Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çok Üzücü Bir Motosiklet Kazası Daha

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaslar dubalar hic olmasaydi kafasini yere vurup yine olebilirdi. Yerler sunger kapli degil sonucta.
    Yapmasi gereken sey hic binmemesiymis.
    Kendisine Allahtan rahmet yakunlarina sabir bizede ibret diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Allah rahmet eylesin
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin
    kendimi motorun sahibinin yerinde düşündümde... :(
    bazen bende veriyorum motorumu arkadaşlarıma.
    Allah korusun, çok kötü bir durum

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ahh be abicim o yaştan sonra ne diye sürmek istersin o motoru, ne kask var ne bişey, yazık olmuş valla çok üzüldüm :/ allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin.

yandaki dubalar araçların giremeyeceği aralıklarda demir vs aradaki boşluklarda plastik olabilirdi...
    hem yaya yolu nu kimse işgal edemez hemde olası kazalarda risk azaltılmış olurdu...ama görüldüğü üzere olacakla öleceğe çare yok...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sukuter de olsa daha hakim olamadığın dönüşleri yapamadığın motorla niye çıkarsın trafige Motor kücük olunca kaza yapmıyormu?
    50cc motoru bile hafife almamalı.

Geçen yıl da bi motorcu kaskını kız arkadaşına verip bu babaların yanından geçerken kontrolü kaybetmiş başını vurmuştu siyah babalara ve hayatının kaybetmişti

Allah rahmet eylesin...

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    bu dubalar çok tehlikeli bende kaza yaptığımda buna benzer dubaların üstüne sıkıştırmıştı minübüs beni neyse ki kendimi diğer tarafa atabildim de aslaft da sürüklendim dubaların olduğu tarafa düşseydim...
    ''Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.'' #99 JL

Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Allah rahmet eylesin.
    Hata en basta motorun sahibinde bence. Kim alınırsa, gucenirse gucensin, motorunu kimseye vermiyceksin, hele hele iyi bilmiyorsa, hayatıyla oynayabileceği bir makinayı bir yaınına vermek....
    HONDA Hayat ONDA

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Allah hepimizi korusun. Ölen arkadaşa da Allah'tan Rahmet Diliyorum... :(
    Deniz, güneş, martı çığlığı ve yosun kokusu yoksa yaşam da yoktur...

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle allah rahmet eylesin diyorum siteyi açar açmaz böyle bir haberle karşılaşmak çok üzücü

müsadenizle medyaya da iki çift lafım olacak arkadaşlar ^^motorunu ölüme sürdü^^ ^^feci şekilde can verdi^^ bu nedir abicim yaa sanki otobanda 1000 cc ile 299 kilit giderken oldu kaza adam scooter motor ile dengesini kaybetmiş dubalara çarpmış ...ewet korumasız binmiş koruması olması gerekiyordu bunda size katılıyorum.ama şu medyanın motosiklet kazalarını bu denli abartmasına artık gıcık oluyorum.ölen, yaralanan arkadaşlarımıza mı üzülelim yoksa medyanın motor kazalarına bu şekilde yaklaşmasına mı.sonra nasıl bekleyelim milletin motosiklet sevmesini.bu şekilde lansetmesinden dolayı ben bile soğuyorum motordan.hepinizden özürdilerim ama bu kaçıncı kaza ve aynı mantalite ile verilen kaçıncı haber .daha fazla dayanamadım ve duygularımı paylaşmak istedim
    Bu konuda sana kesinlikle katılıyorum. Neredeyse hiçbir araç kazasında ölümne sürdü demezler. Ama motorla 50yle giderken bile olsa ölümüne sürmüş olurlar.
    Allah rahmet eylesin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosikletle olumune surdu basligi gayet iyi olmus.
    Haberi yapan arkadasi tebrik ediyorum.
    Kafada kask yok.
    Ustunde koruyacak hicbir sey yok.
    Sonuc ortada.
    Sen istersen Rossi ol,bunlar yoksa,
    motosikleti olumune surersin.
    Allah rahmet eylesin.

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzücü Allah rahmet eylesin, bu işyerimin karşısındaki sokak(Sıraselviler) arabalar park etmesin diye boydan boya kapalı, hemen karşısında da bir okul var. Kuryeler hergün vızır vızır geçiyorlar.
    Ben de o semtte çalışıyorum, acele etmiyoruz, önce güvenlik ama gerçekten çok basit bir kaza ve ölümle sonuçlanıyor. Bir an kendimi gaz kolunun takılı olması sonucu kaza yapıyormuş gibi düşündüm. Belli olmaz, mekanik aletler sonuçta.

Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de o semtte çalışıyorum, acele etmiyoruz, önce güvenlik ama gerçekten çok basit bir kaza ve ölümle sonuçlanıyor. Bir an kendimi gaz kolunun takılı olması sonucu kaza yapıyormuş gibi düşündüm. Belli olmaz, mekanik aletler sonuçta.
    büyül ihtimal bu yüzden öldü zaten vitesli olsaydı belki ölmezdi,hiç bir zaman bilemeyeceğiz... ama scooter çok riskli...kaza anında panik durumu vs vs
    ellerde sinirsel bir kitlenme olur frene basamaz yada bastığını zannader...halbuki viteslilerde fren sağ ayakta ...ister istemez insanda bir kas hafızası
    oluşuyor panik durumunda el hemen debriyaja, sağ ayak frene abanıyor... yüzlerce kere yapmanın verdiği bir refleks...
    o kişi deneyimsizdi belki ama yaşı itibari ile bence otomobil kullanmayı büyük ihtimal biliyordur diye düşünüyorum...eğer vitesli olsaydı motorunu ödünç veren kişi
    illaki kısa bir kurs verecekti abi bak debriyaj şurda fren burda vs vs şeklinde...büyük ihtimal bütün acemiler gibi yarım debriyajda falan ilerlerdi yada elini
    bence çekmezdi... oda sendeledikten sonra debriyaja hemen basardı biraz yavaşlaya bilirdi..ayağıyla frene basmasa bile yere sürterek
    frenaj yapabilirdi....dengeyi sağlayıp belkide düşmezdi bile...tabiki hepsi ihtimal...allah rahmet eylesin...

Gerçekten üzüldüm.

Ne olduğu açıkça ortada, cahillik. Ama scooter sahibinin cahilliği bence. Scooter'ı ödünç olarak sürmek isteyen kişi kullanmayı bilmek zorunda değil, belki bisiklet gibidir diye düşünüp anlık hevesle binmek istedi. Gidip de anahtarı aşırdığını hiç sanmıyorum. Sen anahtarını kullanmayı bilmeyen bir kişiye, koruma ekipmanları olmaksızın verirsen zaten ölüme göndermiş olursun, nitekim burda da öyle olmuş.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    sebepler değişsede sonuçlar değişmiyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler