Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlköğretim okullarında'' güvenli bisiklet sürüşü ve trafik eğitimim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    fjr1300-bmwgs 1150
    Sevgili arkadaşlar.Bahar ve yaz aylarında Bisiklet kullanımının küçükler tarafından kullanılmaya başlaması ile birlikte ,bisiklet kazalarının artışı gerek basından,gerekse yakın çevremizden sıklıkla duyduğumuz üzücü bir durum oladuğunu hepimiz biliyoruz..

Çoktandır kafamda olan düşüncelerimin arasında bir proje vardı..Motosiklet eğitimlerinden gördümki,Eğitim almamış motosiklet kullanıcıların,motosiklete yeni başlayanların bisikletten -motosiklete geçiş yaptıklarında temel bazı hataların aslında, Bisiklet kullanılıken yapılan basit hataların motosiklete taşıdıklarını gözlemledim.

Bu durumdan yola çıkarak,Güvenli sürüş eğitimlerinin '' ilköğretim okullarında başlaması aslında ilerde yapılan basit hatalardan kaynaklanacak olası kazaların önlenmesi belki herkese faydamız olmasada,vereceğimiz güvenli sürüş teori eğitimleri ile çocuklarımızın trafiğe bakış açılarında fark yaratıp onlardan birine dahi bu yönde faydamız olsa ..bu bile başarımızdır..

Bu konu ile alakalı bir süreden beri Milli eğitim ve eskişehir valiliğimizle teklifim üzerine bir çalışma yürütüyordık..sağolsun murat seven kardeşim ile birlikte evvelce motosiklet eğitmenlerimizin teori sunumlarını da yakınen bildiğimiz için..oldukça eğiten,bazen düşündüren,bazen de güldüren ...görsel ve yazılarımızla çok güzel olduğuna inandığımız bir Barkovizyon sunumu gerçekleştirdik..Bu sunumu aslında yaşantımızda özellikle çocukların maruz kaldığı yada kalabileceği kurgular üzerinde temel aldık..Bu barkovizyon gösterimizi çocuklarımız ile birlikte valilik ve milli eğitim md.lüğümüzün uygun gördüğü kongre salonlarına sahip 8 okulumuzda gerçekleştireceğiz..inşallah...Çocuklarımızı sıkmadan,onlarla zaman zaman diyalog içersinde olacağımız...zaman zaman da hayli komik gösterimlerle ,kansız-kötü görüntü içermeyen video kaynakları ile bisiklet ve motosiklet kazalarını içeren ''akıllı tv '' görüntülerine benzer görüntüler ile inşallah akıllarında yer etmeyi,daha dikkatli olmaları ve basit trafik kurallarından oluşan özellikle kavşak temalarını işlediğimiz bir ''Güvenli bisiklet'' kullanımı ve trafikte hayatta kalmanın 36 altın kuralını anlatacağız...

Şuna eminim sizlerden çok daha dikkatli izleyecekler...Ulen şimdi başkan eline mikrofon aldımı susmak bilmez diyenlerin aksine.. :D :D Daha çok görseller izleterek bir nevi Gösterimli ''Talk show'' tarzında bir çalışmamız olacak... :D :D :D

Bir çok arkadaşım aslında benim sınıf öğretmeni olduğum gerçeğini bilmez...ayrıca pedagoji dersi hocalığımıda...Bu eğitimimi 1982 senesinde eğitim fakültesinde almıştım...yani demek istediğim çocukların ne yaparsanız dikkatini çekersinizi iyi bilirim :D :D

Sadece motosiklete binerek motosiklet kültürüne bir hizmetimiz olamaz..Bir çok motosiklet kullanıcısının aksine ,ben elimden geldiği kadar '' eğitim-kültür'2 yönünde çalışmalardan daha çok mutlu oluyorum..sizlerin motosiklet güvenli sürüş eğitimlerinden aldığım zevk ve gurur'u inanın motosiklet sürerken almıyorum... ;) ;) :roll: :roll:

Bu eğitimlerde Eskişehir ticeret odası ve başkan Harun karacan arkamızda ve ETO desteğimiz var...

İnşallah ülkemizde ilk kez düzenleyeceğimiz ve klubümüzün önderliğinde gerçekleşecek bu organizasyon amacına ulaşır ve ülke geneline yayılır..Bu sayede hem çocuklarımızın canlarını kurtarıp ailelerinin onların zararlarından dolayı üzüntü duymaz...ve bu sayede bir şeylere dikkat çekebilirsek AMACIMIZA HİZMET etmiş oluruz..

