Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bursa'daki kural tanımaz ve saygısız SS Kullanıcısı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    allahtan babanız bunlara artçı olmuyor yoksa yandı gülüm keten helva

bu sürücülerede şunu söylüyorum büyük bir cehaletin içerisindeler allah ıslah etsin
    CoDDoC bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    en güzeli 250 cc üzerini trafikten men edicen,ne bekliyolar yani 1000 cc motor alan bu zihniyetteki insanların otobanda 80 le gitmesinimi...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum, kask takmamakla sadece kendine önem vermeyen gibi gözüken ama küfür yemeye hakkı olmayan mototsiklet sürücülerinden bir tanesi ( ss diye kısıtlamıyorum ), yolda giderken ağzına gözüne toz, taş, pislik kaçıp motosikletin hakimiyetini kaybedip sizin yada bir sevdiğinizin üzerinizden geçerse, gene kask takmamak onların problemi mi diyeceksiniz yoksa küfür mü edeceksiniz?
    Bu şekilde düz mantıkla verilen bir cevap olamaz bunu yazarken bir düşünün lütfen. Kanunlarda kask takmamak yasaktır, kaskın vizörü açık gitmek değil!! Kaskının içine arı girip kaza yapan insanlar vardır.(ki bu bahsettiğim kapalı kask açık kaskları sen hesap et) Sizin mantığınızla gidersek bu insanlarda kafasında kask olmasaydı kaza yapmayacaktı. Yani burdan anlaşılacağı gibi evet kask takmamak ya da emniyet kemeri takmamak tamamen kişinin kendi problemidir.(Not: hiç bir zaman kasksız motosiklete binmem arkama artçıda bindirmem)

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzınıza sağlık .

ss sürücüsü haklı demiyorum ama arkadaşın söylediklerinde de haklı değil. her gün birileri ölüyor mesela motorda. o da engel olabilirdi...
    Ali sende geçen senemi ne mavi modifiyeli aynasız 110luk bir motor vardı galiba yeni motor hayırlı olsun
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

besikcioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    raptor 650i
    arkadaşlar ben tır ufak araba motor hepsini kullanıyorum tekermı yapacan artılıkmı yapacan gıdıp boş arzıde yapacan otoyolda degıl teker kaldır duş önümde 18 lastıkle üstunden geceyım sonra suclu ben olayım vallaha ben gordummu hemen polisi arıyorum ve takıpcısı oluyom kımse kusura bakmasın. kurallara uyun arkanızdan kımse aglamasın
    CoDDoC bunu beğendi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Kademeli olarak ehliyet vermezsen 17-18 yaşında a2 ehliyetini alıp altına ister100 ister1000cc kullanabilirsin dersen bu görüntüler normal. Yerinden kalkan motor alıp tamam ben öğrendim diyip 1 ay sonra (parası varsa) cc yükseltiyor sonra bir arabanın altında yada duvarda patlıyor. Yap kademeli olarak gerçek motorcular belli olsun 150cc-250cc-500cc-750cc-1000cc-üzeri olarak 3 er senede bir sınıf atlat bak bakalım apaçi kalıyormu meydanda... ozaman yerinden kalkanda motor almaz böyle bir sistem gelmedikçe ne motorlar trafikte saygı görür nede bu tarz görüntüler biter. Eğitim şart!
    CoDDoC bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıflandırmakta istemiyorum amma ben yarış motoru kullanıp apaçilik yapmayanını pek görmedim! En adam olanı motorla giderken yanınızdan tozunuzu alırcasına geçer. Zaten bu motorlar trafikte kullanılacak araçlar değil ki! Saygı, kurallara uyma açısından hep birinci Enduro sürücüleri olmuştur! Bunda yaş kemale erip doğru yolu bulunca endura alınmasının bir alakası olabilir.
    yok abi ondan değil endurolar uzun süreli ereksiyona neden oluyo yaşlı amcamlar viyagra niyetine alıyolar onu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde düz mantıkla verilen bir cevap olamaz bunu yazarken bir düşünün lütfen. Kanunlarda kask takmamak yasaktır, kaskın vizörü açık gitmek değil!! Kaskının içine arı girip kaza yapan insanlar vardır.(ki bu bahsettiğim kapalı kask açık kaskları sen hesap et) Sizin mantığınızla gidersek bu insanlarda kafasında kask olmasaydı kaza yapmayacaktı. Yani burdan anlaşılacağı gibi evet kask takmamak ya da emniyet kemeri takmamak tamamen kişinin kendi problemidir.(Not: hiç bir zaman kasksız motosiklete binmem arkama artçıda bindirmem)
    hacı git o kanuna iyi bak
    kanunda
    1 sürücü koruyucu başlık ve gözlük takmaları zorunludur
    2- artçı koruyucu başlık takması zorunludur
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı git o kanuna iyi bak
    kanunda
    1 sürücü koruyucu başlık ve gözlük takmaları zorunludur
    2- artçı koruyucu başlık takması zorunludur
    Haklısın kanun böyle ama mevcut uygulamaya bakmak lazım gözlük kullanan kaç kişi var? Ya da gözüne toz kaçar diyen arkadaş sürüş sırasında hiç vizörünü açmıyor mu? da böyle bir uyarıda bulunuyor. Tamam kanun böyle ama vizörü açık olduğu için ceza yiyen arkadaş var mı? Ceza yemeyi geçtim kanunu uygulayacak olan polisler bile çene açılır kask kullanmıyor mu? Hiç bir polisin koruma gözlüğü taktığını gördünüz mü? Devlet kanunlarda yazanı kendi memuruna bile zorunlu tutmuyorsa demek ki kanunların uygulaması farklı şekilde olabiliyor. Kısacası kask takmadığı için başka birine zarar verme ihtimali milyonda bir bile yoktur diyebiliriz.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın kanun böyle ama mevcut uygulamaya bakmak lazım gözlük kullanan kaç kişi var? Ya da gözüne toz kaçar diyen arkadaş sürüş sırasında hiç vizörünü açmıyor mu? da böyle bir uyarıda bulunuyor. Tamam kanun böyle ama vizörü açık olduğu için ceza yiyen arkadaş var mı? Ceza yemeyi geçtim kanunu uygulayacak olan polisler bile çene açılır kask kullanmıyor mu? Hiç bir polisin koruma gözlüğü taktığını gördünüz mü? Devlet kanunlarda yazanı kendi memuruna bile zorunlu tutmuyorsa demek ki kanunların uygulaması farklı şekilde olabiliyor. Kısacası kask takmadığı için başka birine zarar verme ihtimali milyonda bir bile yoktur diyebiliriz.
    koruma gözlüğünden kasıt vizör zaten
    bak sana bişi anlatim ben ameliyathanede çalışıyorum
    bizde maske bone mecburi
    içeri maskesiz veya bonesiz girem doktoru çok sert şekilde uyarıyoruz
    (ünvanının ne olduğu önemli değil)
    doktorların çoğu (%95 i) özür dileyip hemen eksik olanı takıyor
    ama içlerinde bazen birileri çıkıyor ve aynen şunu diyor
    -arkadaşım senin temizlik personelinde takmamış
    benim cevabım
    -bu işin eğitimini 15 yıl almış gerizekalı takmayınca ilkokul mezunu bile olamamış gariban temizlikçi ona uyup takmıyor
    veya
    - birader sen lise sonrası en az 12 sene bu işin eğitimini gördün senin onları uyarman gerekirken ilkokul mezunu bile olamayan temizlikçi seni uyarıyor hiç utanmıyormusun kendinden

