Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1.85 boya uygun başlangıç motoru - CB125E - CBF 150 - YBR 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ybr nedir öyle yaa..oyuncak gibi kalmış altında..

öncelikle cbf'im olduğu için demiyorum..övmek içinde demiyorum..

bende boy 1.96, kilo 105. bende sen gibi diğer motorları denedim..ama cbf bi başka oldu..çevrem boya göre iyi duruyor motor diyor.cbf altında küçük durur ama..yan demirleri arkaya çanta ön koruma demirleri far koruma demirlerini aldımmı süper duruyor inan..insanın o iri görüntüsünü alıyor.ve sürüşte de rahat oluyor..olurda cbf alırsan uzun tur camı da almanı tavsiye ederim..ben cb yi de denedim cbf yi de..cbf bir başka..sana tavsiyem paran peşinse git 2. el al..çok temizler var gercekden..

saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    birGarip..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    cbr125r
    ilk üstüne oturarak denediğim motosiklettir cbf 150. oturuşu falan inanılmaz rahat geldi bana. ve daha iri göründü gözüme. ancak sonradan fotolara baktıgımda cbnin koltugu daha alçak oldugu için bel üstüm daha kısa duruyor cb'de. cbf ve ybr de aynı rahatlıgı ve göze gelen kaliteyi hissettim..

ancak motorun üzerinde koca çocuk gibi görünmek istemiyorum. motosiklet sevdamı duymayan kalmadı. internetten motosiklet resimleri gösterirkende sahibiyle çekinilmiş resimlerde herkes sanki agız birliği etmişcesine motor altında küçücük kalmış gibi laflar edebiliyorlar kimileri için. bu sebepten bende motorun üzerinde kocaman olmamayı önemsiyorum. içime sinerek binmek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Ramazan hocam, bu top case, gerçekten motorun boyutunu büyütüyor ve uzun kişiye uygun hale getiriyor motoru. Bu bir çözüm olabilir dediginiz gibi..1.96 boysa dediginiz gibi, şu haliyle sizde hiç sırıtmamış motor..

cbf alırsan bi küp de yağ al hocam lazım olacak :D
    çelikatlı bunu beğendi.

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    mavimotor,
    bu modellerin hepsinin artı ve eksilerini biliyorum. dile kolay 2-3 aydır forum takip ediyorum motor almadan. bir motor ne kadar masraflı olursa olsun, en kötü arabadan bile daha ucuz bakım ve masraf çıkarıyor. arabalar yıllarca beni, serviste sömürdü, yolda bozuldu sömürdü, tafikte sıkıştım zamanımdan sömürdü, püfür püfür rüzgarı hissedemeden klimaya muhtaç sürdüm sömürdü, sömürdü babam sömürdü. alacak olsam motorun yağı vız gelir şimdi bana..

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    sele yüksekliğini altını besleyerek de halledebilirsin
    hoşuna giden birini al bence
    fakat önce bir kask al
    inşallah seni mutlu edecek bir motor bulursun
    cbf150 biraz daha uygun kaçar sanırım
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

ben latife yapıyorum zaten. o konu çok abartılıyo değişimden değişime biraz eksiltiyormuş yağı hiç sorun olmaz. hatta bazı arkadaşlar o eksikliğin her motorda olduğunu söylüyorlar filan. ben de aynı senin gibi aynı motorlar arasında kaldım bir türlü karar veremiyorum. şu kararı aldım ama. hangi motor daha az yıpranıyorsa zaman içinde ondan almak istiyorum. tvs çok güzel ama bi kış geçirince berbat görünecekmiş gibi bi his var içimde mesela. bu konuda yamaha benim için bi adım önde. sana da ben en çok cb125i yakıştırdım. ybr berbat görünmüş sende

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    ilk motosikletin ise daha önce eyifle kullanıp sattıgım tvs apache senin için uygundur. fiyat performans ve kalite olarak üstün bir modeldir.

bu sınıfta en yakışıklısı ve en kalıplısıdır.

bu sınıfta ufak detalarla oldukça şık bir modeldir.

dijital ekranı oldukça şık ve kullanışlıdır.

yakıt tüketimi ybr ile aynıdır. ama performans olarak sınıfının en iyisidir.