Kuru kuruya.web sayfamız ve yaz aylarında üç beş kişinin bir arayab gelip motosiklet seyahatleri yapmaktan daha eviliya bir çalışma içersinde olduğumuzu tüm oluşum içersindeki üye arkadaşlarımızın bu organizasyonun farkında ve destek olması bizleri memnun edecektir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

İşte terimizi soğutan güzel bir mesaj...

[/quote]

]http://www.sakaryagazetesi.com.tr/haber_detay.asp?gorus=162228&hab=Motor+tutkunlar%F Dndan+anlaml%FD+etkinlik#gor

25 MİLLİ EĞİTİM 5 ÖZEL OKULDA TOPLAM 250 ADET BİSİKLET KASKI DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRDİK..

FOTOĞRAFLAR:

VİDEOLAR:
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid01.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid04.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid05.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid06.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid07.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid08.wmv
    http://www.graphmantech.com/archive/ar/egitim/vid09.wmv
    uthec, bY_aLp, ramcoo86 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    [COLOR="Red"]GTR 1400 [/COLOR](AMİRAL GEMİSİ)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Abicim tebrik ederim sizi şimdiden kardeşlerimizi eğitmek bilgilendirmek daha yararlı gerçekten de.
    Devamının gelmesi dileği ile
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Motosiklet ve bisiklet kültürü gelişmemiş bir ülkede yaptığınız bu atılım işte budur dedirtiyor, sizi yürekten tebrik ederim...

RobinsonCrusoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Tebrik ederim. Okullardan verilen bu tarz eğitimlerin gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum. Keşke Alanya'ya da gelseniz. 10 ay bisikletin, motosikletin kullanıldığı bir yerde insanların bilinçli olması gerektiğini düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim..

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Tebrik ederim bisikletten konuya girmek çok mantıklı ve doğru bir şey ayrıca topluma bilgili eğitimli bireyler kazandırdığınız için teşekkür ederim
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    keşke eskişehirde olsam da elimden gelen yardımı yapabilsem bende sizinle birlikte
    ANGARAJ

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet ile ilgili bundan daha faydalı bir şey olamazdı heralde...

Yaptıklarınız çok taktir ettim. Eminim bu iş sayenizde tüm türkiyeye yayılacak ve bilinçli sürücüler yetişecektir.. Açıkçası bu tip seminerlerin milli eğitimin haftalık ders programına koyduğu trafik dersinden çok daha verimli ve faydalı olacağı kanaatindeyim. çalışmalarınızın devamını diliyorum

Birde hocam bir takım sorular takıldı kafama

Bu tip bir uygulama nerden aklınıza geldi? Yani bir yerden esinlendiniz mi bu çalışma için

Birde bu tip bir uygulamayı başka bir şehirde (örn. İzmir) yapmak için neler gerekli? Nerelerle kimlerle görüşmek gerekir?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    emeginize saglik. bu tarz bir çalısmayı baska sehirlerde yapmak istesek sunumunuzu paylaşır mısınız? bir referans olarak da olabilir, onaylarsanız kendi haline kullanma amaçlı da olabilir.

Motosikleti
    monster 600
    harikasınız

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    Mükemmel...
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Motosikleti
    fjr1300-bmwgs 1150
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emeginize saglik. bu tarz bir çalısmayı baska sehirlerde yapmak istesek sunumunuzu paylaşır mısınız? bir referans olarak da olabilir, onaylarsanız kendi haline kullanma amaçlı da olabilir.
    Elbette paylaşırım..ancak sunum yapacak kişinin mutlaka benim bir seminerime katılma durumunda olur...Sakın yalnış anlaşılmasın..elimdeki görsellerin anlatım olmadan bir fotoğraftan fakı olmaz..
    [COLOR="Red"]GTR 1400 [/COLOR](AMİRAL GEMİSİ)

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Alıntı kalsit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette paylaşırım..ancak sunum yapacak kişinin mutlaka benim bir seminerime katılma durumunda olur...Sakın yalnış anlaşılmasın..elimdeki görsellerin anlatım olmadan bir fotoğraftan fakı olmaz..
    su anda vaktim yok ama gelecek sene müsait olursam bir calışma yapmak isterim. kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)