Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Muayene'de ağır kusurlu olarak geçemedim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onu bunu bilmem de randevu kovalamana gerek yok. Bana da aynısı oldu pendikte.Aralık ayında yaptırdım sanırım muayneyi kısa far patlamış ilkinden geçemedim. Öbür hafta yaptırıp götürdüm randevusuz gittim baktı hemen yazdı.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu memleket böle ya, badem bıyıkların kusurları bizden çıkıyor işte...
    saçma saçma konuşma la diye bir replik var behzat ç de. onun gibi birşey söylemekisterdim sana.
    benim ruhsatta da 1 yazıyor. 2002 yılında bir arkadaşın ruhsatında 8 kişi yazıyordu. hala kullanıyor mz marka motorunu. muayene ne alemde bilmiyorum gerçi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    bi arkadaşın arabası var bilen bilir opel tigra CC araçta 2 koltuk var ve ruhsatta 5 kişi yazıyor. sigorta da 5 kişi üzerinden yapılıyor. arkadaş çok uğraştı değiştirmeyi tüv le kavga bile etti araç başında ama adamlar anlamamakta ısrarcılar. sigorta değerlerini inceleyince opel tigra 5 kişilik gözüküyor ama bu Coupe Cabrio olunca otomatik arka koltuk iptal oluyor. anlatamadı bir türlü aracının sadece 2 kişi için olduğunu.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    MT eski üyesi Umarsız nickli TDM 900 sahibi yakın arkadaşımda istihap haddi 5 yazıyordu senelerdir ve muayenelerden de hep geçti,bu sefer ağır kusurdan kaldı o da ve mecburen oraya git buraya git koşturdu düzeltti muayenesini de geçti.

Yapıcak bişey yok.Ya paranı ve zamanını verip düzelteceksin,ya da binmeyeceksin.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bu olay sadece 2den fazla yazanlar içinmi yoksa 1 yazanlarda uğraşıcakmı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaşın motorda da 5 kişi yazıyordu
    Çok yakınen tanıyorum o arkadaşı da motosikletini de

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    burası türkiye trajikomik şeyler oluyor böyle

Motosikleti
    cbf 150 HEDEFİM ER6 F
    BENDE HİÇ ŞAŞIRMADIM BURASI TÜRKİYE MALASEF KURALARA UYALIM DERİZ ONU BİLE YOKUŞA SÜRÜYORLAR DENECEK BİRŞEY YOK SANA KOLAY GELSİN MECBUREN YAPTIRACAKSIN KOLAY GELSİN
    rockandbeer bunu beğendi.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Geçmiş olsun bazen plaka değişimlerinde dikkat etmiyorlar eski araçtan aldıkları plaka 4 tekere ait oluyor yeni araç iki teker dolayısı ile iki kişi ayakta kalmak zorunda kalıyor

Yani vatandaşı nereden nasıl yolarımın peşinde devlet.Arkadaş hatanı kabul et deki 1 yazacağımıza 5 yazmışız veya 50 yazacağımıza 500 yazmışız de yenile adamın ruhsatını...hakkını aramak bile maliyetli dava aç yıllarca bekle yok şu yk bu ömür bitiyor valla...

Geçmiş olsun tekrardan...
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Motosikleti
    Sl 150
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bilmem de randevu kovalamana gerek yok. Bana da aynısı oldu pendikte.Aralık ayında yaptırdım sanırım muayneyi kısa far patlamış ilkinden geçemedim. Öbür hafta yaptırıp götürdüm randevusuz gittim baktı hemen yazdı.
    Ben Tüvtürk randevusundan bahsetmiyorum ki ? Ruhsat & araç trafik belgesi için emniyet randevusundan bahsediyorum...

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapacağın şey şuydu aslında..(başka sıkıntı olmadığını varsayıyorum..)
    hemen bir muameleciye gidiyorsun..ek-1 kağıdı düzenlettirip 10 tl veriyorsun..sürücü dahil 2 kişi diye yazdırıyorsun.o kağıtla tuvtürke gidip ek-1 e muayeneni yaptırıyorsun...sonra bir trafik şubesine randevu alarak gidip evraklarını veriyor bedeli karşılığında yeni ruhsatını alıyorsun...

neredenmi biliyorum???

benzerlerini çok yaşıyorum çünkü...
    Herkese teşekkürler...

Eyvallah Samet abi. Ben ehliyeti Bostancı şubeden almıştım. Orada zaten emniyetin karşısında muameleciler var barakada. Pendik'te nereden bulacağım ben bu sayın muamecileri. Ayrıca ruhsat Fatih'den alınmış. Yenilemek için de oradan mı randevu alabiliyorum sadece...?
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Ruhsat Fatih trafik şubeden çıktıysa oraya gidiyosun sorunu söylüyosun tüvden muayeneden geldiğini söylüyosun orada gerekirse motorunun dosyasına bakıyolar sonrada ruhsatını değiştirmeden hatalı kısmı düzeltip sana geri veriyolar hiç bir ücretde ödemiyosun benzer durum ybr de benimde başıma gelmişti muayenede ruhsattaki şase numarasının eksik yazıldığı tespit edildi gittim trafik şubeye durumu anlattım dosyasına baktılar ve eksik yazılan kısmı düzeltip tekrar verdiler ruhsatımı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı rockandbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Tüvtürk randevusundan bahsetmiyorum ki ? Ruhsat & araç trafik belgesi için emniyet randevusundan bahsediyorum...

---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

Herkese teşekkürler...

Eyvallah Samet abi. Ben ehliyeti Bostancı şubeden almıştım. Orada zaten emniyetin karşısında muameleciler var barakada. Pendik'te nereden bulacağım ben bu sayın muamecileri. Ayrıca ruhsat Fatih'den alınmış. Yenilemek için de oradan mı randevu alabiliyorum sadece...?
    benim virago Edirne plakalıydı..Eskişehirden aldım,satış yapıldı ruhsatım geldi..ama motor ve şase nolarını birbirinin yerine yazmışlar..dolayısıyla muayeneden geçmeyeceğini biliyorum..çarşı caminin karşısında noterin altında muameleciler var..gittim bir adet ek-1 düzenlettirdim..numaraları doğru şekilde yazdırdım..tüv deki eleman bu ek-1 kağıdına yaptı muayeneyi...sonra tuzla şubeden randevumu aldım,gittim öğleden sonra..1-1,5 saat sonra yeni ruhsatlarımla geri döndüm..
    illahki bağlı bulunduğu şubeye gitmene gerek yok..sana en yakın olana gidebilirsin...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    ruhsatı yazan kişinin o anki dalgınlığı herşeyi bitiriyor. Ama ne fayda sonra yine sen uğraşıyorsun. Benim 71 model vosvos'a ticari araç yazmıştı şaşkının biri bindim öyle yıllarca sonra tekrar muayane zamanı geldiğinde adam sordu bu ticari mi diye gülüştük hee dedim gece vardiyasında taksiye çıkıyorum. Ben geçmiştim ama kusur falan çıkmamıştı.

Motosikleti
    Sl 150
    Dün Fatih emniyete gittim. Polise derdimi anlattım. Tamam belgeleri doldur yenisi alıcaksın dedi. Ben de abi ben öğrenci adamım zaten para yok diye muayeneyi geç yaptırdım, suçum yokken bi de buna para ödersem işler fena dedim. Adam da n e okuyosun vs sohbet ettik baktı. doldurduğum kağıdı kıvırdı çöpe attı. Koltuk sayın 2 yazıyo bak onda bi hata yok. O daha önemli dedi . Hiç bir i şlem yapmana gerek yok senin tüvtürkten sana kağıt versinler o kağıda yapsınlar muayeneni dedi. Polis böyle söyledi çıkartmadı de dedi ... Pazartesi gidip tüvtürk deyetkiliyle konuşucam randevu kağıdımı gösterip polis hiç bi işlem yapmadı diycem bakalım... n'olcak. olmadı Samet abinin dediği gib i ek-1 eyaptırıcam artık
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benim ruhsatın birinci sayfasında istiap haddi yazıyor, ikinci sayfasında ise koltuk sayısı (sürücü dahil) yazıyor. ikisi de 1. nolacak şimdi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçen gün egzoz'cu Ercan ustanın oraya bir motosikletçi arkadaş geldi XX1100 ile egzoz'unu orjinaline çevirmek için,motorda spor egzoz vardı muayeneye gitmiş egzoz üzerinde orjinal seri numarası yok diye kusur yazmışlar + arka artçı koltugu mono kapak ile kapalıymış görevli demiş koltuk tek kişilik ruhsatta 2 kişi yazıyor git koltugunu'da degiştir öyle gel demiş.neyse kapağı kaldırdım koltuk işini hallettik dedi ama egzoz'dan takılmış malesef ve bir arkadaşının başından geçen olayı anlattı..
    ayne şöyle olmuş bana çok ilginç geldi olay ama dediğimiz gibi burası Türkiye devlet-i ala yöneticileri Vatandaşını her zaman kucaklamakta malesef

arkadaşı aracını muayene ettirmiş ve araç kusurlu olarak muayeneden geçmiş,bir müddet sonra trafik denetlemesine tabi olmuş ve görevli memur aracınız kusurlu trafiğe çıkamaz aracınız trafikten men görünüyor demiş aracınızı bağlamak zorundayız demiş ve aracı bağlamış.vatandaş eksiklerini tamamlamış ve aracına tekrar tescil ve muayene ettirip aracını almış.
    işin ilginç yanı araç kusurlu olarak muayeneden geçmiş ,ilk trafik denetlemesinde araç bilgileri sorgulandığında araç otomatik olarak trafikten men görünüyormuş yani denetlemeye takılmasa vatandaş aracını dogal olarak kullanmaya devam edecek.nasıl turşu nasıl lahana anlamak ilginç o zaman aracın kusuru trafikten men edilmesini gerektiriyorsa muayeneden geçirmeyin kardeşim.nasıl kanun koyuyorlar anlamak ilginç-olayın dogurdugu sonuçlar ve masrafla ugraşmak dahada ilginç ve sinir verici.
    bir işide doğru yapsalar şaşarım zaten.
    geriye dönük muayene olmamasından dolayı alınan cezalar gibi.
    evrak yalnış yazımından dogan masrafları ben neden karşılıyorum,senin memurunun kafası havada iken iş yapsın sonucuna vatandaş katlansın.

eskilerden bir parça vardı şimdi aklıma geldi '' yazıklar olsun ''...
    yeni motosiklet muayene tuvtürk istasyonlarının çok arkadaşın başını ağrıtacak gibi görünüyor şimdiden.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    kıltuyyunun en hızlı yaptığı iş tahsilat

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)