kronik sıkıntısı yoktur. saglam bir motosiklettir.

sana sıkıntı yaratabilecek tek şey karburotörde akum lastigi olabilir. motosikletin her parçası garanti kapsamında oldugundan cebiğndn para çıkmadan yaptırırsın. ben yaşamadım böyle bir problemi.

oturuş poziyonu racinge yakın oldugundan ve iki parçalı gidon kullanıldıgından uzun boylularda motosiklet üzerinde sırıtmaz. ardeşim 75 kg 1.88 kg olmasına ragmen hiç sırıtmıordu. bende 180 boy ve 87 kg olmama ragmen altımda ufak kalmıyordu.

vibrasyonu dert etme tek silindir güçlü modellerde vibrasyon olur. cbf 150 de vibrasyon yoktur ama hem yakıt tüketimi tvs ye göre fazladır hemde motosiklet yag eksiltmekte.

ybr de vibrasyon çok azdır hissedilmeyecek derecede ama motor kısa boylu hafif insanlar için idealdir. şahsen 2009 ybr kullandım kısa bir süre hiç keyf almadım hem cılız hemde güçsüzdü. hemen sattım. yeni modelide hemen hemen herşeyi aynı.

geriye kalıyor cb 125

bu model bu güne kadar bu sınıfta gelmiş en kötü modeldir. fiyat avantajının dışında hiçbir artısı yoktur. vibrasyon durumu ybr ile tvs arasındadır.

eger ilk motosikletinse kesinlikle apacheden memnun kalırsın.

bu arada daha önce birçok model kullanıp sattım. apache ilana koydugum hafta satılan bir modeldir. yani ikinci eli iyi bir modeldir.

Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motosikletin ise daha önce eyifle kullanıp sattıgım tvs apache senin için uygundur. fiyat performans ve kalite olarak üstün bir modeldir.

bu sınıfta en yakışıklısı ve en kalıplısıdır.

bu sınıfta ufak detalarla oldukça şık bir modeldir.

dijital ekranı oldukça şık ve kullanışlıdır.

yakıt tüketimi ybr ile aynıdır. ama performans olarak sınıfının en iyisidir.

kronik sıkıntısı yoktur. saglam bir motosiklettir.

sana sıkıntı yaratabilecek tek şey karburotörde akum lastigi olabilir. motosikletin her parçası garanti kapsamında oldugundan cebiğndn para çıkmadan yaptırırsın. ben yaşamadım böyle bir problemi.

oturuş poziyonu racinge yakın oldugundan ve iki parçalı gidon kullanıldıgından uzun boylularda motosiklet üzerinde sırıtmaz. ardeşim 75 kg 1.88 kg olmasına ragmen hiç sırıtmıordu. bende 180 boy ve 87 kg olmama ragmen altımda ufak kalmıyordu.

vibrasyonu dert etme tek silindir güçlü modellerde vibrasyon olur. cbf 150 de vibrasyon yoktur ama hem yakıt tüketimi tvs ye göre fazladır hemde motosiklet yag eksiltmekte.

ybr de vibrasyon çok azdır hissedilmeyecek derecede ama motor kısa boylu hafif insanlar için idealdir. şahsen 2009 ybr kullandım kısa bir süre hiç keyf almadım hem cılız hemde güçsüzdü. hemen sattım. yeni modelide hemen hemen herşeyi aynı.

geriye kalıyor cb 125

bu model bu güne kadar bu sınıfta gelmiş en kötü modeldir. fiyat avantajının dışında hiçbir artısı yoktur. vibrasyon durumu ybr ile tvs arasındadır.

eger ilk motosikletinse kesinlikle apacheden memnun kalırsın.

bu arada daha önce birçok model kullanıp sattım. apache ilana koydugum hafta satılan bir modeldir. yani ikinci eli iyi bir modeldir.

sezer kardeş tam yerine geldin. tvsyi ne kadar kullandın süre ve km olarak. çok narin sağı solu sararıp solacak gibi duruyor var mı öyle bişe?

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı

Bu da benim hareket halinde çekilmiş bir fotoğrafım.

Ramazan ın boyu ikimizden de en az 10cm uzun birkaç hafta önce aldı motosikletini, yani seninle aynı duyguları paylaşıyordur eminim alırken. (mesajın devamını yazıyordum başka sekmede kalmış )
    Garip bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    inşallah tanışırız bir gün
    birGarip..