(anlayana sivrisinek saz)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wheelie,stoppie yapmayan ss varmı ?
    Tek sıkıntı kask takmamaları o konuda ayıplayabilirsin,kalanı gayet normal,ss gösteriş motorudur,kültür motoru değil,makasa girersin tekere çekersin,limitleri zorlarsın,ss kullanıp bunları yapmıyorum diyen varsa yalan söylüyodur,bunun üstüne gelip burda ilkokul çocukları gibi beddua etmek kusura bakma ama abesle iştigaldir.
    Kesinlikle katılıyorum sana. Baban razı olup ss motor almış olsan hiç mi tek tekere kalkmayacaksın yada hiç mi hız denemesi yapıp makas atmayacaksın. Kendini kandırıyorsun bence ss motoru olup düz yolda hız limitine uyan yada makasa girmeyen kimseyi görmedim. Düşünsene ip gibi 4 şerit bir yol R1 altında ve 100 km ile gidiyorsun. Motor çatlamasa sen çatlarsın
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    kimse ss motor gösteriş motorudur diyerek bu apaçilerin trafikte yaptıklarını meşru göstermeye çalışmasın, aksi durumda sizi yalayıp geçen makas atan spor arabaların da arkasından sövmeyin. trafik artislik yeri, kendini tahmin yeri, başkalarının hayatlarını riske atma yeri değil.
    CoDDoC bunu beğendi.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma gözlüğünden kasıt vizör zaten
    bak sana bişi anlatim ben ameliyathanede çalışıyorum
    bizde maske bone mecburi
    içeri maskesiz veya bonesiz girem doktoru çok sert şekilde uyarıyoruz
    (ünvanının ne olduğu önemli değil)
    doktorların çoğu (%95 i) özür dileyip hemen eksik olanı takıyor
    ama içlerinde bazen birileri çıkıyor ve aynen şunu diyor
    -arkadaşım senin temizlik personelinde takmamış
    benim cevabım
    -bu işin eğitimini 15 yıl almış gerizekalı takmayınca ilkokul mezunu bile olamamış gariban temizlikçi ona uyup takmıyor
    veya
    - birader sen lise sonrası en az 12 sene bu işin eğitimini gördün senin onları uyarman gerekirken ilkokul mezunu bile olamayan temizlikçi seni uyarıyor hiç utanmıyormusun kendinden

(anlayana sivrisinek saz)
    Hocam bende 3 sene boyunca bir doktorla ev arkadaşıydım sizin doktorlarınız gerçekten bilinçliymiş benim çevremdekiler hiç öyle değildi ameliyathanede ne kadar lakayt davrandıklarını biliyorum neyse konu bu değil

Farklı durumlardan bahsediyoruz sanki ben ne kadar bilinçli olsamda kask taksamda yazın sıcağında uzun yolda değilsem vizörüm kapalı gidemem. Bu sanırım bir çoğumuz için geçerli bir durum. Yani arkadaşın dediği kask takmazsan gözüne kum kaçar başkasına zarar verirsin sözür birçok motosiklet kullanıcısı için geçerli değil diyorum. Bunu söylerken kapalı kask kullanan arkadaşları düşünüp söylemekteyim ki yarı açık yada açık kask kullanan arkadaşlarıda işin içine dahil edersek bu tespit tamamen geçerşiz olur. Bu yüzden kask takıp takmamak sadece kendimize zarar verir konusunda ısrar ediyorum. Burda kişilerin kask takmamasından dolayı başkasının gördüğü bir zarar varsa oda manevi zarardır. Birinin motosikletten düşüp kafasının patlaması bizi ve çevremizdekileri motosikletin tehlikeli ve ölümcül bir alet olduğu konusunda koşullandırabilir, bunun dışında fiziksel bir zarar vermesi söz konusu değildir.

