Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İnsanlar garip.. Part II

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar..

Geçenlerde bi başlık açmıştım İnsanlar Garip Diye..
    Ha bir de BU vardu tabii ki..

Bu gün de yine başımdan bi kaç olay geçti..

Artık bu olaylara alıştığım için yalnız iki olayı anlatacağım..

Birinci olay bizim burada karakol ve 82.yıl devlet hastahanesinin orada geçiyor..

Yeşil yol gideceğim güzergah, kırmızı yıldız olayın gerçekleştiği yer..

Neyse konumuza dönelim. Haritaya göre aşağıdan yukarı doğru gidiyorum.

Önümde bi araba var corollaydı sanırım metalik gri. Giderken tam yıldızın olduğu yerde sağ tarafta eczanenin önünde dörtlüleri yaktı durdu..

Durunca bekledim tabii ki -sürekli şehir içinde kullanınca bazı şeyler öğreniyorsunuz- sonra dörtlüleri yakınca yine biraz bekledim, sonra hareket etmeyeceğini düşünerek solundan yavaş bi şekilde yoluma devam ettim..

O sırada sanırım hastaneden çıkan bi kamyonet -sığır- aniden benim geldiğim yola dönmeye karar verdi, ne sağına ne soluna bakarak..

Onu gördüm, kararıı verdim sağa doğru attım kendimi kamyonetten kurtuldum.. Ama o da ne? Dörtlüleri yakarak duran ve hareket etmeyeceğini belirten araç aniden sola doğru hamle yaptı.

O anki durumumda önümde iki seçenek vardı ya aniden frene basıp arada tost olacaktım ya da gaz açıp oradan kurtulacaktım..

Yine tecrübelerime dayanarak trafikte "ikilemde/tereddütte" kalmanın ne kadar büyük bir sorun olduğunu da biliyordum..

Yanlış ya da doğru kararımı vermeliydim ve gaz açmaya karar verdim gaza bastım kamyonetin ön tamponunu yaklaşık 10 cm gibi bi mesafeyle sıyırdım..

Tabii ki iki araç burun buruna gelince birbiriyle kornalaşmaya ve bağrışmaya başladılar..

Ben takmadan yoluma devam ettim.

*Çıkardığım sonuç..

-Araba motorunu stop dahi etmiş olsa.. Yine de güvenme.
    -Trafikte asla ikilemde/tereddütte kalma, yanlış ya da doğru dahi olsa kararını ver ve uygula.
    -İnsanlara asla güvenme!
    -Yoluna devam ederken yalnız dönüşleri, kavşakları, yolu değil.. otoparkları, duran araçları bile kontrol et.

İkinci olay ise;

Lüleburgaz'ın garipsediğim İstanbul Cad. 'sinde geçiyor..

Şekilde yeşil yol yine benim rotam, kırmızı yıldızlar ise aynı olayın yaşandığı parçalı yerler..

Yine haritaya göre yukarıdan aşağıya doğru gidiyorum.

İstanbul caddesi de.. Araç yolu tamamen arnavut kaldırım denilen küçük küp taşlardan, kuru hali bile buz pisti gibi olan, motorla giderken böbrek taşı düşürebileceğiniz bir yol..

Yolun sol tarafında -gidişe göre- bisiklet yolu diye tabir edilen (?) bir yol var.

Motosiklet ile mecbur oradan gidiyorum. Duran araçların solunda kaldığı için görünürlük olarak (!) biraz daha rahat ilerliyorum..

Ama yine de araçların arasından atlayan yaylara karşı da temkinli olarak hızım gayet yavaş.

Neyse bunların konuyla alakası yok..

Devam ediyorum bisiklet yolundan, yola seyyar satıcı arabası koyulduğu için tamamen kapalı.. Tekerleğin kayma riskini göze alarak kocaman su kanalının üzerinden yola geçiyorum arkam boş.

İlerlerken önümdeki beyaz xenon farlı avensis gördüğü her minibüs durağının orada sertçe frene asılarak "zank" diye duruyor. Aldırmadan -zaten yavaş olduğum için- arkasından dura kalka devam ediyorum. Işıklarda arkasında durup yeşilin yanmasını bekliyorum.