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Alıntı mavimotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sezer kardeş tam yerine geldin. tvsyi ne kadar kullandın süre ve km olarak. çok narin sağı solu sararıp solacak gibi duruyor var mı öyle bişe?
    en ikinci el almıştım. 2011 modeldi. ilk sahibi 9 ay kullanmış ve 4150 km yapmıştı. bende 3 ay kullandım ve 4000 km de ben yaptım.

motosikletin plastik aksamları çok saglam yapılmış. ayrıca boyası çok kaliteli. benim apache kırmızı renkti. çok dikkat çekici bir renkti. öyle solma sararma olayı kesinlikle olmaz.

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    mavimotor : gülümseme koymamışım, hatta yazarken iki hafta önce aracımda sadece yag ve yag filtresi değiştirdim. 150 lira verdim. o geldi aklıma. belkide bu yüzden gülümseme koymayı unuttum

c90 : ben selede mümkünse gömüleyim ki kısa durayım altına bişi koymakdan ziyade, seleyi söksemmi acaba, bak şimdi bu geldi aklıma

sezer hocam : arka 110 mm genişlikteli lastigine hayranım apachenin. gel gör ki ankara bayiisi apache satmamak için ugraşıyor, bende isotlar grup üzerinde ankarada yeni bayi açın diye baskı kurmaya devam ediyorum.

şimdi ve ilerde bizlere yardımcı olacak bu konuya emeği geçen ve geçecek olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.. fotograf koymak zahmetli ancak fikir oluşması için çok iyi oluyor. çok teşekkürler.. motor-boy-kilo bilgilerinin oldugu sabit bir konu olsa çok çok daha iyi olurdu..

konu kapanmasın, tavsiye ve yorumlarınızı merakla bekliyorum..

bu modellerle ilgi merak ettiğim diğer bi mesele de sesleri arkadaşlar. en hoş ses hangisinde var. gürültülüdür ama güzeldir. sessizdir ama çirkindir. hangisin sesi görünümüne yakışan uygun güzel acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı atiTheSun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara bayiisi apache satmamak için ugraşıyor, bende isotlar grup üzerinde ankarada yeni bayi açın diye baskı kurmaya devam ediyorum.
    kargoyla diğer şehirlere naklediyorlar ankarada olmaması çok sorun değil aslında tvs nin.

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    öyle ama ya begenmezsem endişesi var. bayiiside kapora verin getirtelim diyor. siz hiç araba alırken görmediginiz, içine oturmadığınız bir araba aldınız mı? (hadi test sürüşünü geçtim, motorda olmayıversin)...

burada akıllara zarar bir bayii var anlayacağınız. umarım ankara ya yakın zaman da yeni bir bayii açarlar da bende buradan müjdesini veririm ankaralı arkadaşlara.. (gerçi onlar apache alsalar, apacheyede 50 tane ayna takarlar, pakistanlı araçlara benzetirler diye korkuyorum :D )

o kadar zahmet edeceksin artık sen de düzcede var bi çok bayide gel gör beğenirsen alırsın onlarda naklediverir hemen.

Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    gene forumda bir mesajda okuyupta ögrendigim siteyi paylaşayım. malesef yerli isimler yok listede ancak honda, yamaha, ktm gibi dünyaca bilindik markalarda nasıl duracağınızı, kaç derece ile ayagınızın, kaç derece ile belinizin durduğunu görebilirsiniz.. ayagınızın yere nasıl değeceginide seçeneklerle oynayarak görebilirsiniz.

sitede inseam boyunuzuda sormakta. inseam için googledan baktıgınızda nasıl ölçülecegi bulunuyor. bacakların bitiştiği hizadan ayak bileginize kadar olan kısım olarak anladım. bu degerleri metrik yada inç olarak girebiliyorsunuz ve boyunuza göre motordaki bacak açınızı yada bel açınızı ögrenebiliyorsunuz. cb125e ve ybr 125 esd, 0 ve 1 derecelik açılarla dik olarak kullandığımız motorlar olarak dikkat çekiyor.. en azından benim boyuma göre..

http://cycle-ergo.com/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler