Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Eğitimi Alınabilecek Yerler Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosiklet eğitimini nereden alabilirim diye düşünürken, araştırırken bu forum sayfalarında bulmayı umut etmiştim; buldum da aslında. Ama istedim ki bir arada bir liste halinde yer alsın, arayan bir hamlede bulsun. Benim internetten bulabildiklerim aşağıda. İki kategoride listeleyeceğim eğitim motoru olan ve olmayan yerler.

Eğitim Motoru Olan Yerler
    Bunlardan eğitim almak için ehliyete veya motosiklete sahip olmak gerekmiyor. Motosiklet nasıl bir şeymiş, denesem mi, ben de yapabilir miyim acaba diye ikilemde olanlar için ideal. Yani A2 ehliyet, korumalı kıyafet, motosiklet gibi masraflarını yapmadan öğrenmeye başlamak için uygun bence. Yani pek ala “yok aga bu iş bana göre değil” deyip bırakmak da mümkün olmalı. Başlangıç motosikletine dair kararı da eğitimin ardından almak da akıllıca olabilir. Eğitmen gaz hassasiyeti, denge becerisi ıvır zıvır gibi kişiye has hususları da göz önüne alıp daha net önerilerde bulunabilir.

Honda Motosiklet Eğitim Merkezi Burası 7 iklim 4 mevsim önerilen ilk yer. İstanbul.
    Yamaha Riding Academy İstanbul ve İzmir. Hakkında şöyle olumsuz bir şeyler okudum: http://www.cbfturkiye.org/forum/view...hp?f=4&t=12558
    BMW Rider Academy İstanbul. Çok pahalı. Adında BMW olan bir şeyin ucuz olmasını beklemek hata olur herhalde.
    Rahmi Barutçu İstanbul. Bu adam için hocaların hocası diyorlar. İyidir diye tahmin ediyorum.
    Murat Denizhan İstanbul.
    Eralp Terem İstanbul.
    Moto Ankara
    Atom Karınca Ankara.
    Ulusan Motor Ankara. Ben buradan eğitim alacağım. Ankara’daki diğer yerlerden daha kurumsalmış gibi geldi bana. Gerçekte nasıl deneyip göreceğim.

Eğitim Motoru Olmayan Yerler
    Bu kısımdakilerin web sayfalarına bakınca birer eğitim motoru olmadıkları izlenimi ediniyoruz. Buralardan eğitim almak için bir motosikletinizin olması gerekiyor. Bunlardan bazıları daha önce motosiklet kullanmamış olanlara eğitim vermiyor. Bunların bir avantajı değişik illerde eğitim düzenleyebilmeleri.

ART Motoakademi
    Serhat Kılavuz
    GİS Akademi
    OMM burası dernek olduğu için bunlarınkiler bir nebze daha ekonomik olabilir. Ama takvimlerini denk getirmek lazım.
    SAD Akademi
    GİST

Lütfen benim eklemeyi es geçtiklerimi sizler ekleyin. Ayrıca iyi veya kötü tecrübeleri de buraya yazmak eğitim almayı düşünenler için iyi bir kaynağın oluşmasına yardım edecektir.
    erro, umurcan, badircik ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    OMM nin teorik eğitimlerinin ücretsiz olduğunu duymuştum ama test etme fırsatım olmadı...

Vespa Academy de var.
    Temel Eğitim,Güvenli Sürüş 1-2,Trafikte Güven olmak üzere dört eğitim mevcut.Trafikte Güven Kazandırma Eğitimi 100 TL diğerleri 350 TL,eğitim ulusta veriliyor.A2 gerekli değil.Gidenlerden kötü bir yorum hiç duymadım.Bu arada temel eğitim ve g.s.1'in ilk aşamaları scooter (Vespa ya da Piaggio),ikinci aşamaları vitesli motorlarla yapılıyor.

http://www.fercomotor.com.tr/vespa_academy
    o da olur bunu beğendi.
    Think Green!

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Kocaeli'de böyle bir yer varmıdır acaba?

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ulusandan ben çok memnun kaldım şahsen pişman olmazsınız
    Heil Spellcheck

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı bobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'nın eğitim merkezi Gebze'de zaten. İstanbul diye geçse de oraya daha yakın.

http://www.bikemyworld.com/ adresine istanbul'da eğitim veren bir yer varmış...

"Sıcak yaz aylarında da eğitim günün sonunda komşusu bulunduğumuz Dalia Beach Club ve Restaurant tesislerinde denize girerek rahatlayabilir, nefis deniz mahsullerinden tadarak yorgunluk atabilirsiniz." vay vay vaay, çok fena ücreti de ona göredir diye tahmin ediyorum artık.

bu arada ücreti açıkça sitesine yazmayan yerleri sevmiyorum. eğitmenlerinin her birinin hangi sertifika/bröve/madalya/nişan vs sahibi olduğunu yazmayanları da sevmiyorum.

www.gisakademi.com/,kendi bünyesinde bulunan Beşiktaş Serencebey'deki GiS Sürücü Kursu ile ehliyet aşamasından başlayarak uluslararası akreditasyonları çerçevesinde güvenli ve ileri sürüş eğitimleri vermektedir.Binici eğitimlerinin yanısıra ULUSLARASI SERTFİKASYON ÇERÇEVESİNDE EĞİTMEN EĞİTİMLERİ'de akademi bünyesinde yapılmaktadır.Kemerburgaz'da bulunan GiS Park http://www.gispark.org/ tesisleri 14.000 metrekare üzerine kurulmuş bulunan eğitim alanı,sosyal tesis,servis ve garaj hizmetleri verilmektedir.Temel eğitimlerde motosiklet ve binici ekipmanları akademi tarafından temin edilmektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

GİS Akademi 'de eğtimler kendi eğitim alanı ve sosyal tesisi olan GiS Park'ta verilmekte olup,binicilere motosiklet ve ekipmanlar akademi tarafından temin edilmektedir.İstanbul merkezli olup Bursa,Ankara ve Antalya şubeleri ile de eğitmenleri aracılığı ile eğitim faaliyetlerini yürütmektedir.
    zaferce bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bence çok faydalı bi başlık olmuş, emeğine sağlık

Güncel tutulup, diğer net bilgi sahibi arkadaşlar alıntı ile listeye madde ekleyerek ilerlerlerse, aylar yıllar sonra bile listeyi en geniş haliyle son sayfada bulmak mümkün olur!!!

Aralara "oda var, bu da var" diye serpişen bilgiler kayboluyor
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    omm den aldık 3 günlük eğitim.

teori/kontrol/yol herbiri ayrı bir gündü.çok eğlenceli ve iyi geçti.çok şey kattı.sadece yol eğitimindeki birgün içerisindeki gelişimimiz bile çok çok iyiydi.

tavsiye ederim.

OMM sadece ileri seviye eğitim veriyormuş gibi bir izlenim edindim?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı İlker Eren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OMM sadece ileri seviye eğitim veriyormuş gibi bir izlenim edindim?
    Ben katıldığımda motosiklet tecrübem 450 km idi.
    Control eğitimi almadan yol eğitimine katılamıyorsun sadece.öyle ileri seviyeye eğitim veriyorlar diye bişey yok ama ileri seviye kullanıcılar daha yüksek puanlar alıyorlar ve isterlerse eğitimin ilerisine taşıyabiliyorlar bu işi benim anladığım

Bende bir iki yıl evvel mustafa tekin sürüş Akademisi den almıştım eğitimimi ve ehliyetimi etiler akatlarda veriyorlardı eğitimleri gayette başarılı bence Tavsiye ederim.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Ben Kadıköy Anadolu yakasında başlangıç seviyesi için Muhammet Aydın'dan ders aldım. Tavsiye ederim! İsteyene telefon verebilirim.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mesajım bulunsun,sırayla gidelim bakalım hepsine

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    GİS Akademi de herturlu motosiklet var başlangıc motosikleti olarak size veriyorlar herşey hakkındada sağlam bilgiler veriyorlar ayrıetten ben motosıklete değmemiş biri olarak burada öğrendim.

Vespa'dan yol eğitimi mi alsam diyorum bu aralar? Bu eğitimi alan var mı?

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500
    Alıntı bobora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KOCAELİ GEBZE ŞEKERPINARDA HONDA VAR

Caner Atagün (Bursa)
    Mustafa Hepekiz (İzmir)
    Kaan Tuna (Ankara)

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı noob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vespa'dan yol eğitimi mi alsam diyorum bu aralar? Bu eğitimi alan var mı?
    Barkın Bayoğlu "aman" diyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)