Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet konusunda yardıma ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Herkese merhaba. Bugün maliyeye gerekli ücretimi ödedikten sonra dosyamı almak üzere sürücü kursuna gittim. Daha önceden de üniversitem uzakta olduğundan öğrenim belgemi fakslatmıştım. Fakat bugün sürücü kursundaki hanımefendi bana bu belgenin aslı olmadığı sürece dosyamı teslim edemeyeceğini, Emniyet Şubesi'nde sorun yaşayacağımı söyledi. Sizce prosedür bu mudur yoksa gıcıklık mı yapıyor anlamadım
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Okuldan alacağınız öğrenci belgesi geçerlidir. Hem trafik tescile gittiğinizde sadece bakıp size geri veriyorlar belgenizi. Eğer siz fakslatıp,kursa gönderdinizse,kursun böyle bir lüksü yok.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Teşekkür ederim Uğur bey. Sorun şu ki faksta çıkan belgeyi siyah beyaz olduğu için Trafik Şube'nin kabul etmeyeceklerini söylediler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı philetoaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Uğur bey. Sorun şu ki faksta çıkan belgeyi siyah beyaz olduğu için Trafik Şube'nin kabul etmeyeceklerini söylediler.
    Ben şu an Sakarya'da okuyorum,bundan önce de Kocaeli Üniversitesi'nde okudum. B sınıfı alırken Koü'den aldığım belge siyah beyazdı,A2 alırkende Saü'den aldığım yine siyah beyazdı
    Eğer bilgileriniz net bir şekilde okunuyorsa sorun teşkil edeceğini zannetmem. Eğer sorun çözülmezse öğrenci belgenizle trafik tescile gidin,durumunuzu arz edin. Onca şeyden sonra öğrenci belgesi yüzünden ehliyet vermemezlik yapmazlar sanırım.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Valla ben üniversite mezunuyum ama bir belge verdiler lisede onaylattım aldım
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Anlayamadığım diğer nokta ise sürücü kursunun belgemi vermemesi.. Yarın elimde sopamla gideceğim sanırım

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu an Sakarya'da okuyorum,bundan önce de Kocaeli Üniversitesi'nde okudum. B sınıfı alırken Koü'den aldığım belge siyah beyazdı,A2 alırkende Saü'den aldığım yine siyah beyazdı
    Eğer bilgileriniz net bir şekilde okunuyorsa sorun teşkil edeceğini zannetmem. Eğer sorun çözülmezse öğrenci belgenizle trafik tescile gidin,durumunuzu arz edin. Onca şeyden sonra öğrenci belgesi yüzünden ehliyet vermemezlik yapmazlar sanırım.
    Umuttepe' de miydin kardeş?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öğrenci belge ya da diplomasının aslı gibidir onayı gerekiyor. geçen ay benden de onay istediler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğrenci belge ya da diplomasının aslı gibidir onayı gerekiyor. geçen ay benden de onay istediler.
    Evet noter tasdikli olması gerekiyor.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Hmmm... Pekala, üniversiteye gitme şansım yok (Isparta'da) mezun olduğum liseden bu tip bir belge alabilir miyim ?
    Ve onu da tasdiklettirmem mi gerekir ?

MuratZF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 UAG
    Aslı veya noter onaylı olması gerekiyor yani prosedür doğru.
    4 Teker Bedeni , 2 Teker Ruhu...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umuttepe' de miydin kardeş?
    Yok hocam, Arslanbey Yerleşkesi'ndeydim.

Yurtdışında ikamet eden biri olarak sormak istiyorum.
    Ehliyet ve Öğrenci belgesi ne alaka anlamadım?
    Biri iki cümle ile cvp verirse sevinirim. Neden böyle bişey talep ediyorlar?

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    MRay57 sanırım bu belgeyi almak için gerekli eğitim durumuna sahip olup olmadığınızdan emin olmak için yapıyorlar. Fakat bu kadar üstüne gidilmesini (yani aslı olsun, yok notere tasdikletin vs.) gereksiz geliyor bana. Bu ne kadar suistimal edilebilir birşeydir ki sonuçta ?

Benim yaşadığım yerde böyle bir şey yok. Belkide Avrupada hiç yoktur. Bana saçma geldi. Diğer taraftan senin dediğin gibi üstüne çok gidiyorlar noter tasdikli falan. Biraz abartılı bi sistem.
    Umarım en kısa sürede yardımcı olurlar sana (okul, emniyet..) ve ehliyetine kavusursun.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @philetoaster
    ben üniversiteye gitmeye üşendiğim için lise diplomamı mezun oldugum liseye giderek onaylattım. sorun olmaz. ayrıca gereksiz de değildir sahteciliğin önüne geçmek için gereklidir(noter tasdiği değil liseye onaylatmanız gerekiyor) ve eğitimi yeterli olmadığı halde şoförlük yapan birisiyle kaza yapsanız eminim o adamı mahkemelerde süründürürsünüz. biraz geniş düşünün.

Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Arkadaşlar liseye gidip bir belge aldım ve emniyete gittim sordum, kabul edeceklerini söylediler. Bende gittim aldım dosyalarımı götürdüm ve 2 saat sonra aldım ehliyetimi. Teşekkür ederim herkese

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler