Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kasklı Sorunu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Altın Elbiseli Adam (Barkın Ağbi)' ın çok güzel bir sözü vardı başlangıç motorsikleti videosunda...

Adam 40.000 tl lik motora biniyor ama 20 tl lik kask takıyor soruyorum neden diye adam da diyor ki motoru satarız ama kaskı satamayız ağbi
    Ee hemşerim kafan kaç para ediyor diyorum...Tabii bir sorunun cevabı yok

Aslında niye kask takıyorsun yada neden bu kadar pahalı kask alıyorsun 20 tl lık kask tak diyenlere hemşerim kafan kaç para diyerek tepkimizi koyabiliriz...

Kendi adıma söyleyim mont eldiven kask dizlik takarak işe gidip geliyorum alt tarafı 1 km lık yere bile gitsem kask muhakkak takarım...
    Yurdum insanına bakıyorum hiçç kask takan yok kask takanda 20 tl lık nerdeyse hiç korumayacak plastik kapları takıyor...
    Arasıra tam koruma dolaşan kişiler görebiliyorum...
    Hatta bugün kymco agility 125 scooter sürmesine rağmen tam korumalı gezen motorcu bir arkadaşımızı gördüm çok hoşuma gitti...Keşke herkes böyle tam anlamıyla güvenlik önlemlerini alarak motorsiklete binse...
    Şeytan İcadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kafa boş tenekeyse takma ihtiyacı hissetmiyor olabilir
    "Kaslın Kafalı" diye tabir ettiğimiz, düştüğünde asfalta zarar verecek türde tipler işte bunlar..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Bende bu yazıyı arıyordum sonunda buldum.
    '' Motosiklet kazaları neden ölümcüldür?

İngiliz polisi ve kraliyet ailesine motosiklet kullanımı eğitimi veren ART Motor Kademe Eğitmeni Halil Kaya, yola çıkarken mutlaka kask takılması ve koruyucu elbise giyilmesi gerektiğini belirterek, “100 kilometre hızla kuru bir zeminde düşen bir sürücü asfaltta sürüklenirken oluşan sıcaklık, 770 santigrat dereceye ulaşıyor. Kemik, yaklaşık 700 derecede erir. Bu kazalarda doku kaybı olduğu zaman tedavisi yok.” dedi.

''

kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/gunc...lumculdur.html
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altın Elbiseli Adam (Barkın Ağbi)' ın çok güzel bir sözü vardı başlangıç motorsikleti videosunda...

Adam 40.000 tl lik motora biniyor ama 20 tl lik kask takıyor soruyorum neden diye adam da diyor ki motoru satarız ama kaskı satamayız ağbi

Aslında niye kask takıyorsun yada neden bu kadar pahalı kask alıyorsun 20 tl lık kask tak diyenlere hemşerim kafan kaç para diyerek tepkimizi koyabiliriz...

Kendi adıma söyleyim mont eldiven kask dizlik takarak işe gidip geliyorum alt tarafı 1 km lık yere bile gitsem kask muhakkak takarım...
    Yurdum insanına bakıyorum hiçç kask takan yok kask takanda 20 tl lık nerdeyse hiç korumayacak plastik kapları takıyor...
    Hatta bugün kymco agility 125 scooter sürmesine rağmen tam korumalı gezen motorcu bir arkadaşımızı gördüm çok hoşuma gitti...Keşke herkes böyle tam anlamıyla güvenlik önlemlerini alarak motorsiklete binse...
    kymco agility 125 olduğuna emin misin ? agility 50 olmasın ? Bu sitede @safakk arkadaşımız full koruma biniyor 50'lik scootera.. Sanki 1000 lik racing.

O olaya ben de çok gülmüştüm Altın elbiseli adam'da.. Aslında 20 TL lik kask bile.. Hiç kask takmamaktan iyidir.
    Ama kask takıpta, 20 tl lik kask takan adamda problem vardır..