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum sana. Baban razı olup ss motor almış olsan hiç mi tek tekere kalkmayacaksın yada hiç mi hız denemesi yapıp makas atmayacaksın. Kendini kandırıyorsun bence ss motoru olup düz yolda hız limitine uyan yada makasa girmeyen kimseyi görmedim. Düşünsene ip gibi 4 şerit bir yol R1 altında ve 100 km ile gidiyorsun. Motor çatlamasa sen çatlarsın
    evet bu sözden sonra hepimiz gidip R1 alıp hatta R1de kesmez hayabusa alıp turbolayıp noslayıp her yerde gazlıyoruz makasa giriyoruz arkamızı kaldıryoruz tekere kalkıyoruz siz canınızı sokakta buldunuz galiba ben canımı sokakta bulmadım kendi canımı geçtim ya karsımdakinin canı onuda mı hiç düşünmüyorsunuz her kontak açışınızda bunları düşünmeden yola cıkıpta gazlayanları mekanları belli bir coğuda hem kendi canlarına hemde başkalarınada zarar veriyorlar bunları düşünmedikten sonra bırakın motorcuyum ayaklarını !

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre olmuş foruma üye olalı. Ne kadar konu okuduğum, konu açtığım, ne kadar bilinçli olduğum konusunda fikir edinmeniz açısından yazdım. İtiraf edeyim, hep naked motor sevmiş, kullanmış, arzulamış, şu an Enduro kullanan biri olarak, eğer SS sahibi olsaydım, arada gaza gelir, türlü akrobasiler yapardım. Teker de yapardım, makas da atardım. Ben ss kullansam, kıyı kıyı kullanır, kurallara uyar, limitlerimi zorlamam, ön kaldırmam diyen insanların çok büyük çoğunluğu yalancıdır. Altında kaç cc olursa olsun, çoğumuz denemişizdir akrobatik hareketleri. Bunu trafikte yapmanın yanlış olduğunu hepimiz biliriz, ama çoğumuz bu yanlışa düşmüşüzdür ara ara.
    Heleki motosiklet fiyatları ve parçaları avrupadaki gibi olsa, motorlarımıza kıyabilsek, hepimiz akrobat olurduk.
    Bunu kendiniz bilirsiniz, çevrenizdeki insanlar bilir, ama iş forumda yazmaya geldiği zaman, herkes neredeyse yatağa bile kaskla giren, motorun bakımını her 1.000 km'de bir yapan, kırmızı ışıkta beklerken daha sarı yandığında gazı kökleyip, aynadan arkada kalan arabalara bakarak sırıtmayan, motorunu satarken en temizini, en bakımlısını satanlardanız.
    Geçiniz... valide anaokuluna başladığımda bıraktı bana masal anlatmayı, ama ne siyasetçisi bıktı masal anlatmaktan, ne de ülkemin güzel insanları.

Not : Konu sahibi pistlere çıksın yazmışsınız, serzenişim sadece size yada konuya değil, tüm insanlara öncelikle onu belirterekten, bu ülkede kaç tane motosiklet pisti var, ve piste girmek için ne kadar ödeme yapmamız gerektiğini biliyor musunuz?
    Eğer altında 17 18 binlik motor varsa pist parasınıda bulabilir eğer bu kadar akrobatlık istiyorsa toplasın parasını cıksın piste onda benim yapabilceğim bişey yok...

Alıntı murat_112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En azından benim tanıdığım motosiklet kullanıcılarının %80 i motosiklet kullanmayı trafiğe açık alanlarda öğrenmiştir, eminimki burada olumlu veya olumsuz yorum yapanlarında oranı aynıdır. Tam koruma giyinip ve hiç bir akrobasi yapmadan acemi sürücü olarak trafiğe çıkmak kendinizi ve çevredeki insanları tehlikeye atmadımı???
    Tabi ki yanlış hareketler yapan vatandaşı desteklemiyorum ama önce bireysel olarak herşeyi doğru yaptığımızdan emin olup daha sonra akılcı çözümlerle yapılan yanlışları bertaraf etmemiz gerekir.
    Birde konuyu açan arkadaşa bir sorum olacak samimi bir cevap vereceğinden eminim..
    Araç içerisinde seyir halindeyken ( yanlış davranışlar sergileyen motosiklet sürücüsünü gördüğün esnada mesela) emniyet kemerin takılımıydı? eğer takılı değilse o davranışları gördüğünde etkilenip taktın mı?
    Emniyet kemerim takıktı ve 70 hız süretini geçmiyordum ;)