Yeşil yanıyor. Arkasından yavaşça devam ederken hafif gazlıyor ve hızlanıyor. "Hah rahatladık" derken.. Yine zınk diye frenlere asılıyor ve -tabiri caizse- yolun tam ortasında yine "zank" diye duruyor.. Ani fren olduğu çıkan ciiiyk sesinden de anlaşılıyor. Gördüğüm kadarıyla arkadaşına selam vermek için trafiğin içine -özür dilerim- s**ıyor..

Geçerken nasıl bi tip diye içine dikkatlice bakıyorum.. -Gayet yalama görünüşlü bi tip- Herhalde incelememi kendine yedirememiş olacak ki arkamdan korna çalıyor. Ben sakin şekilde takmadan -30-35 km/h- yoluma devam ederken, aynamdan bakıyorum.. Üzerime doğru gayet hızlanarak beni korkutmaya çalışıyor. Zamanında sanırım @otopsici 'nin yaptığı taktiği (dengemi kaybetmiş gibi gidonu sallayarak motoru hafifçe yalpalatmak) kullanmayı düşünüyorum ama.. Vazgeçiyorum.

Ben kolay lokma olmadığımı da göstermek için arkamdan hızlı bi şekilde gelirken ani fren yaparak ona gözdağı veriyorum.

O anki paniklemesini anlatamam ama ani fren yapıyor sola filan kırıyor.. -Hatalı bi karar olduğunu biliyorum ama, o an aklıma bi tek bu gelmişti-

İçimden "ah bi yanaşıp laf söylese de laf soksam (böyle durumlarda kafam laf sokmak için özel olarak çalışıyor) -tekrar özür diliyorum- g*t gibi kalsa" diye geçiriyorum..
    Hatta laf sokmamı yediremeyip, araçtan inse, üzerime yürüse.. Ben de ona ARC kaskımı ve Pro-Biker korumalı eldivenlerimi göstersem diye de düşünüyorum..

Ama gel gör ki havası çabuk sönen bi tip olduğu dönerken bana bakıp bakıp arabayı öttürmesinden belli oluyor..

*Bu olaydan çıkarttığım sonuç..

-İnsanların çoğuna insan muamelesi yapmayacaksın.
    -Ne olursa olsun sakinliğini koruyacaksın.
    -Sana hava yapmaya, üzerine sürmeye çalışan insanların %90 'ı boş insanlardır.. Mümkünse uzak dur.
    -Kavga en son çözümdür.
    -Onları takmayıp yoluna devam etmen, onları en çok küçük düşüren davranıştır bunu unutma.
    -Hayat zor..

Neyse saat epey geç olmuş..

Tekrardan iyi forumlar, iyi sürüşler, tekeriniz düz bassın..

Saygılar, sevgiler, teşekkürler..
    ozgurakman ve cakturkc bunu beğendiler.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Açıkcası çok uzun yazmışsınız hepsini okuma fırsatım olmadı ama genel kanıyı anladım..
    Öyle bıktım ki artık, canımı sıkacak hareket yapan arabanın önünde yavaşlayarak durduruyor, inip yüzyüze konuşuyorum..
    Arabanın içinde sövüp, el kol yapan adamdan eser kalmıyor, 40 yaşındaki adam abi demek zorunda kalıyor..
    Çözüm değil illahaki ama bizimde sinirlerimizi bir şekilde boşaltmamız gerekiyor, kaskın içinde küfür ede ede gitmekte biyere kadar diyorum..
    Ve benim gibi yapacaksanız arabanın yanına gittiğinizde korumalı eldiven ve kask takılı olsun, faydasını göreceğinizden eminim..
    arca94 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası çok uzun yazmışsınız hepsini okuma fırsatım olmadı ama genel kanıyı anladım..
    Öyle bıktım ki artık, canımı sıkacak hareket yapan arabanın önünde yavaşlayarak durduruyor, inip yüzyüze konuşuyorum..
    Arabanın içinde sövüp, el kol yapan adamdan eser kalmıyor, 40 yaşındaki adam abi demek zorunda kalıyor..
    Çözüm değil illahaki ama bizimde sinirlerimizi bir şekilde boşaltmamız gerekiyor, kaskın içinde küfür ede ede gitmekte biyere kadar diyorum..
    Ve benim gibi yapacaksanız arabanın yanına gittiğinizde korumalı eldiven ve kask takılı olsun, faydasını göreceğinizden eminim..
    Çok haklısınız.. Adamın açık camına üzeri sert plastikten yapılma korumalı eldiveninizi koyup "arkadaşım/birader/kardeşim benimle derdin ne?" sorusunu sorduğunuz zaman.. O an o arabanın sürücüsünün yerinde olmak istemezdim doğrusu..

