Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motorlara buz beyazı far..

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar buz beyazı ampuller hakkında soracağım bir soru var..elektrikten anlayan arkadaşlarında bana yardımcı olabileceğini umuyorum..benim bu dylan'a internet sitelerinde filan da kolayca bulabileceğiniz 55w'lık buz beyazı yada beyaz ışık veren ampullerden (70-80ytl civarı) takmamızda bir sakınca var mı?orjinal ampulunden daha fazla ısınıp sağı solu eritebilir mi?dylan ların farları kontağı çevirince otomatik olarak yandığından ilk çalıştırmada ve motoru kullanırken bir sıkıntı yaratır mı?dylanların ampulleri bildiğim kadarıyla 3 bacaklı,55w...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşım hiç bir problem olmaz ama 70-80 ytl lik dediğin ampuller die seni kazıklamassınlar istanbul auto shop a bak orada 15 ytl ye bulablirsin ve birçok oto saniyelerinde

dostum cevabın için teşekkür ederim koca sitemiz bakmış ama bir cevap veren sen çıktın gerçekten teşekkür ediyorum..bu arada ben eskişehirde olduğum için bu aralar ist. gitmem zor iş..internetten alışveriş kolay olduğu için böyle söylemiştim ve ayrıca bu konu hakkında bilgim yok,aynı sitede (site adr. hatırlayamadım) senin dediğin gibi 15 ytl lik ampullerde satılıyor buz beyazı filan die onun için 70-80 ytl arası belki kalitelidir die düşünmüştüm philips filan diodu çunku..bu arada benim bahsettiğim ampulleri biliyosundur hani şu megane lerinki gibi uzaktan gelirken heryer masmavi oluyor ya onun gibi istiyorum...

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    onlara angel deniliyor
    benim arkadaşım otomobiline taktırdı
    200 küsür ytl ye mal oldu
    sana ne kadar mal olur bilmiyorum cok daha ucuza halledeceğin kesin öğrenirsen bana da haber ver usta
    angel far diye araştır
    kolay gelsin...
    RR gençliği

zoki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alıcaksan philips ten başka alma derim yoksa hiç bi işe yaramaz aksini idda eden arkadaşlar çıkar ama kullanan biri olaraktan söylüyorum. fakat tam olarak ne istediğine kesin karar ver buz mavi ışıklar renk olarak çok iyidir fakat aydınlattığı mesafe orjinal far kadardır hatta daha da düşüktür. ve son olarakta motorun farını çok iyi bi şekilde öğren ne olduğunu. far h1,h3,h4,h7 olabilir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    55w'lık ampul yerine 55w'lık takarsan hiçbir problem olmaz.Motorun kullanma klavuzunda bu konuyla ilgili detay'ı bulabilirsin.

muratd , arkadaşım
    www.otopol.com.tr adresine girip oradan sipariş verebilirsin , bu arada sana tavsiyem h7 al derim , philips'e öncelik var diğerlerinin cogu aynı 1. tercihin philips olsun arkadaşın dediği gibi ,

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    abi ben 25 YTL ye bir takım far aldım böle pembemsi morumsu yeşilimsi bir renk veriyor ve gerçekten çok mükemmel derecede uzak mesafeyi aydınlatıyordu.Ama bi gün motorumu yıkadım sonra kurumadan çalıştırıp farları açtım bi daha farlar yanmadı Sonra içini söküp baktım ampuller yanmış.adamdan alırken yedeği var dedi,ama almaya gidince yok dedi biz sana öle bişi demedik dedi.Bende tavrımı koydum pazartesi elimde olsun bu ampuller dedim Peki abi,tamam abi,da**klarını öpiim abi ayakları yapmaya başladı hayvan herif.Bakalım pzt gelirse geldi gelmezse yakarım yıkarım huleynnnnn Yaa güzel kardeşim yani anlatmak istediğim alacağın malın yedek parçasının olup olmamasına ve güvenilen bir firmaya ait olmasına özen göster de paran 3-5 ay sonra uçup gitmesin.

arkadaşlar bu h1,h3,h4,h7 farların farkları nedir?bir de bende ilk olarak philips düşünüyorum..benim motorun farının h kaç olduğunu nerden ve nasıl öğrenebilirim?
    http://www.otopol.com/product_info.p...ucts_id=124159
    adresindeki ampulu almayı düşünüyorum bunun rengi megane larinkine benziyo mu,bilen var mı?
    benim motorun kullanma klavuzunda 55w/60w 12v yazıyo bu verdiğim adrestede max. güç sarfiyatı 68w yazıyo ama bu ampulde 55w...bu max güç sarfiyatı ne demek benim motora filan zarar verir mi?bu ampul h7(almayı düşündüğüm) bende ki orjinal olanda mesela h3'se eğer ne gibi bi problem olur çalışır mı mesela??

H7 daha güçlü ve kuvvetli yakıyor diye biliyorum , ama yanılıyorda olabilirim ama aklımda öyle kaldı bu linkini verdiğin ampuller gayet sağlam ve kıyak ampüller dostum rahat rahat kullanabilirsin bana göre , bu arada eğer ampülleri alırsan takarken sakın ampül camlarına dokunma sonra ışıkta lekelenmeler olur yani olabildiğince elini değmemeye calıs

ohh ohh sağolasın yaw walla içimi rahatlattın kardeşim biraz daha bilgi toplayalımda en kısa zamanda alalım şu ampulleri bu arada isteyenle ortak alabiliriz sonuçta 2 tane pazartesi servislede bir konuşalım şu ampul konusunu..

pembemsi morumsu yeşilimsi bir renk
    o nasıl bir renk?

alacağın malın yedek parçasının olup olmamasına
    seni siteye alırken "garanti var mı?" diye sormadık bile senin yedek parçan da bulunmaz be abi...

murat , şaka biryana : istediğin ampulu aldıktan sonra montaj hakkında da iyi araştırma yap...
    biliyosun motorda ve ampulde garanti olayları var , onlara dikkat et..

sağolasın kardeşim,taktırmaya beraber gideriz zaten

ne demek beyler , beyaz beyaz takılın araştırmana gerek yok üstadım git al tak

walla ya aslında öle yapmak lazım

dostum sakın öle h7 falan alma bilmeden o tamamen motora uyumlulukla ilgili bir şeydir sen h4 olan farına h7 alırsan boşa almış olursun o ampulleri takamazsın. seninkiler büyük ihtimal 55w/60w yazdığına göre h4 türünde ampüllerdir ama en detaylısı kullanma kılavuzunda vardır. hatta büyük ihtimal demiyeyim h4 tipindedir çünkü tek onlarda var55w/60w olayı. alacağın ampulde güzel bi ampul philipsten şaşma. suya karşı falanda çok dayanıklı ampüllerdir . üzerleri özel quartz tabakaları ile kaplıdır buda suya karşı çok dirençli olmasını sağlar.

teşekkür ederim arkadaşım tam zamanında yetiştin gerçekten..bu arada kullanma klavuzunda h4 veya h7 diye bişey yazmıyo ama farı nasıl değiştireceğimizi açıklamışlar benim motorun farı 3 bacaklı olduğuna göre demekki h4 değil mi arkadaşlar?lütfen beni onaylayın

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senden kullandıktan sonraki yorumlarını bekliyor olacağız...Bende düşünüyorum takmayı,çok hoş oluyor gerçektenTek düşüncem akü ile ilgili problem olup olmayacağı,sonuçta şu anda çin malı bi scooterım var...Yorumlarını bekliyoruz

h4 senin farın dediğim gibi ben klullanıyorum renk olarak çok güzel duruyor fakat aydınlatma mesafesi orjinalle aynı hatta biraz daha düşük diyebilirim . eğer önünü çok uzun mesafe aydınlatmak istiyorsan orjinali hiç değiştirme

walla bi arkadaşla almayı düşünüyoruz bakalım servislede bi konuşayım ona göre buraya fotoları koyarım far renklerinin filan

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler