Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafikte sıkıştırılmaya son!

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Geçenlerde akşam üzeri trafikte ağır ağır ilerlerken şahinci bi arkadaş beni sıkıştırmaya çalıştı. Tabi ışıklarda yakaladım neden böyle bişey yaptığını sordum ışıkların yanmıyordu görmedim dedi(ışıklarım yandığı halde). Eve gidince hemen birkaç ışıklandırma aparatı sipariş ettim dün motoruma taktırdım. 1 adet far içi çakar lamba, 2 adet alt korumalığa led çakar lamba ve en güzeli sinyallerin altına kırmızı/mavi polis lambası taktırdım. Dün akşam lambaları deneme fırsatım oldu gerçekten acayip işe yarıyor. Kavşakta şahincinin biri yine müziği açmış son ses sisleri yakmış dönerken yanlamaya çalıştı peşinden hemen kırmızı mavi lambaları yaktım, çocuk anında müziği sisleri kapattı sağ şeride geçti yanından geçerken gözünün ucuyla baktığını görebildim. Yolda giderken ışıkları gören bütün araçlar bırakın sıkıştırmayı sağ şeride geçtiler. Tabi bu lambalara trafik ne der bilmiyorum ama işe yaradığı kesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Yaptiginin cezasini arastirdinmi???
    Dua etde bi polise denk gelme.
    ozrace, eray_uluyazı ve nezih77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptiginin cezasini arastirdinmi???
    Dua etde bi polise denk gelme.
    Bilmiyorum araştırmadım. Ne cezası olabilir ki?

Motosikleti
    Honda CBF 150 Siyah
    mavi kırmızı (özellikle çakar) şeklinde lamba takıp, trafikte polis vb araçların taklit edilmesinin cezası 500 tl + Aracın bağlanması + Ceza puanı şeklindedir. Bu işlem memurun kanaatine dayalı oluyor genelde, ayrıca 154 ihbarları da geçerlidir. En azından ikisini de mavi veya kırmızı yapmanız sizin iyiliğinize olur.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Olgun YAZICI
    Beylikdüzü/İSTANBUL

Motosikleti
    Sym joymax250i

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    sırf bu çakarlar yüzünden bi aracı trafikten men edildiğini duymuştum ne kadar doğruysa...yakalanırsan ceza alacağın kesin.çakar yerine ekstra led farlar kullanabilirsin
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tahtakaleden yunus üniforması al bari,daha kalıcı bir çözüm olur
    brds, eray_uluyazı, nezih77 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı algilama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mavi kırmızı (özellikle çakar) şeklinde lamba takıp, trafikte polis vb araçların taklit edilmesinin cezası 500 tl + Aracın bağlanması + Ceza puanı şeklindedir. Bu işlem memurun kanaatine dayalı oluyor genelde, ayrıca 154 ihbarları da geçerlidir. En azından ikisini de mavi veya kırmızı yapmanız sizin iyiliğinize olur.
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim. Büyük ihtimal birini iptal ederim o zaman.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben de peşimden böyle, ledli, çakarlı makarlı gelen motorları sıkıştırıyorum... Bazen de hiç farlarını kullanmayanları.
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    tvs apache rtr150 gri (2011)
    Kuralini cazasini bilemem ama guzel bir calisma olmus. Mavi kirmizi cakarlari beyaza cevir aynen devam derim;))

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de peşimden böyle, ledli, çakarlı makarlı gelen motorları sıkıştırıyorum... Bazen de hiç farlarını kullanmayanları.
    Dikkat et herkez benim gibi kibar konuşmaz kaskı suratında patlatırlar. Sen yinede kimseyi sıkıştırma bence.
    kartalizma07, nobly, Syanur ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Gerçekten çok güzel bi çalışma olmuş. Hani boş yolda serserileri korkutmak için kullanılabilir. Ama cezası büyük ve tehlikeli iş.
    Ben hep şey düşünürüm görünür olmak için. Baktım ki sıkıştırıyor yol vericem arkasına geçicem.
    Motorun üzerine şu off-road araçların tepesine takılan ışıklardan takıcaksın.

