Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Sezonun ilk sopasını attım.Camiaya hayırlı olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Size bir şey söyleyeyim mi. Bu olay çok doğal... Yani bizim birisini dövmemiz inanın ki çok doğal.
    Biz artık bu olaylarla o kadar dolmuşuz ki son damlayı bekler hale gelmişiz motorcular olarak. İlk defa başımıza gelen bir şey olsa hadi insanlık halidir der güler geçeriz belki. Ama biz ateşlenmeyi bekleyen birer barut haline getirildik... İnsanın sabrı da bir yere kadar...
    kanmix_x, ZIPPIRMAN, 34 FL 5564 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Kavga etmeyi severim ama doğru olmadığını da biliyorum. Ama bu durumda kavga etmek kesinlikle doğru. Ve adamı bayıltana kadar dövmekte doğru. Yolda anamızı ağlatıyolar be ağzımıza s.cıyolar motosikletleri takmıyolar şu malları dövelimde akılları başlarına gelsin

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ellerine ağlık pek hoşlanmasamda bende bu tipleri denk geldimi döverim acımamda p*şt herif ya

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    sokaklar boyboy trafikte ne diyon sen ,el kol hareketleri ,yer mekan dinlemeden küfürleşmeler hatta bıçak alıp cinnet geçirmeler
    haklı haksızken yapılan kavgalarla dolu
    inanın kimsenin eline bir şey geçmiyor tabiki hakkınızı arıcaksınız ama şiddetle küfürle değil bunu desteklemek ne kadar vahimdir

nerede ne yapıcağını bilmeyen bir toplum ,insanlık tarihinden beridir ilkel doğasını yaşatan bir ulus....

bunları destekleyin bir gün haklıyken veya haksızken sizin zihniyetinizde biri size bıcak çıkartıp yürürse görüceksiniz erkekliğinizi
    luthier76 bunu beğendi.
    Mustafa Kemal Atatürk

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede ne yapıcağını bilmeyen bir toplum ,insanlık tarihinden beridir ilkel doğasını yaşatan bir ulus....

bunları destekleyin bir gün haklıyken veya haksızken sizin zihniyetinizde biri size bıcak çıkartıp yürürse görüceksiniz erkekliğinizi
    Çok doğru ve yerinde bir laf her ne kadar takdir etsem de zıppırman'ı. Temennimiz son kısımda dediğinizin olmaması ama toplumumuzdaki anlayış yoksunluğu ve karşılıklı hoşgörü(var diye çok övünsek de) miktarının düşüklüğü böyle çözümlere itebilir insanları.

Sonuçta hukuka askere polise güveni kalmamış bir toplumda kendinde o gücü görenlerde "hukuku yerine getirme"ye yönelik hareketler gözlenmesi gayet doğal. Şu konuda dahi yorumları okusak iz bırakmaktan öldürmeye kadar pek çok öneri mevcut.
    Zıppırmanın başka bir üyeye ettiği "Efendilik en büyük dayılıktır" lafından kendisinin de bu olaydan çok zevk almadığını çıkartıyorum ama kimisi değil dayak "medeni olması gereken" bir toplum dahilinde yaşamayı dahi haketmiyor gözümde http://goo.gl/bZPyG' de anlatılan insan(sı)lar misali.

Böyle insanlar laftan anlamaz, insan gibi iletişim kurulamaz bu adamlarla. Kafası tamamen başka birşeye bozuk olduğu için ters bi bakışınızda kavga ve daha kötü sonuçları rahatlıkla çıkartabilecek insanlarla dolu sokaklar. Böylesini dayak adam eder ya, ya da başka bi kötü anı ki insana yakın hareketler yapsınlar.

Şu durumda gerçekten adil bir durumda (bana göre) zıpırman bıçakla adamın üzerine gidip sözde "adam" ağlayana kadar korkutmalı sonra da kendi vicdanı elverdiği ölçüde (ki görüyorum ki gayet makul bir insan kendisi) dersini verip (gerek sözle gerek döve döve) yoluna devam etmeliydi. Kendisi de oldukça yakın bir yol izlemiş bu yüzden ben kendisinin sonuna kadar gerekirse kavgada bile arkasındayım şahsen. Dayak yiyeceğimi vs bilsem bile
    piyanist_irf ve speedy2 bunu beğendiler.
    Heil Spellcheck

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Kavga etmeyi sevmiyorum.

Ancak, kendi tecrübesini, kendi gözünden, bütün dürüstlüğüyle paylaşan kardeşimizi yargılayan tavırlardan NEFRET EDİYORUM.

Ne çabuk ahlak timsali oluveriliyor?

Üstelik de kendi motorcu kardeşine karşı?

Birilerini habire yargılıyorsak, bu bizim karşımızdakine tepeden baktığımız anlamına gelir.

Bu bence hayatına kasteden otobüs şoförüyle dövüşen kardeşimizin tavrından DAHA TEHLİKELİDİR.

Herkes kendi tecrübesini, kendi doğrularını paylaşıp, nasihat vermeyi bırakırsa buralar daha huzurlu olur.

Ben de kendi tecrübemi paylaşıyorum aha buyrun: YORULDUM ARTIK AKIL ÖĞRETENLERDEN.

Slmlr
    Brkn

endrucu52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sa abi ellerin dert görmesin bizim oralarda bir sözvardır eşşeğe tamını tanıtacaksın ama eşşek bir degilki ama yinede birtanesi yeri ögrendi darısı diğerlerinin başına ellerine saglık AMİİİİİİİİİİN.
    SEN BENİM YAŞADIKLARIMI HAYAL BİLE EDEMEZSİN

Johnizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    cıx cıx cıx

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yıllardır öyle insanlarla karşılaşıyoruzki ! şimdi motosikletten , hukuktan, ondan bundan konuşmayacağım , ben hayatımda hiç kavga etmedim evet inanmayacaksınız hiç kavgam olmadı, böyle bir ortama girip bir damla çiziğim , kanım akmadı, askerde karombole yediğim bir kaç tokadı saymazsak

lakin ister araba kullanın ister motosiklet (bu durum motosiklette sıkça rastlanır) öyle insanlar varki bu tipleri anlatmama tahsilim ve şuurum el vermiyor ve o anda imkanınız olsa elinize geçirseniz değil adamı dövmek boğazını sıkıveresiniz geliyor .

insan pisikolojisi bu günü gününe tutmaz , motosiklet sürücülerinin kaale alnmamasına hepimiz kızıyoruz , hepimiz birer canlıyız o hanzolar gibi o hanzoluğunu yapacak canıma kastedecek bende eyvallah çekip yanına bırakacağım , ben böyle bir şey okumadım hiç !

her şey karşılıklıdır insan ilişkilerinde birinin sizi göz göre göre ölüme sürüklüyor olmasına göz yumarım olumlu bakarım diyen adam bir adım öne çıksın ..

öte yandan motosikletinle yol alıyorsundur trafik ve karayolları kanununa göre geçiş üstünlüğü sendedir ve tali yoldan senin gözünün içine baka baka üzerine kırması, seni tınlamaması , canına kastetmesi nedir ????? türkçe meali ne anlama gelir ???

kazalarda binlerce insanımızı kaybettik ve halen kaybediyoruz hepsi bu hanzolar yüzünden değil biliyorum
    isterseniz bu soruların cevabını bulalım , zıppırman dediğiniz ağabeyimizide tanırım çokça muhabbetim olmuştur ama yorumlarda anlatılan kavgacı karakter bu adam değildir onu bilirim onu söylerim .

eğer böyle bir durum cereyan ettiyse ellerine sağlık gürol abi bir tanede benim hatrım için çaksaydın .
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    CBF 150 - 2009
    Burada bu hareketleri yargılayan arkadaşların sinirden deliye döndüğü, karşıdakinin ağzını burnunu kırmak istediği anlar olmadı mı hiç sanki?
    ZIPPIR abim herkesin içinden geçirip te cesaret edemediği şeyi yapmış.

Bi düşünün. Adam sizin canınıza kastetmiş. Sizde o sinirle iki tane patlatmışsınız nedir yani. Ben olayın şahidi olmamama rağmen o adamın o hareketi görerek yaptığına eminim.
    Bir nevi cinayete teşebbüstür bu. Bir de üstüne cinayete kaza süsü vermeye çalışmaktır.

Adalet bu katil ruhlu şoför müsvettelerini durdurana kadar her türlü sözlü ve fiziksel şiddetin arkasındayım. Yasalar sizin canınızı korumuyorsa siz de nefsi müdafaa için dayak atabilirsiniz.

Saygılar,

(şiddet manyağı değilim yanlış anlaşılmasın. Ama cana kast eden adam da şiddeti hakeder. Hatta bi motora bindirilip otobüsle sıkıştırılıp bariyerlere sokulmayı da hakeder. Empati yapamayana yaptırmak lazımdır)

Motosikleti
    Naked :)
    Böyle söylüyoruz ama araba kullanan ve hayatında motora binmemiş milyonlarca insan var. Bunlar motosikletin trafikte ip çambazından farksız olduğunu anlayamıyorlar. Ya da yeteri kadar bilinçli olamıyorlar. Ben şahsen motor kullanmaya başladıktan sonra araba kullanırken motorculara daha dikkatli davranmaya başladım. Motor gördüğümde fazla yaklaşmıyorum, takip mesafemi daha uzun tutuyorum mesela. Yol vermemezlik yapmıyorum. Geçiş hakkında motordaysa hakkına tecavüz etmiyorum. Kısacası bilinçli olmak önemli. Bu bilinç motor kullanmayana nasıl kazandırılır onu düşünmek lazım.

Motosikleti
    keeway land cruiser
    trafikde motor sürücülerine saygılı ve tedbirli davranan bi arkadaşımız daha oldu desenize eline sağlık hakkını vermişsin bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru ve yerinde bir laf her ne kadar takdir etsem de zıppırman'ı. Temennimiz son kısımda dediğinizin olmaması ama toplumumuzdaki anlayış yoksunluğu ve karşılıklı hoşgörü(var diye çok övünsek de) miktarının düşüklüğü böyle çözümlere itebilir insanları.

Sonuçta hukuka askere polise güveni kalmamış bir toplumda kendinde o gücü görenlerde "hukuku yerine getirme"ye yönelik hareketler gözlenmesi gayet doğal. Şu konuda dahi yorumları okusak iz bırakmaktan öldürmeye kadar pek çok öneri mevcut.
    Zıppırmanın başka bir üyeye ettiği "Efendilik en büyük dayılıktır" lafından kendisinin de bu olaydan çok zevk almadığını çıkartıyorum ama kimisi değil dayak "medeni olması gereken" bir toplum dahilinde yaşamayı dahi haketmiyor gözümde http://goo.gl/bZPyG' de anlatılan insan(sı)lar misali.

Böyle insanlar laftan anlamaz, insan gibi iletişim kurulamaz bu adamlarla. Kafası tamamen başka birşeye bozuk olduğu için ters bi bakışınızda kavga ve daha kötü sonuçları rahatlıkla çıkartabilecek insanlarla dolu sokaklar. Böylesini dayak adam eder ya, ya da başka bi kötü anı ki insana yakın hareketler yapsınlar.

Şu durumda gerçekten adil bir durumda (bana göre) zıpırman bıçakla adamın üzerine gidip sözde "adam" ağlayana kadar korkutmalı sonra da kendi vicdanı elverdiği ölçüde (ki görüyorum ki gayet makul bir insan kendisi) dersini verip (gerek sözle gerek döve döve) yoluna devam etmeliydi. Kendisi de oldukça yakın bir yol izlemiş bu yüzden ben kendisinin sonuna kadar gerekirse kavgada bile arkasındayım şahsen. Dayak yiyeceğimi vs bilsem bile
    Teşekkürler DOSTUM

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler DOSTUM
    Ne demek her zaman
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    birgün babamla 2 motosiklet gzerken adamın biri babamın önüne kırıverdi direksyonu babamda yolun solundaki tarlaya uçdu kurtaracam diye baktım babam düşmemiş bile iyi durumda bende motordan indim kaskı çıkardım arabaya yaklaştım kapıyı açdım bide ne göreyim neredeyse 70 yaşında bir dede ben 21 yaşındayım torunu kadarım kapıyı kapattım dewam et dedim yapacak bişey yok

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    bi keresinde bende elimden kaçırınca kaskı fırlatmıştım arka cam indi bazen insan sabredemiyor
    GEL DEDİN, GELDİM, ABDURRAMAN ÇAVUŞ

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazilanlari okudukca ne diyecegimi bilemiyorum.
    Kavga etmeye devam edin artik ne diyeyim..

Siz arac sürücülerini sopalayin ve onlarda sizleri her kösede ezmeye calissinlar.
    Sizi görmeyen yada görmek istemeyen arac sürücülerini sopadan gecirin..

Sakin ama sakin birbirinize hosgörü göstermeyin..

Ve artik burada kimseye akil vermeyede kalkmam..

Sadece sunu bilinki ben Türkiyede araba ve Motosiklet sürerken sizleri (motosiklet kullananlari) gördüm..

SUCU BIRAZDA KENDINIZDE ARAYIN
    motorcu48 ve Şeyh Şamil bunu beğendiler.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ooooo konuya bayağıdır girmiyordum, sosyal mesajlar almış başını gidiyor
    Bizim ülkemizde, trafikteki özellikle ticari taksi ve dolmuşçu diye tabir edilen insanlara
    gereğini yapacaksın... Çünkü uyursan ölürsün ... dayak atmazsan ölürsün
    Deveyi diken, taksici ve dolmuşçuyu s.... yaranır.. O yüzden yaranın arkadaşlar

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazilanlari okudukca ne diyecegimi bilemiyorum.
    Kavga etmeye devam edin artik ne diyeyim..

Siz arac sürücülerini sopalayin ve onlarda sizleri her kösede ezmeye calissinlar.
    Sizi görmeyen yada görmek istemeyen arac sürücülerini sopadan gecirin..

Sakin ama sakin birbirinize hosgörü göstermeyin..

Ve artik burada kimseye akil vermeyede kalkmam..

Sadece sunu bilinki ben Türkiyede araba ve Motosiklet sürerken sizleri (motosiklet kullananlari) gördüm..

SUCU BIRAZDA KENDINIZDE ARAYIN
    söylediklerinin harfiyen ardındayım remzi abi lakin can tatlı be abim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Kavga etmeye karşı olanlar ya araba sürücüleri yada korkaklar yada hiç motosiklet sürmemişler başka bir açıklaması yok

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)