Ama hiç kask takmayan adamda.. şeye sürmeye akıl yok derler ya.. O "şeyi" i söylemeyeyim durduk yere ban yemeyelim..
    Çok doğru bi söz onun için.

Ben de bakkala giderken bile kaskımı takarım.. Hatta arada dizlik te takıyorum sokakta insanlar garip bi şey görmüş gibi bakıyorlar. Ben de "ulan altıma pantolon giymeyi mi unutmuşum?" diye aşağı bakıyorum sonra dizlikleri görüp "haa tabi yaa" diyorum..

Daha öncelerden de dediğim gibi.. "İnsanlar Garip.."

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

Alıntı ysn17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu yazıyı arıyordum sonunda buldum.
    '' Motosiklet kazaları neden ölümcüldür?

İngiliz polisi ve kraliyet ailesine motosiklet kullanımı eğitimi veren ART Motor Kademe Eğitmeni Halil Kaya, yola çıkarken mutlaka kask takılması ve koruyucu elbise giyilmesi gerektiğini belirterek, “100 kilometre hızla kuru bir zeminde düşen bir sürücü asfaltta sürüklenirken oluşan sıcaklık, 770 santigrat dereceye ulaşıyor. Kemik, yaklaşık 700 derecede erir. Bu kazalarda doku kaybı olduğu zaman tedavisi yok.” dedi.

''

kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/gunc...lumculdur.html
    asfaltta sürüklenirken oluşan sıcaklık 770 santigrat dereceye ulaşıyor.

Okuyanın gözü çıksın diye bu kadar büyük yazıyorum...

Teşekkürler unutmadan..
    ysn17 bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koruma önemlidir, çevrendekileri bilinçlendirmek görevin Arca'cım.

arca94 bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma önemlidir, çevrendekileri bilinçlendirmek görevin Arca'cım.

http://farm4.staticflickr.com/3294/2...9bcdd6c619.jpg
    Nedense bu tarz bi yorumu senden görmek beni hiç şaşırtmadı inzell'ciğim..

O kişilerinde babaları zamanında korunsaydı.. Neyse..
    -arcadiril.blogspot.com-

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    ben motorumu aldıgımda annem kaskını iyisinden al diyorudu hep aldıgımda gittim ve kendime LS2 marka bir kask aldım oglum bu en iyisi mi dedi bende anne fiyat kalite endeksi olarak en iyisi dedim (sonucta sharp guvenlik testlerinden 4 yıldız almıs) ama iyileri de var 1 milyara 1 buçuk miyara (bkz. Arai) keske benden para isteseydin de onlardan alsaydın dedi... Sonuc olarak sıcak olsun soğuk kaskımı her zaman takarım motorun anahtarını kontaktaysa kaskımda kafamdadır....

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Kask olmadan bakkala bile gitmem arkadaşlar. Gecen sene hyo motorumla gezerken kamyondan fırlayan taş göğsüme geldi iki hafta kan oturdu o hızda kask olmadan kafama gelseydi kurtulma ihtimalim yoktu. Ayrıca sinekten böcekten rüzgardan tozdan koruduğu için yola daha iyi konsantre oluyorum.

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    kasksız wc ye bile gitmiyorum.O olmadan motor süremiyorum.Biraz abartı olucak ama deprem olduğu zaman direk kaska koşuyorum kafama takatyım diye ve son olarak kask takmayan motosiklet sürücülerine korna basıp kaskımı gösteriyorum mesajı alıyorlar

---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bornovada beni görürseniz hiç şaşırmayın mondilde full koruma takıyorum millet durdurup delimisin arkadaşım diyor bende diyorum asfalt adam seçmiyor diyorum susuyorlar
    Sür gari