Yazıyı eğer boş bi vaktinizde okursanız iki olay anlattığımı görürsünüz.. Birisi sizin dediğiniz gibi sıkıştıran, artislik yapan insanlar(?) hakkında..
    Diğeri de hiç kimse ye tam anlamıyla güvenmemek ve hızlı karar vermek hakkında. Bu arada yorum için çok teşekkür ederim..

Aslında bir diğer çözüm ise, size artislik yapan araca yol verip önünüze almak.. Arkasından uzunları yakıp -diğer bi tabirle- g*tünün dibine gidip ışıklar veya herhangi bi yerde durana kadar onu takip etmek..

Bunu da denedim. Takip ettim ışıklarda durduk camdan içeri bakmak için yanaştığım sırada adam kırmızı ışığa aldırmadan -galiba korkuyla- bastı gitti.. Hala hatırladıkça gülerim.
    kemboo ve qsTah bunu beğendiler.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    cok fazla sorunla karsılasıyorsan bence seninde trafigi okumanda sorun olabilir hataları karsı taraflarda aramak bize hic bir sey kazandırmaz tamamen zaman kaybı cünkü o hatalar her zaman olacak senin yapman gereken bunları önceden ön görmen ve ona göre kendini sıkıntıya sokmadan önlemlerini alabilmek motosiklet üzerinde olan bizler her zaman zarar gören taraf oluruz bunu sakın unutmadan sür..

Ayrıca trafikte sinirlerine zorda olsa hakim ol yoksa sen zararlı cıkarsın yaptıgın harekette hic dogru olmamış boş yere kendini tehlikeye atmışssın..

Umarım her gün bu kadar cok tehlike atlatmassın
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    valla abicim okudum dediklerini, bende başıma gelen 2 olayda seninle aynı şekilde sakin kaldım ve yoluma devam ettim ama dursaydımda durabileceğim posizyonda değildim. Üstüme beni göre göre arabayı süren ben kaçmak zorunda olduğum için benim varlığımı umursamayan araba sürücüleri biliyorum. Allah'ından bulsunlar ne diyelim ben insem tartışsam o adam olduğu adamdan 10 cm ileri gidemez olan benim zamanıma ve enerjime olur.

Tabiki bu dediğim farketmeden yanlış yapan insanlar için geçerli değil onlar belki konuşarak bilgilendirilebilirler.

Umarım bidaha olabildiğince minimum oranda bu insanlarla karşılaşırsınız, keyifli sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:02 ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok fazla sorunla karsılasıyorsan bence seninde trafigi okumanda sorun olabilir hataları karsı taraflarda aramak bize hic bir sey kazandırmaz tamamen zaman kaybı cünkü o hatalar her zaman olacak senin yapman gereken bunları önceden ön görmen ve ona göre kendini sıkıntıya sokmadan önlemlerini alabilmek motosiklet üzerinde olan bizler her zaman zarar gören taraf oluruz bunu sakın unutmadan sür..

Ayrıca trafikte sinirlerine zorda olsa hakim ol yoksa sen zararlı cıkarsın yaptıgın harekette hic dogru olmamış boş yere kendini tehlikeye atmışssın..

abi şölede bişey var ama, trafikte kendi yapcağın hatadan değil başkasının yapacağı hatadan korkacaksın. O yüzden dediğin gibi trafiği okumak çok önemli.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

abi şölede bişey var ama, trafikte kendi yapcağın hatadan değil başkasının yapacağı hatadan korkacaksın. O yüzden dediğin gibi trafiği okumak çok önemli.
    haklısın oda zamanla oluyor ancak tahmın edemıcen birsey olursada kaza oluyor benim hic tahmın etmedıgım bir sey basıma geldi ve kaza oldu onuda anlatayım bir araba kavsaktan dönerken dönmeyip yolun ortasında durup yolun diger tarafına gecmeye calısabilir aklınızda bulunsun )
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    haklısın oda zamanla oluyor ancak tahmın edemıcen birsey olursada kaza oluyor benim hic tahmın etmedıgım bir sey basıma geldi ve kaza oldu onuda anlatayım bir araba kavsaktan dönerken dönmeyip yolun ortasında durup yolun diger tarafına gecmeye calısabilir aklınızda bulunsun )
    geçmiş olsun kesinlikle zaman lazım ve km yapmak lazım. Scooterımı sattığımdan beri uzak kaldım ama inşallah bende bu yaz dönecem tekrardan sahalara
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Normal bir olay. Hepimizin başına böyle şeyler geliyor. Daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
    Kim olduğumu biliyormusun ? O zaman sus dalgana bak !

