Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: trafik çevirmelerinde duruyor musunuz?

Katılımcı sayısı
66. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet

57 86.36%
  • Hayır

9 13.64%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Durmak ya da Durmamak [Dikkat RADAR]

Motovento
    REKLAM ALANI
    cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radara yakalandığınızda duruyor musunuz yoksa plakayı saklayıp devam mı?
    bazı forumlarda eski tarihli çok tartışmalar okudum genellikle pek durulmadığını gördüm. güncel olarak piyasanın durumunu merak ettim.
    teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    nasıl bir piyasaymış o ya?
    -öldürdüğünüz adamları gömüyormusunuz, gölemi atıyorsunuz diye başlık acacağım bende..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yakalandımda motoru durduruyom hemen yoldan bi balcık çamur atıp yola devam ediyodum hey allam:D
    Mustafa Kemal Atatürk

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hacı radara girersen öpülmüş yanağın davası olmazmış. Bikere radar arabasının yanından 110 la geçtim. Çevirmeye varmadan sağa köy yolu giriyodu. Ordan kaçtım çevirmeye kadar gitmedim yani. geçen yazdı sanırsam. Plaka filan sorgulattım borcu harcı gözükmüyo. Bikaç kez sorgulattım yok. Elimede evrak gelmedi zaten. Bilmemkine plakayımı kapatsak, kaçsakmı? bu arada evrak mevrak koruma falan tamdı. Deneme maksatlı. Nerdeyse giriyodu kazık

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    125lik motorla kaçmayı denemem. ama büyük motorum olsa katlanır plakalık yaptırırım. neden mi? motosiklet için hız sınırı 77 km/s olmamalı da ondan. 94le radara girdim diye 105 lira ödemiştim geçen sene. hala canım yanıyor
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    32 tl lik benzin için 68 tl vergi veriyoruz..... radara yakalanınca tabiki duruyorum 100-200 lira ceza bize dokunmaz alışkınız biz :D
    biraz gereksiz konu olmuş gençlere yanlış örnek olur.
    özetle durmak lazım kanun kaçağı değiliz ki polisten kaçalım.
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    arkadaşlar boşuna uğraşmayın çevirmeye km öncesinden girerseniz sonra istediğiniz kadar plakayı kapatınız nafile
    o plaka ekrana taaaa km önceden gelir kaçamazsınız
    ancak plakayı hepten sökmek lazım onuda tavsiye etmiyoruz durduk yere cezayı kitlerlerrr hemde daha beterini

polisten kaçılmaz ayrıca adamlar bütün yolları kesip bütün heryerde ekipleri var .liselilere kötü örnek olunmasın durumu farklı sancaklar
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    arkadaşlar radara girdiginizi farkettiginiz anda saga yol warsa yırttınız çünkü polis durdurmadan ceza yazamaz ya ben şunu merak ediyorum 3 kere saçmasapan sebeplerden ceza yedim toplamı 365 tl itelediler ya bu polisin imzalattıgı pembe ceza kagıdını imzalamasak neolur ? suçun günahın yokken bile bazı pisikopat kendini bipoksanan memurlar iteliyor temiz çocuguzya millet kasksız plakasız biniyor ama nesse

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Genelde biz cevirmelerde durmuyoruz Ya görüp geri dönüyoruz veya önünden hızlı bir sekilde geciyoruz Plaka olmadıgından pek sorun olmuyor Eger durulsa Ehliyet+Ruhsat+Plaka+Ayna+Kaska Vs sonuclardan 1.200-1.300 tl ceza kesiyorlar
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    sehir içinde (gaziantep için) 60 km yeterli oluyor e doğal olarak durdurmadıkları için durmuyorum rutin çevirme olmadıgında

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sıkıyorsa durma bakim

Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bir piyasaymış o ya?
    -öldürdüğünüz adamları gömüyormusunuz, gölemi atıyorsunuz diye başlık acacağım bende..
    ben genelde gömüyorum

wers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    joyride 200i
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde biz cevirmelerde durmuyoruz Ya görüp geri dönüyoruz veya önünden hızlı bir sekilde geciyoruz Plaka olmadıgından pek sorun olmuyor Eger durulsa Ehliyet+Ruhsat+Plaka+Ayna+Kaska Vs sonuclardan 1.200-1.300 tl ceza kesiyorlar
    bunların hiçbiri olmadan mı biniyorsunuz ?
    teocan94 bunu beğendi.
    Üzerine benzin dökerek intihar etmeye kalkışan genci uzun süre ikna etmeye çalışan polis, sonunda bir bidon benzini kurtarmayı başardı...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    gerçekten tebrik ederim cok güzel cevaplar sonrada bir araba sizi sıkıştırdıgında veya polisten kacarken kazara vuruldugunda veya kacmak için manevra yapıp yoldan cıkıp kaza yapılan birisi görürdüğümüzde sayfalarca yazıyoruz...vallahi helal olsun...bumudur doğru cevap sizce buysa bence yapın....polis uygulamasından yada radardan kaçarken ölen bir motorcuya asla üzülmem....ve hiç bir şekilde kaçanı da haklı çıkaracak sebeb yoktur.evet yapılan yanlış varmıdır vardır elbette 66 km ile normal yolda seyretmek ama bu bizi haklı cıkarmaz kanun yasa belli bu kanunlar yeni mi çıktı yıllardır gelen karayolları kanunu...Radarların amacının ceza kesmek oldugunumu sanıtyorsunuz bence değil bence caydırıcılık ve hızı engellemek mesela bizim buralarda bellidir radar yerlerı ve saatlerı g... yiyen o saatlerde bassın gaza bende dahil : ))

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav beni hiç durdurmuyorlar yav gerçi durdursalarda ceza yazamıyorlar maalum motorun hız göstergesi 80 e kadar olunca

Hep ful koruma geziyorum rutin çevirmedekilerde bunun herşeyi tamdır deyip hiç çevirmiyorlarda.

Valla sıkıldım artık bi gün sırf atraksiyon olsun diye beni çevirmeselerde gidip durcam beni kontrol edin dicem

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Dostum kağıdı imzalamaman birşey değiştirmiyor. Ben bazen sinir oluyorum imzalamıyorum sinirden. Geçen şehir içinde 72km hızla giderken ceza yedim(hızım yüksekti kabul ediyorum). Ama ne
    yapayım 319 lira ceza kesince sinir oldum imzalamıyom lan dedim. Polis te hiç istifini bozmadan ceza kağıdını verdi bana.
    Böyle durumlarda imza atılan bölüme "imzadan imtina" diye bir ibare düşüyorlar.

Saygılar

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Şu ana kadar hiç durdurulmadım fakat bir gün çevirmeye yakalanırsam durarım gibime geliyor.En azından derdimi anlatmaya çalışarak şansımı denerim.
    ANGARAJ

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben degilde bir arkadasim, bolunmus yolda yasal sinirin 90 km + %10 ile 99 km oldugu yolda, 101 ile radara girip durdugunda, polisin keske durmasaydiniz, durdugunuz icin ceza yazmak durumundayim, kameralar kayit yaptigi icin, kusura bakmayin demesi uzerine artik bende durmam diyorum.
    Kimse kusura bakmasin, kacmayi yanlis goren cogu insan, basina geldiginde nasil kacacagini sasiriyor.

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben degilde bir arkadasim, bolunmus yolda yasal sinirin 90 km + %10 ile 99 km oldugu yolda, 101 ile radara girip durdugunda, polisin keske durmasaydiniz, durdugunuz icin ceza yazmak durumundayim, kameralar kayit yaptigi icin, kusura bakmayin demesi uzerine artik bende durmam diyorum.
    Kimse kusura bakmasin, kacmayi yanlis goren cogu insan, basina geldiginde nasil kacacagini sasiriyor.
    Vay be : ciddimisiniz...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be : ciddimisiniz...
    Ciddiyim, dayim trafik polisi olmasina ragmen sevemem bir turlu trafikcileri, ama arada iyi ve insaflilarida var demekki.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç ...
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)