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Türk milleti değil mi ? Kask takmazsan cesur adamsın iyi motorcusun düşmeyen adamsın.kralsın.Kask hele dizlik bellik takıyorsan bide düşük cc de zaten ödlek korkak herifin tekisin
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Türk milleti o kadar aptal değil ! Tük milleti olması gerekeni yapandır. Kafası çalışandır .O bahsettiklerine argoda Apaçi diyorlar, Onları büyük kaza geçirip; Ahhhh keşke demeden , akılları başlarına gelmeden Allah islah etsin diyoruz..
    Alıntı 94CanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk milleti değil mi ? Kask takmazsan cesur adamsın iyi motorcusun düşmeyen adamsın.kralsın.Kask hele dizlik bellik takıyorsan bide düşük cc de zaten ödlek korkak herifin tekisin
    beyazit60 bunu beğendi.
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Kask ı kendim için takıyorum. Başkası beni ilgilendirmez. Artçı taşımam genelde.Taşırsamda kaskını al öyle gel derim. Yoksa umrumda değil. Yürüsün,gitsin. O sorumluluğu taşıyamam ben.
    Ayrıca bana 1 kişi bile kaskım hakkında yorum yapmadı,yapamazda. Benim için durum bu. İyi forumlar.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bunun adı sadece "Cahil cesareti".
    Bilmedikleri veya olayın farkında olmadıkları için takmıyorlar.
    Benimde bu konulara sarmadan önce hiç bir fikrim yoktu, sağolsun bu site sayesinde çoook şey öğrendim
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    kaza 300-400m den sonra olur diye bir garanti yok, yola çıktıktan 1-2m sonra bile olabilir. olduğun yerde devrilip kafan yarılabilir, ayağın kırılabilir. 30km hızdan sonra olan kazada, vücudun alacağı zarar çok büyük olabilir. kendi motorumu aldığım ilk sene(2005) bende o hataya düştüm ve o günden sonra 10m gitsem bile kaskımı takarım.
    ilk zamanlar çok nadirde olsa 50-100m lik mesafelerde kaskımı takmazdım(çünkü acemiliğim yaz dönemine denk gelmişti) yine böyle kısa bir mesafede giderken sağa dönüş yapıcam, önümdeki arabayı 2-3m mesafeyle takip ederek dönüyorum, yani hızımız en fazla 20km. tam dönüşü tamamlayacağım sırada zınk diye fren yaptı(meğersem soldaki park yerine girecekmiş, karşıdan gelen giden yok neden duryorsun, sola dönüşünü yapıp girsene park yerine), tabi bende acemiliğin verdiği refleksle ön frene abandım ve sağ tarafa devrilip sağ dizimi ve elmacık kemiğimi yere çarptım. görseniz fındık kadar ufacık bir yara, işlerimi halledip eve döndüm ve yaraya ekmek bastım. ertesi sabah uyandığımda yüzümün sağ tarafı tanınmayacak halde şişmişti, gözüm neredeyse çizgi halini almıştı ve üzerine basamadığım için topallayan bir sağ bacağım vardı. yüzümün ve dizimin geçmesi 1haftadan fazla sürdü. işte bukadar düşük bir hızda bile alacağınız hasar bunun gibi ve bundan daha fazla bile olabilir.
    KASK'ınızı TAKIN, SEVDİKLERİNİZDEN AYRILMAYIN.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorumu aldıgımda annem kaskını iyisinden al diyorudu hep aldıgımda gittim ve kendime LS2 marka bir kask aldım oglum bu en iyisi mi dedi bende anne fiyat kalite endeksi olarak en iyisi dedim (sonucta sharp guvenlik testlerinden 4 yıldız almıs) ama iyileri de var 1 milyara 1 buçuk miyara (bkz. Arai) keske benden para isteseydin de onlardan alsaydın dedi... Sonuc olarak sıcak olsun soğuk kaskımı her zaman takarım motorun anahtarını kontaktaysa kaskımda kafamdadır....
    Bu sözü de tuttum.. LS2 ben de düşündüm de. İçim hiç ısınmadı, zaten kendi kaskım var. -biraz gavur ölüsü de olsa- babamı da kafaladım yakın bi zamanda Nitro Aikido alıcaz herhalde.
    Kask en önemli etmen.. Annenizi de tebrik etmek lazım gerçekten..