Motosikleti
    Bajaj Boxer

Ehliyetimi aldığımdan beri neredeyse bütün km'leri şehir içinde yaptığım için trafiği hayatta kalabilecek kadar okuyabildiğimi düşünüyorum..
    Bi kaç kez de önceden öngördüğüm şeyler sayesinde bu tarz durumlara düşmekten de kurtulmuşluğum var..

Şöyle bi şeyde vardır.. Sen trafiği ne kadar iyi de okusan, eğitimlerini alsan, profesyonel sürücü olsan (ki bu profesyonel sürücü olayına ulaşmak nasıl oluyor hala anlamış değilim) nerden ne çıkacağı asla belli olmaz. Hele ki Türkiye gibi bi ülkede.. Hatta şöyle bi şey de yapabiliriz. Her ne kadar girmek istemesemde "Onlar Hep Bizimle Birlikteler" bölümünün sonuna kadar bütün konularını okudum.. Oradaki ölümlerin neredeyse -bi kaç tanesi dışında- hepsi karşı tarafın hatası yüzünden olmuş.

Ben de biliyorum hataları karşıda aramak en büyük zaman kaybı. Ama benim burada asıl belirtmek istediğim şey "bunlar suçlu, hayvan, şerefsizler" gibi bir şey değil.. Bu olaydan çıkardığım sonuçlar kısmına bakarsanız. Aslında kendi içimizde neler yapmamız gerektiğini ortaya çıkartıyorum.

İlk olayda:

-Araba motorunu stop dahi etmiş olsa.. Yine de güvenme.
    -Trafikte asla ikilemde/tereddütte kalma, yanlış ya da doğru dahi olsa kararını ver ve uygula.
    -İnsanlara asla güvenme!
    -Yoluna devam ederken yalnız dönüşleri, kavşakları, yolu değil.. otoparkları, duran araçları bile kontrol et.
    Yazmışım. Burada acaba karşı tarafı suçlayan, hatayı onlara yıktığım bi kısım var mı sizce ?

İkinci olayda da:

-İnsanların çoğuna insan muamelesi yapmayacaksın.
    -Ne olursa olsun sakinliğini koruyacaksın.
    -Sana hava yapmaya, üzerine sürmeye çalışan insanların %90 'ı boş insanlardır.. Mümkünse uzak dur.
    -Kavga en son çözümdür.
    -Onları takmayıp yoluna devam etmen, onları en çok küçük düşüren davranıştır bunu unutma.
    -Hayat zor..
    Yazmışım.. Burada da karşı tarafı suçlayan, suçu onlara atan bi cümle olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca yaptığım hareketin yanlış olduğunu söylemişsiniz.. Ben bunu yazımda da -tamamen okuduysanız-

-Hatalı bi karar olduğunu biliyorum ama, o an aklıma bi tek bu gelmişti-
    Yazmıştım.. Ama aklıma o an gelen bi tek buydu.. ve yanlış olduğunu bile bile yapmıştım bunu. -İkinci defa yapacağımı hiç sanmıyorum.-

Motosiklette tampon, kapı, kaput, bagaj, tavan.. Hepsi biziz çok doğru söylemişsiniz burada.. O adam bana çarpsa bassa gitse. Çarptığıyla kalır, ben ise yerlerde sürünürdüm, bi bu motosiklete risklerini bile bile biniyoruz.

Umarım hiç birimiz, hiç bi zaman, hiç bi şekilde tehlike atlatmadan yollarımıza devam ederiz.

Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abicim okudum dediklerini, bende başıma gelen 2 olayda seninle aynı şekilde sakin kaldım ve yoluma devam ettim ama dursaydımda durabileceğim posizyonda değildim. Üstüme beni göre göre arabayı süren ben kaçmak zorunda olduğum için benim varlığımı umursamayan araba sürücüleri biliyorum. Allah'ından bulsunlar ne diyelim ben insem tartışsam o adam olduğu adamdan 10 cm ileri gidemez olan benim zamanıma ve enerjime olur.

Tabiki bu dediğim farketmeden yanlış yapan insanlar için geçerli değil onlar belki konuşarak bilgilendirilebilirler.

Umarım bidaha olabildiğince minimum oranda bu insanlarla karşılaşırsınız, keyifli sürüşler.

Çok haklısın. Sakinliğini korumak en önemli etmen.

Bazı insanlar testosteron seviyesinin beygir gücüyle, ibre çubuğuyla, araç büyüklüğüyle.. Ne bileyim böyle şeylerle ölçüldüğünü sanıyorlar. Gerçekle yüzleştikleri zaman da hayatları boyunca bunun iziyle yaşıyorlar. Dediğim gibi "İnsanlar Garip.."

Bi kere yine o istanbul cad. 'de büyük bi Coca-Cola kamyonu arkasında gidiyordum. Işık yandı durduk. Bi ara farkettim ki kamyon yavaş yavaş geriye doğru kaçaya başladı. Hemen iki kısa korna yaptım. Aynadan baktı elimle işaret yaparak "geri kayıyor" diye bağırdım. Pardon anlamında elini kaldırdı, ben de selam verdim. Böyle sakin olmak her zaman avantaj aslında.

Tahmin edilemeyen şeyler en kötüsü zaten.. Ana yoldan ara yola girerken yolun ortasına yağ/benzin tarzı bi sıvı dökülüp o kısmı kayganlaştırabiliyor. Işıklandırma da berbat olduğundan anca farın o tarafa gelince onu farkedebiliyorsun ve bu da çok geç oluyor.. Buna da dikkat.

Başta da dediğim gibi..
    -İnsanlara asla güvenme!
    Geçmiş olsun bu arada.

Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir olay. Hepimizin başına böyle şeyler geliyor. Daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
    Ben de biliyorum çoğu insanın "her gün" yaşadığı bazı olaylar.. Ben biraz insanlara fikir edindirmeyi amaçlamıştım..

Teşekkür ederim.
    kemboo bunu beğendi.
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Galiba gerçekten çok sıradan olaylarmış. 280 kişi bakmış yalnızca 4 kişiden yorum var.
    -arcadiril.blogspot.com-

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galiba gerçekten çok sıradan olaylarmış. 280 kişi bakmış yalnızca 4 kişiden yorum var.
    Her gün herkesin başına gelen olaylar. sanırım o yüzden -sıradan- gelmiş. Aslında o kadar saçma şeyler, sıradan geliyor ki bize, o yüzden sıradan deyip geçiyoruz. Otomobil sürücüsüne sorsan; motosiklet sürücüsü heryerden çıkan, tehlikeli bir varlıktır. Motosiklet sürücüsüne sorsan; otomobil sürücüsü, bencil ve onu araç yerine koymayan bir varlıktır. Yani iki ucu boklu değnek. Zaten -sıradan- algımız yüzünden gelmez mi başımıza ne varsa... O yüzden sıradan de, mazur gör.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunlar gerçekten kafaya takılacak olaylar değil sıradan şeyler, hayatta böyle küçük önemsiz olaylara salla gitsin yeahuu demek gerekir yoksa bu önemsiz olaylar insanın aklından zamanından çalar, bütün bir hayatını etkileyecek kararları alacağın bir yaştasın kıymetli vaktini trafikte dengesiz hareketler yapan insanların hareketlerinden ders çıkarmaya harcama, iki tane dengesiz sürücünün hareketlerini çözümlemeyle tecrübe olmaz zaten senin bu gördüğün ne ki gel bide istanbulda motor sür. trafikten çok mu rahatsız oldun sağa çek dur uzaklaşsınlar yada altında zımba gibi motor var ara gazını ver uçup git

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    başta siz yazmışsınız insanlar bi garip diye. Biz insan değilmiyiz? Şöyle yazsaydınız anlardık. Bazı insanlar garip. Doğrumu, yanlışmı? yazdığınız olaylarda zaten bizim gibi motor kullananların her gün başına geldiği olaylar. Bende ilk okudum ama cvp yazmadım. Bana garip gelmedi mesela. Demek oluyorki o kadar kişi okuyup bişey yazmadıysa onlarada garip gelmemiş. Şu bazı insanlar gerçektende garip.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Kardes gecmis olsun ucuz atlatmissin diyeyim
    dedigin gibi trafikte kesinlikle tereddute yer yok

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Sopalık çok araba sürücüsü var o yüzden prohel öneriyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82580512/detay

Bende siyahı mevcut parmak kısımlardaki koruyuclarda küçük dikenleri mevcut acayip çiziyorlar

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı barex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün herkesin başına gelen olaylar. sanırım o yüzden -sıradan- gelmiş. Aslında o kadar saçma şeyler, sıradan geliyor ki bize, o yüzden sıradan deyip geçiyoruz. Otomobil sürücüsüne sorsan; motosiklet sürücüsü heryerden çıkan, tehlikeli bir varlıktır. Motosiklet sürücüsüne sorsan; otomobil sürücüsü, bencil ve onu araç yerine koymayan bir varlıktır. Yani iki ucu boklu değnek. Zaten -sıradan- algımız yüzünden gelmez mi başımıza ne varsa... O yüzden sıradan de, mazur gör.
    Araç sürücüsüne sorsan, taksiciye sorsan, minibüsçüye sorsan motosiklet için aynı şeyi söylerler..
    Ama motosiklet sürücüsüne sorsan, hepsi için ayrı bi anısı vardır, belirlediği sıfatı vardır.. Burası ayrı.

Bi söz vardır "kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek.." sanırım haklı bi söz..

Bundan sonra yaşadığım her olayda kaskın içinden "sıradaaan" diye bağırıp yoluma devam etmek en mantıklısı..

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar gerçekten kafaya takılacak olaylar değil sıradan şeyler, hayatta böyle küçük önemsiz olaylara salla gitsin yeahuu demek gerekir yoksa bu önemsiz olaylar insanın aklından zamanından çalar, bütün bir hayatını etkileyecek kararları alacağın bir yaştasın kıymetli vaktini trafikte dengesiz hareketler yapan insanların hareketlerinden ders çıkarmaya harcama, iki tane dengesiz sürücünün hareketlerini çözümlemeyle tecrübe olmaz zaten senin bu gördüğün ne ki gel bide istanbulda motor sür. trafikten çok mu rahatsız oldun sağa çek dur uzaklaşsınlar yada altında zımba gibi motor var ara gazını ver uçup git
    Aslında haklısın. Kafama takmamıştım ama okuyan herkes bunları kafama taktığımı sanmış. Ben sadece bi iki tespit yapmak istemiştim.
    İstanbul ayrı bi şey zaten. Orada olsam ilk bi kaç ay kafayı yer, sonra alışırdım herhalde. Sizinde işiniz zor.
    Altımda zımba gibi motor var ama, zımpara gibi yol var maalesef. Ya da cross pisti de diyebiliriz. Çoğu yerde ara gazı verip kalkmaya çalışırsan tekere kalkıyor motor tümsek yüzünden.

Teşekkürler unutmadan.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başta siz yazmışsınız insanlar bi garip diye. Biz insan değilmiyiz? Şöyle yazsaydınız anlardık. Bazı insanlar garip. Doğrumu, yanlışmı? yazdığınız olaylarda zaten bizim gibi motor kullananların her gün başına geldiği olaylar. Bende ilk okudum ama cvp yazmadım. Bana garip gelmedi mesela. Demek oluyorki o kadar kişi okuyup bişey yazmadıysa onlarada garip gelmemiş. Şu bazı insanlar gerçektende garip.
    İnsanlar garip gerçekten.. Kimileri çok iyi, kimleri çok kötü, kimileri sığır, kimleri candaş, kimleri katil, kimleri melek, kimileri agresif, kimleri uysal.. Uzar da uzar bu liste..

Normal insanın nasıl bi insan olduğu kişiden kişiye değişir aslında. Bize göre uysal normaldir, başkasına göre agresif normaldir.. Bilemeyiz, bu yüzden bütün insanlar gariptir.

Aslında burada olay değil, yaptığım tespitler ön plandaydı.. Olaylar da sadece örnek olarak verilmiş şeylerdi. Olayın sonrasında "Çıkardığım sonuç" bölümünde aslında motosiklet kullanırken gerekli bi iki tespit yapmıştım.

