Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Ermeninin gözünden Türkiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Harika bir blog keşfettim, Hemen paylaşayım dedim. Bir Ermeni motorcunun Türkiye maceraları...

http://www.onehellofaride.com/
    umurcan ve retox70 bunu beğendiler.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    çeviri yaparsan iyi olur

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konu dışı mesajlar silinmiştir. Lütfen yazacağımız mesajların geziyle alakalı olmasına dikkat edelim...
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Biz bu Ermeni motorcu kadar sag duyulu olamayiz. Cok tarafsiz ve dogru yazilmis gezi notlarinda. Bildiginiz tum misavir perlikleri unutun , ictigim bedava cayin sayisini bile hatirlamiyorum diyor.

Bu sitede bile Ermenistan , Fransa Israil Filistin diye sirf etnik kimlik yuzunden tanimadigi insanlara nefret besleyen ler icin iyi bir ornek yazi.

Once insan olmak lazim. Sonra etnik kimlik yada din.
    otopsici, hercul3367 ve kalyo bunu beğendiler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Google çeviriciden baktım genelde iyi şeyler yazmış kerata.

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    Türkiye tecrübesi ve 18. gün Trabzon yazılarını okudum. İşyerinde ve yogun olduğum için kalanına sonra devam edeceğim. Şimdiye kadar okuduklarım oldukça hoş şeylerdi. Özellikle Türkiye tecrübesi yazısında alışageldigimiz ama onların bariz farkettigi farklılıklarımızdan bahsetmiş..

Yer imlerine eklenesi bir site..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arkadaş ermeni olduğunu neden belirtme ihtiyacı hissettiniz anlamadım.
    yabancı, turist gibi kelimeler de kullanılabilirdi...

freudyen tartışmalar girmek istemem ama bilinçaltınızın dışa yansıması mı anlamadım...
    ozgur112 bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Türkiyedeki resmi tek ermeni mahallesi hatay'da mevcut sanırım hoşgörü ve tolerans yönünden multikültürel anlamda tavan yapan bir yerde büyüdüm,bunun yanında çok sağlam 2 ermeni ve 1 hristiyan kökenli arkadaşım oldu,dünya bir yana o adamlar bir yana neyse uzatmayacağım adamın da dediği gibi kompleks bir ülke ve kompleks konular.
    Yazıyı tamamını okumasamda genel anlamda okudum beğendim gayet objektif yazmış,beğendim yabancı dilde olmasa yada Türkçeleştirilip paylaşılsa daha fazla arkadaş faydalanırdı.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel şeyler yazmış,birde okuyanların yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    google çeviri sağolsun, bişeyler anladım. anladığıma göre adam tamamen objektif yazmış. Türkiye'nin bazı acı gerçeklerini de belirtmiş. sinyal olayına katılmamak elde değil. gerçekyen kavşaklarda veya dönerken bir çok kişi sinyal vermiyor. sinir oluyorum. ama genel anlamada güzel şeyler yazılmış
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    vaktim olsaydı hepsini okuyacaktım, ama çeşitlilik konusun Türkiye'yi amerikadan bile üstün görmüş güzel düşünceleri var, helal olsun.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Bir Ermeninin gözünden Türkiye
    Bir Kürdün gözünden Türkiye
    Bir Arabın gözünden Türkiye
    Bir Alevinin gözünden Türkiye
    Bir Süryaninin gözünden Türkiye
    Bir Hristiyanın gözünden Türkiye
    .
    .
    .
    Bunların hepsini bir Türkün gözünden görüp ANADOLU demişler ya zamanında
    teocan94 bunu beğendi.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ermeni olduğunu neden belirtme ihtiyacı hissettiniz anlamadım.
    yabancı, turist gibi kelimeler de kullanılabilirdi...

freudyen tartışmalar girmek istemem ama bilinçaltınızın dışa yansıması mı anlamadım...
    Cunku sitede anilarini yazan kisi de yazisinin bir cok yerinde "bir ermeni olmama ragmen" veya "ermeni olmamin bir onemi yoktu" gibi cumleler kurmus. Bu yuzden konuyu acan arkadas bir ermeninin gozunden basligi koymus olabilir.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Arkadas cok guzel seyler yazmis. Cok objektif, tamamen bir yabanci gozu ile dusuncelerini internete dusurmus.

Ulkenin ne kadar komplex oldugundan, ve Amerika'dan bile daha degisik insanlari barindirdigindan (din dil irk olarak degil, ayni zamanda sosyal statu, gelir seviyesi, yasam tercihleri vs olarak) bahsetmis.

Biz kendimizi bolge insani olarak misafirperver sanirdik ancak Turkleri gormeden misafirperverligin ne demek oldugu konusunda hic bir fikriniz olamaz (tam cumlenin bire bir cevirisi degil ama yakin), demis.

Misafirperverlik konusunda cok detayli ornekler vermis.

Ayni zamanda Ermeni oldugu icin hic bir problem yasamadigini, ama bazen tanistigi kisilerle milliyetci konulara girdigini, orada da Ermeni oldugunu soylemedigini belirtmis.

Benzin cok pahali demis, ve son olarakta trafikte araca kullaniminin cok cok kotu oldugunu, insanlarin arac kullanimlarinin cok tehlikeli ve kuralsiz oldugundan yakinmis

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    "Bir Ermeni'nin gözünden" başlığı neden bu şekilde anladınız, anlayamadım doğrusu. Bu arkadaşın bir "Ermeni" olması önemli. Gözlemlerini etkileyen bir durum. Onun için sadece "yabancı" demek de yetmiyor. Çünkü onun yapacağı gözlemler, bir Yunan'ın yapacağı gözlemlerden farklı. Ermeni olması, durumu daha da hassaslaştıran bir durum. Bu kadar gerginlik yaşadığımız bir milletin üyesi olması önemli. Hepimizin insan olduğunu vurgulamak için önemli.
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)