Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dikkat Öldürür!... 34 HJ 3810

Motovento
    REKLAM ALANI
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Umarım cezasını çeker..
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    şerefsizlik başka nedenirki...

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    ben de tam bir hışımla eve geldim benzer bir başlık açacaktım. az önce eşim ve 7 aylık çocuğumla arabamda giderken üzerime mavi bir peugeot 306 kırdı. ışıklardan kalktık ben sol şeritteyim önüm açık, onun önünde kamyon var. niyeti önüme geçip sollamaktı bunun için de benim geçmemi beklemeyip üzerime kırıp beni yavaşlatıp önüme geçmekti. 4-5 tane 20li yaşların başında zibidi vardı arabada. kornaya asıldım yavaşladım önüme geçip uzadı. o esnada ben camı açıp bir hışımla bağırırken bir de el hareketi yaptı. haliyle iyice sinirlenip takıldım peşine.eşim arabada beni sakinleştirmeye çalışıyor ama bilmiyor ki ben motorumla olsaydım beni ezeceklerdi, veya o hareketten kaçarak kurtulma şansım yoktu.arabaları çok iyi gidiyordu ama ben de bir sonraki ışıklara kadar selektör ve kornayla taciz ettim, sakin olmalıydım ama bu karaktersizler böyle araba kullandıkça illaki birilerinin hayatları tehlikede sürekli. neyse ışıklarda yakaladım bunları, arabamdan inmeden selektöre ve korna çalmaya devam ettim. delikanlı(!) şoför indi arabadan ve abi ben sollamaya çıktımdı falan gibi şeyler gevelemeye başladı, niyeti kavga değildi az çok hatasını da anlamıştı.ben de öyle sollama mı olur ne sinyal ne birşey. arabada çoluk çocuğum var bir şey olsa rahatlayacak mıydın diye bağırınca kusura bakma gibisinden hareketler yaparak bindi arabasına çekti gitti.
    şimdi eşimin uyarılarına uyup susup sineye çekseydim eminim hatasını anlamayacaktı bile. ya da hepsi birden eşimin ve çocuğumun önünde beni evire çevire döveceklerdi.ama inanıyorum ki artık öyle bir hareket yapmadan önce bir kere daha düşünecek.
    her zaman diyorum güzel ülkemin cahil magandaları azımsanamayacak kadar fazla. sustukça üzerimize gelmeye devam edecekler. iktidarlar, yasalar, polis, her şey onlardan yana. ama bilsinler ki şahsım adına sonu ne olursa olsun asla hiçbir hareketleri yanlarına kar kalmayacak. nerede olursa olsun yaptıkları hataların peşine düşeceğim. bugünkü zibidilerin hatasını anladığına inanıyorum. anlamamış olsaydı gerekirse kavgamı da edecektim. asla bir cahilin altında ezilmek istemiyorum çünkü iyi biliyorum ki ezdikleri yanlarına kar kalacak.
    kemboo bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    P*çligine yapmıs sende yapıcaktın camını kırıcaktın babasıda onun kafasını kırıcaktı 1 tasla 2 kus +gene sikayet edicektin ceza alınca Toplu katliam olucaktıı
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Ben trafikte ne çektiysem 18-25 yaş grubundan çektim. Bu kadar mı bilinçsizce ve agresif araba kullanılır? Bir arabaya 3-4 kişi doluşup; motorun kıçına girip takip etmeler, saçma sapan agresif hareketler... Daha yazacak çok şey var da yazımın ilerleyen kısımlarında küfür edebileceğimi hissettiğim için devam etmiyorum.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    savcı takipsizlik verecektir...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Herkes hakim savcı kesilmiş. Biz hakkımızı aramaya bile inanmıyorzki onlar inansınlar.
    Yazık ne kadar saftirik ve kuzucuk bir hale getirildik.
    Her seferinde biz sineye çekmeyip savcının hakimin başını ağrıtsaydık en başından bu yana şimdi bu konular ciddiye alınır konular olucaktı belkide.

Polis bakmazmış kameralara. Vay bee savcıya talimati yazdırıcaksın polisinde bakmama lüksü olucak. Neresi burasi papua yeni ginemi ???

Çok biliyoruz çoookk.
    En güzelini yapmışın. Umarım güzel bir sonuç çıkar.