Bu tarz olayları çoğu gün ben de yaşıyorum, ama kafama takmıyorum, burada da kafama taktığım için yazmadım. "Çoğu" insanın başına geldiği için "çoğu" motorcu bunları normal durumlar olarak karşılıyor. Ama motosiklete yeni başlayan, trafiğe ilk kez çıkan motorcular bu olayla karşılaştıklarında hayatlarında ilk defa başına geliyor ve eğer çok etkilenirse motosiklet kullanmayı bırakıyor, bırakmayanlar da "alışana" kadar korku içinde sürüyorlar. Ben hala acemi bi motorcu olarak alışmış olduğum bu iki olay hakkında daha alışamamış arkadaşlara bi iki tavsiyede bulunmak istemiştim yalnızca..

Teşekkürler bu arada.. Bundan sonra sadece yazarım artık.

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardes gecmis olsun ucuz atlatmissin diyeyim
    dedigin gibi trafikte kesinlikle tereddute yer yok
    Tereddütte, ikilemde kalmak en büyük tehlike..
    Teşekkürler bu arada.

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sopalık çok araba sürücüsü var o yüzden prohel öneriyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82580512/detay

Bende siyahı mevcut parmak kısımlardaki koruyuclarda küçük dikenleri mevcut acayip çiziyorlar
    Ben de bu Pro-Biker 'lardan var o da hoş gözüküyor aslında..
    Bi arkadaşın arabasında görmüştüm tamponun sağ tarafına "arabada sopa var" yazdırmıştı.. Bize de böyle şeyler lazım sanki.
    -arcadiril.blogspot.com-

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    aynen kardesim bu araba kullananlar müzik acinca kendinden geçiyor geçen sağa dönerken sinyal vermedi bende arabanın çamurluğuna çarptım bende ve motorda bisey yok ama insanlara güvenim iyice azaldı artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Araç sürücüsüne sorsan, taksiciye sorsan, minibüsçüye sorsan motosiklet için aynı şeyi söylerler..
    Ama motosiklet sürücüsüne sorsan, hepsi için ayrı bi anısı vardır, belirlediği sıfatı vardır.. Burası ayrı.

Bi söz vardır "kaderde varsa düzülmek, neye yarar üzülmek.." sanırım haklı bi söz..

Bundan sonra yaşadığım her olayda kaskın içinden "sıradaaan" diye bağırıp yoluma devam etmek en mantıklısı..

Aslında haklısın. Kafama takmamıştım ama okuyan herkes bunları kafama taktığımı sanmış. Ben sadece bi iki tespit yapmak istemiştim.
    İstanbul ayrı bi şey zaten. Orada olsam ilk bi kaç ay kafayı yer, sonra alışırdım herhalde. Sizinde işiniz zor.
    Altımda zımba gibi motor var ama, zımpara gibi yol var maalesef. Ya da cross pisti de diyebiliriz. Çoğu yerde ara gazı verip kalkmaya çalışırsan tekere kalkıyor motor tümsek yüzünden.

Teşekkürler unutmadan.

İnsanlar garip gerçekten.. Kimileri çok iyi, kimleri çok kötü, kimileri sığır, kimleri candaş, kimleri katil, kimleri melek, kimileri agresif, kimleri uysal.. Uzar da uzar bu liste..

Normal insanın nasıl bi insan olduğu kişiden kişiye değişir aslında. Bize göre uysal normaldir, başkasına göre agresif normaldir.. Bilemeyiz, bu yüzden bütün insanlar gariptir.

Aslında burada olay değil, yaptığım tespitler ön plandaydı.. Olaylar da sadece örnek olarak verilmiş şeylerdi. Olayın sonrasında "Çıkardığım sonuç" bölümünde aslında motosiklet kullanırken gerekli bi iki tespit yapmıştım.

Bu tarz olayları çoğu gün ben de yaşıyorum, ama kafama takmıyorum, burada da kafama taktığım için yazmadım. "Çoğu" insanın başına geldiği için "çoğu" motorcu bunları normal durumlar olarak karşılıyor. Ama motosiklete yeni başlayan, trafiğe ilk kez çıkan motorcular bu olayla karşılaştıklarında hayatlarında ilk defa başına geliyor ve eğer çok etkilenirse motosiklet kullanmayı bırakıyor, bırakmayanlar da "alışana" kadar korku içinde sürüyorlar. Ben hala acemi bi motorcu olarak alışmış olduğum bu iki olay hakkında daha alışamamış arkadaşlara bi iki tavsiyede bulunmak istemiştim yalnızca..

Teşekkürler bu arada.. Bundan sonra sadece yazarım artık.

Tereddütte, ikilemde kalmak en büyük tehlike..
    Teşekkürler bu arada.

Ben de bu Pro-Biker 'lardan var o da hoş gözüküyor aslında..
    Bi arkadaşın arabasında görmüştüm tamponun sağ tarafına "arabada sopa var" yazdırmıştı.. Bize de böyle şeyler lazım sanki.
    arabada sopa olsa nolcak kullanmak yürek ıster

Şuan motorum yok ama olunca kesinlikle ele gelir biryerine bir sopa iliştireceğim.
    Böyle şereflilerle (!) karşılaştığım zaman görmezden gelemiyorum.
    Çok sinir ederse arka camını patlatır kaçarım, hiç de umrumda olmaz

Haksız mıyım

luthier76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Naked :)
    Ya okuyorum bazen bu tür başlıklar. Yarısından çoğu döverim, biçerim kırarım dökerim gibi unsurlar içeriyor. Arkadaş bu kadar stresle motor kullanılırmı bilemedim. Biri çıkar şunu dövdüm der biri çıkar şu beni dövdü der. Allah hepinize kolaylıklar versin ne diyim.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen kardesim bu araba kullananlar müzik acinca kendinden geçiyor geçen sağa dönerken sinyal vermedi bende arabanın çamurluğuna çarptım bende ve motorda bisey yok ama insanlara güvenim iyice azaldı artık
    Araba kullananlar testosteron seviyesinin beygir gücüyle ölçüldüğünü sanıyorlar..
    İnsanlara güvenmek aslında çoğu zaman hata.

Alıntı G.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan motorum yok ama olunca kesinlikle ele gelir biryerine bir sopa iliştireceğim.
    Böyle şereflilerle (!) karşılaştığım zaman görmezden gelemiyorum.
    Çok sinir ederse arka camını patlatır kaçarım, hiç de umrumda olmaz

Haksız mıyım
    Arkadaşım kavga her zaman en son çözümün olmalı. Sana bi ters durum yaparsa önce inip camına tıklayıp hayırdır dersin.. Zaten göreceksin ki o kişinin dili tutulmaya başlayıp sana abi diyecek..
    Ha eğer çetin cevize rastladın aldı levyeyi indi arabadan. 5-10 TL ye biber gazı satılıyor her yerde. -Ben yanımdan ayırmam genelde- alır sıkarsın yüzüne, sonra sinirin geçerse öyle bırakır gidersin ha yok geçmedi dersen de.. Gerisi hayal gücüne kalmış.

Ama arka camını patlatır kaçarım, yok lastiğini patlatırım gibi olaylar bizi serseriden başka şey gibi göstermez.
    Burada daha önce marifetmiş gibi ona küfür eden minibüsü takip edip durup şoförü inince ön camına spreyle yazı yazan ilginç kişiliklerde gördük..
    Yapmayın etmeyin, durduk yere bütün motorlulara düşman etmeyin..

---------- Post added at 21:35 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya okuyorum bazen bu tür başlıklar. Yarısından çoğu döverim, biçerim kırarım dökerim gibi unsurlar içeriyor. Arkadaş bu kadar stresle motor kullanılırmı bilemedim. Biri çıkar şunu dövdüm der biri çıkar şu beni dövdü der. Allah hepinize kolaylıklar versin ne diyim.
    Benim felsefem de kavga her zaman en son çözümdür. Çünkü artık karşı taraf sözleriyle seni alt edemeyeceğini anlar ve elinden gelen tek şey olan "kaba kuvvet" ile seni susturmaya çalışır..
    Ha ama böyle bi durumda inip üzerime yürüse ya da en kötüsü gelip şiddet uygulasa, tabii ki de atılan tokattan sonra öbür yanağımı çevirmem. Bu güne kadar hiç kavgam yok, umarım da olmaz.

Kavga boş insan işidir aslında..
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)