pist parası ayrı bir durum bence motoru emanette olabilir...bulunduğu ilde pist olmayada bilir vs vs vs....
    artislik kısmını meskun mahal diye tabir edilebilecek araç ve yaya trafiğinin belli bir saatte yok denecek kadar az olduğu yerlerde de yapabilir...
    konuyu açan ''akşam üzeri'' ve ''kent meydanı'' diyor insanların ve araçların kum gibi aktığı zaman ve yerler...yok teker kaldırma yok k.ç kaldırma
    el insaf...anladık motor artislik motoruda...bol aragaz lazım falan filanda hiç mi yeri zamanı olmaz...ama allah kahretsin artizlik işte üç beş bin kişinin görmesi lazım...
    not:ben ağrıdağının tepesindede yapılmasına karşıyım...illaki yapmak lazımsa birazdaha edep adap lütfen...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Pistler on kaldirma,stopi vs yapma yeri degil.
    Pistler gayet ciddi ve nizami yerlerdir.
    Pistler artislik yapma yeri de degildir.
    Zaten yaptirmazlar.
    Kaldiki yapamazsiniz zaten,kicinizi kendi gozlerinizle gormek gibi bir niyetiniz yoksa yapmaya da kalkismazsiniz.
    17-18bin lirayi bulan,pist parasinida bulur lafini okuyunca aci aci gulumsedim.
    Memleketin tek dogru duzgun pistinin gunluk kirasi ne kadardi hatirlayan varmi?
    Benim aklimda 70bin dolar olarak kalmis.
    Yani o 17-18bin liralik motorlardan7-8tane alacak parayi basarsaniz,bir gunluk pist keyfi yapabiliyorsunuz.

Yapilan eylem belki yanlis.
    Ama eyleme gosterilen tepkinin seviyesi daha yanlis.
    Cunku olayin baglanti kuruldugu duruma gore yorum yapiliyor.
    Ya tersi olsaydi?
    Yani su hikayeyi uydurayim,siz karar verin.

Babama uzun zamandir bana bir motosiklet almasi icin yalvariyordum ama Nuh diyor,peygamber demiyordu.
    Bir gun arabamizla evimize donerken,bir motorcu motorun,arkasini kaldirarak isiklarda durdu.
    Babam;
    agzi acik bir sekilde, vay beeee dedi.
    Sonra bana donup,
    ulem hergele,sana bir motosiklet alsam,bunu yapabilirmisin?
    dedi.
    Ben de kralini yaparim dedim.
    Ertesi gun gidip,istedigim motoru,aldik.
    Allah razi olsun o motorcudan....

Ne dersiniz?
    EaréndiL ve Bado bunu beğendiler.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı blt_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzeli 250 cc üzerini trafikten men edicen,ne bekliyolar yani 1000 cc motor alan bu zihniyetteki insanların otobanda 80 le gitmesinimi...
    yok aslında sadece bin cc olanları değil , motorların tamamını kaldıracaklar , zaten 2 teker kaza yapınca ölüyoruz. en iyisi devlet iyiliğimiz için 2 tekeri yasaklasın. ne bu 250 cc
    üzeri yasak olacak diye... bence yanlış düşünüyorsunuz.

