Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motora yeni başlayacağım. tavsiyeleriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kısmetse olacak :)
    Merhaba arkadaşlar. ben daha yeni motora merak sardım ve birçok motor modeli araştırıyorum. Daha sağlam bilgi almak için bu siteye üye oldum. Şimdi şöyle açıklayayım. Öncelikle öğrenciyim. İşe girip önce bir motor ehliyeti alıp daha sonra motor için para biriktirmeyi düşünüyorum. Malum baba emekli gelir belli... İstediğim motor tipi de r motorlar ama başlangıç için r motorların tavsiye edilmediğini de biliyorum... Bunun için de hondanın cbf 150 veya cb 125 e si ni şekil şemal ve özellik olarak da iyi gördüm. Scooter la başlamak istemiyorum direk vitesli... Altın elbiseli adamı da izledim ama scooter ı ıh Neler tavsiye edersiniz ve fiyat aralıkları neler olur söyleyebilir misiniz? şimdiden teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    eğer düşünürsen cbf 150 gayet makul uygun, kullanması kolay ve yeterince atak bir motor olduğunu düşünüyorum
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    haklısın arkadaşımda ona benzer bir kanuni var gayet yeterli...

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250

Motosikleti
    ama barkın abinin sky turkte yanyınlanan 14 bölümlük altın elbiseli adam programını izlerseniz oradada bir çok vitesli motorun başlangıç için ideal olacağından bahsetmişti

bu aradada bendede senle aynı durum var, peder emekli 2 sene once scooterımı sattım, arkadaşların motorlarını sürüyorum yazları bu dönem mezun olucam inşallah bi motor almak istiyorum hemen

Motosikleti
    kemboo izledim o bölümleri sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izledim daha önce kardeş...

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    benim tavsiyem, arama kısmına girip motora yeni başlıyorum yazman.. forumda bununla ilgili açılmış zirilyon tane başlık bulabilirsin ve tatmin edecek zirilyon cevap bulabilirsin ukalalık olarak algılama sakın ama daha once verilmiş enfes cevapları incelemenin sana çok hatta çokdahaçok faydası olacağını düşünüyorum..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    Alıntı kalyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tavsiyem, arama kısmına girip motora yeni başlıyorum yazman.. forumda bununla ilgili açılmış zirilyon tane başlık bulabilirsin ve tatmin edecek zirilyon cevap bulabilirsin ukalalık olarak algılama sakın ama daha once verilmiş enfes cevapları incelemenin sana çok hatta çokdahaçok faydası olacağını düşünüyorum..
    sende haklısın kalyo algılamam merka etme forumlara biraz yabancıyım... sadece tecrübeli insanların yeni bilgiler vermesini istedim...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Bana göre scooter bir zevk için kullanılır yani ilk motora başlarken scooterle başlayıp otomatik vites sonra vitesliye geçmek biraz zorlayabilir (kişiden kişiye değişir)Bence vitesli ile başlamak en güzeli.
    Fiyat yazmamışsın ama honda öneririm cbf 125 veya cbr 125 çok iyi bir seçim olur.
    ------------------------------------___________________-------------------------------------
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama barkın abinin sky turkte yanyınlanan 14 bölümlük altın elbiseli adam programını izlerseniz oradada bir çok vitesli motorun başlangıç için ideal olacağından bahsetmişti

bu aradada bendede senle aynı durum var, peder emekli 2 sene once scooterımı sattım, arkadaşların motorlarını sürüyorum yazları bu dönem mezun olucam inşallah bi motor almak istiyorum hemen
    benim arkadaşlarımın da var motorları onlardan rica ettim öğretecekler bana vitesli motora nasıl hakim olacağımı. zaten biraz paniğim çok da hız istemiyorum zamanla olur ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre scooter bir zevk için kullanılır yani ilk motora başlarken scooterle başlayıp otomatik vites sonra vitesliye geçmek biraz zorlayabilir (kişiden kişiye değişir)Bence vitesli ile başlamak en güzeli.
    Fiyat yazmamışsın ama honda öneririm cbf 125 veya cbr 125 çok iyi bir seçim olur.
    ------------------------------------___________________-------------------------------------
    bence de zorlayacak diye düşünüyorum otomatikten vitesliye geçiş(arabada da olduğu gibi...). ikinci el fiyatları uygun gibi ama ikinci el alıp da riske atmak istemiyorum hayatımı... çünkü motor bilgim çok az ve aldıktan sonra da arıza çıkartırsa karşılayamam masraflarını....

Motosikleti
    dert etme ya kullanmasını öğrenmek çok kolay. ondan sonrası tecrübe ve km yapmaya kalıyor. fiyat olarak ne kadar düşünüyorsun?

Motosikleti
    dert etme ya kullanmasını öğrenmek çok kolay. ondan sonrası tecrübe ve km yapmaya kalıyor. fiyat olarak ne kadar düşünüyorsun?
    şu anda pek bir fiyat tahmini yapamıyorum ama yapacağım birikim sanırım maksimum 4000tl olur herşey dahil plaka diğer masraflar falan...

Motosikleti
    valla işte bende mezun olunca askerlik derdi de var, askerliği ertelersem bi cbr taksitine girmeyi düşünüyorum 250 cc lik baktım 6-12 ay arası askere gidecem cbf taksitine girerim artık gitmeden öncede satarım diye düşündüm

Motosikleti
    Alıntı keremiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim arkadaşlarımın da var motorları onlardan rica ettim öğretecekler bana vitesli motora nasıl hakim olacağımı. zaten biraz paniğim çok da hız istemiyorum zamanla olur ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

bence de zorlayacak diye düşünüyorum otomatikten vitesliye geçiş(arabada da olduğu gibi...). ikinci el fiyatları uygun gibi ama ikinci el alıp da riske atmak istemiyorum hayatımı... çünkü motor bilgim çok az ve aldıktan sonra da arıza çıkartırsa karşılayamam masraflarını....
    O zaman bence çinli al sıfır cbr 125 alırsan elbet düşersin motor mafolur en azından 0 bir çinli al yada 2.el cbr al

Motosikleti
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bence çinli al sıfır cbr 125 alırsan elbet düşersin motor mafolur en azından 0 bir çinli al yada 2.el cbr al
    çinli derken tam anlamadım )) hani alırsam motoru 1-2 sene değiştirmeyi düşünmüyorum o yüzden düzgün birşey almak istiyorum dostum...

Motosikleti
    yamaha ybr veya honda cb 125e de güzel tercihler arasında olabilir...

Motosikleti
    yamaha ybr veya honda cb 125e de güzel tercihler arasında olabilir...
    zaten bu bir hafta içinde o modelleri bayağı araştırdım iyi duruyor yeni başlayanlar için her açıdan...

Motosikleti
    Alıntı keremiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bu bir hafta içinde o modelleri bayağı araştırdım iyi duruyor yeni başlayanlar için her açıdan...
    Ya çinlide 2-3 sene gider ama iyi bakım yaparsın bizim burda 5senelik bisan var daha aküsü bile bitmedi ama iyi bakım yapıcaksın.Sıfır cbr alırsan Allah korusun düşersin falan güzelim motor maf olur ikinci el al bence

Motosikleti
    yok ya bence çinli işine hiç girme çinlilerin garantisi yok yani bi makinaya bakıyorsun 10 yıl gıcır gıcır çalışıyor bi makinaya bakıyorsun hergün sanayide, al bi honda hayat onda

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    hayabusa dostum tam senlik
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)