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olmadan bakkala bile gitmem arkadaşlar. Gecen sene hyo motorumla gezerken kamyondan fırlayan taş göğsüme geldi iki hafta kan oturdu o hızda kask olmadan kafama gelseydi kurtulma ihtimalim yoktu. Ayrıca sinekten böcekten rüzgardan tozdan koruduğu için yola daha iyi konsantre oluyorum.
    Büyük geçmiş olsun gerçekten.. Kaska gelse, kaskı bile parçalar. Toz, rüzgar, sinek, böcek, kum, çakıl, yağmur, çamur, dolu..

Bi gün çarşıya gelirken yağmur yağıyordu. Vizör buğu yaptı açtım komple yavaş gidiyorum diye. Dolu yağmaya başladı -bahtsız bedevi- o dolu nasıl olduysa büyük parçası tam gözüme geldi, neredeyse gözüm çıkacak sandım.. Düşüyodum hemen sola çektim -tek yön- kaskın çeneliğini kaldırdım.. Çok kötüydü ya.. Bi de bunun sürekli olarak başınıza geldiğini düşünün..

Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasksız wc ye bile gitmiyorum.O olmadan motor süremiyorum.Biraz abartı olucak ama deprem olduğu zaman direk kaska koşuyorum kafama takatyım diye ve son olarak kask takmayan motosiklet sürücülerine korna basıp kaskımı gösteriyorum mesajı alıyorlar

Bornovada beni görürseniz hiç şaşırmayın mondilde full koruma takıyorum millet durdurup delimisin arkadaşım diyor bende diyorum asfalt adam seçmiyor diyorum susuyorlar
    Deprem anında kaska koşmak, pencereden atlamaktan daha mantıklı sanki..
    Hepsinin mesajı doğru anlamaları da çok güzel bi şey.. İstanbulda filan olsa herif "kafam girsin" olarak anlayıp direk altına alabilir..

Öff sen de.. Sanki 1000 lik motor kullanıyosun. 250cc altına kask mı takılır canım ?

Full koruma gezene acemi muamelesi yapana, moto gp 'yi göstereceksin.. Yarış için takıyo onlar dicek. Yarışta ne için takıyo diceksin.. Susacak.

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk milleti o kadar aptal değil ! Tük milleti olması gerekeni yapandır. Kafası çalışandır .O bahsettiklerine argoda Apaçi diyorlar, Onları büyük kaza geçirip; Ahhhh keşke demeden , akılları başlarına gelmeden Allah islah etsin diyoruz..
    Bi de şöyle düşünün ne kadar motosikleti tehlikeli gibi de gösterseler.. Kask takmamalı biraz da bizim lehimize. İnsanlar serseriyle, motorcuyu nasıl ayıracaklar ?
    Ya da ne bilim. Bunlara bi şey olduğunda gereksiz tükkettikleri oksijen, diğer insanlar arasında dağılacak.. Gübre olacaklar.
    İyi tarafından da bakmak gerek..

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun adı sadece "Cahil cesareti".
    Bilmedikleri veya olayın farkında olmadıkları için takmıyorlar.
    Benimde bu konulara sarmadan önce hiç bir fikrim yoktu, sağolsun bu site sayesinde çoook şey öğrendim
    Bu site gerçekten bana da çok yararlı oldu.. Önceleri kaskı ehiyetsiz halde çarşıya inersem -ki çok nadirdi- polis durdurmasın diye takardım..
    Gerek site, gerekse motorculuk aşkı sayesinde, biraz da canımın tatlı olması tabii ki kaskın tadına vardım.. ve vaz geçemem..

Cahil cesareti değil aslında.. Düpedüz aptallık..

Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza 300-400m den sonra olur diye bir garanti yok, yola çıktıktan 1-2m sonra bile olabilir. olduğun yerde devrilip kafan yarılabilir, ayağın kırılabilir. 30km hızdan sonra olan kazada, vücudun alacağı zarar çok büyük olabilir. kendi motorumu aldığım ilk sene(2005) bende o hataya düştüm ve o günden sonra 10m gitsem bile kaskımı takarım.
    ilk zamanlar çok nadirde olsa 50-100m lik mesafelerde kaskımı takmazdım(çünkü acemiliğim yaz dönemine denk gelmişti) yine böyle kısa bir mesafede giderken sağa dönüş yapıcam, önümdeki arabayı 2-3m mesafeyle takip ederek dönüyorum, yani hızımız en fazla 20km. tam dönüşü tamamlayacağım sırada zınk diye fren yaptı(meğersem soldaki park yerine girecekmiş, karşıdan gelen giden yok neden duryorsun, sola dönüşünü yapıp girsene park yerine), tabi bende acemiliğin verdiği refleksle ön frene abandım ve sağ tarafa devrilip sağ dizimi ve elmacık kemiğimi yere çarptım. görseniz fındık kadar ufacık bir yara, işlerimi halledip eve döndüm ve yaraya ekmek bastım. ertesi sabah uyandığımda yüzümün sağ tarafı tanınmayacak halde şişmişti, gözüm neredeyse çizgi halini almıştı ve üzerine basamadığım için topallayan bir sağ bacağım vardı. yüzümün ve dizimin geçmesi 1haftadan fazla sürdü. işte bukadar düşük bir hızda bile alacağınız hasar bunun gibi ve bundan daha fazla bile olabilir.
    KASK'ınızı TAKIN, SEVDİKLERİNİZDEN AYRILMAYIN.
    Kazanın ne zaman geleceği hiç belli olmuyor gerçekten. Size de büyük geçmiş olsun.
    Ben de kayarak düştüğümde dizimi vurmuştum ilk, sonradan nasıl ağrıdığını sizin kadar biliyorum.

Kask takmamak için tek sebep vardır.. KALIN KAFALI olmak..
    -arcadiril.blogspot.com-

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 Konudan 9'unda Türk milletini aşağılayıcı mesaj var. Hatta 10 konudan 10'unda. Dikkatimi çekti de.... Amerikanın oyunu bunlar

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 Konudan 9'unda Türk milletini aşağılayıcı mesaj var. Hatta 10 konudan 10'unda. Dikkatimi çekti de.... Amerikanın oyunu bunlar
    Arkadaşım asıl amaç ne biliyo musun ? Küçük esnafı bitirmek.. Hep söylerim ben bunu..

Siz Türkler nasıl diyor. Pantolonu gösteren ütüdür.. Kadını gösteren.. Ehehe

Hanımefendi üyelerimizden binlerce kez özür diliyorum..
    valvole bunu beğendi.
    -arcadiril.blogspot.com-

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyisi eline bir taş alıp kafasına doğru atar gibi yapmak. irkilip korktuğunda cevabını alacaktır..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafasında koruyacak bişey olmadığını düşündüğü için normaldir.
    kardeşim bu benim cevabım işte
    - niye takıyon lan onu kafana?
    - birader kaza yaparsam kafamı korusun diye
    - takmam ben öle artistik şeyler
    -tabi korumaya değer bi beynin olmadığı için
    -ne diyon sen
    -işte bende onu diyorum
    Gökbörü ve arca94 bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı barex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi eline bir taş alıp kafasına doğru atar gibi yapmak. irkilip korktuğunda cevabını alacaktır..
    Yalnız onu kafasında kask olan birine de yapsan aynı irkilmeyi yaşar sanki.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bu benim cevabım işte
    - niye takıyon lan onu kafana?
    - birader kaza yaparsam kafamı korusun diye
    - takmam ben öle artistik şeyler
    -tabi korumaya değer bi beynin olmadığı için
    -ne diyon sen
    -işte bende onu diyorum
    Ben bunu daha çok seviyorum.

(S = Sığır, B = Ben)

S: Niye takıyon lan onu kafana ?
    B: Çünkü eşeğin z*k*n*en dolayı
    S: ...
    otopsici bunu beğendi.
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)