Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.El Motor alıcam bi yardım ederseniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar simdi 2.el bi ybr dusunuyorumda kafamda sorular var şöyleki babamın üzerine bir ticari araç var ve aracın uzerinde haciz ve vergi borcu var biraz karışık 2.el motor alınca ruhsatı babamın uzerine yapsam motosiklete el koyarlarmı bide motosikletin devir işlemini motosikletin bağlı olduğu il yada ilçedemi yapıcaz yoksa örnek izmirde oturuyorum ben karşıyaka ilçesine bağlı olan bi motosikletin devir işlemini yanı satışını urla ilçesinde yapılabilirmi bide motoru alınca urla ilçesinemi bağlı olcak yoksa yine karşıyaka ilçesinemi bağlı olucak yani vergisini fln urladamı öduyeceğim yoksa karşıyakadamı bi yardımcı olursanız çok iyi olur ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    meraktan soruyorum kaç model bi ybr alcaksın
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    babanın borcu bitmediği sürece üzerine kayıtlı her mala haciz gelebilir tabii bu birazda borcun miktarına bağlı

Motoru alırken zaten satışı noterden yapılıyor. Sonra sana bir kağıt veriliyor. Yanlış bilmiyorsam o kağıtla herhangi bir trafik şubede yeni ruhsatı çıkarttırabiliyorsunuz.

Plaka zaten 35 olduğu için k.yaka yada urla diye bi ayrım yok benim bildiğim. Yani sonuçta izmire bağlı diye geçiyor ve ona göre plaka veriyorlar

Vergi konusuda türkiyenin istediğin herhangi bir ilindeki vergi dairesinden aracın vergisini yatırabilirsin. Yani izmirden aldın diye illa vergiyide izmirden yatıracaksın diye bir şart yok. Zaten devlet para almaya can atıyor farklı şehir diye birde senin verginden mi olacak

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    2009 2010 fln olabilir yani 0 çin malı alsam hemen hemen o fiyata gelir gibi onun yerine sağlam japon alırım die düsündüm

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:51 ----------

safak abi özel mesaja bakarsan bi bide yaşım 18 den kuçuk benim üzerime ruhsat olmuyor sanırım ama babamın uzerınden benım uzerıme olabiliomus sanırım vekaletlemi ole bir sey varmı ?

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 2010 fln olabilir yani 0 çin malı alsam hemen hemen o fiyata gelir gibi onun yerine sağlam japon alırım die düsündüm

---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:51 ----------

iyi düşünmüşsün. çin mallarına bulasma bile
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    utkan bende 15-16 yaşımda motor almıştım.babam notere gidip benim kendi adıma araç ve mülk sahibi olabileceğime dair bir izin belgesi onaylattı ve kendi adıma almıştım motoru.sizinde böyle yapmanız daha iyi olur her sorunda babanda uğraşmamış olur.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    abi bende aynı kaderi paylaşıyorum bilgilendirdiğin için çok saol

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Bildiğim kadarıyla, alım satım işlemini yaptığınız noterin bulunduğu ilçedeki emniyetten alıyorsun ruhsatı, örneğin karşıyakada bir noterde işlemi yaptıysan karşıyaka emniyetten alıyorsun ruhsatını. Üzerine alma konusuna gelince mstfkrfk'nın dediğin gibi yaparsan kendi üstüne alabilirsin.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    hmm anladım sorularımı cevaplayan herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)