Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaza sonrası yaşadıklarım

Motovento
    REKLAM ALANI
    yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    arkadaşlar herkese merhaba 31 martta kaza yaptım kazanın oluş şekli şöyle
    ana yoldan gidiyorum ara sokaktan bir araç ana yola çıkıcakken duruyor bende beni gördü durdu zannettim devam ettim frenden çektim elimi tam o sırada aniden yola çıktı ve yine durdu meğer aracını stop ettirmiş 2 defa aramızda 15 metre vardı yada yoktu ya aracın ortasından vurucaktım artık arka camdan mı girerdim içeriye aracın üstünden mi uçardım bilmiyorum baktım durmicak aramızda 5 metre felan kaldı yatırdım motoru ben 2 takla attım motorum arabanın arka jantına denk geldi düşünce motorumda çizikler oluştu sadece janta vurunca motor o darbenin etkisiyle ön far ve sağ karenaj bağlantı yerinden kırıldı montumu herzaman giymezdim o gün giymiştim allahtan yoksa dirseğim omuzum felan düşünemiyorum kolumun halini kaskı söylemiyorum zaten kaskım allahtan çok iyi çok memnunum (agv gp-1 kullanıyorum) kaskımın camı çizildi iyice yeni cam almak zorunda kaldım neyse olay yerinden 2 fotograf

motorum yerdeyken

olay yerinden sonra trafik geldi tutanak resim felan hallettik servise çektim motorumu

servise çektikten sonra motorumu 1 hafta eksperi bekledim dosya tramere gitti 1 haftada onu bekledim telefonla aradım tramer sonucunu öğrenmek için bana %100 siz suçlu çıkmışsınız dedi şok oldum nasıl olur adam çıkıyo önümde yolun tam ortasında duruyo ama ben kabahatli bulunuyorum ama alıştık artık canım ülkemizde böyle şeylere ama tramerde tutanak sorgula dediğimde çıkmıyor herhangi birşey onu anlamadım

madem dedim geldik servise arka jantım çukura girince hafif eğilmişti onu yaptırdım jantı söktükten sonra bu hale geldi motor içim acıyo her bakınca

allahtan motorun şasesinde herhangi bi sıkıntı yok sadece plastik parçalar değişecek

yeni elcik denge topuzu aldım alt sakalı beyaza boyattım daha 2.000 km de olan motorum baya bi elden geçti kendi hatamdan olsa içime dert olmayacak başkalarının hatasını ben çekmekten sıkıldım ailem illaki sat o motoru demeye başladı 1 aydan fazladır motorumdan ayrıyım üsütne yetmezmiş gibi honda amca farın yanında bulunan iki küçük parçanın birinin haftaya diğerinin mayıs sonunda ellerinde olacağını belirtti o zaten benim çıldırmama yetti tamam parça uygun servis uygun ama 3 hafta parça bekledim gelen parçalarda eksik ama allahtan çok önemli parça değiller eskilerini takmaya karar verdim zaten çokta bi hasarları yoktu hafif çatlakları vardı bunları anlatmak istedim okuduğunuz için teşekkürler herkese iyi forumlar
    regal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    geçmiş olsun tekrardan.motoruna oluşan hasar tamir ediliyo elbet gördüğün gibi önemli olan sana bişey olmadığı.Bekleme duygusunu iyi bilirim bende motoru düşürdükten sonra parçalarını 1-2 hafta bekledim değişik bi duygu yaşıyo insan hava günlük güneşlik ama sen motoruna binmek yerine yürüyerek dolaşıyosun dışarda falan

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Büyük geçmiş olsun :(
    Sizin suçlu bulunmanız olacak iş değil.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz nasil suçlusunuz bu kazada anlamadim. Yani tum masraflari siz mi üstlendiniz? Eger oyle ise itiraz edin bence, bariz fotograflarda hersey.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    rapora ne yazdın bilmiyorum ama yanlış tutmuşsunuz arkadaşım senin hatalı çıkmanın tek sebebi o..sigorta resünans mı ne zıkkım birliği var oraya bir itiraz dilekçesi yaz kaza raporun tekrar incelensın..

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Geçmiş olsun toprağım, Allah daha büyük kazalardan korkusun. Tahmini ne kadar masraf çıkarttılar. Neler değişti ayrıntılı yazarsan buradaki arkadaşlar faydalanır diye düşünüyorum
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister 2004
    Büyük geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    rapora da senin tek yazacağın sey..şeridimde kurallar dahilinde hız limitlerine uyarak ilerlemekte iken araç yan yoldan ana yola yolu kontrol etmeden beni görmeden dikkatsizce ve aniden çıktı..bunu yazacaktin sen haklı çıkacaktın

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

o polislere de selam söyle annelerine hayır okutmasınlar adam gibi tutanak tutsunlar

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

ImShoT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HALKBUS
    Geçmiş olsun
    Domino'sPizza

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bende bir keresinde evimin önünde araba ile kaza yaptım.
    Mahalle arasında 4 yol ağzına geldiğimde önce sağa sonra sola baktım. kimse yok. 1 vitesle kalkayım gideyim derken yolun yarısında sağımdan ekmek arabası bindirdi.
    Birde gittim. Köşeye ön tarafı vurdum. kaput kalktı. Benim hız 20. Adamın hız sokak arası 120. 14 mt fren izi vardı. Adam ben normal gidiyordum devirli dedi.
    Polis geldi. Mantık olarak sen haklısın. Ancak kanuna göre sağdan gelen haklıdır. diyip beni suçlayarak gittiler. Adamın arabada yumruk kadar göçük.
    Benim sağ kapı gidik, ön kaput ölü, araba nerdeyse perte çıkacaktı.

Kısacası senin gibi durumda olduğum zaman asla kendimi yere atmam. Zaten trafik ödüyor. Şöför camından tekeri adamın ağzına sokarım..
    Hızım yüksek değilsede yavaşla yavaşla derken kapıya hafiften göçük yaparım en kötü ihtimal. Yere atlamak en son seçenek olmalı, diğer araçların altında kalma ihtimalin daha yüksek.

Neyse büyük geçmiş olsun. Standart söz olarak " Cana geleceğine Mala gelsin"
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    geçmiş olsun
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    herkese teşekkürler
    itiraz muhabbetini bilmiyorum ama bana tramere itiraz değil dava açabiliyorsun dediler eksperle görüştüm
    tutanakta karşı taraf yolun ortasına geldiğimde aracım stop etti motor sürücüsüde arka jantıma vurarak aracında maddi hasar oluştu diye yazdı ben de ana yoldan giderken aniden çıktı önümde durdu diye yazdım hani gayet açık şekilde onu gösteriyo ama %50-50 deseler eyvallah der insan zaten ışıklardan kalkmışım hızım 40-55 arası birşeydi tam hatırlamıyorum

7 parça değişcek ön far ön farın yanındaki 2 küçük parça ön farı tutan bi parça ön farın üstünde honda yazan 1 parça sağ küçük karenaj ve büyük karenaj parça toplamı=504 tl
    masrafları ben karşılıyorum karşı taraf ben ödemem diyo inşallah birdaha çıkmaz karşıma herhangi biyerde gözüm dönebilir kendimi zor zabdediyorum zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    git ağzını burnunu kır karşı tarafın

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Mehmet Ali kardeşim çok geçmiş olsun ya.Valla bakınca içim acıdı.Sende bişey olmaması sevindirici.Değişen parçaların fiyatıda normal bence.Bi ninjan olsaydı 1 milyardan aşşağıya çıkamazdın heralde

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    o olacak zaten ama zor tutuyorum kendimi
    @Tolga Can
    hocam insan düşünemiyo zaten anlattığım olay 3-4 saniye içinde gerçekleşti ben iyiki atmışım yere diyorum zaten yerde taklayı attıktan sonra araca çarptım öyle durdum
    @zippos
    evet haklısın ninja veya başka bi marka parça fiyatları uçuyo nerdeyse

Motosikleti
    Naked :)
    Geçmiş olsun motorumu şu fotoğraflardaki gibi görmek istemezdim. Neyse size bişey olmamış.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun keşke arabaya vursaydın biraz aynı şekilde bir kazada ben yaptım bende %100 suçlu göründüm ben yolda ilerlerken sağdan bir araba çıktı beni görünce telaşlanıp yolun ortasında durdu hızım 75-80 di aramızda 20 metre falan vardı frenlere asıldım sonra pat yerdeyim çok bastığım için frenlere ne olduğunu bile anlamadan kendimi yerde buldum neyse polis çağırdık dedim niye ben suçluyum arabayla bir temasın yok dedi kendi kendine düşmüşsün adamın bir suçu yok dediler 10 dakka motoru çalıştırmaya uğraştım çalıştı sonunda bindim baktım ön fren kırılmış sinyallar yok gösterge kırık korkuluk motora yaslanmış öylece gitim 7 km

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    geçmiş olsun ama sizin hatalı bulunmanız çok garip gerçi burası türkiye insan herşeye alışıyor neyse sağlığınıza bişey olmaması önemli olan

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    sağlık olsun bundan sonra daha dikkatli ol.. vardır bundada bir hayır .. bazen böyle ufak kazalar muhtemel büyük kazalardan koruyor..
    ALLAH görünmez kazadan korusun..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)