Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza geliyorum demez

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 4-5 gün önce tvs apache rtr 150 motosikletimi aldım. Manisadan çıkmış konyaya geliyordum.

Pazar günü sabah 6 da başladım yolculuğa. Saat 8 sularında uşağa 40 km kala Çataltepe mevkinde keskin bir virajı 40-50 km ile dönerken tatlımı tatlı bir tipo üzerime doğru geldi bariyerlerle tipo arasında kalınca bariyerlere vurdum, tabi tipo gazladı gitti ben ise motosikletle beraber düşmekten kendimi alıkoyamadım. Disk frenine ve arka frene asıldıysamda fayda etmedi ön teker bariyere fena çarpı ve gidon sert şekilde sağa döndü. Kontrol edemedim motosikletle beraber düştük.

Yerde yuvarlanıp 4-5 metre ileri savruldum. Bende çizik dahi yoktu. Korumalıklarım tamdı. Fakat motosikletin ön amortisörler yamuldu ( sanırım üzerine düşmüştüm bir anlığına tam hatırlamıyorum). Ön far siperliğim kırıldı. Farda sürtünme izleri var. Her iki koruma demiride motora yapıştı resmen (Biri bariyerlere çarptığım anda diğeri ise motor sağa yattığı anda). Kaldım dağ başında Pazar günü saat 8 de bir başıma. Ne yapıcağımı bilemedim, polisi arayıp hemen çekici numarası istedim. 130 tl ye motoru uşak sanayiye çektik. Saolsun uşakta ismail paçacı diye bir abimiz var ve kendisi motoru pazar günü garajına aldı pazartesi günü yani bugün saat 4 gibi motorun maşaları düzelttirip diğer aksamları halletti. Bende uşaktan konyaya saat 5 te çıkıp 10 da girdim.

2 adet amortisörü en kısa zamanda temin etmem gerekiyor. Apache amortisörlerini kazalı olarak bulursam ucuza alabilirmişim. Varmıdır bildiğiniz kazalı ön amortisörleri sağlam motosiklet.

Ayrıca plakayı alabildinmi diye soranlara cevabım, o an plakayı düşünemedim :(

Cana gelceğine mala gelsin. Artık topal bir horoz kesmeliyiz sanırsam.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Öteki topikte A6 yla olan maceranı,
    Doğanla olan kapışmanı okuduk..
    Ama Tipoyla olanı anlatmamışsın...
    En önemlisi de bu sanırım...

Geçmiş olsun..
    En kötü kazan bu olsun..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öteki topikte A6 yla olan maceranı,
    Doğanla olan kapışmanı okuduk..
    Ama Tipoyla olanı anlatmamışsın...
    En önemlisi de bu sanırım...

Geçmiş olsun..
    En kötü kazan bu olsun..
    Tipo ile olan baştacı, o yüzden buradan paylaşayım dedim

Teşekkür ediyorum, son kazam olmuştur inşallah.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    geçmiş olsun, nazar değdirdik garaoğlana , sende bişey yoksa gerisi hal olur. yedek parçaları ne kadar zamanda tedarik ettiğini falan bildirirsen bizde bi bilgi ediniriz, servis vs
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, nazar değdirdik garaoğlana , sende bişey yoksa gerisi hal olur. yedek parçaları ne kadar zamanda tedarik ettiğini falan bildirirsen bizde bi bilgi ediniriz, servis vs
    Ön amortisörleri aynı gün içinde tedarik edemedim uşakta parça servisi yoktu. Onları düzelttirdik. Fakat diğer yedek parça satış merkezlerinden 1-2 günde sipariş edebiliyorsun. Ön siperliği sipariş ettim 2 gün içinde elimde olur. Amortisörlere gelince sıfırlarının orjinallerini de en son çare olarak düşünüyorum.

Nazar değil o horoz kesmedim ondan oldu. Acilen kesiyom bi tane

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    kes kes acıma maksat gara oğlana bişey olmasın :D. iyimiş ozaman ya servis işi.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    Parça konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Parça servisi olmayan yerler dahi parça satıyorlar

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    geçmiş olsun
    Allah rahmandır rahimdir, ama arpa ekene buğday vermez

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Geçmiş olsun Allah korumuş
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    geçmiş olsun, talihsizlik olmuş. Bana kızma ancak biraz da sanırım acemiliğinden kaynaklanmış bu kaza. o kadar hızda nasıl oldu da koruma demiri ve maşa kağıt gibi büküldü? ilginç... tipodakilerin durmaması da çokkk ilginç, insanlık ayıbı...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Geçmiş olsun. Daha dikkatli olmalısın.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    maşalar çokmu yamuk? Tornacıda falan düzeltiliyo diye biliyom ben? Tabi çokta yamuk, s gibi bozuksa onu bilmem.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba yaklaşık 4-5 gün önce tvs apache rtr 150 motosikletimi aldım. Manisadan çıkmış konyaya geliyordum.

Pazar günü sabah 6 da başladım yolculuğa. Saat 8 sularında uşağa 40 km kala Çataltepe mevkinde keskin bir virajı 40-50 km ile dönerken tatlımı tatlı bir tipo üzerime doğru geldi bariyerlerle tipo arasında kalınca bariyerlere vurdum, tabi tipo gazladı gitti ben ise motosikletle beraber düşmekten kendimi alıkoyamadım. Disk frenine ve arka frene asıldıysamda fayda etmedi ön teker bariyere fena çarpı ve gidon sert şekilde sağa döndü. Kontrol edemedim motosikletle beraber düştük.

Yerde yuvarlanıp 4-5 metre ileri savruldum. Bende çizik dahi yoktu. Korumalıklarım tamdı. Fakat motosikletin ön amortisörler yamuldu ( sanırım üzerine düşmüştüm bir anlığına tam hatırlamıyorum). Ön far siperliğim kırıldı. Farda sürtünme izleri var. Her iki koruma demiride motora yapıştı resmen (Biri bariyerlere çarptığım anda diğeri ise motor sağa yattığı anda). Kaldım dağ başında Pazar günü saat 8 de bir başıma. Ne yapıcağımı bilemedim, polisi arayıp hemen çekici numarası istedim. 130 tl ye motoru uşak sanayiye çektik. Saolsun uşakta ismail paçacı diye bir abimiz var ve kendisi motoru pazar günü garajına aldı pazartesi günü yani bugün saat 4 gibi motorun maşaları düzelttirip diğer aksamları halletti. Bende uşaktan konyaya saat 5 te çıkıp 10 da girdim.

2 adet amortisörü en kısa zamanda temin etmem gerekiyor. Apache amortisörlerini kazalı olarak bulursam ucuza alabilirmişim. Varmıdır bildiğiniz kazalı ön amortisörleri sağlam motosiklet.

Ayrıca plakayı alabildinmi diye soranlara cevabım, o an plakayı düşünemedim :(

Cana gelceğine mala gelsin. Artık topal bir horoz kesmeliyiz sanırsam.

Way hemserim cok gecmiş olsun pazar günü cok kalabılıktı yollar bizde 250 km kadar gezdik pazar günü yani zordu dikkat edilmiyor
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun........................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Geçmiş olsun, var böyleleri yollarda. Dün ben de şehir içi trafikte ilk kazam ı yapmış bulunmaktayım.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Cana gelmesinde gerisi halledilir.

Özellikle bu tip arabalarda apaçi olarak nitelediğimiz varklıklar var. Bu tür durumlarda motosikleti kenara çekip apaçilerin geçmesini beklemek en iyisi. Daha önce tecrübeniz vardı zaten

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Cana gelmesinde gerisi halledilir.

Özellikle bu tip arabalarda apaçi olarak nitelediğimiz varklıklar var. Bu tür durumlarda motosikleti kenara çekip apaçilerin geçmesini beklemek en iyisi. Daha önce tecrübeniz vardı zaten

Sanırım Arkadasımızın motorunu kıskandılar Apache Arac Sürücüde Apache olmaya calıstı
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    cok gecmis olsun bilader zaten normal arabalar motoru gormuyo gormek istemiyo ama sana bişe olmamiş ya boş ver bir müslümanin başına 40 gün bişe gelmesse kendinden şüpe etsin mal yerine gelir daha dikkatli ol kardeşim.allah yardimcın olsun inşallah.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    O koruma demiri nasıl eğiliyor dandik mi bu kadar geçmiş olsun ayrıca
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)