıkartırsak onuda biliyoruz

türkiyenin genelinin ve bu sınıfın kullanıcılarının alım güçünü düşünürsek malesef hep çinli modeller geliyorken dolayısıyla hepsinin al birini vur ötekini olduğunu herkez öğrendiyken
    sen tutup herfırsatta her ürününün kalitesiz olmadığını birtürlü öğrenemedin.sanki her honda yağ yakıyor gibi açıklamalar yapıyosun. dünyada hiç motorcu yokta hiç okumuyoz yazdıkları yazıları adamı topa tutarlar..yılda kaç milyon motor üretiyor bu marka !!!
    sürdüğün motorlar hep kurye tarzı hernekadar aksini inkar etsende bunlar çok kaliteli ürünler değiller

bende nefret ediyorum cb 125 getirdiler birde üstüne utanmadan, ve hondadan soğudum ama kaç senedir üst üste honda aldık şuana kadar ne çevremden nede kendim sorun yaşamadım

hondaya çok kızıyorum ama sorun çıkarttığından değil

neyse bakalım eğer hoşuma giden modeli varsa honda alırım sonuçta cbf150 bazı kullanıcılarda yağ yaktı diye ps150 scooterım yag eksitmedi ya !!!
    keşke hep kaliteli ürünler gelse:S ama napalım fakir ülkeyiz avrupa cbf125 satıyor youtube açınca yergök cbf125 le doluyor bizse 2. sınıf konuşuyoz hala
    islambey bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    ps 150 kullanmadım ama bizim tayfa çok güzel diyor.. ama bir activası varki az kahrımı çekmedi.... köye gönderecektim ama nakit sıkıntısından sattım... activa yine gelsin yine alırım...

Motosikleti
    yok be kardeş öyle çok güzel demeyi hak etceğini sanmıyorumda onun içinde o örneği vermedimki misal yani

demek istediğim her modeli aynı değildir

örnek bu motorda yağ yakmıyor ama debriyajdan ses geliyor gıçık ediyor pcx dede o yoktur

bu arada sana özelden bişi sorabilirmiyim?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    vay be bunca senedir motora yağ yerine benzin koymuşum
    motor biraz kısmet işi sanırım, bana hiç denk gelmedi, periyodik bakımları aksatmam, ama honda gibi markada böyle sorunlar olmamalı tabi

Motosikleti
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be kardeş öyle çok güzel demeyi hak etceğini sanmıyorumda onun içinde o örneği vermedimki misal yani

demek istediğim her modeli aynı değildir

örnek bu motorda yağ yakmıyor ama debriyajdan ses geliyor gıçık ediyor pcx dede o yoktur

bu arada sana özelden bişi sorabilirmiyim?
    yeni fark ettim sor adamım... haylaz_motorcu@hotmail.com msn istersen burdan sor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)