Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorlara buz beyazı far..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı
    abicim açıklamaların için teşekkür ederim,gerçekten çok aydınlatıcı oldu benim için ve tatmin ediciydi..benim hondanın ampulu kullanma klavuzunda 55w yazıyor,arabalara takılan 55w'lık beyaz ampullerden taksam (bayaz yada sarı) birşey olmaz herhalde ama işte arabalara uygun 55w'lık beyaz ampulu bulamadık bir türlü...bir de servis bana dediki senin motordaki h4 far ama tablasız dedi galiba bu tablasızlar nasıl oluyor bilen var mı? birde arabalara uygun tablasız 55w ampul varmıdır bulabilir miyiz?
    Tabiki o zaman 55 yazıosa kullanırısın..Tablasız ne demek onu anlamadım ama kusura bakma..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yaw onu bende anlamadım yaw napçaz bilmiyorum bi gittiğimde sorayım bir daha servise...ama dun bi tane elektrikçiye girdim rafta bir tane ampul duruyordu kutunun üstünde de : 'H4 tablalı' yazıyordu...demek ki bunların tablasızlarıda var servis dediğine göreama sormak lazım yine..

http://www.geceucusu.com/index.htm?modifiyeler/xenon/2/
    işte size angel eye resmi jsv racing diye bir mağazada boy boy 100ytlcivarı bir fiyata satıyorlardı

Selamlar,
    öncelikle ilk mesajım gibi gözükse de bayadır giremiyordum, forum değişmiş sanırsam, yeniden üye olmam gerekti, ortama yabancı değilim onu belirtmek istedim...

Konu biraz uzmanlık alanıma giriyor zira otomobil modifikasyonu üzerine bir şirketimiz var ve otomobillerde bu beyaz yanan ampul olayı baya popüler şu sıra..

okuyunca tüm yazılanları müdahale etme gereği hissettim, gerçi doğru şeyler yazan arkadaşlar da olmuş ama genel olarak bir özet yapmak istedim..

Öncelikle motorunuzun üstünde orjinalde nasıl bir ampul varsa, tip olarak, genelde H4 ve H7 olur, aynısının beyaz ışık veren muadilini almanız gerekir..
    Hangi tip ampul olduğunu bilmiyorsanız büyük olasılık kitapçıkta yazar, eğer yazmıyorsa sökün ampulü, onun üstünde duy kısmında ufacık bir karakterle ne olduğu yazar..

Mesela H7 diyelim, W değeri de aynı olan (büyük çoğunluğu 55W'dır, o da orjinal ampulünüz üstünde yazar) bir beyaz ışık veren ampül tercih edeceksiniz..

Bu tercihi yaparken de ucuz etin yahnisi olayını unutmayacaksınız, gördüğünüz 15-20ytl'lik ampuller 2 hafta-1 ay gibi kısa sürelerde patlıyorlar ve paranız boşa gitmiş oluyor, ayrıca tüm olayları mavi boya olduğu için dışardan güzel gözüküyor ama aydınlatması bir facia...

Ampul olarak kesinlikle ama kesinlikle Philips'in en son serisi olan Diamond Vision'ı tavsiye ediyorum, gerçekten bu olayda son nokta! Ürün ilk geldiğinde hemen birkaç arkadaşımıza taktık ve görenler "aa ne zaman xenon taktırdın" demişler...tabi ki kesinlikle bir xenon değil ama aydınlatmadan da kayıp vermeyerek dar bütçeye uygun bir çözüm sunuyor...
    H4 fiyatı 60lı rakamlar, H7 fiyatı 80li fiyatlar, reklam gibi olmasın diye tam fiyat vermiyorum, bilginiz olsun diye söylüyorum..

Xenon ise 400küsür dolarlarda, onun da tam fiyatını veremiyorum reklam olmasın diye..
    1 ay önce 1000rr'lı ve 600rr'lı 2 arkadaşımıza taktık, mükemmel oldu, xenon apayrı bir olay tabi ki, ayrıca bu yukarıda yazdığım fiyat takım halinde fiyatı, genelde motorda (çift farlı tiplerde, fazer, 1000rr vs. gibi) bir tanesi uzun, bir tanesi kısa oluyor..arkadaşlar kısalara taktırmayı tercih ettiler dolayısıyla bir set alıp 2 kişi kullandılar, yani fiyat 200küsür dolarlara geldi..uzunu xenon almak biraz gereksiz..tabi uzun yaptığınız zaman sarı sarı olması bazılarının estetik kaygılarını rahatsız edebilir ama bunun da çözümü yine arkadaşınızla ortak bir Diamond Vision seti almaktan geçiyor, uzunları da tek tek paylaştınız mı kısada zenon uzunda diamond vision ampul olarak mükemmel bir ikili yakalayabilirsiniz...
    Bu konuda diyeceklerim bunlar..
    Angel Eye olayı ise tamamen farklı bir kavram, arabaların bazılarında görüyorsunuzdur, bmw'nin bazı arabalarında ise standart, park farları açılınca yuvarlak hareler yanıyor, bu olaya angel eye denir, bu konuyla alakası olduğunu sanmıyorum...

Son diyeceğim kesinlikle korkmayın, motorun üstünde olan ampule bakın, %90 H7 55W veya H4 55W yazacaktır..aynı özelliklerde Philips Diamond Vision alın,takın,mest olun,güle güle kullanın...Eğer hatırlarsanız beni adamın bir bildiği varmış dersiniz içinizden

Alıntı er6f adlı üyeden alıntı
    Selamlar,
    öncelikle ilk mesajım gibi gözükse de bayadır giremiyordum, forum değişmiş sanırsam, yeniden üye olmam gerekti, ortama yabancı değilim onu belirtmek istedim...

Konu biraz uzmanlık alanıma giriyor zira otomobil modifikasyonu üzerine bir şirketimiz var ve otomobillerde bu beyaz yanan ampul olayı baya popüler şu sıra..

okuyunca tüm yazılanları müdahale etme gereği hissettim, gerçi doğru şeyler yazan arkadaşlar da olmuş ama genel olarak bir özet yapmak istedim..

Öncelikle motorunuzun üstünde orjinalde nasıl bir ampul varsa, tip olarak, genelde H4 ve H7 olur, aynısının beyaz ışık veren muadilini almanız gerekir..
    Hangi tip ampul olduğunu bilmiyorsanız büyük olasılık kitapçıkta yazar, eğer yazmıyorsa sökün ampulü, onun üstünde duy kısmında ufacık bir karakterle ne olduğu yazar..

Mesela H7 diyelim, W değeri de aynı olan (büyük çoğunluğu 55W'dır, o da orjinal ampulünüz üstünde yazar) bir beyaz ışık veren ampül tercih edeceksiniz..

Bu tercihi yaparken de ucuz etin yahnisi olayını unutmayacaksınız, gördüğünüz 15-20ytl'lik ampuller 2 hafta-1 ay gibi kısa sürelerde patlıyorlar ve paranız boşa gitmiş oluyor, ayrıca tüm olayları mavi boya olduğu için dışardan güzel gözüküyor ama aydınlatması bir facia...

Ampul olarak kesinlikle ama kesinlikle Philips'in en son serisi olan Diamond Vision'ı tavsiye ediyorum, gerçekten bu olayda son nokta! Ürün ilk geldiğinde hemen birkaç arkadaşımıza taktık ve görenler "aa ne zaman xenon taktırdın" demişler...tabi ki kesinlikle bir xenon değil ama aydınlatmadan da kayıp vermeyerek dar bütçeye uygun bir çözüm sunuyor...
    H4 fiyatı 60lı rakamlar, H7 fiyatı 80li fiyatlar, reklam gibi olmasın diye tam fiyat vermiyorum, bilginiz olsun diye söylüyorum..

Xenon ise 400küsür dolarlarda, onun da tam fiyatını veremiyorum reklam olmasın diye..
    1 ay önce 1000rr'lı ve 600rr'lı 2 arkadaşımıza taktık, mükemmel oldu, xenon apayrı bir olay tabi ki, ayrıca bu yukarıda yazdığım fiyat takım halinde fiyatı, genelde motorda (çift farlı tiplerde, fazer, 1000rr vs. gibi) bir tanesi uzun, bir tanesi kısa oluyor..arkadaşlar kısalara taktırmayı tercih ettiler dolayısıyla bir set alıp 2 kişi kullandılar, yani fiyat 200küsür dolarlara geldi..uzunu xenon almak biraz gereksiz..tabi uzun yaptığınız zaman sarı sarı olması bazılarının estetik kaygılarını rahatsız edebilir ama bunun da çözümü yine arkadaşınızla ortak bir Diamond Vision seti almaktan geçiyor, uzunları da tek tek paylaştınız mı kısada zenon uzunda diamond vision ampul olarak mükemmel bir ikili yakalayabilirsiniz...
    Angel Eye olayı ise tamamen farklı bir kavram, arabaların bazılarında görüyorsunuzdur, bmw'nin bazı arabalarında ise standart, park farları açılınca yuvarlak hareler yanıyor, bu olaya angel eye denir, bu konuyla alakası olduğunu sanmıyorum...

Son diyeceğim kesinlikle korkmayın, motorun üstünde olan ampule bakın, %90 H7 55W veya H4 55W yazacaktır..aynı özelliklerde Philips Diamond Vision alın,takın,mest olun,güle güle kullanın...Eğer hatırlarsanız beni adamın bir bildiği varmış dersiniz içinizden

abi yazını okudum, benim far h4 5w,ama tek far yani çiftli değil...uzunda aynı fardan yanıyor kısada..şimdi ben xenon taktırmaya kalksam yukarıda anlattığın gibi ne yapmam gerekiyor?bende tek far var xenon taktırsak yine uzun ve kısa olarak kullanabilecekmiyim motorumu?Diamond Vision'mı daha beyaz yoksa cristal vision mu?yani tam beyaz değilde böyle hafif maviye kaçan meganelerinki gibi işte

kardeşim yapacağın şu
    evet uzunu da kısası da aynı olan tek H4 fara sahipsin
    sorularının cevapları
    1) diamond vision 5000 kelvin, crystal vision 4300 kelvin dalga boyundadır, yani daha mavimsi beyazlık için diamond vision tavsiye ederim

2) xenon yapıcam diyorsan, ve tek ampulün var senin, o zaman set alman yersiz, biri elinde kalır, arkadaşın da yoksa ki onun da h4'ü olması gerekir, olsa bile herkes ha diyince xenon yapamaz, yani sen yedek parça olarak bir H4 xenon ampulü bir de balast alacaksın..zaten set dediğimiz de 2 H4 ampulü 2 balast'tan oluşur, kafan karışmasın yani aynı şey

3) uzunların iptal olmayacak tabi ki, 2 seçeneğin var
    birincisi, kısaların xenon uzunların normal ampul olacak, yine tek ampul, ama birbirine entegre bir xenon bir normal ampul gibi gözünde canlandırabilirsin, ve bu daha ucuz
    diğer seçenek de bi-xenon, bu tipte uzunlar da xenon, xenon ampulünün üstünde şapka gibi birşey var, sen uzun yaptığında ufak bir motor yardımıyla bu motor dönüyor ve uzun olmuş oluyor hüzme..ama bu yaklaşık 1,3 katı kadar daha pahalı diğer anlattığımın

umarım yardımcı olabilmişimdir

evet abi çok teşekkür ederim bu xenon konusunda en iyi açıklamaları bana sen yaptın teşekkür ediyorum sana... http://www.xenondepot.com/product.php?product_id=12 abi burda bulunan seti alsam,(gerçi 620 ytl ceza yedim ama ilerisi için) buradaki parçalara ek olarak başka bir şey almam gerekir mi?ve tabi iyi bir usta bulmak lazım...ayrıca bu adresteki de h4 olduğu için motorun orjinal far yuvalarına oturur mu?yoksa bir işlem yapmak gerekir mi?

Ehliyetsizler için tavsiye etmem ilgi çeker ve yakalanma riskiniz artar Benden sölemesi

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı er6f adlı üyeden alıntı
    Selamlar,

Sn.er6f arkadaşım..

detaylı bilgiler için gercekten tesekkurler. Bu baglamda benimde nacizane bir sorum olacak..
    benim yazımdanda okuduysan eger su anda Türkiye yollarındaki motorların %90gibi önemli bir bölümündeki ampüller H4 ama ne yazıkki "35w"
    Teknik olarak konuya hakim oldugundan bahsetmişsin. Bu durumda önerin nedir?
    S&S

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en
    merhaba philips'in sitesinde gereken bilgilere ulaşabilirsiniz

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı
    http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en
    merhaba philips'in sitesinde gereken bilgilere ulaşabilirsiniz
    baktım cok tesekkurler. ama 35w. ampullerin beyaz ışık olup olmadıgını anlayamadım.. eger öleyse nerden bulabilecegimiz konusunda fikriniz varmı?.
    S&S

RUZGAR/OLCAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    muratd kardesım umranıye sanayıye gelırsen sana yardım cı olabılırım h serısı ıse senı ampulun uc bacaklı yanı h4 uzun ve kısa yanar dıger h serısı ampuller kablolu oto sıs ampulu veya cıft odaklı otolarda ıkı adet olarak kısa ve uzun olarak kullanılır.onların fıyatları uygun olanı var ama watt oolarak dıkkat etmen geereklı motorunun elektırık tessısatın azara verebılırsın yada far ampulun gereklı amperı yakalamz sa yeterın ce aydınlatma yapmaz.bırcok marka ve model var 15 ytl den baslıyor kalıte olarak yukselıyor.
    MOTOSİKLET:ÖZGÜRLÜGÜN TEKER TAKILMIŞ HALİ...

22somer22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    arkadaşlar benim bildiğim ve duyduğum kadarıyla
    bu ampullerde hafif bir mavimsi ışık oluşuyo
    asfalt yolların da rengi hafif mavimsi gri gibi olduğundan
    bu ampullerin ışığını asfalt absorbe ediyo yani emiyo.
    o yüzden görüş kalitesi fazla olmuyor.
    tabi bunlar tahminimce kalitesiz yan sanayii ürünü ampuller olabilir.
    bence kaliteli bişey taktırmak en iyisi.
    Başladığı Yerde Biter Tüm Yolculuklar

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    beyler beyaz ampulle xenon farı karıştırmayalım xenon far pahalı bir sistemdir 300 - 400 ytl dir ayrıca 2000lik 4000lik 8000 lik die ayrılır mesela mercedes E270 CDI da 8000 lik xenon far vardır opel vectra da 4000lik far vardır..bu ayrı ve pahalı bir sistemdir.. bence motorlarda uzun ömürlü olmaz.. peugeot speed gight da var mesela çabuk sönüyo.... ama beyaz ampul ucuz bi sistem farklı gösterio gel gelelim yolu iyi ışıtmıyoor.

arkadaşlar philipsin diamond vision ampullerini otopoldan sipariş ettim bugun elime ulaştı ve beyler inanamayacaksınız ama gerçekten mukemmel oldu motor....çok beğendim o sarı renk gitti yerine bembeyaz maviye çalan xenona benzeyen bi ışık geldi gerçekten aldığıma hiç pişman değilim motor 10 numara oldu yakında arkadaşlara fotolarını çekip yollarım

bu konuda bana yardımcı olan herkese teşekkürler....

Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    arkadaşlar philipsin diamond vision ampullerini otopoldan sipariş ettim bugun elime ulaştı ve beyler inanamayacaksınız ama gerçekten mukemmel oldu motor....çok beğendim o sarı renk gitti yerine bembeyaz maviye çalan xenona benzeyen bi ışık geldi gerçekten aldığıma hiç pişman değilim motor 10 numara oldu yakında arkadaşlara fotolarını çekip yollarım

bu konuda bana yardımcı olan herkese teşekkürler....

ya dostum bende alacam nerden aydın acaba fiyatı nedıir kaça mal oldu motorum mondial zat 150

mondial 150 zata olurmu bilemiyorum..
    neden dersen benim motorun farı h4 60/55w...
    yani çoğu arabanın kullandığı farla modeli uyuyor...
    bilgiğim kadarıyla mondialler 35w..yanlış biliyor olabilirim onu sen daha iyi bilirsin...neyse...

otopolden sipariş ettim..otopol.com'du galiba tam hatırlayamayacağım...
    philipsin diamond vision far ampulu 5000k'lık...55ytl tuttu fiyatı..
    bunun yanına birde yine philipsin yine beyaz park lambasını sipariş ettim..8 9ytl de bunun fiyatı...2 tane led sinyal sipariş ettim ama onlar bi b.ka yaramazmış sakın almayın...orjinali 10 numaraymış benimkilerin yine orjinal sinyallerini taktım....
    toplam 71ytl tutmuştu sanırım..70 ytlyi geçtiği için kargoyu onlar ödedi):

ama mehmet kardeşim motoruna uyarsa düşünmeden al derim sana gerçekten bembeyaz oldu ortalık...
    bu arada bu söylediğim herşeyden 2şer tane geldi çünkü bunlar araba için

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    ben takdırdım mt 125 e 15ytl ye aldım tam beyaz değil deneyerek al derim arkadaşım
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    mondial 150 zata olurmu bilemiyorum..
    neden dersen benim motorun farı h4 60/55w...
    yani çoğu arabanın kullandığı farla modeli uyuyor...
    bilgiğim kadarıyla mondialler 35w..yanlış biliyor olabilirim onu sen daha iyi bilirsin...neyse...

otopolden sipariş ettim..otopol.com'du galiba tam hatırlayamayacağım...
    philipsin diamond vision far ampulu 5000k'lık...55ytl tuttu fiyatı..
    bunun yanına birde yine philipsin yine beyaz park lambasını sipariş ettim..8 9ytl de bunun fiyatı...2 tane led sinyal sipariş ettim ama onlar bi b.ka yaramazmış sakın almayın...orjinali 10 numaraymış benimkilerin yine orjinal sinyallerini taktım....
    toplam 71ytl tutmuştu sanırım..70 ytlyi geçtiği için kargoyu onlar ödedi):

ama mehmet kardeşim motoruna uyarsa düşünmeden al derim sana gerçekten bembeyaz oldu ortalık...
    bu arada bu söylediğim herşeyden 2şer tane geldi çünkü bunlar araba için

yaw iyide senin motorda bir ampul var zat da iki ... ben iki tane mi ampul alcam? benimki35 w ise 50 w taktırsam ne olur.. daha iyi olmazmı acaba

Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    bide www.otopol.com a girdim ama ampul ömrü en fazla 200 saat dio yani bu bir ampul için normalmi acaba ya MURATD msn varsa bana ulaş be
    mehmetkilic31@hotmail.com

Teknik Özellikler:
    Çalışma Akımı: 12 Volt
    Güç: 55 Watt
    Maksimum Güç Sarfiyatı: 58 Watt
    Işık Akısı: 1500 Lümen
    Ampül Ömrü En Az: 100 Saat
    Ampül Ömrü En Çok: 200 Saat
    Renk Isısı: 4000 Kelvin
    Fazla Işıma Katsayısı: %10
    Etkin Mesafesi: 50-75 Metre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler