Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

I see that apache :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih senin motoru da böyle yapak mı?

---------- Post added at 10:18 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

Ankara'da kalıp halinde YBR'leri bu hale çeviren bir atölye var galiba. Neresi ki? Bu da fıstık yeşilinden:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83791159/detay

Mesajı da vermiş eleman: "Gidişine yollar, duruşuna kızlar hasta" İbibik kuşu benzetmesi güzel.

Bir tane daha Angara yeberesi:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69092000/detay
    aslında hiç fena fikir değil sonuçta sakarya tek olurum
    ama işte bu hale getirmek için önceden bi tasarlamak gerekiyor ya işte işin orasını kim yapacak
    sakaryada böyle ruh haline sahip birilerini tanıyorsan bana haber et bende böyle bi motor sahabı olayım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyimser yaklaşmışsın, humanist ama dar bi açıdan bakmışsın.. diğer tarafı bakmadan

En basit örnekle şahinleri modifiye edip trafikte makaslar atan, arabasının dağılması an meselesi olan ama sanayide taktığı soba borusu ile aracını ferrari zannedip en tehlikeli harekerleri yapan zararlıların motosiklet şubesi olur kendileri. Motosiklet sürerken bu tipleri gördünmü kesinlikle en uzak şeride geçip gitmesini bekliceksin altında grenajlı bir motor veya yakışıklı bi chooper varsa...

Bunların çevreye verdiği gürültü kirliliği, saygısız ve kural tanımaz aşırışıkları kesinlikle motosiklet kullanmayanları motora karşı önyargılı ve nefret eder hale getiriyor...

O yüzden motoruna full koruma binen ve bilinçli olan hiçbir motorcu senin gösterdiğin saygıyı göstermez bunlara.
    bu yazdıklarınız bence çok tehlikeli bir düşünme biçiminin ürünü. kafanızda oluşturduğunuz bir topluluk ve buna dair değişmez yargılarınız var. sizi tehlikeye sokan şey, insanların sürüş stilidir, motosikletinde aynasının olmamasıdır. motosikletin üzerindeki alamsız bulduğunuz ayna benzeri aksesurarları değil. sürüş stilini güvensiz bulduğunuz bir iki örnekten kocaman bir genelleme yapmışsınız ve bu genellemenin yedi iklim dört mevsim geçerli olduğuna inanıyorsunuz. bu aynı kürtlerden, alevilerden, musevilerden, siyahlardan, ermenilerden, türklerden nefret etmeye benziyor. onlara saygı gösterilmemeli, alay edilmeli, bize benzer hale getirilmeli, getirilemiyorsa yok edilmeli.

sahibinden ilanını gördüğümüz bir motosikletin gürültülü çalışıp çalışmadığını nereden biliyoruz da gürültü kirliğini yaptığına hükmediyoruz? ön yargıdan "bu motorun sahibi öyledir kesin". ayrıca esas gürültü kirliliğini yapan ve bunu "daha çok güvenlik" diye savunan bir kısım kitle de ss kullanıcıları arasından çıkıyor. aynı ss kitlesi de bu adamlara motosiklet ve aksesurar zevkleri yaşam biçimleri kendininkine benzemiyor diye -hadi açıkça yazayım eğitimsiz ve fakirler diye- o tok 4 silindir sesi kulaklarımızın pasını siliyor, o ybr'nin açık egsozu da kötü kaka, öyle mi?

belgeseller vardır, kabile yaşamlarında yapılan bize çok değişik gelen ayinler, bedene yapılan kesikler, oraya buraya takılan halkalar filan izlersiniz de çok çok acayip gelir ya. bizim de aynı şekilde başkalarına çok acayip gelecek ritülellerimiz var. ybrci sizin güruhtan değil diye daha az insan sayılmamalı.

trafikte ön yargılar, stereotipler bizi tehlikeden uzak tutmaya yararlar. yabancı plakalı bir araç en sol şeritten sapağı kaçırmamak için bir anda en sağa yönelebilir, bakımsız bir aracın sinyal lambaları da çalşmıyor olabilir, jipin içindeki sarışın makyaj tazelemekle meşgul olabilir, taksici, dulmuşçu hiç habersiz şerit değiştirip aniden fren yapabilir. bütün bu olasılıklara karşı yapacağımız şey onlardan uzak kalarak seyretmeye çalışmaktır, onların etrafında mümkün olduğunca kısa süre kalıp ya öne geçmek ya da biraz daha geride kalmaktır. aynı şey güvensiz sürdüğünü düşündüğünüz ybrciler için de geçerlidir. uzak kalır, gerekirse uzar gider, gerekirse yol verir kendinizi güvende tutarsınız. ama forumda başlık açıp "haha ne komik aksesuarları var" demezsiniz. bu sizi daha güvenli kılmaz, gerek yok.

ben bu toplumun en önemli sorununun eleştirel düşünememek olduğunu düşünüyorum. bununla bağlantılı olarak çözülemeyen ikinci en önemli dert ise kendisine benzemeyen adama karşı tahammülsüzlük. o yüzden bu konuyu önemsedim ve cevap yazmak istedim.

tahammülsüzlüklerimizden kurtulmamız dileğiyle.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar aporlö değil hocam. ayna gibi bi değişik aksesuar.
    Hocam onlar kesinlikle ayna değil, kablolar çıkıyor muhtemelen subwoofer tarzı aparatlar. Şu resimde net gözüküyor:

Gösterge panelinde sağ tarafta yaylı bişey; üst sağda bir gösterge daha var onlar ne oluyor ki ciddi merak ettim. Adam güneş gözlüğünü bile asmış oraya nasıl bir keşmekeştir nasıl bir paneldir bu?

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

[/COLOR]
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında hiç fena fikir değil sonuçta sakarya tek olurum
    ama işte bu hale getirmek için önceden bi tasarlamak gerekiyor ya işte işin orasını kim yapacak
    sakaryada böyle ruh haline sahip birilerini tanıyorsan bana haber et bende böyle bi motor sahabı olayım
    Sakarya'da olursa Angaralılardan neyimiz eksik diyecek, halihazırda modifiye şahin sahibi olup üniversitenin ortası dahil olmak üzere her yerde drift yapan; özellikle Hendek'te yoğun biçimde bulunan genç bir potansiyel mevcut. O gençler de motosiklete merak sarmasın şahinli halleri yetiyor. En iyisi Angaralı yeberelerin merkez karargâhı bulup orda yaptırıp gelelim; işi de kapsak aslında bir şube de Sakarya'ya mı açsak? Bence iş yapabilir.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Hocam onlar kesinlikle ayna değil, kablolar çıkıyor muhtemelen subwoofer tarzı aparatlar. Şu resimde net gözüküyor:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...21022132_n.jpg

---------- Post added at 12:48 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

Sakarya'da olursa Angaralılardan neyimiz eksik diyecek, halihazırda modifiye şahin sahibi olup üniversitenin ortası dahil olmak üzere her yerde drift yapan; özellikle Hendek'te yoğun biçimde bulunan genç bir potansiyel mevcut. O gençler de motosiklete merak sarmasın şahinli halleri yetiyor. En iyisi Angaralı yeberelerin merkez karargâhı bulup orda yaptırıp gelelim; işi de kapsak aslında bir şube de Sakarya'ya mı açsak? Bence iş yapabilir.
    aga vallaha doğru diyorsun zaten şahin le ybr tam apache aracı oldular
    bende de şahin vardı şimdi ybr var bende de sanki apache ruhu var inceden
    acaba bende cantları pembe yapıp platik aksama da hella kaplayıp aynaları söksem eksooza da soba borusu kaynattırsam bu sezon beni idare edermi?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    daha geçen gün üzerindeydim abicim;
    http://s14.postimage.org/xri2mmo0h/Foto_0002.jpg

sendeki fotoğrafta eleman o aksesuarların üstüne bi de apörlö yapıştırmış ekstradan. yoksa o aletler apörlö değil yani.
    not: doğma büyüme ankaralıyım.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    GV 250
    aga vallaha doğru diyorsun zaten şahin le ybr tam apache aracı oldular
    bende de şahin vardı şimdi ybr var bende de sanki apache ruhu var inceden
    acaba bende cantları pembe yapıp platik aksama da hella kaplayıp aynaları söksem eksooza da soba borusu kaynattırsam bu sezon beni idare edermi?
    Fıstık yeşili çok güzel oluyormuş bence, pembe fıstık yeşili kombinasyonu motorda harika durabilir. Örümcek gözü gibi şeylerden olsun ama artık her neyse. Cıs tak cıs tak dolaşırsın aga ortalıkta, kızlar da hasta olur durunca; tam bir kız mıknatısı olur araç. Kesin yapalım ya... Bi tane de bana alır yaparız sonra.

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

daha geçen gün üzerindeydim abicim;
    http://s14.postimage.org/xri2mmo0h/Foto_0002.jpg

sendeki fotoğrafta eleman o aksesuarların üstüne bi de apörlö yapıştırmış ekstradan. yoksa o aletler apörlö değil yani.
    not: doğma büyüme ankaralıyım.
    Bikaç motora daha bakmıştım böyle, onlarda da o zımbırtıdan vardı üstünde; demek saçma sapan işlevsiz bişey o yaptıkları. Az bişey güzel gibi gözükseymiş keşke.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    bana göre de zevksiz ama kimsenin kendi motoruna kendi parasıyla yaptığı aksesuarın modifiyenin derdinde değilim.
    tüm sürücülerden beklediğim gibi benim, yakınlarımın, üçüncü kişinin canına kastedici hareket etmediği takdirde modifiylei YBR ye de şahine doğana da saygı duyarım, eleştirmem, dışlamam, ötekileştirmem.
    Ama ben kaldırımda çocuğumla yürürken dikkat edin kaldırım üzerinde bir de hızlıca gitmeye çalışan ister bisiklet ister YBR ister MV Agusta olsun tekmeyi basar yere indiririm.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Fıstık yeşili çok güzel oluyormuş bence, pembe fıstık yeşili kombinasyonu motorda harika durabilir. Örümcek gözü gibi şeylerden olsun ama artık her neyse. Cıs tak cıs tak dolaşırsın aga ortalıkta, kızlar da hasta olur durunca; tam bir kız mıknatısı olur araç. Kesin yapalım ya... Bi tane de bana alır yaparız sonra.

---------- Post added at 13:13 ---------- Previous post was at 13:11 ----------

Bikaç motora daha bakmıştım böyle, onlarda da o zımbırtıdan vardı üstünde; demek saçma sapan işlevsiz bişey o yaptıkları. Az bişey güzel gibi gözükseymiş keşke.
    tamam aga sana da bi yebere alalım eski kasa bi girişelim bu modifişin işine amma şekil olur he düşünsen motorlar hilmi kayın iş merkezinin nünde veya ada center ın önünde vallaha manitaya manita demeyiz

Motosikleti
    GV 250
    tamam aga sana da bi yebere alalım eski kasa bi girişelim bu modifişin işine amma şekil olur he düşünsen motorlar hilmi kayın iş merkezinin nünde veya ada center ın önünde vallaha manitaya manita demeyiz
    Serdivan AVM'ye de gideriz arada. Açarız müziğimizi damardan, veririz gazımızı soba borusu egzozumuzdan. Gören hasta olur he, hep farklı manita atarız arkamıza da... Para biriktirmeye başlayayım ben...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir Japon ve bir Hintli marka birleşirse çocukları böyle birşey olabilir düşüncesi oluştu ilk anda.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    o da bişey mi? inanmayacaksın bizim burda selesini yılan derisiyle kaplayanlar bile var

http://www.motosiklet.net/forum/memb...der-25841.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ye-oykusu.html
    GaCCaLL bunu beğendi.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o da bişey mi? inanmayacaksın bizim burda selesini yılan derisiyle kaplayanlar bile var

Çok ağır bu. :D acıtmış olsa gerek
    Asayiş berkemal

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

hahahahaha ))
    bak şimdi ayup yahu. özene bezene yapılmış fantastik ve futuristik bir kişiselleştirme girişimini bu motorlardakilerle bir mi tutuyosun ayıp ayıp çok ayıp :D
    GaCCaLL bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :Hemen YETENEK SİZSİNİZ programına çıkaralım..
    yok hocam bence yeteneksizsiniz programına çıkaralım
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Arkadaşlar böyle fotoğrafları paylaşırken lütfen +apaçi işaretini kullanalım. Hiç motosikleti olmamış arkadaşlarımız bunları gördüğünde bir anda motosikletten soğuyabilirler. Şiddet içeren resimler
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    al birini vur birine....o paraya 500 daha koyup sıfır alınır bunlarda harbi malmış ...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    crf 1000L + dio

bende bitane koyun post u koyan görmüştüm

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin kendi zevkide arkadaş ben 2 gündür yemek yiyemiyorum...

bende sana sövecektım bu ney la utamadan koymuşsun diye :D ayrıca bu nasıl bi işdir arkadas cingan motoruna dönmüş :S

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    RAT BIKE diye bi tarz var arkadaşlar. gogıl amcaya sorun ve görsellere bakın neler göreceksiniz.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)