Arkadaşım savcıya kendini doğru ifade et herşeyden önce.
    Benimde başıma bir iş geldi herkes ÇIKMAZ BİŞEY GİDEN GİTTİ ZART ZURT HAVA GAZI KEÇİ B.KU TÜRÜNDEN LAFLAR ETTİ.
    Ben savcıyla kanka oldum neredeyse gidip onun pc nin balışında saatler geçirdik . elindeki imkanı sonuna kadar kullandı.
    Arkamda kimse yok kimsenin yeğeni değilim. En sadesinden vatandaşım. Sek vatandaş.

Ne oldu. İşim halloldu adam şuanda içeride 3 ila 5 yıl arasında yarılanıyor.

O bana akıl veren fikirsizlerede selam olsun....

Ciddi suçlama ile yargılanmış ve ağır şekilde sonuçlanmış bir dava varmı. Örnek teşkil etmesi açısından onu araştırın.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Keşke herkeze önce motosiklet daha sonra ise araba ehliyeti verilse en azından motorun tadına bakıp yau zamanında bizde sürdük bize de millet ne ayılıklar ne magandalıklar yaptı bari biz yapmayalım derler... Sonucta motorsiklettekilerin tek dostu korumalarıdır.... Bazı araç şöförleri var harbiden şerrr...iz... Kim ne derse desin bayanlara herkez taş atar araç sürme konusunda ama motosiklet sürenlere erkeklerden daha saygılılar... Trafikte magandalık yapmıyorlar.... Bazen arabada giderken arkadaslarım bana da diyor ya oglum sıkıstır o basar gider içimden ya oglum bi gidin diyorum... Araç sürücüleri dıt diye çaldıgımız kısa süreli kornayı sanki kendilerine sövüyormuşuz gibi anlıyorlar hepsi olmayan namusunun derdine düşüyorlar halbuki motorda bir araç trafikte... Sözün özü trafikte bizi sadece motorsikletten ibaret olarak görüyorlar o motoru sürenin bir can bir baba bir abi oldugunu ekmegini kazanmakta olan biri oldugunu ve onu sevdiklerininin evde onu beklediğini hesaba katmıyorlar motorların araba gibi zınk diye duracaklarını düşünüyorlar sıkıstırınca basıp gideceğimizi düşünüyorlar... Neyse çok konustum galiba herkese kazasız belasız sürüşler...

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    15 gün içinde takipsizlik kağıdın gelir.Devletin mahkemeleri çok meşgul.Böyle ufak tefek şeyler için uğraştırmayın.Dikkate alınman için terörist,vatan haini yahut vergi hırsızı olman lazım.
    ZIPPIRMAN bunu beğendi.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis kamera kaydı aramaz denmiş ama pek güzel arıyor. Hatta siz kamera noktalarını tespit edin eğer var ise müteşekkir bile olurlar. Ama tabi bu yaptığınız medeni davranış gibi medenice bilgi verme mahiyetinde gösterirseniz ilgileneceklerinden eminim.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    öle yada böyle bu çocuğun arabası hakkında suç duyurusu gelecek ve muhtemelen araba babasına vs ait olduğu için inşallah güzel bir azar veya şamar yer babasından. savcı belki takipsizlik verir diyorsunuz ama inşallah babası öğrenirde bi ayar o verir. sen en iyisini yapmışsın dostum allahtan sana birşey olmamış önemli olan o
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes hakim savcı kesilmiş. Biz hakkımızı aramaya bile inanmıyorzki onlar inansınlar.
    Yazık ne kadar saftirik ve kuzucuk bir hale getirildik.
    Her seferinde biz sineye çekmeyip savcının hakimin başını ağrıtsaydık en başından bu yana şimdi bu konular ciddiye alınır konular olucaktı belkide.

Polis bakmazmış kameralara. Vay bee savcıya talimati yazdırıcaksın polisinde bakmama lüksü olucak. Neresi burasi papua yeni ginemi ???

Çok biliyoruz çoookk.
    En güzelini yapmışın. Umarım güzel bir sonuç çıkar.

Arkadaşım savcıya kendini doğru ifade et herşeyden önce.
    Benimde başıma bir iş geldi herkes ÇIKMAZ BİŞEY GİDEN GİTTİ ZART ZURT HAVA GAZI KEÇİ B.KU TÜRÜNDEN LAFLAR ETTİ.
    Ben savcıyla kanka oldum neredeyse gidip onun pc nin balışında saatler geçirdik . elindeki imkanı sonuna kadar kullandı.
    Arkamda kimse yok kimsenin yeğeni değilim. En sadesinden vatandaşım. Sek vatandaş.

Ne oldu. İşim halloldu adam şuanda içeride 3 ila 5 yıl arasında yarılanıyor.

O bana akıl veren fikirsizlerede selam olsun....

Ciddi suçlama ile yargılanmış ve ağır şekilde sonuçlanmış bir dava varmı. Örnek teşkil etmesi açısından onu araştırın.
    şu kalınla yazılanlar benim için sanırım.

6 senedir emniyet içindeyim. binlerce polis öğrencisinde emeğim var. emniyetteki müdürler olsun, malatya milletvekilleri olsun tanıdığım çoktur. ayrıac emniyet içinde bayağı şey gördüm.

yalnız emniyet personeli olmama rağmen tepemdeki kamera kaydını ertesi gün bulamadım, bulduramadım.

araya kendi 2. sınıf emniyet müdürümü sokmama rağmen ne mobese ne alışveriş merkezinde kamera kaydı bulunamadı.

hakim karşısına çıktığımda avukattan ezberlediği cümleleri söyledi; "arkadaş da beni darp etti, eğer davasından vazgeçerse ben de vazgeçerim" dedi. ben çileden çıktım. savcı iddianameyi yanlış yazmış. hakime hanıma en başından anlattım. adamın ifadesini de okuduğumdan elimdeki ifadesinde nelerin çeliştiğini tek tek gösterdim. hakime hanım kem küm edince en son dediği laf; elinde kanıt yok, karşı taraf da aynı şeyleri senin için söylüyor, bu delillerle ikinize birden ceza vermek zorunda kalırım" dır.

al sana adalet işte...

adalet olsa olay yerine gelen polisler şahitlerin ve kamera kayıtlarının peşinde olurdu. oysa tek dertleri bir an önce işi bitirip bir yerlere gitmeye çalışan polislere denk geldim.

olayı kısaca anlatırsam park ettiğim motorumu "oradan kaldırıma kaldır, oraya ben parkedeceğim" diye konuşan adama "120 kiloyu nasıl kaldırıma çıkarayım" diyerek ona ters(!) cevap verdikten sonra adamın dikleşmesi ve benim motoru parkettiğimden dolayı ağız dalaşına girmeden arkamı dönüp giderken arabanın içinden nişanlımın yanında bana küfrettikten sonra ön yolcu camına ne biçim konuşuyorsun deyince el frenini "artisce" çekip ben daha ne olduğunu anlamadan 1-2 yumruk yememdir. sonrasında da kendimi kaybettim. doktor raporunda adamın iki gözü de morarmış, kaşı patlamış, çeşitli yerlerinde darp izleri varmış vs... bende daha az hasar olduğundan savcı bey sağolsun beni suçlu göstermiş. ya da motorculara garezi olan bi savcıya denk geldim orayı bilemem.

hakime hanım da sağolsun öpüşün barışın dedi.

savcının yazdığı iddianameyi de ayrıca "seveyim" diyerek derdimi anlattığımı düşünüyorum. adamın ifadesindeki yanlışlıkları görmemek elde değilken yazılan iddianamede benim adamın park yerine göz koyduğumu ve kavganın tarafımdan başlatıldığı iddia ediyordu. davayı açan benim, polisten kaçan ve gece evinden polisle alınan taraf karşısı.

ben bu ülkeden umudumu kestim abi, kusura bakma.

sadece sana bu ülkede sayıları ciddi oranda az olan işinin hakkını veren biri denk gelmiş. çok şanslısın.

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis kamera kaydı aramaz denmiş ama pek güzel arıyor. Hatta siz kamera noktalarını tespit edin eğer var ise müteşekkir bile olurlar. Ama tabi bu yaptığınız medeni davranış gibi medenice bilgi verme mahiyetinde gösterirseniz ilgileneceklerinden eminim.
    sanırım emniyet personelini benden iyi tanıyorsunuz. inşallah kötü olay yaşamazsınız, eğer yaşarsanız da dediğiniz memurlara rastgelirsiniz.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Sunuda diyim yalniz Istanbul icin konusuyorum.
    Ankara polisi kadar beceriksiz ski carsafa dolanan, miskin, is yapmamak icin yirtinan, bir teskilat daha gormedim.
    Adamlar beraber calistiklari otoparkin numarasini bulamiyor, butun yandol 20 dakka ugrasti bulamadi ben kendi imkanlarimla ulastim numaraya.
    Bu arada komsere diyorum arac a parkinda degil dun gece b parkina goturmusler. Yok diyor aradim sordum a parkinda. Gidiyoruz is bizim dedigimiz gibi. Ariyorum soyluyorum sasiriyor. Diyorum yazinizi a parki icin yazdiniz bu yazi ile b parkindan sorun cikarirlarsa yardimci olun, yok diyor sorun olmaz ve tabiki sorun oluyor. vs vs yani cok beceriksizler. Istanbulda kapi nobeti tutturmazlar ankarada komser.
    maxi97 bunu beğendi.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    @ acayüp

Aynen öyle arkadaşım ben liseyi beykozda okuduğumdan biliyorum. Beykoz güzeldir ama insanları hariç.
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı airhead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gün içinde takipsizlik kağıdın gelir.Devletin mahkemeleri çok meşgul.Böyle ufak tefek şeyler için uğraştırmayın.Dikkate alınman için terörist,vatan haini yahut vergi hırsızı olman lazım.
    Bence tam tersi saydıklarına bu üklede pirim veriliyor
    dikkate alınıp cezalandırılman için
    VATANSEVER olmalısın..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Kimse kusura bakmasin ama bu yavsagin anladigi dil polis savcilik degil arkadasim. Savcidan polisten cekinenler bizim gibi kurallara riayet etmeye calisanlar. Bununki resmen tekrarliyorum resmen cana kasittir. Bunun anlayacagi dil 1 ay yogun bakimda yatmaktan gecer. Buyuk gecmis olsun. Verilmis sadakan varmis.

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    aractada haciz var..
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    konu açan arkadaşımız, yandaş bi motosiklet formuna aynen yazmış. Cevap sayısı 8-10 tane. Mt farkı. Hem o sitenin mobil sayfasıda yok. Mt de var. Yani mt de fark var. Teşekürler mt.
    burda cvp sayısı 37 ye ulaşmıs. Yanlış anlaşılmasın arkadaşlar,sadece kıyaslama yaptım.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir halt olmaz.
    Polis gidip de kamera kaydı aramaz, eğer tanıdığı ve ya siyasi değilse.
    Davanın en erken bir seneye görülecek. O zaman hakim kamera kaydını istese bile diğer davaya kadar kamera kayıtları silinecek.
    Senin şahidin yok. Eğer o adam davadan önce avukata danisirsa o da senin için beni sıkıştirdi diyecek. O da senden şikayetçi olacak
    Ve büyük ihtimalle hakimin karşısına çıkınca bunlar olacak. Hakim ise öpüşun barışın diyecek.
    Yani adamın yaptığı yanına kar kalıp yoluna devam edecek. Ülkem insanları da buna rağmen fener gassaray maçını izleyip yorum yapacak.
    Uyuyun, uyuyun.
    olaya o şekilde bakmayın...şimdi bir halt olmasa bile birdahakine bu kadar şanslı olamayız diyerek kendilerine(pek zannatmiyorum ama)
    çeki düzen verebilirler...buda bir şey...
    -----------------------------------------------------
    arkadaşlar ben bu polis savcılık meselelerini hiç anlayamıyorum...
    bir arkadaşım komşusu ile tartışmıştı...darp yok...küfür bile yok...gidip şikayetçi olmuştu...karşı taraf aylarca mahkeme savcılık adliye vs vs süründü..
    kıytırıktan bir iş olsa rezil rüsva oluyorsun...adam seni neredeyse öldürecek...bir savcılığa birde ilk duruşmaya gider gerisi yalan...bune ya..
    -------------------------------------------------------------------
    bu arada büyük geçmiş olsun arkadaşım...ölümden dönmüşsün resmen...

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvah beykozlu galiba. Bir araba kullanislari var beykozu onlar yaratip bize bahsetmis gibi. Kural, saygi hakgetire. Hele tokatkoyluler dusman basina.
    Yapma dostum bizi de katma bu genellemeye. Her yerde var bu terbiyesizlerden. 115 yildir beykozluyuz cefasinida sefasinida biliriz. bu sutu bozuklar yuzunden bize de kiyma.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler