Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tutkunları, yardım lütfen!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.. Motor kullanma isteğim çok fazla ama viteslileri kullanmaktan ilginç bir şekilde korkuyorum.. Başlangıç için Scooter tarzında birşey düşünüyorum fakat onda da handikap 190 boyum 98 kilom olması.. Şişman değilim ama kalıplıyım Ve bir de herkeste olduğu gibi maddi sorunlar da cabası.. En fazla 3000 liraya, yazdığım kriterlerde bana önerebileceğiniz motor var mıdır?

Not= Bisikletim bile olmadı bu güne kadar, 34 yaşında ilk kez araç sahibi olucam inşallah )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    3.000 tl nin 400 e yakın bi kısmı 'orta seviye' korumalıklara gider. Kaldımı 2,600.. 2,600 e kaliteli bir motosiklet almak zor.. Kalıplı olmanda cabası )) Yanlış yönlendirmek istemem ama,bence biraz daha sabredip,para biriktirmelisin.. 250 cc scooter alırsın daha sonra. Uzun yıllar kullanırsın.

Korumalık işleri hariç bu para Onu ayrı şekilde karşılıcam, hazır onlar :p
    quezzap ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Genede 3.000 tl pek yeterli olmayabilir..

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    illa ki scooter istiyorsan 2. el honda beat iyi gider o olmazsa
    2. el mondial mh drift in pazarı 2.500 tl civarında temizini bulursan al derim bakımını eksikmedikçe çin min bişi olmaz götürür.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    fiziksel yapına uygun olarak maxi scooter senin için uygundur, ilk motorun olcağını varsayarsak ve maddi durumunuda göz önünde bulundurursak çinli birşeyle başlayabilirsin, zat150 senin isteklerine ilk etapta yanıt verebilir.
    semich, eray_uluyazı ve SoderoS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ramzey QM50QT
    Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiziksel yapına uygun olarak maxi scooter senin için uygundur, ilk motorun olcağını varsayarsak ve maddi durumunuda göz önünde bulundurursak çinli birşeyle başlayabilirsin, zat150 senin isteklerine ilk etapta yanıt verebilir.
    kesinlikle katılıyorum..
    Live to ride, ride to live..[B][I][/I][/B]

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence 2.el kymco super8 de bakabilirsiniz yada sym fiddle ancak tabii sizin bütçenize çok yeni modellerin geleceğini pek sanmıyorum.
    quezzap bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    mete_han gelip sana kalıp konusunda bilgi verebilir...honda activa aldı kendisi yanlış hatırlamıyosam...
    SoderoS bunu beğendi.

Motosikleti
    kanuni seyhan 125
    Alıntı SoderoS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.. Motor kullanma isteğim çok fazla ama viteslileri kullanmaktan ilginç bir şekilde korkuyorum.. Başlangıç için Scooter tarzında birşey düşünüyorum fakat onda da handikap 190 boyum 98 kilom olması.. Şişman değilim ama kalıplıyım Ve bir de herkeste olduğu gibi maddi sorunlar da cabası.. En fazla 3000 liraya, yazdığım kriterlerde bana önerebileceğiniz motor var mıdır?

Not= Bisikletim bile olmadı bu güne kadar, 34 yaşında ilk kez araç sahibi olucam inşallah )
    bende senin gibi vitesliden çok korkardım hayatımda bırak vitesliyi scooter ın koltuğuna bile oturmadım geçen ay bugün tam 1 ay oldu 125cc lik 2.el aldım hiçte pişman değilim 3günde zorlukları atlattım şimdi hiç zorlanmadan kullanıyorum görende 10 yıllık motorcu sanacak bu arada benim boyum 193 kilom 96 yaşım 32 bence korkunu yen vitesliye bak çok zevkli saygılar

scooter bence geç...tabiki bu tavsiye ama ben almam yada almamaya çalışırım...kolay sanıyorsunuz ama daha zor...al bi çinli vitesli ben yarım saatte
    öğrendim sizde öğrenirsiniz...otomatik vites kaiteli olmalı o kadar paran yok ama manuel hepsi idare ede...kendini kasma vitesli al...

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Mondial mh 125 drift alabilirsin:2800 TL
    Yamaha ybr alabilirsin 2. el
    Apache alabilirsin
    motor çok dostum ama vitesli al bence vitesli daha iyi oluyor benim scooter'ler hiç hoşuma gitmiyor ama renkler ve zevkler tartışılmaz.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..
    Aslında ben de chopper seviyorum ama ne bileyim kullanması çok zor gibi geliyor bana Bi elin gaz bi elin fren bi ayağın debriyaj bi ayağın vites noluyo yav, kafam karışır kullanırken düşerim diye korkuyorum ) Harbiden korkuyorum.. Ama bi yerden başlayayım ileride illaki değiştiririm gibi geliyo bana.. Doyumsuzluk hepimizde var ne de olsa.
    Arkadaş güzel bi motor söylemiş.. Bütçeme çok çok uygun Zat 150 ile başlasam mı acaba? Yorumlarınız ne olur?

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Zat 150 aslında iyi bir seçim. Bakımları aksatmaz çok temiz kullanırsan memnun kalırsın. Ama biraz hantal bir motosiklet(artçın varsa özellikle). Tavsiyem Kymco Super8. Küçük gibi görünebilir ama seni asla üzmez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler