Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorlu Gazete Dağıtım İşleri ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar.

Motorlu gazete dağıtım işlerini daha önce duymamıştım yani bu sektörden habersizdim. Motorlu gazete dağıtım işi yapanlar ne şekilde çalışıyorlar ? Kaçta işe başlayıp saat kaçta bitiriyorlar ? Ne kadar maaş alıyorlar ? ssk vs veriliyormu bu tarz işlerde ? Ben Ankara'dayım. Ankara da bu tarz bir iş veren veya bu işi yapanlar var mı ?

Bu konuda beni aydınlatırmısınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Arkadaşım ateş almayamı geldin ? Bi kendini tanıt istersen. O zaman daha iyi yardımcı olabiliriz.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cihan medeya dagıtıma basvurabılırsın saat gece 4 sabah 9 arası calısacagın soylenıyor tıraj durumuna baglı ama tırajları fazla tahsılat ısıde senın ayın bellı gununde tahsılatın bellı kısmını toplamadıysan maasından prım kesılıyor gunduz bazen dergı dagıtıyorsun ıse gırmeden 10000 tl lık tarıhsız senet ımzalıyorsun kefıllı olacak tabıkı yanı ısın ozu senı kullanabıldıklerı kadar kullanıyorlar hem bedenın hem beynın yoruluyor hıc tavsıye etmem gece vaktı yerler ıslak bır dert heryer kopek kaynıyor bır dert aboneler bırbırıne uzak ayrı dert uyukusuzluk en buyuk dert
    CelticFrost bunu beğendi.

kocaolgun hocam tahsilat işi nedir onu anlamadım ? Ben sadece gazeteleri bırakıp evime gitmeyecekmiyim ? Gazeteleri bırakıp para mı alıcam birde gazeteyi verdiğim kişilerden ? Ayrıca dergi işi nedir ? Biraz geniş derin detaylı anlatırsan sevinirim hocam.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Tahsilat işi aydan aya gazete parasını müşteriden alabilmek demek alamazsan cebinden kesiliyor

151rsfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    cok sacmaymis bu olay yav.
    16 BH 631

Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsilat işi aydan aya gazete parasını müşteriden alabilmek demek alamazsan cebinden kesiliyor
    İyi de hocam ben gazeteyi dağıtan elemanım gazeteyi satan eleman değilim ki. Gazetenin ödemesini dağıtım firmasına yapması gerekmiyor mu ? Bana neden yapsın ki ödemeyi ? Böyle saçma bir iş ömrümde görmedim

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    Alıntı CelticFrost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de hocam ben gazeteyi dağıtan elemanım gazeteyi satan eleman değilim ki. Gazetenin ödemesini dağıtım firmasına yapması gerekmiyor mu ? Bana neden yapsın ki ödemeyi ? Böyle saçma bir iş ömrümde görmedim
    izmirde bizim dükana gazete getiren kurye arkadaş aydan aya alıyordu parasını.
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Birkaç farklı gazetenin temsilciliğini yapmış biri olarak yazabilirim ki; gazete dağıtıcıları bayilik sisteminin ayağıdır.Bütün ameleliği onlar çeker ama patronlarınız her zaman için bu sistemin eli,ayağı olduğunuza dikkat çeker.Birkaç tane küçük satışlı gazete haricinde bütün gazeteler abone tahsilatını sizlere yaptırır.Gazete dağıtıcısına yaptırıldığı gibi gazete temsilciliği alan kişilerle de gazete merkezi tarafından senet imzalatılabilmektedir.

1- Bulunduğun il/ilçeye göre en geç sabah ezanında ayakta olmak zorundasın çünkü insanlar mümkünse işe gitmeden evlerinde ister gazeteyi.
    2- Abonelerin aylık ücretlerini dağıtıcı toplar.Temsilcinin sistemine göre ya maaş alırsınız ya da prim usulü çalışırsınız.
    3- Gazete dağıtıcılığı yanısıra kurye firması dağıtıcılığını da düşünmenizi tavsiye ederim,hatta bulunduğunuz bölgenin temsilcisi olmaya bakın.İki temsilcilik birarada kazançlı olabilir.
    4- Gazete dağıtıcılığında reklam,tebrik,taziye,bayram vb. ilanları toplama,haber yapma gibi ikincil kazançlarınız da sözkonusu.

