Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 cc Artıları Eksileri Yakıtı Performansı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Evet arkadaşlar 20.03.2012 de aldığım ilk 250cc motorum Roadstar 250 hakkında bir kaç şey yazmak istiyorum. Yazacağım şeyler daha önceden yazılmış ve unutulmaması için bu motoru alma düşüncesinde olan arkadaşlara bir yol göstermek isterim. Öncelikle artılarından bahsedersek

Beklediğim performansın kat ve kat üstünde çıktı (hiç kasmadan 120-130 km sürate çıkabiliyor eminimki 140 km/s geçebilir sıkıştırınca ama ben hiç o kadar sıkıştırmadım)

Bu performansın yaktığı yakıt kafanızda soru işareti oluyorsa artık kaldırın bu soru işaretlerini

Bu alet şehir içinde yarı agresif yarı uysal kullanımda tam 18 krş yakıyor

Aynı şartların altında cbf150 kullanan arkadaşım 17 krş yakıyor

Bu alet uzun yolda cbf150 nin 19 krş yaktığı yolda 16 krş yaktı... ( http://www.motosiklet.net/forum/etki...bulusumuz.html bu gezimizde hesaplamıştım)

Bütün viteslerde özellikle düşük devirlerdeki güç cezbediyor.

Artılarından bahsettik birazda eksilerinden bahsedelim,

Sele ve pedallar çok rahatsız boyum uzun ve kilolu olduğumdan uzun yolda rahatsız ediyor

Lastikler orjinal lastikleri olduğu için değiştirmek şart yol tutuşunu zayıflatıyor (eski sahibi çok az kullanıldığı için lastikler 1 sezon kullanılmış gibi yeni)

Motor tamircisi arkadaşlarınız size düşman olabiliyor/muş.

Arkası birazcık kısa olduğu için artçı rahatsız olabiliyor o rahatsız ettiği kadar sizide sıkıştırdığı için sizde rahatsız oluyorsunuz

Gidonu tam çeviremiyorum dizime çarpıyor (uzun boyun ve kilonun eksiside olabilir )

Tavsiye edermiyim tabikide kesinlikle bu tarz düşünenlere az yakan çok kaçan cinsten...

Satmaya karar vermiştim hatırlarsnız konuda açmıştım eğerki hırsızlığa karşı kasko yaptırabilirsem (2008 model altına kasko yapılmıyormuş sigortacım öyle söyledi farklı şirketlerede soracağım sonucu yazarım) satmaktan vazgeçecem... Sorusu olan varsa cevaplayabilirim...
    bu kawasaki bir başka dostummm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ms90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    90' Jawa TS350, 06' Mondial 125 KT
    bnm gbi v motor meraklıları için güzel bi paylaşım, teşekkürler. Ha bu arada, motorunuzun fotograflarını görmüştüm, hiç kıyılır mı hocam öyle bi güzelliğe : )
    iki tekerse, iyidir arkadaş

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı ms90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm gbi v motor meraklıları için güzel bi paylaşım, teşekkürler. Ha bu arada, motorunuzun fotograflarını görmüştüm, hiç kıyılır mı hocam öyle bi güzelliğe : )
    hiç kıyamıyorum ama çalınmasındanda korkuyorum ne yapacağımı şaşırdım o işaretlediğim yere koyuyordum eski motorlarımı orası kömürlük 1 metre kadar genişliğie sahip bir koridoru var kapının kenarındaki kömürlüğü sahibinden almaya çalışıyorum verirse kapı ağzındaki kömürlüğü yıkabilrim yıkarsamda birşekilde sığdırabilirim motoru oraya satmaktanda vazgeçerim

Uploaded with ImageShack.us
    anaconda84 ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    hani derler ya kız gibi die, aynen öyle, inş halledersiniz kömürlük olayını
    bY_aLp bunu beğendi.

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    Ah roadstar ahhhhhh
    bY_aLp bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    inşallah hallederim uzun senelere kullanırım canavarı sadeceo inşallah bitanede sen alırsın

Motosikleti
    sadeceo bi tane alsın da bizde binelim bi roadstara yaf : )

dostum bende düşünüyorum bu tarz bir şey. boyum 2.02 kilo 110 şişman değilim ama biraz kalınım hani :D boy sıkıntı yaratırmı? önerir misin bu motoru?
    yılda 3-4 kez uzun yol yaparım balıkesir-edirne arası oda 600km falan sanırım. bakımlı olduğu sürece uzun yolda güvenilebilir mi?

Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı youngcaesar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bende düşünüyorum bu tarz bir şey. boyum 2.02 kilo 110 şişman değilim ama biraz kalınım hani :D boy sıkıntı yaratırmı? önerir misin bu motoru?
    yılda 3-4 kez uzun yol yaparım balıkesir-edirne arası oda 600km falan sanırım. bakımlı olduğu sürece uzun yolda güvenilebilir mi?
    sele oturuş pozisyonu depoya yapıştırıyor ayakları koyduğun padler biraz ileri alınmadığı sürece bir süre rahatsız edecek sonra alıştıktan sonra problem olmuyor boy ve kilodan dolayı test etmeden almamanını öneririm motor konusunda ise temiz ve daha önceki bakımları düzgün yapıldıysa gönül rahatlığıyla alabilirsin

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    Alıntı ms90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadeceo bi tane alsın da bizde binelim bi roadstara yaf : )
    İnat etti Denizli'de arkadaş alamıyoruz bi anlaşamadık işte

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sele oturuş pozisyonu depoya yapıştırıyor ayakları koyduğun padler biraz ileri alınmadığı sürece bir süre rahatsız edecek sonra alıştıktan sonra problem olmuyor boy ve kilodan dolayı test etmeden almamanını öneririm motor konusunda ise temiz ve daha önceki bakımları düzgün yapıldıysa gönül rahatlığıyla alabilirsin
    dostum peki bir sorum olacak şimdi sana bu motorların sıfırı bulunmuyor galiba artık, 2.ellerede baktığımda 2006-7 model makineler 5-10 bin kmde bu çok garip geldi bana.
    sıfır ybr125 ile mu motor arasında gidip geliyorum. şimdi ne alaka iki motor farklı tarzlarda dediğini duyar gibiyim
    aslında enduro istiyorum ancak öğrenci olduğumuz için maddi imkanlar şuan elvermiyor bende önümüzdeki 3-4 yıllık gibi bir sürede başımı ağrıtmayacak bir makine istiyorum.
    ybr sıfır motor diyorum ama hava soğutmalı, uzun yolda artçıya da zulüm bana da
    roadstar v motor diyorum ama ikinci el şimdi bir şey çıkartır mı birde chopper tarzı uzun boylulara pek uygun değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı youngcaesar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum peki bir sorum olacak şimdi sana bu motorların sıfırı bulunmuyor galiba artık, 2.ellerede baktığımda 2006-7 model makineler 5-10 bin kmde bu çok garip geldi bana.
    sıfır ybr125 ile mu motor arasında gidip geliyorum. şimdi ne alaka iki motor farklı tarzlarda dediğini duyar gibiyim
    aslında enduro istiyorum ancak öğrenci olduğumuz için maddi imkanlar şuan elvermiyor bende önümüzdeki 3-4 yıllık gibi bir sürede başımı ağrıtmayacak bir makine istiyorum.
    ybr sıfır motor diyorum ama hava soğutmalı, uzun yolda artçıya da zulüm bana da
    roadstar v motor diyorum ama ikinci el şimdi bir şey çıkartır mı birde chopper tarzı uzun boylulara pek uygun değil
    Bu motorlar yanılmıyorsam 2006 yılında ithal edildi,zaten çok az sayıda geldi,Bisan firması krize girince çoğu motor 2007-2008 2009 2010 da hatta gecen yıl sıfır olarak satıldı ama model yılı 2006 kaldı.
    bu yüzden düşük km lerde bulmak olası.Kolay sorun çıkartmaz,bir çok cinliden çok daha dayanıklı olduğu artık kabul ediliyor.
    bizzat zor şartlarda kullandım,genel olarak sıkıntısız motordur.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar yanılmıyorsam 2006 yılında ithal edildi,zaten çok az sayıda geldi,Bisan firması krize girince çoğu motor 2007-2008 2009 2010 da hatta gecen yıl sıfır olarak satıldı ama model yılı 2006 kaldı.
    bu yüzden düşük km lerde bulmak olası.Kolay sorun çıkartmaz,bir çok cinliden çok daha dayanıklı olduğu artık kabul ediliyor.
    bizzat zor şartlarda kullandım,genel olarak sıkıntısız motordur.
    ''Bisan-Roadstar ile Istranca Ormanları'nda foto-safari'' adlı blog yazınızı okudum şimdi. Aydınlatıcı oldu benim açımdan, teşekkür ediyorum.

roadstar06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben senı nerdern tanıom kardes

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bende bu motoru alacaktım sağlamlığını falan araştırdım tabi o zamanlar çoğu insan iyi yorumlar yapıyordu.. customada uygun bir motor.. güzel yazı olmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)