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali sende geçen senemi ne mavi modifiyeli aynasız 110luk bir motor vardı galiba yeni motor hayırlı olsun
    daha önceki yıllarda evet kardesim. tsk ederim.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pistler on kaldirma,stopi vs yapma yeri degil.
    Pistler gayet ciddi ve nizami yerlerdir.
    Pistler artislik yapma yeri de degildir.
    Zaten yaptirmazlar.
    Kaldiki yapamazsiniz zaten,kicinizi kendi gozlerinizle gormek gibi bir niyetiniz yoksa yapmaya da kalkismazsiniz.
    17-18bin lirayi bulan,pist parasinida bulur lafini okuyunca aci aci gulumsedim.
    Memleketin tek dogru duzgun pistinin gunluk kirasi ne kadardi hatirlayan varmi?
    Benim aklimda 70bin dolar olarak kalmis.
    Yani o 17-18bin liralik motorlardan7-8tane alacak parayi basarsaniz,bir gunluk pist keyfi yapabiliyorsunuz.

Yapilan eylem belki yanlis.
    Ama eyleme gosterilen tepkinin seviyesi daha yanlis.
    Cunku olayin baglanti kuruldugu duruma gore yorum yapiliyor.
    Ya tersi olsaydi?
    Yani su hikayeyi uydurayim,siz karar verin.

Babama uzun zamandir bana bir motosiklet almasi icin yalvariyordum ama Nuh diyor,peygamber demiyordu.
    Bir gun arabamizla evimize donerken,bir motorcu motorun,arkasini kaldirarak isiklarda durdu.
    Babam;
    agzi acik bir sekilde, vay beeee dedi.
    Sonra bana donup,
    ulem hergele,sana bir motosiklet alsam,bunu yapabilirmisin?
    dedi.
    Ben de kralini yaparim dedim.
    Ertesi gun gidip,istedigim motoru,aldik.
    Allah razi olsun o motorcudan....

Ne dersiniz?
    her zaman her konuda çok farklı ve mantıklı bi bakış açısıyla çok güzel yorumlar yapıyorsunuz.

çok da güzel açıklamışsınız .
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    böyle bilinçsiz insanların elinin altına 150-200 beygirlik güç verilirse olacağı bu.

ÜmitDURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX1300 R HayabusA
    İki kere foruma yazı yazdım sildim.Kendi kendime güldüm sonra bir SS kullanıcısı olarak.
    SS kullanımı hakkında fikir sahibi olmayan bir sürü arkadaş vermiş veriştirmiş zaten.
    Ama gözlerden kaçan birşey var, konuyu başlatan kardeşim(benden yaşça bayağı küçük olduğunu tahmin ediyorum) babasını SS almak için İkna etmiş!....de babası vazgeçmiş.Ben senin O babanın ellerini öperim.
    Ne kadar kızsanda baban senin için en doğru kararı vermiş.Neden,çünkü etrafta tehlikeli motosiklet kullanan o kadar pideci-lahmacuncu ve kurye varken,bunları görmezden gelip SS sürücüsüne bu kadar hiddetlenmem,biraz asabi bir yapın olduğunu gösteriyor.SS kullanırken sağ salim evine dönmek istiyorsan,sinirlerine son derece hakim olacaksın.175-200hp idare etmek kolay değil.

PS= Babana hiçde kızma.Adam haklı.Sen SS sürücüsünün bile bir ailesi olduğunu unutup Allah binbirtürlü belasını versin diyebiliyorsan.Bu kadar öfke kontrolünden uzaksan,20hpden fazla bir motosiklet kullanma zaten.
    vlknsyrn ve Bado bunu beğendiler.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bir ss kullanıcısı olmadığım halde sana katılıyorum ümit abi...

Hiçbir zaman hiç kimse için bela okumayın.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıflandırmakta istemiyorum amma ben yarış motoru kullanıp apaçilik yapmayanını pek görmedim! En adam olanı motorla giderken yanınızdan tozunuzu alırcasına geçer. Zaten bu motorlar trafikte kullanılacak araçlar değil ki! Saygı, kurallara uyma açısından hep birinci Enduro sürücüleri olmuştur! Bunda yaş kemale erip doğru yolu bulunca endura alınmasının bir alakası olabilir.
    katılıyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)