Sonuç; mecbur değilseniz asla tavsiye etmem.Ailesini geçindirme derdi olmayan üniversiteli arkadaşlar kesinlikle uzak dursunlar.Trafikte her zaman umursanmayan sürücüsünüzdür,kaza ihtimali çok fazladır.Aman sabah trafiğinden ne olur diye bakmayın olaya.Motosikletiniz çok yıpranır,kaliteli bir motosiklettense Çinli bir motosiklet alıp dönem dönem bakım yaptırmanızı öneririm.Ve en önemlisi sağlığınız.Hangi kıyafeti giyerseniz giyin yine de üşüyeceksiniz hele ki yağmurlu veya kapalı havalarda bambaşka olacak bu durum.En az üç kere daha düşünün.

Gerçekleri yazmazsam içim rahat etmezdi.

Selamlar.

En büyük kazancı müthiş piyasa deneyimidir.İnsanların gazete dağıtıcısı gibi bir emekçiye nasıl yaklaştığı ve ödeme alışkanlıkları ticari ahlaklarını gösterir.En basitinden; mangal keyfi için arabasını hazırlamış bir aboneden param yok cevabı alabilirsiniz ki bu ve benzeri örneklerle yüzlerce defa karşılaşabilirsiniz.Öğrenci arkadaşlar için müthiş hayat deneyimidir ve hayata toz pembe gözlüklerle bakmamaları gerektiğini yutkunarak anlarlar.İleri yaş grubu da hayata daha çok nefret dolabilir.

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen yukarıda yazdıgım gıbı para toplama ısı sana ayıt bu yuzden 10000 tl lık senet alıyorlar dergıde bu malum gurubun sızıntı dergısı aksıyon dergısı yonca dergısı falan

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    bende ankaradayım , ailesini geçindirme derdi olmayan üniversiteli tanımındayım, yukarıda yazılanlara harfiyen katılıyorum kendi tecrübemi yazıyım
    geçen sene gazete dagıtımına merak sardım gece çalışırım erkende kalkarım iyi olur dedim , biyer buldum bana dagıtım yapacagım bölgemi söylediler neyse anlaştık
    eleman bana ilk gece abone yerlerini gösterecek ezberleyip tek devam etcem, çıktık gazeteleri alacagımız yere gittik ogünde gazetelerin ekleri var tektek ekleri tüm gazetelerin içine yerleştirip baya yüklü bir miktar gazeteyi yükledik dagıtıma geçtik, bölgeye gidene kadar yolunun üzerindeki tek tük aboneyede gazete bırakıyosun.
    neyse geldik bölgeye dagıtıma başladık ama abone araları çok uzak ve öyle gazeteleri atıp atıp geçmiyosun, kimi işyerinin camına sıkıştırıyosun kiminin kapısının altından atıyosun, bazı evlerde apartmana girip içeri bırakıyosun , çok yol üstünde bi işyeriyse paspasın altına atıyosun falan türlü türlü şeyler çünkü gazeteyi çalarlarsa adama ulaşmazsa sıkıntı
    uzatmayım birbirinden çok dagınık aboneler, her yere gazeteyi farklı şekilde dagıtmalar , para toplama derdi ve bunların yanına asıl parayı sana gazeteyi dagıttıranın alıp seni kullandıgı kadar parayı vermiyo olması falan derken vazgeçtim çekilmez çünkü fena yıpratır

nasıl olsa çalışılır :
    motor işverenden benzin işverenden olacak
    para toplamıycaksın
    bölgen dagınık olmayacak
    paranı haftalık verecekler
    mis, fantazi dünyası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)