Sonra bunları yakıp, uzunca bi süre arkasından takip edeceksin. O korku ona uzun bi süre yeter bence..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahtakaleden yunus üniforması al bari,daha kalıcı bir çözüm olur
    Babaçi bunu beğendi (mobilde beğen tuşu yok)
    celıl ybr bunu beğendi.

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Maşallah sen ekibi kurmuşsun.En kısa zamanda çıkarmanı şiddetle tavsiye ederim. Çakarların yanarken yakalanırsan aracını güzelce bağlarlar. Zaten Tokat gibi yerde vatandaş bile polis araçlarını tanırken ekipler gördüğünde affetmezler.Cezası bir yana Polis konuyu adliyeye intikal ettirdiği takdirde Türk Ceza Kanunun ilgili maddelerince hakkında 2 yıla kadar hapis cezası ile dava açılmaktadır. Son zamanlarda polisim, savcıyım diyerek telefonla dolandırıcılık yapanların ciddi bir sayıya ulaşması sonucu konuya önem veriliyor. Ayrıca (özellikle İstanbul için) trafikte sirenle ya da çakarla yol vermenizi isteyen şüphelendiğiniz araçları anında 155'i arayarak ihbar edebilirsiniz.Hiç şüpheniz olmasın anında takibatı yapılarak resmi araç olup olmadığı anlaşılıp gerekli işlemler yapılıyor.Her duyarlı vatandaş gibi konuya önem verelim.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah sen ekibi kurmuşsun.En kısa zamanda çıkarmanı şiddetle tavsiye ederim. Çakarların yanarken yakalanırsan aracını güzelce bağlarlar. Zaten Tokat gibi yerde vatandaş bile polis araçlarını tanırken ekipler gördüğünde affetmezler.Cezası bir yana Polis konuyu adliyeye intikal ettirdiği takdirde Türk Ceza Kanunun ilgili maddelerince hakkında 2 yıla kadar hapis cezası ile dava açılmaktadır. Son zamanlarda polisim, savcıyım diyerek telefonla dolandırıcılık yapanların ciddi bir sayıya ulaşması sonucu konuya önem veriliyor. Ayrıca (özellikle İstanbul için) trafikte sirenle ya da çakarla yol vermenizi isteyen şüphelendiğiniz araçları anında 155'i arayarak ihbar edebilirsiniz.Hiç şüpheniz olmasın anında takibatı yapılarak resmi araç olup olmadığı anlaşılıp gerekli işlemler yapılıyor.Her duyarlı vatandaş gibi konuya önem verelim.
    Yok canım ne gerek var, hepsinin suratında patlatır verir kaskını gider...
    #sürenadam

Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı cakturkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyordum bu kadar sıkıntı olacağını. Zahmet edip bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    gerçekçi arkadaşlar açıklamışlar benim anlatıcağım bişey kalmamış hepsine teşekkürler
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

polis aracı gibi olmuş

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadas o duzenegi kurmak icin gunlerce arastirip sotusturup ugrasip yapip kullaniyorsun.
    Fakat cezasi varmidir sucmudur degilmidir bi zahmet edip bakmiyorsun.
    Cok garip milltiz vesselam

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Kırmızı Mavi Dışında Beyaz olarak takılabilir.... Bu fikir benimde aklımda... Çoğu kişi motorları farketmiyor ancak bu ışıkalr işe çok yarayacaktır Ben sadece beyaz led taktırmayı planlıyorum ha belki kırmızı mavi takılabilir ancak şahincilerin hesap hergün her an yakılıp gezilirse tabiki sakat durum ama gerçekten sıkıştırma veya tenha bir yerde başka bir olayda bu ışıklar bir nevi savunma mekanızması olarak kullanılabilir... Polislerin beyaz ışıklara birşey diyeceğini sanmıyorum... İşi kılıfına uydurursan eğer birşey olmaz Kılıf derken ; motorların çoğunda sisfar var sis far şeklinde çift devre olarak bağlanabilir sanırım hem sabit yanış hemde çakar olarak..
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)